Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   835 / 1116
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Nálam szépen megy. Link
(#) enree hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Az lehetséges, hogy a win10 annak ellenére, hogy az energia gazdálkodásban kikapcsoltam a merevlemezek kikapcsolását néha mégis leállítja a használaton kívüli vinyókat?! Ha igen, hol tudom ezt végképp tiltani?! Ja, még egy érdekesség, a hibernálás is ki van kapcsolva, mégis lefekszik aludni, ha itt hagyom egy napra...
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Akkor most hogyan is van ez?? Milyen hangformátumban is van ez?? Nálam lehet:
- Mono
- Stereo
- Speech Channel 1
- Speech Channel 2
- Automatic Stereo Adjustment (autómatikus)
Az audió szabvány pedig lehet:
- A2
- BTSC
- BTSC SAP
- EIAJ
- FM Radio
- Nicam
- Auto (autómatikus)
Konkrétan az van hogy jelenleg A2 szabvánnyal működik mono módban, viszont ha sztereóra állítom, akkor egyik szabvány sem működik a Discowery esetében! EIAJ szabvány ugyan hoz hangot de igen csak zajos, és most hogy állítgatom magától visszaszabályoz mono módba mikor az audió szabványokat állítgatom!

Várjunk csak! A sztereo mód jele az első kép, mono a második kép és az 1-es beszéd csatorna a harmadik kép. Feltűnően "stereo" és "lang 1" ugyanazt a jelet használja azzal a külömbséggel hogy "lang 1" egyáltalán nem zajos... ("lang 2" egyáltalán nem hoz hangot csak zajt.) Ez alapján jól gondolom hogy A2 szabvány Speech Channel 1 beállítással lehet jó sztereo? Te milyen kártyával és programmal veszed az adást?
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Nálam meg ilyen: hun és eng közt tudok választani (mindkettő stereo)
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Milyen tuner kártyát és programot használsz? Vagy ez LCD tévé digitális tunerrel?
Most már érdekelne hogy te mivel veszed az adást.
(#) Doky586 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Egy usb-s Pinnacle pctv 340e stick-et használok, de az utolsó fotó simán a TV-ről készült.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
egy kép
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Akkor az nálad digitális. Nálam hagyományos analóg kábel, PCI tuner kártyával. Nálam kizárólag analóg adás van, digitális nincs, ebből adódóan pedig külömböző nyelvű hangsávok sincsenek.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Jaa.. Hát ezt eddig nem mondtad hogy analóg ktv..
Az fejállomásonként változhat hol milyen hangsáv van épp beállítva, a szomszéd kerületben már más lehet mint nálad..
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Kerületben? Keszthelyi vagyok. Viszont most úgy néz ki hogy Speech Channel 1 beállítás A2 szabvánnyal minden csatornán működik... (De nem akarom elkiabálni...)
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Jó reggelt.
A win7 akarom telepíteni Hp lazerjet4p nyomtatót. A nyomtató hozzáadás listájában nincs benne. Többször is átnéztem. Hogy tudom feltelepíteni a hozzá szükséges dolgokat?Lemezem sajnos nincs.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Nem tudom hogy vagy vele, de én most beírtam a gugliba hogy hp laserjet 4p driver, és kaptam 148000 találatot.
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Ez elég jónak tűnik.
32 bites, vagy 64 bites az operációs rendszer?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Igen én is úgy kezdtem mikor rácsatlakoztattam a gépre. Sajnos hiába csomagolta ki a mappát. nem volt benne telepítő. Pedig a hp oldalról töltöttem le.
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Windows Update megvolt?
(#) antikzsolt válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
64 bit.
Igen megvolt. De semmi. De újra nekiugrok.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Nekem Windows10 alatt is megjelenik a kézi hozzáadásnál.
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Bocsánat a win update a rendes updatet értettem. Azt is futtattam le. De most nézem hogy a nyomtató hozzáadása menüben is van frissítési lehetőség. Kicsit fáradt vagyok még a tegnapi 16 órás vezetéstől.
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek. Sikeres volt a telepítés
Zöld mancsoztam
(#) golem hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy kis gondom ezzel a Windows 10 el gondol egyet és el kezdi a hardvereket le dobálni.
Ilyen pl: kihúztak egy jack csatlakozót hol ott hozzá se lett nyúlva vagy ha zenét hallgatok és le kapcsolja a külső meghajtót. Ez a tegnapi frissítés óta csinálja.
(#) Gombszem hozzászólása Aug 12, 2019 /
 
Van egy program (ClipMagic), ami a Win7 alatt hibátlanul futott, de a Win10/64 alatt már nem. Alapvetően a program ugyanúgy fut, de van olyan program eleme, ami nem működik. Pontosabban csak akkor működik, ha rendszergazdaként van futtatva a program. Csakhogy együtt indul a Win indítással (benne van a feladatkezelőben), és ilyenkor már nem indul el a program. De ha a Win már megy, és akkor futtatom, már rendben működik rendszergazdaként is.
1. Megpróbáltam a feladatütemezőben létrehozni egy alapfeladatot, de onnan sem indul. A szép az, hogy azt jelzi a feladatütemező, hogy fut a program, közben meg nem.
2. A felhasználói fiók felügyelet csúszka le van húzva nullára.
3. Találtam egy primitív megoldást: ha egy batch fájlba teszem a program fájlt, majd a batch fájl parancsikonját teszem az indítópultba, akkor működik.
Nem értem mi lehet ez.

A gyártó Win10-re is javasolja a programot. Leírtam nekik a problémát, azt válaszolták, hogy náluk jó, és kész. Sokra nem mentem velük.

Van valakinek ötlete a jó megoldásra? A Win10 a legfrissebb, de az előző program verzióval is ugyanilyen volt a hiba.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Talán ha ezt bekapcsolod akkor az a évek óta nem fejlesztett program kihelyettesíthetővé válik

vágólap.png
    
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Köszi. Ezt az opciót ismerem, de ez egy nagyon egyszerű megoldás, ami lehet, hogy sokaknak jó, de nekem nem. Az említett programnak olyan opciói vannak, amit ez a Win megoldás nem tud. Én meg pont ezeket használom.
(#) Ge Lee válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Nem emlékszem már rá hogy mi volt az, de valami új szoftver nem akart elindulni a win10 alatt, bármit csináltam. Megnézve működött a háttérben de valójában nem csinált semmit. Egy hirtelen ötlettől vezérelve jobb gombbal az ikon tulajdonságainál beállítottam neki hogy mindig rendszergazdaként és win 8 kompatibilis módban induljon, na onnantól tökéletesen működött.
(#) synergy válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Nem is lesz benne telepítő (futtatható állomány). Nyomtató hozzáadásával kell beállítani, ahol helyi nyomtatót adsz hozzá, majd kitallózod(saját lemez) a letöltött (és kicsomagolt) drivert.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Akkor megvárod amíg javítják a programot..
(#) golem hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Újra raktam a Windows még nem tetem böngészőt Edge van de ez egy nagyon rossz böngésző.
Vagy nekem rossz mert én eddig az Operát használtam de youtubnál meg amúgy is az Edge gondolkodik hogy mit kéne csinálnia hogy 30 másodperc kell neki hogy betöltsön.
Meg dugig van reklámmal nem győzöm be zárni a reklámokat sőt van olyan ami bezárok és azt nyissa meg egy másik ablakba.
Win 10 re ki milyen böngészőt használ?
Ami nincs tele reklámmal.
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
A programot nem fogják javítani, mert szerintük jó.

De megvan a megoldás: a feladatütemezőben a programindítást nem a Win induláshoz kell kötni, hanem a felhasználó fiók bejelentkezéshez. És máris jó lett.
(#) Gombszem válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
A Win10 nagyon háklis a jogosultságokra. Amin a Win7 vagy 8 átlendült, az itt nem megy. A másik hozzászólásban leírtam a megoldást.
(#) bbb válasza golem hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Edge + adblocker.
Következő: »»   835 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem