Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3062 / 3546
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Cserébe alig melegít.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Igazad van, neten utánanézve 10% körüli fajtától függően a műgyanta tartalom. Nekem olyan valaki mondta a 40%-ot, aki ajtógyártó üzemben ezzel dolgozik. Biztosan nagyot tévedett, én is sokalltam a 40%-ot.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Műtrágyás ragasztó??? Lehet, hogy a ragasztási technológia a "ráolvasás" - t is tartalmazta?
(#) mnyugger válasza gkari hozzászólására (») Aug 5, 2019 1 /
 
Tudatlan vagy.
Műgyanta + szalmiáksó
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
És nem is gazdaságos.
(#) gkari válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Hogy tudatlan vagyok, az persze stimmel, de remélem, Te sokkal okosabb, és így megtudhatjuk, hogy melyik műtrágyában - melyik műgyanta van, hátha jó lesz pl. paradicsomot trágyázni, merthogy most piszok drága .
(#) jani1987 hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Mi ebben a lényeg.
Ha megdöglik a rabszolga, nem számít!
(#) diakistvan hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Szevasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy milyen fejegységet vásárolják 1 vagy 2 din max 50k-ig.Ebben az ár kategóriában vannak minőségi darabok amelyek bírnák a kiképzést?
(#) ronin75 válasza diakistvan hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
(#) diakistvan válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Köszi megpróbálomalom ott akkor.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Tudja valaki hogy lehet hamar letenni az érettségit? Egy ismerősömnek akarok segíteni aki már elmúlt 20 de még most fogja a 10-iket elkezdeni.
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Hát akkor csinálja végig. Vagy megtanulja vagy nem. Ilyen gyorsított képzésekkel csak hülyéket nevelnek mert akinek nincs meg a kellő alap hozzá az úgysem fogja megtanulni. Bemagolja átmegy vizsgán, azt mondja na akkor ez most megvan aztán pár hónap múlva semmit nem tud......
Én 4 évet voltam a villanyszerelőmön és kibírtam, de még ennyi idő is kevés volt hogy mindent megtanítsanak amit csak lehet hogy "felkészítsenek" arra ami vár.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
A felnőttképzés és érettségi kulcsszavakra keresve guglin elég sok találatot kapsz.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Milyen módszerrel lehet tágítani egy 68mm belső és 76mm külső átmérővel rendelkező csövet? Anyaga alumínium.
(#) mateatek válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Ez elég kevés információ.
Hővel, vagy esztergával.
(#) SALáta válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Görgőzés, de kevesen csinálják...
(#) jani1987 válasza mateatek hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Egy legfeljebb 25mm-es hosszba akarom megnövelni az átmérőt. Azon gondolkozok, hogy most hogy műhelybe dolgozok minden kreativitásomra szükségem lesz ha mondjuk egy masszív eszközt kellene készíteni. Néztem, hogy az alumínium hőtágulása a legnagyobb egy rövid lista szerint. Pedig ha lenne egy másik fém azt belülről melegítve növelhetném.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Ha tágítani akarod a falvastagság vékonyodni fog. Ez egyszerű fizika. Enélkül nehezen fog menni, szerintem inkább esztergáltass megfelelő méretű alkatrészt, mert amit kivitelezni próbálsz nem megvalósítható.
(#) jani1987 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Javítottam a választ. Este nem gondolkozok már annyit.
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Miért szükséges a falvastagság megtartása? Milyen alkatrész lesz ez egyáltalán? (Mit kell eltűrnie)
(#) jani1987 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Mechanikai védelmet kell biztosítson. Viszont a betét nem egyforma átmérőjű így indokolt a méret változtatás.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 13, 2019 2 / 1
 
Kedves ismeretlen aki emailbe cseszeget. Ne fáraszd magad az üzenet írással mert elolvasás nélkül törlöm. Köszike.
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szerintem egyszerűbben is megoldható, írok neked üzenetet itt.
(#) Sanyesz5 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 14, 2019 / 2
 
"Ilyen gyorsított képzésekkel csak hülyéket nevelnek " Köszi
Ezzel tudnék vitatkozni, meg az általánosítással is, jönnek sokszor olyan suták ki a suliból hogy csuhajja, olyan aki mindenféle szakmai versenyeket nyert míg iskolás volt.
Minden héten összetört valamit a marón, nem is dolgozik már szakmában, szóval mellőzzük már ezeket a sztereotípiákat hogy ilyen képzésekből csak hülyék születnek.
Több éves érettségi, konkrét példa, fizetős iskola, vizsga előtt a diákok ugyanolyan tollakat kaptak hogyha a tanár belejavít ne tűnjön fel....
Nem is igazán a papír számít, hanem mi van mögötte, legalábbis szerintem.
(#) SALáta válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Druszám, mindenkivel előfordul a csattogtatás. Nálam a 22 es csapdája... T22 ; , G43 Z20 H21 ; Simán, a 21 es szerszám meg általába rövid, a 22 es szerszám meg általába telibefúró, említett esetbe 21 es... + Még a legjobb a post processor/cam béli anomáliák. Nyilván egy kezdő benézheti, főleg ha előtte más géppel jól működött.

A mi szakmánk gyakorlattal tanulható. Elméleti része kevés. Mégis az van hogy a nagy anyagból a legfontosabbakat is ugyan olyan súllyal veszik mint a nem mérvadóakat.
(#) Sanyesz5 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Gépi forgácsoló szakma elmélete kevés? Ezzel tudnék vitatkozni, egyedi gyártásba marni, hát az is tanulható az tény de nem 1 hét. Néha mindenki hibázik, csak nem mindegy mennyit, és milyen értékben.
Sok szakmára illik hogy egy élethosszig lehet tanulni, de erre kiváltképp

Gyakorlatilag gyűjtőszakma, fúrás, marás, esztergálás, köszörülés, de gondolom neked ezt nem kell mondani, de hogy itt az elmélet kevés legyen...
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) SALáta válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
A "cnc" elmélete 2 A4 oldal, ezt illik tudni, ehhez csak egy képéet jön. A többi gyakorlat, látásmód. Anyagismeret miértjeit is jobb nem nyers, elméletben tanulni. Értem én ezt az alatt hogy egy egy alkalmazási példa sokkal többet ér a gyakorlatban mint papírra leírva.
Mindig tanul az ember, új fogásokat, technológiákat.
(#) Sanyesz5 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2019 / 3
 
A cnc, gondolom g kódok, m kódok, de minden vezérlő egy új tanulás ugye. De maga az alapszakma, amire maga a cnc épül, az azért nem két oldal.
(#) SALáta válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Persze, de inkább tapasztalati tudás a mérvadó. Pl cnc esztergán menetvágás PA6 anyagra, menet M3. Kollégának mondtam fogd be a metszőt a patronos megfogóba és "fúrj" vele memetet. Bejött...
Következő: »»   3062 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem