Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2092 / 2208
(#) CHZ válasza Cinema hozzászólására (») Aug 11, 2019
Beszámolód szövege szerint azt hittem képeket is akartál csatolni, de véletlenül lemaradtak a képek. . Elnézést félreértettelek.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) Condy válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 11, 2019
A képen látható Tomykat cseréltem Alphára és mind a két erősítőben megszűnt az anomália. Megjegyzem kizárólag új alkatrészeket használok. A Tomykat egyik nyíregyházi alkatrészboltban vásároltam, míg az Alphákat az effektes haverom rendelte távol-keletről. A barátom is névtelen potikkal kezdte az effektépítést, de a sok probléma miatt áttért erre a márkára. Az évek során több mint 100 darabot felhasznált belőle, de egyik cserjére sem volt szükség.
(#) pechman8 válasza Condy hozzászólására (») Aug 12, 2019
Az én tapasztalatom potméter kérdésbe még drasztikusabb.
Ez az én tapasztalatom másnak lehet más. A legjobb ha egyáltalán nincs!
Szóval: Ma 2019 -ben főleg, de az Audiophile Dac-ok óta megtehetjük, hogy egyáltalán nincs potméter az erősítőben. Sőt az egész erősítési láncban! Ezt is érdemes számításba venni.
Én az RCA-ról egy néhány centis színezüst szállal viszem a jelet a kiscső rácsára. Mivel egymás mellé terveztem őket.

Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2019
(#) Zenner válasza pechman8 hozzászólására (») Aug 12, 2019
Ő gitárerősítőnél szaladt bele. Ott aligha lehet kihagyni a potikat.
(#) CIROKL hozzászólása Aug 15, 2019
Szép kis csöves lesz ha minden igaz , én csak az alapokat csináltam ,a folytatást komolyabb szakember fogja végezni.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) CIROKL hozzászólása Aug 15, 2019
Folytatás.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) cua válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2019
Ebben igy szemre is van anyag boven, nem sporoltal
(#) CIROKL válasza cua hozzászólására (») Aug 15, 2019
Spórolni nem szokásom ,viszont jelen esetben hozott rajz alapján készült a.doboz,remélhetőleg jó is lessz ?
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2019
Talpamig pirultam!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) FerencziJ hozzászólása Aug 16, 2019
Tisztelt Hozzáértők!

Némi segítségre lenne szükségem. Építettem egy csöves hangszínt (1 kép), ez rendben is van. Szeretnék a kimenetre akasztani egy EM83-as varázsszemet (2 kép), viszont a kimeneti teljesítményem kevés lesz valószínűleg. Ebből eredően kell egy meghajtó fokozat a varázsszem számára (3 kép), ezt egytelepes ellátással fogom üzemeltetni. A kérdésem a következő: Hogyan tudom a hangszín kimenetére kötni a preampot, úgy hogy a csöves hangképét ne befolyásolja, a kimeneti illesztést ne tegyem tönkre vele.
(Mintha azt olvastam volna, talán itt, néhány oldallal korábban, hogy ennek a csöves kapcsolásnak az erősítése 0dB. A varázsszem szükséges bemeneti feszültsége a teljes kivezérléshez kb -3V)

Köszönöm a segítséget.

üdv: fj
(#) Gafly válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 17, 2019
Javaslom, hogy nézzél körül a Varázsszemes kivezérlésjelző topic-ban.
Vannak rajzok is, mindjárt az első oldalon egy tranzisztorral (jointsilver36), vagy FET-el (CIROKL).
Szerintem ha szépen megkéred TAttila77-et, akkor EM83-hoz talán tud adni nyák rajzot.
Annyi, hogy a emitter/source ellenállást érdemes áthidalni, és schottky vagy germánium diódát célszerű használni a nagyobb érzékenység végett.
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 17, 2019
Hali. A varázs szemed elé kell egy tranyós, vagy fetes előerősítés, mert így meg se fog moccanni. A képek között keresgélj lehet itt van a rajza. Én Gaflynak azt a áramkört csináltam meg, legalábbis annak nyákját. Beszélj vele, lehet hogy odaadtam neki a rajzot, mert nekem már nincs meg. Itt egy rajz, az elején a tranyós illesztésről van szó. Helyette bebiggyeszthetsz BF fetet is, azzal még érzékenyebb. Csatolókondit használj. Be kell játszani hogy neked mikor legyen jó. A varázsszem dísznek jó lesz, de pontos soha nem lesz. Az biztos hogy ha jól megépíted bámulják majd a népek Én 4x4cm -is nyákot csináltam annó EM83-nak. Sok sikert hozzá.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=166987
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) küzmös Gergely válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 17, 2019
A (CIROKL) féle BF245 Fettel felépített verziót tudom ajánlani. Kellően érzékeny és nagyon jól bevált itt sokunknál. Az előttem szóló is írta, szépen be kell játszani az érzékenységét, saját ízlésednek megfelelően.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) TAttila77 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Aug 17, 2019
Na azt akartam én is írni neki de elfelejtettem. De te megírtad hogy Cirokl féle.
(#) FerencziJ válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 17, 2019
Szia!

Tudom, hogy meg sem fog moccanni, a preampal akartam volna meghajtani, csak az illesztés miatt aggódom. Nem tudom hogyan akasszam rá a hangszín kimenetére. Csak egyszerűen DC leválasztva párhuzamosan rákötöm, vagy kell valamit mókolnom még.
(#) FerencziJ válasza Gafly hozzászólására (») Aug 17, 2019
Köszönöm, átolvasom
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 17, 2019
Hát?! Azért lesz vele mit tenned. A Cirokl féle fetest keresd meg a képek közt de a amit belinkeltem is jó, ha hirtelen nincs feted. Nem sok különbség van a feteshez képest. Egy-két ellenállás más csak. De mint írtam, mutatós meg szép, de semmi több. Még IN9-el se lehet pontos kijelzőt csinálni. Az is csak dísznek való és nem is érdemes tovább firtatni. Én egy egész hónapot bíbelődtem egy EM83-ás és egy IN9-es vacakkal, hogy valami kèzzel foghatót mutasson. Lehetetlen jól megcsinalni. A csövek miatt is meg más miatt is. Már a végén ott tartottam hogy az IC ami dolgozott az áramkörben drágább volt mint a 83-as mire olyan lett amit szerettem volna, aztán meguntam és félre tettem. Na mindegy, míg elszórakoztam vele érdekesnek találtam. Ám mikor tíz IN9-ből meg négy EM83-ból kettő se volt egyforma el is felejtettem gyorsan a dolgot.
Majd ha megépíted, majd nem győzöd utánállítgatni a 83-ast. Egyszer egyik ága fog picit többet mutatni, majd másik alkalom kor mikor bekapcsolod akkor meg a másik. Nehéz jól beállítani nyugalomban jel nélkűl, de ha egyszer beáll akkor elég jó lehet, ha a csöved is jó.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) FerencziJ válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 17, 2019
Azt hiszem van idehaza BF244 és/vagy 245 majd megnézem. Azt gondoltam, hogy az általam feltöltött preampot megépítem, a kimenetén egy trimerrel. 1 kHz-n beállítom úgy, hogy az ágak egyformát mutassanak, és kész.

De még mindig nem tudom hogyan kössem a hangszínem kimenetére
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 17, 2019
A rajza az megvan papíron kinyomtatva valahol.
Ki nem dobtam, az biztos (ámbár rendrakási kényszer volt RÁHEB végett, és nem tudom hová suvasztottam el pont azt a kupacot).
Pöpec kis nyák, mellesleg.
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 17, 2019
Hát jó gyorsan
Bocsi de nem tudtam kihagyni. A BF-es előfokot egy csatolókondival a csöves hangszíned kimenetére. Hosszú vezeték ne legyen mert galibát is okozhat, de majd megtudod.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 17, 2019
Na akkor tedd csak ide be neki, mert a dolgaim odalettek a merevlemezzel együtt. Nekem már nincs meg sajna. Újra ki kéne ötletem (vagy hatlanom) az egész cuccot panelestől.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 17, 2019
Ha a kezembe akad, akkor persze.

Még annyit tennék hozzá (azért is tettem be ez a rettenet képet), hogy amit mostanában vettünk EM83-at, az nem "nulláról" indul. Dekorációnak jó...
(#) DaviS válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 17, 2019
Talán erről a rajzról van szó.

em83d.gif
    
(#) FerencziJ válasza DaviS hozzászólására (») Aug 17, 2019
Szuper, Köszönöm! Tervezek rá egy kis nyákot....
(#) CIROKL hozzászólása Aug 17, 2019
Bővebben: Link
Itt a lap alján találsz hozzá tervet, ebből anno sokat mondhatnám nagyon sokat épitettem mind müködik gond nélkül.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) FerencziJ válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 17, 2019
Köszönöm!
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 17, 2019
Na látod. Ez volt a bajom vele főként. Ezért mondom hogy dísznek jó de semmi több. Aki nem látott még ilyet ( sokan vannak) azokat elkápráztatja. Az EM83 még csak-csak jobbacska, de a többi varázsszem az szót sem érdemel ha új, ha nem.
Én a leg kellemetlenebbet az IN9-ekben csalódtam. Csak válogatni lehetne, de jó ha sz ember egyet kettőt kézhez kap hebe-hóba. Még az is csoda. EM83 is igen ritka számba megy.
(#) CIROKL válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 17, 2019
Nyilvánvaló a történet hisz nem is erre a célra készültek ezek a csövek,kivétel a 83.as .
(#) TAttila77 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 17, 2019
Igaz is. De hát ez van.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 18, 2019
Szerencsére az első kupac közepén meglett (meg én is előrevettem a megcsinálandó dolgok listájában).
@FerencziJ: Sajnos közvetlenül fotózható/nyomtatható formában nincsen meg. Ez a rajz is csak azért van, hogy segítsen a kapott nyákok beültetésében. És szerintem Attilától sem kapsz ilyet (meg nyákot sem), mert szerintem odaveszett a laptoppal együtt. Röviden: Át kell rajzolni, de sok munkát megspórol azért...
Foglalatot itt vettem. Tehát nem nyákba forrasztottam, hanem rövid hajlított vezetékekkel lett szerelve.
@TAttila: Akkor nem sikerült a mentés. Sajnálom.
További segítségnyújtást átengedem, hiszen a Te alkotásod, én meg nem értek hozzá.
Következő: »»   2092 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem