Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stúdióvaku probléma
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Legoleg hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Jó reggelt!
Stúdió vaku nem tölt, és így nem is villan. Biztosíték és táp rendben, TO810NJ lehet a hunyó esetleg??
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Ezek a triakok ritkán döglenek meg, de előfordulhat. Munkakondik jók? A vezérlő áramkör megkapja a tápfeszt? Milyen vaku ez? Van kapcsolási rajza?
(#) Legoleg válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Nincs rajzom sajna, a kondenzátorok valószínűleg jók. Nem kellene halkan sípolnia amikor tölt?
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Nem sípolnak a stúdióvakuk, mivel nem nagyfrekis inverter tölti a kondikat, hanem az egyenirányított 230V. Képet tudsz róla mutatni? Be kéne azonosítani és szervizdoksit keresni hozzá.
(#) Legoleg hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Máris
(#) Legoleg hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Ez az a studióvaku
(#) Legoleg hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Van benne egy irányfény, egy 100 W-os izzó, az működik
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Igen, az a beállító izzó. Dimmelhető? Tudod szabályozni a fényerejét a tolópotival?
Rámértél a munkakondikra? Maximumra (1/1-re) állítva az energiát, 300V feletti DC feszültségnek kéne lennie. Valóban nem tölt fel? Mert lehet trigger hiba is.
Óvatosan dolgozz, mert szétszedve veszélyes a vaku!
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) Legoleg hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Igen,szabályozható. A kondenzátorokat még nem mértem, 4 darab van párhuzamosan kötve, ott kell 300 V-ot mérnem?
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Igen ott, de fokozott óvatossággal!
A tolópotit ami a villanás erejét szabályozza, állítsd maximumra, azaz 1/1-re. Ebben az esetben kéne hogy 300V feletti legyen a DC feszültség.
(#) Legoleg válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Szia!
348 V -ot mértem a kondenzátoron
(#) Epu2 válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Az a maximum. Addig jó.
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Akkor az bőven megvan, lehet hogy "csak" a villanócső érett meg a cserére.
De ha a cső jó, akkor lehet gyanakodni a trigger (gyújtófeszültség impulzus) hibájára.
Azt hogy kioldáskor leadja e a gyújtófeszt a csőre, oszcilloszkóppal és spéci szondával lehet vizsgálni, vagy autódiagnosztikai gyújtásvizsgálóval. Ha leadja de nincs kisülés, akkor a cső kuka.
(#) Legoleg válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
A tesztgomb lenyomására picit villan, de csak mint egy rossz piezo öngyújtó, és halk kattanás is hallható. Ha cső a hunyó,hol tudok ilyet venni?
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Akkor a trigger is jó, tehát a cső a rossz.
Itthon a Mikrosatnál lehet csövet venni, de sajnos nem adják bagóért.
Kb harmadáron kijössz ha pl az Aliexpress-en nézel hozzá egy megfelelőt.
(#) Legoleg válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Köszi szépen a segítségedet! Minden bejegyzésedből látszik, hogy értesz a stúdió vakukhoz, örülök ,hogy "találkoztunk" itt virtuálisan. Még egy kérdés: jól gondolom, hogy ehhez a tipushoz 300 Ws-os cső kell?
(#) Legoleg válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Cserélni a kerámia foglalattal együtt lehet, vagy az nem feltétel?
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 9, 2019 / 1
 
Nagyon szívesen! Nos igen, fényképészként sokat dolgoztam ilyen eszközökkel és olykor meg is javítottam őket Jól gondolod, minimum 300Ws-os cső kell bele, de inkább 400-as, max 500-as, nagyobbat is elvillant, de akkor a színhőmérséklet változékonyabb lesz. Lényeges hogy méretben is passzoljon a cső.
Valószínű hogy nem kapsz hozzá ugyanolyat, azaz hogy neked kell majd beleapplikálnod a kerámiába. Óvatosan, mert a csőlábaknál törékeny minden.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) Legoleg válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Találtam sokféle vakucsövet,sokféle árakon, de nem tudom,hogy az átmérője ezeknek szabvány, mármint a 300Ws-os csöveknek? A két kivezetést értem, de mi az a középső elektróda? azt hová kell bekötni?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2019

Godox1.jpg
    
(#) Kinka István válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Szia!
Az a gyújtó elektróda, az oda adott nagyfeszültségű impulzussal lehet begyújtani a csövet.
(#) Bassmester válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Az átmérők, formák változóak, nem igazán mérvadóak. Olyat kell venni, amit bele lehet rakni és a beállító izzó is elfér tőle. A gyújtóelektródát oda kell bekötni ahová a mostani is be van kötve.
(#) Legoleg válasza Kinka István hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
köszi
(#) Legoleg válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
köszi
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem