Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC monitor javítása
 
Témaindító: pedrock, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 72
(#) Sanitatum válasza Patópali hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Lehet, hogy megvan.. A tranyó ami benne van nem mutat semmit, nincs megszakadva, de semmi ellenállást nem mutat. sss7n60a mindjárt megnézem van e hasonlóm és jelentkezek.
(#) Sanitatum válasza Sanitatum hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Elhibáztam, nem az volt. Időközbe megtaláltam a rendes rajzot. Ha az R924 és 917 között feszültséget mérek, lelassul a kattogás, ez mitől lehet?
(#) erbe válasza Sanitatum hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
R924 és 917 előtétellenállások a bejövő DC ~320 V mérésére. Ha oda bárhova ráteszed a mérőcsúcsot, megbolondítod az IC-t a műszerzsinórral bevitt szórt váltakozó jellel. Ott nem célszerű méregetni, legfeljebb szkóp mérőcsúccsal.
Nem az okozza a hibát.
(#) Mircsof hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy PC monitort szeretnék működésre bírni. A saját VGA vezetéke nincs meg, de egy másik monitor vezetékével próbáltam, de nem sikerült a képet előcsalni, csak a videón látható kép jött elő. Bővebben: LinkGondolom a 2 bemeneten keresi a jelet.
Próbáltam kokányolni a BNC bemenetre jelet neki, egy másik vezetéken keresztül, de ekor se történt semmi.
a felbontást előtte visszavettem 640*480-ra és 60Hz-re
Igazándiból nem tudom eldönteni, hogy a monitor a hibás, vagy a vezeték nem tetszik neki?
(#) minitrue válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Mivel nem írtál vagy mutattál részleteket arról, hogy milyen jelet, hova és hogyan csatlakoztattál, ezért feltételezem, hogy azzal lehet a probléma. Ha tévedtem, elnézést kérek.
Internetes adatok alapján 5 BNC bemenetű a monitor. A bekötés a mellékelt kép szerinti. Léteznek VGA / 5 BNC átalakítók készen (ebay, aliexpress, ...), illetve készíthetsz is, ha van türelmed.
Idézet:
„Gondolom a 2 bemeneten keresi a jelet.”
Ugyan nem tudok franciául, de az OSD szerintem inkább a bemenő jelet hiányolja és visszaszámol.

BNC5.gif
    
(#) Mircsof válasza minitrue hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Szia!
Mostanában szokásom lett a mellékletek lehagyása...
Alul csatoltam a BNC bekötési kísérletemet, ennek a másik oldala egy szabvány VGA csatlakozó, ami a PC videokártya kimenetére megy.
Továbbá próbáltam VGA bemenetét is egy ilyen vezetékkel, de ezzel se történt semmi.

Idézet:
„az OSD szerintem inkább a bemenő jelet hiányolja és visszaszámol.”

Szerintem a két lehetséges bemenetet nézi végig, hogy van-e jel majd ha sehol semmi a végeredmény akkor SBY módba megy.
Ezt abból gondolom, hogy ha megnézed a most csatolt képet akkor a HD15, és a BNC felirat felett ott vagy számozásuk.
Megpróbálom a vezeték direkt beforrasztását, de szerintem a monitor lesz a ludas, és nem érzékeli a bemeneti jelet.
(#) minitrue válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Így már érthető (az én általam talált leírás csak BNC csatlakozást említett). Egy internetes találat szerint ez a monitor megegyezik a Sony GDM-500PS típussal. Ha ezt beírod az Elektrotanya keresőjébe, akkor találsz szervizkönyvet, ami alapján eldöntheted, hogy érdemes-e vele foglalkozni. Az 5MB-os PDF-et töltsd le, abban nem csak a kapcsolási rajz van benne.
(#) Mircsof válasza minitrue hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Hát én is amondó vagyok, hogy több az értéke alkatrészként főleg így, hogy a táp és a nagyfesz is működik.
Javítani mindaddig lett volna érdemes még csak a vezeték a probléma, de mivel egyik bemeneten se hajlandó életre kelni, így valami más gondja is lehet.

Mindenesetre köszönöm a segítséget!
(#) Busz hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
LG W2243S monitorom kattog néha, ciccent egyet, a kép is bevillan ilyenkor.

Gondolom a nagyfesz lesz benne zárlatos hamarosan. Hol tudok majd rendelni, beszerezni hozzá ha behal?
(#) regler19 hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Sziasztok
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
A problémám a következő:
Kb 2 hónapja vásároltam egy használt Samsung s27a650d led monitort, kipróbáltam megvétel után semmi gond nem volt vele 1 napig használtam most, hogy szükségem lenne rá egy hét után megadta magát
Nem igazán tudom elmagyarázni mit csinál inkább küldök egy képet meg egy videót mert kép alapján nem hiszem, hogy sokat látni lehet.Úgy kezdődött, hogy elkezdett a képernyő alja vibrálni aztán fél óra múlva már így csinál mint a videóban.
Okozhatja e a hibát, hogy nem az eredeti a tápegysége?Samsungnak Samsung gyártmány csak nem ehhez a modelhez való.
az adatai :
AD-3014STN
14v 2,14A 30W

u.i: Nem a bemenő jellel van gond.Mikor felugrik az "ellenőrizze a jelkábelt" kis ablak már az is vibrál.
Remélem tudtok adni némi útbaigazítást. Előre is nagyon köszönöm(nem azért vibrál a kép mert mobilról vettem fel hanem valóban így csinál) nyugi nem vírus nyugodtan letölthetitek
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-04/559392_20170411_172927_2.jpg
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-04/559392_20170411_173006_2.jpg
http://www113.zippyshare.com/v/ZvHtkLKg/file.html
(#) nóvé istván hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Van egy Samsung Syncmaster 793 S monitorom. Az a gondom, hogy a kontrasztot nem tudom külsőleg tovább emelni, de így eléggé szerény. Múszerészkedem és szeretném belűlről feljebb állítani. A fókuszt megtaláltam és szépen be lehet állítni, a fényerő is középre hozható, de a kontrasztot nem sikerűl megtalálnom. A külső állítóval már 100%-on van, de kevés viszonyítva egy másik általam használt CRT monitorhoz. Korábban egy ugyanilyen csak Syncmaster 793 MB volt és az nagyon szuper képet adott, csak az tönkrement, kontakthibás lett. Kérném a segítségeteket, hogy merre keressem a belső potit, vagy más állítási dolgot, egyáltalán van-e lehetőségem.
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. Pibácsi
(#) libesz hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Sziasztok,
Van egy Samsung 961BF (LS19PFDQSQ/EDC) monitor a csaladban. A jelenseg az, hogy bekapcsolas utan kb 1 masodpercig tokeletesen van kep/vilagitas, aztan sotetseg. Az ido mindig pontosan ennyi, nem random. A VGA es DVI bemeneten is ugyanaz a tunet, tobb geppel probaltam. Nem alvasba megy at (nem villog a power led). Ha megnyomom a source gombot, akkor ismet bekapcsol egy masodpercre. Amig van kep, addig nagyon halk, magas frekvencias zaj hallatszik, fogalmam sincs, hogy ez akkor is volt-e amikor meg jo volt.
Szetszedtem, par kondi pupos volt, ezert kicsereltem az osszeset a tap panelon. Jo minosegu, low ESR kondikat hasznaltam, de a helyzet teljesen valtozatlan maradt.
Nem tudom merre lepjek tovabb. A google nem segit . Valakinek van otlete?

Koszi elore is!
Udv,
Gergo
(#) dokidoki válasza libesz hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Nem néztem utána mi is ez... Csak tippként, akkor van ez a jelenség, ha a fénycső(vek) invertere nagy terhelést kap, vagy a cső, vagy a trafók, illetve a nagyfeszültségű csatolókondenzátorok gyengélkednek. Túláramot érzékel és letilt.
(#) libesz válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Koszi a tippet. Erdemes neki allni ezeket beszerezni es itthon cserelgetni/javitani? Nem javitottam meg monitort a kondicseren tul...
Eddig 500 forintban vannak a kondik, de ha plusz tobb ezer forint innen tovabblepni, akkor mar nem er annyit az egesz. Vajok mik az eselyek kb?
(#) dokidoki válasza libesz hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Hát, mindenképp kell rá lóvé. Többek itt a fórumon, átalakították LED-esre a háttérvilágítást, ezt biztosabb eredményt ad. De előtte azért jó lenne nézni, hogy fény nélkül ad-e azért képet. Lámpával belevilágítasz, akkor lehet látni.
(#) NP hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Elromlott a Hanggs HI221DP 22" monitorom,szeretném szétszedni,de nem látok rajta csavarokat,hogy kezdjek hozzá,tud valaki segíteni? Esetleg videót ajánlani róla,mert én nem találtam semmit a neten.
Erről lenne szó - https://edigital.hu/monitor/hannsg-hi221dp-22-lcd-monitor-p44660
Köszi szépen.
(#) bbalazs_ hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Először a talpat kell leszedni. Valószínüleg van egy műanyag fedőlemez valahol, ha azt kiszeded (széles pengéjű, tompa késsel), ott lesznek nagy csavarok.
A talpat sokszor ezek után egy irányban ki kell húzni.
Aztán a keretet a fenti késsel szét kell feszegetni.
Ajánlott videó keresési kulcsszó: disassembly tft monitor
(#) latyakosa hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Egy volt táphibás Fujitsu LCD-t szeretnék életre kelteni. A javítás utáni hibajelenség, 1-2 másodpercre van kép, utána sötétség ha csatlakoztatom a VGA kábelt, van DVI bemenet is, onnan még nem teszteltem.

Próbáltam más, kisebb felbontással is meghajtani (a gyári 1600x1200), akkor egyáltalán nincs kép.
Az OSD menüje sem működik. Típusa Screenview P20-2.
A scaler kártyán nem látok szemmel sérült alkatrészt. Javaslat merre induljak ?
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
További infó, a VGA felőli jelet folyamatosan érzékeli, nem megy el alvó üzemmódba(felbontás váltásnál sem) , amikor bevillan a kép, jó a fényerő, szép a kép. A tápfeszültségek közül az 5V 5.1V-nak mérem, a 12V-t 13.2V-nak.
Puffer kondenzátorok jók esr, ill kapacitása is. Érdekes módon, ki - bekapcsolásra nem ad képet egy pillanatra sem.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2018
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Megtaláltam az előttem belenyúló személy által elkövetett, hibát, az alkatrész cserénél szakadt fólia, utána működik ahogy a gyárból kijött!
(#) Bence10 hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Xerox XM3-19W monitor, bekapcs után 4-3 s -mal elmegy a háttérvilágítás. (Kb. minden huszadik indításnál jó, akkor sokáig működik, tehát nem a fénycső rossz). A nagyfeszültség megy el. Előző hsz-ban (egy másik topikban) olvastam, hogy a nagyfesz trafók szoktak elromlani. A benne lévő 2 trafó ellenállása egyforma. Tápban kondik rendben, mindet kiszedtem és végigmértem. Tápfeszek rendben. Mit tanácsoltok, mit érdemes még megnézni? Sajnos kapcsrajz nincs
(#) Moderátor hozzászólása Sponge72 hozzászólására (») Ápr 26, 2019
 
Hirdetésnek az Apróhirdetés rovatban a helye! A chat-szleng ("műkszik")viszont mindenütt kerülendő!
(#) IzLuCSi hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Sziasztok

Van egy LG W2234S monitorom de az utóbbi időben rendszeresen elfeketedik a kép mintha nem kapna áramot aztán egy idő után vissza jön (van amikor hosszabb idő után). Tudna valaki segíteni hogy mi lehet a baja és hogy hogyan tudnám meg javítani. (elektronikai végzettségem az van de sajnos még nincs elég tapasztalatom.)
(#) pipi válasza IzLuCSi hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Hali!
El kéne dönteni hogy van kép, vagy nincs kép Ami azt jelenti hogy a háttérvilágítás miatt nem látható, vagy az lcd-re ki sem kerül a kép.
Mikor "nincs kép" próbálj oldalról az lcd-re rávilágítani elemlámpával, hogy ott van-e a kép...
(#) IzLuCSi válasza pipi hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Van kép csak néha kikapcsol az egész monitor egy időre (ekkor nincs kép) majd gondol egyet és vissza kapcsol.

A gombja is elsötétül ilyenkor úgy hogy inkább mintha a tápja halna meg egy időre.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019
(#) pipi válasza IzLuCSi hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Mérd meg a tápokat és hasonlítsd össze a megy/nem megy állapotban
(#) IzLuCSi válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Pontosan mit is mérjek meg és mit tudunk meg belőle?
(#) pipi válasza IzLuCSi hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Nyilván a tápfeszültségeket, és kiderül hogy kikapcsol a táp vagy nem.
(#) IzLuCSi válasza pipi hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Megnéztem de már bekapcsolni se akar. (Eddig egy ideig bekapcsolt de már azt se)
(#) mrcdcscc hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Korábban 2 monitorunkat meg tudtam javítani, mert a táp nyákján mindegyiknél volt felpúposodott kondenzátor, azt kicseréltem, és megjavultak a monitorok. Most egy harmadik monitort szeretnék megjavítani. Ennek is a táp nyákján volt 2 kondenzátor, ami púpos volt, azokat kicseréltem (lásd feltöltött képen a pirossal bekeretezett kondenzátorok) (illetve volt a két púpos mellett egy harmadik nem púpos is, azt is kicseréltem), de nem javult meg a monitor, ráadásul kiszerelt állapotban a kondenzátorok kapacitását megmértem, és az a rájuk írt kapacitással egyezett.
Szóval a monitort ha bekapcsolom, akkor kb. fél másodpercre előjön a kép, amit látni kellene, de utána elsötétül a képernyő. Ha kikapcsolom majd be, akkor megint kb. fél másodpercig látható a kép majd eltűnik. Valakinek van valami ötlete mit kellene kicserélnem? A nyákról a képeket csatoltam.
Amikor a monitort bekapcsolom, akkor a táp nyákon az egyenáramú végén az 5 és 15V-ot mérni tudom.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2019
Következő: »»   69 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem