Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3351 / 3944
(#) chege válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Kivettem a biztosítékot és rámértem, ellenállásnál végtelent mutat, valószínüleg az is kiment. A tekercs egyik menetét letekertem, 8 menet volt rajta, teketés közben el is törött a fekete résznél a huzal, valamit a másik meg már alapvetően szakadt is, megpróbáltam lefényképzni.
Mit próbáljak meg megnézni következőnek?
(#) gernerakos hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Üdv!
Van egy ilyen kamerám, sikerült bele életet leheni, de képet nem. A megfelelő helyre áramot adva neki sípol mint egy régi CRT TV, szkóppal látom a jelet a kimeneten, tv-re (bnc-rca átalakítóval) kötve viszont csak káosz van, de kép nincs. Ha viszont valamit a kamera elé tartok, akkor változik a káosz. Tehát ad jelet, de szerintem a tv nem tudja fogadni.
Meg tudom ezt valahogy oldalni, hogy rendesen lássam a kamera képét?
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Szia!
Mutasd meg azt az oszcilloszkóp-képet, hátha látunk valami okot.
(#) kendre256 válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Jól látom, hogy optika nincs rajta? Anélkül nem lesz kép, csak valami foltok.
(#) gernerakos hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Itt a szkóp képe, és a tv-n látott kép is, már amennyire sikerült lefotózni.
A szkóp beállításai: 20uS / div és 0.5V/div, DC csatolás.
(#) (Felhasználó 1947) válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Jól mondták előttem, erre a cuccra kell még egy optika.
Anélkül nem fog működni/képet adni.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) gernerakos válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Optikám sajnos nincs hozzá.
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ez a DC-csatolás mennyire DC? Olyan, mintha egy kis értékű kapacitás lenne sorba kapcsolva a szkóp és a kamera kimenet között. Használsz mérőfejet? Annak a kompenzációja jó? A tévé képen az látszik, hogy sem a sor, sem a képszinkron nincs meg. A tévé beállítószerveivel sem lehet stabilizálni a képet?
(#) gernerakos válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
A szkóp 20pf bemeneti kapacitása van csak, egyébként egy BNC-BNC kábellel kötöttem össze, nem mérőfejjel. Próbáljam meg azzal?
A tévén csak egy V-HOLD van, azzal ennyit sikerült kihozni a dologból.
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Az a 20pF párhuzamosan van, nem sorosan. Nézd meg másik tévével is, amelyiken van H-hold és V-hold állítási lehetőség. Ezen kívül a kimeneti jelszinttel is lehet gond. A tévék videobemenete 1V cs-cs/75 ohm jelszintre kalibrált, nem jó, ha sokkal kisebb vagy nagyobb.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) pipi válasza chege hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ettől kezdve szerintem elég gáz, nagy zárlat van...
A tekercselési irányt feljegyezted ugye letekerés előtt, ha újratekered, lényeges a két tekercs egymáshoz való viszonya (de működik a cucc tekercs helyének átkötésével, csak hálózati zajt fog termelni. Ha már működik a cucc, akkor érdemes a tekerccsel foglalkozni. Esetleg Kispesten tudok neked túrni valami hasonlót.
A kék vdr jó? Nincs valahol megrepedve, zárlatos? Nem ez fújt ki túlfesz miatt?
A graetz, vagy 4 dióda, fet, fet alsó ellenállása...
Próbálj a chip-hez adatlapot keresni, milyen kapcsi ajánlás van benne..
(#) chege válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Köszönöm szépen! Holnap megpróbálok még ránézni, de a kék cucc sértetlennek tűnik.
Egyelőre csak itt a terkecs és a kondi közt látok feketeséget egyedül.
Néhány képem van, letkerés előtt és közben ről, abból szerintem reproduálható az irány, viszont ahogy nézem a 2 szál nem egyforma vastag (illetve a színük is enyhén eltér) ez fontos?
(#) pipi válasza chege hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
A két tekercsnek azonos (vastagságú) menetszámúnak, értékűnek kell lennie, csak úgy működik a zavarszűrés...
(#) Legoleg hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Jó reggelt!
Hogyan lehet egy 120 V-os vetítőt működtetni a 220-as hálózatról? Van-e valami egyszerű átalakító erre a célra ? 120 V ,5A , 60Hz
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019
(#) Kékróka válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Jó reggelt.

Ez így elég kevés, könnyen rá lehet vágni hogy trafóval.
Mi van belül ?
Milyen a belső tápegysége? (ha van neki)
Milyen a motor/szabályzás ?
Fényforrás típusa ?

János
(#) Legoleg válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Belső tápegysége ,mivel elég régi darab, gondolom egy trafó, kapcsolóüzemű akkoriban még nem volt. Motor szabályozás ?? , halogén izzós, de ezt például nem értem miért lényeges?
(#) Kékróka válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Ha a 60Hz-nek köze van a motor sebességéhez....
Most olvasom, azt sem írtad le hogy mozgófilm vetítő, vagy sem.
(#) Legoleg válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Mozgó, de a halogén izzót nem értem
(#) Kékróka válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Ha az is 120 voltos, és esetleg nem beszerezhető, érdemes a trafón kívül ennek kiváltásán is gondolkodni
(#) Kékróka válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
De még mindig a fő kérdés hogy a motor mit szól az 50Hz-hez, mert lehet lelassulnak a filmek
(#) Legoleg válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
ezt most mellőzzük, van-e egyszerű megoldás a beüzemelésre ?? ha a motor lelassul néhány képkockával másodpercenként,egyáltalán nem számít
(#) Legoleg hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
jó lenne kipróbálni,hogy egyáltalán működik-e? ez lenne most a lényeges, a többit majd megoldom
(#) Legoleg válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
jó lenne kipróbálni,hogy egyáltalán működik-e? ez lenne most a lényeges,
(#) Legoleg hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Valaki, valami egyszerű megoldást tudna javasolni a kipróbálásra?? Köszi
(#) kendre256 válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Az 5A maximális áramfelvétel miatt nincs egyszerű megoldás.
Kisebb áramfelvételnél lehetne autotrafós próba (trafó primer oldalán a 110V-os leágazásra rakni), de jelen esetben kb. 1,5-2 kW-os trafó kellene.
Lehetne még olyan két egyforma trafóval megoldani, amelyeknek a primerje 2 db 110V-os külön kivezetett tekercsekből áll. Itt először a 230V-ról le kellene transzformálni valamire (pl. 48V-ra). A másik trafóval meg feltranszformálni 48V-ról, és a második trafó 2 db 110V-os tekercsét polaritáshelyesen párhuzamosan kötni. De ehhez meg 2 egyforma, 6-800W-os trafó kellene...
Még pár darab közönséges (nem inverteres, nem egyenirányítós) hegesztőtrafóval is lehetne próbálkozni, de azok másfajta trafók (az áram szabályozhatósága miatt), meg azoknak a szekunder feszültségeit sem ismerem.
(#) Legoleg válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
a vetítőizzó külön lekapcsolható, az áram fogyasztása már csak 1 A lehet. ehhez elegendő az autotrafó?
(#) kendre256 válasza Legoleg hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Akkor olyan 3-400W-os trafó is elég lehet.
(#) Kékróka válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 20, 2019 / 1
 
Ha belelátnánk abba a vetítőbe (persze szakmai szemmel) még az is kiderülhetne hogy például a 120/24-es trafót vidáman kiválthatjuk 230/24 re, és így nem kell vacakolni a 120 volttal.

Szerintem nem nagy ügy megkérdezni az eredeti trafót, mi van a szekunder oldalon.
(#) kendre256 válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Hát igen... Egy szakmai szem megláthatna további lehetőségeket is. Így meg a kevés információból főzünk, amit lehet...
(#) Kékróka válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Szedjük szét
Ott lapulnak a válaszok.
Következő: »»   3351 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem