Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR égetők
 
Témaindító: eastar, idő: Aug 21, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 56
(#) takigab hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Sziasztok. Nem vagyok jártas a témában így lehet láma lesz a kérdésem. Adott egy Ersa i-con 1- es forrasztó állomás.Bővebben: Link Sajnálatos módon egy zárlat miatt tönkre ment a vezérkő chip, (Atmega128). A kérdésem az lenne, hogy egy működő példányból ki lehet e nyerni a szoftvert ami rajta van? És milyen eszközt javasoltok hozzá?
(#) pipi hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Próbálkozni lehet, de szerintem 99.999% hogy kódvédett
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
(#) takigab válasza pipi hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Akkor ha jól értem ezzel nem igen érdemes próbálkozni. Akkor esetleg írok a gyártónak, hátha lehetne venni tőlük egy felprogramozott chip-et. Ha az sem megy akkor átépítés lesz a vége.
(#) pipi válasza takigab hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Nem hinném hogy adnak procit...
Ha jóindulatúak akkor esetleg komplett szerelt panelt...
Egy próbát megér
(#) HERC hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy USBasp kínai klón amire azt írja a programozó hogy, firmware update szükséges.
Én ezt nem is értem mivel 2015 óta nincs újabb firmware és én ezt 2016 ban vettem.
De most szükségem volna rá. Van egy arduino mega is csak ha ispt felprogramozom rá akkor
mik a kimeneti lábak? Programba nem találok direktívát, az ISP csatlakozójára kötve az usbaspt
nem történik semmi. Bascom beépített programozóját használnám. Lehet hogy nem is
a programozóval van baj hanem a driverrel?
(#) morgo válasza HERC hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Jó eséllyel az USBasp és a feltelepített driver nincsenek összhangban. Elég sok driver változat létezik, szerintem azt próbáld cserélni. Esetleg másik programmer szoftver segíthet.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) HERC válasza morgo hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Ok, köszi például?
(#) morgo válasza HERC hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Csak ötlet.
Driver
Programmer
(#) HERC válasza morgo hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
LIBusb32-vel elindul felismeri a rádugott avrt- de még mindig arra panaszkodik hogy,
Can not set clock frequency. Please check for usbasp firmware update.
(#) Eregyenlouperi hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Tisztelt fórumozó társaim !

Van egy arduino UNO - m amelyet programozás tanulási , eztazt kipróbálni célokkal szereztem be néhány éve , mindeddig kifogástalanul működött. A mai napon ismét akartam használni de a "hibauzenet.jpg" képen látható hibaüzenettel találtam magam szembe. Megpróbáltam eldönteni a 328P vagy az interface AVR tojt e be. Mivel a feltöltés az rx tx + reset vonalakon megy , az rx tx ellenőrzéssel kezdtem a hiba felkutatását. Egy 1K-s ellenállást bedugva az RX TX kivezetésekbe "visszafordítottam" a jelet. Amit a soros monitoron kiküldtem , vissza is jött ahogy kellett. Ekkor a 328-ast kivettem az UNO-ból majd úrja töltöttem az USB ASP programozómmal a bootloadert "kütyük.jpg" , utána pedig egy reset lábat tesztelő progit "Blinkwhile.ino"-t toltam bele . Visszatéve a 328-ast az UNO-ba kiderült a C5-ös 100nF-os csatoló kondi jó . Oszcilloszkóppal is ezt láttam de ez volt a hiteles a 328P által "visszaigazolt" mérés. Ekkor letöltöttem egy soros kommunikációt ellenőrző példaprogit , amelyet ismételten az USB ASP-vel beletoltam a 328-ba , utána IC vissza az UNO-ba , minden flottul működött . Amit elküldtem annak visszakaptam az ASCI kódját . De az a k..va kiba...tt program letöltés az UNO-val továbbra sem megy. Itt állt meg a tudomány. Ha valaki tud segíteni kérem ne fogja vissza magát. Az elektronikában jártas vagyok kb 35 év szakmai tapasztalattal a hátam mögött , jöhetnek a szakkifejezések bátran . Ezt az UNO-t csak tanulási kipróbálási célokkal nyüstöltem eddig. Nem vág a földhöz ha a kukában végzi , de azért úgy szeretném kidobni ,hogy tudom mi lett a baja.

Köszönet a válaszokért előre is.
(#) vargham válasza Eregyenlouperi hozzászólására (») Aug 20, 2019 / 1
 
Ha a programozóval feltöltöd a bootlaodert, majd egy programot is, akkor a programmal felülírod a bootloadert.
Tehát ha bootloadert akarsz használni, akkor a programozóval felrakod a bootlaodert, majd a programot már soros porton keresztül, a bootloaderrel töltöd fel.
(#) Eregyenlouperi válasza vargham hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Köszönet a segítségért !

A javaslatod alapján feltoltam rá az USBASP-vel a bootloadert , utána visszaraktam az UNO-ba a procit és sikerült is egy példaprogit (blink) feltölteni rá .
Hát igaz a régi bölcsesség , hogy az ember saját magánál jobban senkit nem tud szivatni.
Üdv.

megjavult.jpg
    
(#) glaci hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Építeni szeretnék egy a http://www.fischl.de weboldalon található USBASP-t.
Kérdésem, ha windows 7 alatt szeretném használni milyen driverekket kell telepítenem,hogy lehessen használni?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2019
(#) pipi válasza glaci hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Érdemes megépíteni? 300Ft-ért kiveheted a postaládádból
Bővebben: Link
Amit linkeltél oldalt ott írnak a driverekről...
(#) glaci válasza pipi hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
A várható szállítási idő 30-50 nap! Azért addig a lelkesedés is lelohad.

A driverek winxp-hez szólnak.
(#) pipi válasza glaci hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Miért is xp?
Ha a linkelt oldalad szerint a 2011-es driver jó a win81-hez, akkor a w7-hez is jó lesz...
Nem tudom nálam melyik van fenn a win81 x64-hez.
Itt egy pdf, ebben is találsz linkeket.
(#) glaci válasza pipi hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Köszi!
(#) NickE hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Még 2013-ban vettem USBASP programozót. Emlékszem, hogy sokat bajlódtam akkor is vele, de sikerült működésre bírnom. Arduino bpotloadereket égettem vele még XP vagy Win7 alatt.

Úgy emlékszem, hogy műkődőképesen raktam el, most viszont képtelen vagyok használatba venni. Próbáltam a sok helyen tanácsolt Zadig drivert is és a Windows aláírás hitelesítés kikapcsolós módszert is, de nem működik. Ha csak simán rádugom egy tiszta Windows 10 64bit rendszerre, akkor felismeri, de felkiáltójelesen jelenik meg az eszközkezelőben. A Zadig driverrel eltűnik. Ha én magam telepítek drivert, akkor látszólag minden oké, de mégis ezt a hibaüzenetet adja az Arduino IDE, ha rányomok a bootloader égetése menüpontra. Ezt írja ki: avrdude: error: could not find USB device with vid=0x16c0 pid=0x5dc
Ez azért furcsa, mert pontosan ezzel a VID/PID párossal jelenik meg az eszköz az eszközkezelőben és nem ír hibát.

Természtesen a googlet és youtube-ot én is ismerem, millió ötlet van a hiba javítására, de 1 napja ezzel szórakozok.

Firmware frissítéssel még nem próbálkoztam. Az Slow SCK rövidre van zárva, régen így használtam. Igaz, hogy kb. 5 percig tartott a bootloader égetés, de ez lenne most a legkisebb bajom.

Ha valaki jobban ismeri ezt az USBASP-t és tud garantáltan működő firmware-t és Win10 64bit drivert ajánlani, azt megköszönném.
(#) pipi válasza NickE hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Kettővel feljebb a pdfben lévő linkeket nézted?
(#) proba válasza NickE hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Épp tegnap szenvedtem vele én is. Igaz win7 alatt. Az volt a furcsa, az avrdudes felismerte a rákötött processzort, az arduino nem. Utána a zadiggal újra telepítettem a libjét, aztán azt is amit piros X-el jelzett a zadigban. Avrdudes nem ismerte fel többet amit rákötöttem, viszont az arduino lelkesen beégette vele a bootloadert. Azt hogy meddig tart az öröm nem tudom, ez a szép a számítástechnikában.
(#) NickE válasza pipi hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Egy másik égetővel sikerült a dolog. Sajnos a USBasp-vel nem akar összejönni, de már mindegy.
(#) glaci hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Sziasztok!
AVR studio 4 indítás után azt írja ki:
loaded plugin stk500
gcc plug-in:no avr toolchain installation found
the avr gcc plugin can still be used if you set up your own build tools

Mit tegyek?
(#) Koncsar hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van egy Atmel 89c51RC2-UM chip kontrollerem. Termomax Inka kazánom vezérlője. Szeretném megkérdezni, hogy milyen programozóval tudnám feltölteni rá a .Hex fájlt? Illetve van még egy Chip amit lehet, hogy újra kéne programozni. Az pedig egy ARGUS C9802 vagy C9302 névre hallgat. Várom segítségeteket. Hálás lennék érte. Köszi.
(#) Koncsar hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
STK500 alkalmas lenne a programozására?
(#) Koncsar hozzászólása Dec 9, 2019 /
 
Segítséget kérnék.
Megérkezett ez az USBisp vagy asp programozóm, de lehet, hogy ki is nyírtam. Működőképessé szeretném tenni. Véletlen a Zadig nevű progit elindítottam és ez meg a gépben volt.
Próbáljon meg Valaki innen segíteni, hogy ne kelljen kidobnom. Köszi.
Eszközkezelőben most a portoknál COM10 en USBasp néven ott van, de az Arduinó progi már nem látja ezt a portot. Lenne ennek is valami bootloadere?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Egy Atmega8L chip van a panelen.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
  1. avrdude: Warning: cannot open USB device: Function not implemented
  2. avrdude: error: could not find USB device with vid=0x16c0 pid=0x5dc vendor='www.fischl.de' product='USBasp'
  3. Hiba a bootloader égetésekor.
(#) nagyg282 hozzászólása Dec 12, 2019 / 3
 
Sziasztok !
Építettem egy STK 500 -as égetőt nagyszerűen működik, felteszek pár képet !
(#) big-pityu hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Szervusztok!

Kisebb problémám lenne egy "Tavir STK500"-al A régi gépemmel a mai napig tökéletesen működik Win7 és AVR Studio 4.19 alatt. Viszont egy új géppel, amin Win10 és AVR Studio 7 lakozik, meg van halva. Megpróbálok minél több információt leírni nektek, hátha valaki tudja a megoldást.
- A Windows 10 folyamatosan frissítve van, mivel "javasolják".
- Eszközkezelőben az alábbi bejegyzések találhatóak, amik ehhez kapcsolódnak:
Portok (COM és LPT) -> TavIR Port (STK500)(COM4)
Végigjátszottam 1-50-ig a COM portot, a helyzet változatlan. Az illesztőprogram dátuma: 2013.01.18, verziója 2.8.28.0
(Tavir.hu oldalról letöltött driver)

USB vezérlők -> STK500/JTAG Serial converter
Elsőnek a tavir oldalon található drivert tettem fel, majd a www.ftdichip.com oldalról a VCP driver-t (ezt ajánlják). Sajnos mindkettővel ugyanaz a hiba.

Hiba jelensége: Avrstudio 7 alatt Tools menü, Add target... menü. Kijelölöm az STK500-at, mellé hozzárendeli az aktuális COM portot. Eddig rendben. Meg is jelenik az Available Tools ablakba az STK500 (COM4). Kezdjünk akkor programozni. Ctrl+Shift+P, kijelölöm a programozót, a céleszközt, programozás módját (ISP), majd katt az Apply gombra.

Hiba:

"Unable to connect to tool STK500 (COM4)

Timestamp: 2020-02-21 14:29:23.908
Severity: ERROR
ComponentId: 20100
StatusCode: 1
ModuleName: TCF (TCF command: Tool:connect failed.)

The signature of the attached tool is AVRISP_2, which is unexpected."

Na most ilyenkor mi van???

U.I.: Driverek telepítésekor a WIN 10-ben tiltottam az illesztőprogram aláírásának megkövetelését.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) Ivan93 válasza big-pityu hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Szia! Studio7-el én is így jártam, csak én W7 alatt. Én így oldottam meg: Bővebben: Link
Következő: »»   54 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem