Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   233 / 312
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Igaz, akár az is lehet.
(#) Bluger hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Sziasztok
Az mitől lehet, hogy egy töltés után az egyik akku lényegében megadta magát? 1,15V-t mérek rajta és csak csökken méréskor.
(#) Kovidivi válasza Bluger hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1
 
Ha a belsejében valami zárlat keletkezett, akkor ez okozhat ilyen gyors merülést. Sajnos ez akár saját magától, álló helyzetben is megtörténhet.
(#) Bluger válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Akkor ez kuka :/
Köszönöm a választ.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy 3 vezetékes (+ , - , sárga) LIPO aksi. 2,8V-ot mérek rajta. Eredetileg 3,8V-os, és az lenne a kérdésem hogy ez még menthető valamilyen módon? Sajnos sehol nem találok olyan méretűt ami belemenne a laptopba.
Hogyan lehet házilag biztonságosan tölteni? Gondolom a labortáb felejtős, ugye?
köszi!
(#) Barret válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
2,8V még nem végzetes.Labortáppal is töltheted,ha figyelsz rá! Kb a kapacitásának felével töltsd,és 4,2 voltig mehet fel a feszültsége maximum,akkor be kell fejezni a töltést,mert ezeknek az akkuknak a csepptöltés ellenségük!
(#) szucsistvan123 válasza Barret hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Ha mondjuk 6000mAh akkor 3A 4,2V-al töltsem?
Köszi a választ.
(#) Kovidivi válasza Barret hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Csepptöltés? Ha az akksi rendesen van töltve, 4.2V-os feszültséggenerátorral a töltés végén, akkor nem jön létre csepptöltés, csak annyi uA fog bele folyni, amennyi az önkisülése (szinte semmi). Itt már nem beszélhetünk csepptöltésről, mint a Pb/NiCd/NiMh akksiknál.
(#) nedudgi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
A 3,8V feszültség felirat szerint annyi? Típusszám van azon a cellán?
(#) szucsistvan123 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Heló!

Igen a felirat szerint 3,8V. Valami számkód van rajta, de a google semmit nem talált róla.
és még annyi hogy 6000mAh
(#) proba hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Találtam egy jó szervizet Ez komoly? Minden LI ionos akkumulátor leírás ettől tilt legjobban. ( vagy rosszul olvastam eddig ? )
(#) Kovidivi válasza proba hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
A teljes lemerítésre gondolsz?
Itt most másról van szó. Az akksi kapacitását (valós!) a telefon számolja, és követi az akksi romlását. Ha nem merül le teljesen, azt hiheti, hogy az akksi károsodott, és csökkent a kapacitása. Azzal, hogy megmutatjuk neki újra az alsó határt, tudni fogja. meddig lehet meríteni. Nem mélykisülésről van szó, csak lemerítésről. A 0% telefonoknál mondjuk 3.2V-ot jelent. Nem okoz gondot, ha károsodik is az akksi, az nagyon-nagyon minimális.
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
A lítium akkumulátorok körülbelül 500 teljes ciklust tudnak. Ha számít, hogy a kijelzett hátralevő kapacitás mennyire reális, akkor érdemes belevágni.
Csak átfutottam a cikket, mert nincs Apple kütyüm, így csak emlékeztetlek erre tényre.
(#) KTobi válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Szerintem 2-3 évente a teljes lemerítést azért nem árt megcsinálni a telefonnak. Normális modell esetén nem pár százalékon múlik, hogy ki bírja-e a napot vagy sem. Ennél sűrűbben nem tartom indokoltnak.
(#) Kovidivi válasza KTobi hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
2-3 évente? Ha minden nap töltöd a telót, az 3x365, vagyis 1095 ciklus. A Lipo/Li-Ion cellák pedig 400-700 ciklusra vannak tervezve... Akkorra már csereérett a készülék, vagy csak az akksija.
(#) proba válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Nem tudom, azt gondolom, hogy a max üzemidőhöz igencsak a két végletre programozzák a feszültségértékeket. Így ha minimális is a károkozás, azt készakarva kihasználni, még egy lapáttal rátéve, hogy a lemerülés után pihentesd, hogy hátha tovább merül, feltöltés után még töltsd tovább. És mindezt minden hónapban, meg extra alkalmakkor az csak a szerviznek, meg az új eladásoknak kedvez. ( régi NIMH akkuk korában még megállta volna a helyét, de azóta már fejlődhettek volna) Az meg hogy a telefon mit mutat, az akku valós használati idejét nem igazán befolyásolja. Ha tévedésből tovább meríthető, az a tíz perc nem oszt nem szoroz, lekapcsolni úgyis feszültségszintre fog, majd megtanulja hol az alja, ha meg tovább tölti mint ami be van állítva, régen rossz.
(#) Kovidivi válasza proba hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Esetleg akkor lehet értelme, ha a telefon 50%-ot mutat, majd 49%-nál kikapcsol. De ilyenkor szerintem az akksi a felelős. Nekem mondjuk mindig lemerül estére 10-20% környékére a telóm, ez a dolga! Néha 3%-ra is. Szóval én megspórolom a szervizesek díját
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2019
(#) gregmech hozzászólása Aug 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy Logitech napelemes billentyűzetet meghajtó akkumulátor töltéséhez szeretnék segítséget kérni. Az a gondom, hogy nem igazán ismerem a töltési eljárásokat. Ez egy speckó lítium-mangán-dioxid gomb akku a Maxell kezéből. Vettem hozzá töltőt, de az az akksit és a töltőt is hazavágta, és már kicsit unalmas a sok lemerült akksi látványa. Alap áramköröket meg tudok építeni és Arduinoval is játszottam már.
Köszönöm a figyelmet, és előre a segítséget!
(#) pipi válasza gregmech hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Milyen töltő volt az?
(#) nedudgi válasza gregmech hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Tényleg, milyen töltőmegoldás mehetett tönkre? Az ajánlott töltőáram 2mA. Egyszerűen lehetetlen.
Mellékelem az ehhez az akkuhoz tartozó dokumentációt.
(#) pipi válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Én két dolgot tudok elképzelni, ha valóban ilyen egyszerű volt a töltőkör.
1. Stabilizálatlan töltőből túlfeszt kapott.
2. fordított polaritást kapott.
(#) gregmech hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Valószínűleg az okozhatott problémát, hogy nem kifejezetten ehhez a típushoz való és valami nem tetszett neki.
(#) nedudgi válasza gregmech hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Milyen töltő?
(#) pipi válasza gregmech hozzászólására (») Aug 9, 2019 / 1
 
Ja, hát targonca töltővel nem töltünk gombakksit, illetve nem csodálkozunk utána ))
Nedudgi doksijaiban benne van egy egyszerű töltő. A 3.1-3.2V-os stabkockát nem valószinű hogy találsz, lm317 ből vagy 1117-ből kell szerintem megoldani
(#) nedudgi válasza pipi hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
(#) NickE hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Vettem 2 lipo akkut. Újonc vagyok még ezek használta terén, ezért inkább kérdezek töltés előtt.

Ha jól értem, ezek 3 cellás akkuk, 3,7-3,85 közötti a cellafeszültség és 4,2V a töltőfeszültség cellánként. Nem akarok még lipo töltőt is venni, ha labortápról szeretném tölteni, akkor 3x4,2=12,6V-al kell tölteni. Arra figyelni kell, hogy ezt ne lépjük át. Az 1C töltés pedig azt jelenti, hogy a labortápon az áramkorlátot a kis akku esetén 700mA-ra, a nagynál pedig 5A-ra kell állítani. Ha nem sürgős a töltés, kímélni szeretém az akkut, akkor kisebb áramkorlátot is beállíthatok.

Helyes, amit leírtam?

lipo.jpg
    
(#) lelkes amatőr válasza NickE hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Nem helyes amit írsz. Ezek több cellás akkuk, csak balanszeres töltővel érdemes tölteni. Arra vannak azok a vékonyabb vezetékkel ellátott csatlakozók.
(#) pipi válasza NickE hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Hali!
Mint lelkes amatőr írta CSAK balanszerrel szerelve szabad tölteni. Ha veszel külön balanszer áramkört, azon keresztül töltheted labortápról. De én is inkább komplett balanszeres töltőt javaslok Jó akkuhoz jó töltő is dukál.
--
Vagy ha nagyon ráérsz vehetsz tp4056-os és/vagy tp5100 modult, és cellánként egyesével töltöd. A max töltőáram ellenállás cserével módosítható
(#) Kovidivi válasza NickE hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
A nagyobb akksit töltheted 10A-rel is, nem lesz baja, de a cellánkénti feszültség figyelés kihagyhatatlan!
Ez nem NiCd/NiMh!!! Felejts el mindent, amit eddig az akksikról tudtál. Egy rossz töltés során az akksinak és a környezetének annyi!
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2019
(#) NickE hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Ok, köszönöm a segítségeket! Erre nem voltam felkészülve, majd igyekszem jobban utánanézni ennek a lipo töltésnek. Mivel nem fogom túl gyakran tölteni, nem szeretnék túl mélyen zsebbe nyúlni, a jó töltők viszont nem olcsók. Lehet, hogy egyelőre maradok a cellánkénti töltésnél.
Következő: »»   233 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem