Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3063 / 3546
(#) Kovidivi válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Bejött vagy beletört?
(#) SALáta válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Bejött a menetmetszővel a "menetfúró ciklus" , mindegy csak merev legyen a ciklus . Kolléga örült, én is. Munka is kész lett. Igaz ezen a körömnyi cuccon még marás is volt. 3 kellett, 5 készült.

Egyetemes esztergán ilyen esetekben nem kérdés a metsző használata, cnc gépen nem annyira egyértelmű megoldás.
Ezt pont nem tanítják.
Druszámmal a mi szakmánk ilyen, néha agyament ötletek kellenek. Ez még annyira nem is az.
(#) Kovidivi válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ja, hogy a metszőt a patronos befogóba... Ezen átsiklottam
(#) Gafly hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Most olvasom az ambuláns lapot:
"halása rendben van"
Köszönöm
(#) Secret válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Elütötték. A valásodról nyilatkoztak.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) kameleon2 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ha ennyire egyszerű, akkor 5mm-es plexibe légy szíves fúrass a géppel 500 lukat 0,7mm-es fúróval úgy, hogy hibátlan legyen a be és kimeneti nyílás és ne törjön, kopjon a maró, ne ragadjon bele az anyagba. Én megcsináltam, de más nem vállalta be, annyi buktatója van.
(#) Topi hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Tudtok ajánlani olyan CNC marós céget (cégeket), aki rendelkezik legalább 4-5-10... CNC megmunkáló központtal, nem nyaral, és gépkezelőjük is van munkát vállalni? (60-80 különböző típusú, 1-20 db-os mennyiség)

Kicsit több lett a munka, mint amit saját 3 tengelyes VMC-nken el tudnánk végezni, kellene egy kis párhuzamosítás.

(privát üzenetben is jó a kontakt)
Köszi előre is
(#) SALáta válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Hűteni kell, ezt még otthon is tudom . Tompa, nagy szögű keményfém fúró kell, nyákfúró tökéletes. Sokszor olcsóbb policarbonátból az ilyen.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 14, 2019 / 1
 
Sziasztok.
Androidos alkalmazást keresek, amivel "long exposure" videót/képet tudok készíteni, korlátlan időben. Konkrétan a robotporszívómra raktam egy LED-es lámpát, és az útvonalát szeretném rögzíteni.
Egy program szuperül működik, de csak 300mp a rögzítési idő. Mellékelem a képet, amit készített. A program neve Long Exposure Camera, fizetőset nem találtam a play áruházban...
Sajnos nincs "rendes" fényképezőgépen, amin a rekeszidőt végtelenre tudnám állítani, de ehhez a feladathoz talán nem is kell.
Próbálgattam más alkalmazásokat is, de eddig egyik se tudta ezt "fény követés" módot (LightTrace).
Felrakok egy képet, amit más készített (sárgás).
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) kameleon2 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Mivel, hogyan? Nem csak a hűtés a feladat, hanem a forgács eltávolítás és a forgács által felszívott folyadék, a rögzítések , amiket nem oldhat a folyadék, a tálca elkészítése, ami a folyadékot felfogja stb, stb, stb. Egyik hozza a másikat. Majd egyszer próbáld ki és rájössz, hogy amit eddig felsoroltunk az az egésznek mindössze a töredéke tudásban. Nem a G-kód a nagy mutatvány, hogy fejben legyen, hanem az, hogy képes legyél CAM-módra gondolkodni. Szerszám biztonságos magasságok, tűrések, sorrendek....
(#) SALáta válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Tálca? Minek? Egész gépem egy nagy tálca. Változtatható nyomású hűtőfolyadék szivattyúval. Megbocsáss, de a masinámat én állítottam helyre. Valamennyit , épp annyit amennyit kell értek hozzá. Ez a gondolkodást meg nem értem, általában tudom mit csináltatok a CAM mmal, pár év gyakorlatom van benne. De pont a masiná képes cam nélkül is fúrkálni, persze ismeretlen a furathelyzet. Megfogás? Elég vicces, egy lapot kell megfogni . Legrosszabb eseten is vákuum, szivattyúnak ideiglenesen megteszi a nedves porszívó. Bár lehet satu is fogja.
Egy lapnál azért bonyolultabbakat szoktam csinálni.
(#) Sanyesz5 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Meg olyan gép is kell ami tudja a 0.7-es fúrónak megadni a kellő fordulatot, főleg ha az keményfém.
(#) SALáta válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Plexinél nem kell akkora fordulat.
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Szia! Szerintem ez telefonfüggő is, mert például a lányom telójában alapból van ilyen funkció. Illetve van fotós barátom, aki hülyére hackelte a Canon gépét, mondván - úgyis Linux van rajta - így ő tud ilyeneket készíteni ezzel a géppel, mutatott pár fotót. Ha gondolod privátban keress meg, megadom az elérhetőségét, ő biztos ismer pár módszert. Igaz nem könnyű figura, szeret beszélni...
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nem kell olyan messzire menni a Canon-hoz... Csak meg kell nézni miféle és, hogy szerepel-e a típus a CHDK listáján, mint kompatibilis modell Nekem ezért van pár Canon a560 gépem, hogy timelapse felvételeket csináljak velük.
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Köszi.
Inkább programfüggő.
Találtam is egy jót, a neve LightTraceArtist , ezzel lehet az éjszakai sötétben a fénnyel rajzolni. Most nem volt szerencsém, a robot kihagyott egy részt, de az asztal minden lába körül alaposan feltakarított. Holnap biztosan a kihagyott részen is át fog menni De legalább következetesen mozog.
A másik robotom a véletlenszerű elvét követi Kicsit kaotikus Régi modell szegényke. A kép azért ilyen rossz, mert elszaladtam a kamera előtt fehér pólóban. Már csak ki kell találnom, hogyan rögzítem fel a telefont a plafonra, hogy az egész nappali rajta legyen a képen...
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) Gafly hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Például ezért nem rajongok én, sem a gyertyáért, sem a mécsesért.
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2019 / 1
 
Nem a gyertya tehet róla hogy a felhasználója éppenséggel nincs agyilag a helyzet magaslatán.
Gyertyákkal foglalkozom öntöm és formálom.
(#) Sanyesz5 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ez olyan mint amikor a fegyver öl, a fegyver gonosz, nem a képlethez kell az ember.
(#) Petyaa hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Üdv! Gondolkozok régebbi mobilt venni, néha néha használni. Megtudná valaki mondani hogy pl egy N8210 es működne még 20-as frekvencián? Illetve milyen régebbi mobilok működnének még ma is? Kilencvenes évek vége kétezres évek elejei mobilokra gondolok. A másik hogy nano sim kártyával mini sim átalakitoval működnének?
(#) Macsek71 válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 19, 2019 / 1
 
Nem tudom időben milyen régre mennél vissza.
Anyósom egy független Nokia C2-1 használ 30 hálózaton,
Jáccós telefonom egy Alcatel OT 565 (2005-ből) 70 szolgáltatóval

Mindkét telefon tudja az alapszolgáltatásokat . ( sőt a Nokia már ismeri a FB-t is )
(#) Bakman válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 19, 2019 / 1
 
20-as frekvencia nincs. Van (perpillanat):
GSM 900, 1800
UMTS 900, 2100
LTE 800, 1800, 2600

A telefon valószínűleg az első kettőt ismeri. Ha a szolgáltató "ad térerőt" a frekvencián, akkor működni fog. Főleg a GSM 900-as sáv ma is él, lévén ezzel a legkönnyebb lefedni területeket, telefonáláshoz pedig bőven elég.
(#) antikzsolt válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Rossz a hasonlat. A fegyver gyilkolásra lett létrehozva.
De például egy zöldségszeletelő kés már nem azért gyártottak le hogy gyilkoljanak vele. Mégis megteszik. Ilyen a gyertya is. Ha valami agyilag megrogyott emberke használja lást fent hogy elfelejtette vagy direkt begyújtva a fába az nem a gyertya hibája. Ő csak tette a dolgát ég éget amire lett tervezve. Csak a felhasználása miatt került olyan helyzetbe amiben van.
(#) Petyaa válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
A C2-1 már túl fiatal lenne

Időben úgy 1999-2004 ig mennék vissza nagyjából.
(#) Petyaa válasza Bakman hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Mármint úgy értettem hogy azok a frekvenciák amiket a Telenor szolgáltató még támogat. Az Ericsson Ga628 pl Telenor alatt már nem működik, a frekvencia sávja GSM 900.
(#) bbb válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Nekem van működő Siemens M55 és S55 telefonom is. 2003 a megjelenés éve...
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 20, 2019 / 7
 
Ez van amikor az ember nem tud aludni és hódol a szenvedélyének.
Cserébe hulla fáradt vagyok fél 3 után kerültem ágyba.
(#) Remci válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Az utolsót süteménynek néztem
(#) antikzsolt válasza Remci hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Igen mignon forma és az a lényeg hogy nagyon hasonlít rá. Orgona illatú. A megrendelő kérésére.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019
(#) nagym6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Egészen pontosan mignon sütemény. Ezentúl nem merek ilyet enni, csak ha biztosan nincs kanóca.
Következő: »»   3063 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem