Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű (PWM) végfok építése
Lapozás: OK   218 / 238
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Szevasz.
Gyűrű magokból elérhetőek számomra a MICROMETALS T106-26 ,T106-26 A ,T106-26 B
Melyik válasszam?
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
hali. Nem értem rá mostanában de e hónapban is végig hangosítok minden hétvégén.
Bocsi. Én innen vettem ezeket, hibátlanok:
https://www.tme.eu/hu/details/t106-2/gyurus-ferritek/micrometals/
https://www.tme.eu/hu/details/t130-2/gyurus-ferritek/micrometals/
https://www.tme.eu/hu/details/t157-2/gyurus-ferritek/micrometals/
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Semmi gond. És ezek bármelyike megfelel?
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Igen, de ez három féle méretű. A legnagyobb majd négy centi! Pár száz vattokra még a kisebbik 106-os is jó bőven. De ha pl. a hely kicsi de nagy delej kell, akkor a kicsiből összefogsz kettőt és az is tuti tekercs lesz és mellesleg kicsi átmérővel dupla keresztmetszettel. Az induktivitást ki kell játszani. Sok tömegtermékben lehet már (jobbakban főleg/ ilyen barna kerekeket látni de lusták sodrott több vékony szállal tekerni, pedig úgyillene. Helyette egy vastag szállal tekerésznek. próbáld ki sok szállal sodrottan tekerve. Tömör dróttal ez is langy meleg igen magas frekiken, de nem vészes. Csak e három jó. Ezekből válassz nekedvalót.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Köszönöm segítő készségedet. Kisebb átmérős lesz a befutó. Szeretném majd 1U-s dobozba építeni. Havernál tanulmányoztunk egy SYNQ végerősítőt Bővebben: Link ebben is ilyesmi pirosas színű magok vannak. Tömör dróttal de hidd el dekát sem melegszik,pedig megzavartuk.
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nekem PKN-ek és Outline van.
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Szuper. Gondolom teszik is a dolgukat.
Ez a SYNQ hibásan került haverhoz. Le-le kapcsolt egyik csatornája. 2x140 volton táplálkozik a jószág.
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Még hazád eggyik nagy zenekarával is lesz kétszer is dolgom e hónap végén. 3+2 temerinből jönnek egyenesen torony iránt
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 15, 2019 / 1
 
Jó lesz az biztos! Feleségem meg Temerini
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) cimopata válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 17, 2019 / 1
 
Idézet:
„Tömör dróttal ez is langy meleg igen magas frekiken, de nem vészes.”


Amiatt is lehet langyos mert maga a mag fűt. Pl ha kevés menetet teszel rá és magas tápfesszel hajtod akkor túl nagy az indukció.
(#) TAttila77 válasza cimopata hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Üdv. Gyári cuccokban találok hebe-hóba melegedő gyűrűket. Még az OUTLINE 6.5-ös végfokomban is meleg a szűrő. Csak nem látni milyen a kialakitása. Több lépcsős bizonyára. De akkora titkos valami, hogy beöntötték gyantába az egészet. (Képen fekete két téglatest) Csak az áramváltók vannak szabadon.
Íme:
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) olahtamas hozzászólása Aug 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Kellene némi tanácsadás/segítség: 500W-os(8Ohmon) D-osztályú erősítőt kellene összeraknom. Rátaláltam az IRS2092 IC-vel megvalósított megoldásra. Mi a különbség a teljesítmény, FET-ek és a kinézetét leszámítva a két erősítő között? Az első 1000W illetve a gyengébbik 350W-os között. Elsőre nekem a FET-ek tünktek fel+a pufferelés. Elég volna csak a FET-eket nagyobbra cserélni? Természetesen a hűtést is hozzá igazítanám és megfelelő tápot is kapna.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2019
(#) TAttila77 válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Üdv. Hogy mi a különbség? Majdnem ég és föld, de ránézésre a vezérlése ok ugyan az az IC. A ventilátorost vedd meg.
(#) ozpecs válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Az érdekes, az, hogy a kisebbikben lévő fet (IRFB 4227) bőven elég 1000W-ra is akár, és a 4700U-s 100V-os puffer is elég feszre, kérdés lehet-e emelni simán a tápfeszt, met akkor az is ugyanugy jó csak kis venti kell a borda elég. A szük keresztmetszet inkább a kimeneti trafó ami telítődhet
(#) gabor1566 hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Üdvözletem! Segítség kellene! Tudom egy párszor már volt ez a rajz de én úgy döntöttem megépítem.A kérdés meg az lenne hogyan és milyen rézhuzalból, litze huzalból kell megtekerni ennek a két trafóját?
(#) dara válasza gabor1566 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
A kérdésed alapvetö tudás hiányáról árulkodik.Biztos ezzel akarod kezdeni a kapcsoló üzemű táppal való ismerkedést?De azért válasz is legyen,a gét,0,2 től felfelé,a főtrafora meg amid van csak számolás kérdése és a vas méretének ismerete.
(#) gabor1566 hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
és hogyan számolom ki esetleg valami képlet stb...? meg EF25 trafó helyett használhatok EE25?kicsit lehetne több informácíót adni pl hogy érdemes megtekerni a trafókat ne zizegjenek stb...
(#) dara válasza gabor1566 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Neked akkor a legegyszerübb az lenne ha felkeresnéd skori weblapját,ott van számoló és méretező program és a tekerésrő infó.
(#) gabor1566 hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
És a EE25 meg a EF25 trafó között mi a külömbség?
(#) dara válasza gabor1566 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Ha nincs légrés és egyforma a két vas anyaga akkor semmi.
(#) Ge Lee válasza gabor1566 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Kiollóztam. De a kapcsolóüzemű táp az nem pwm végfok téma...

EF-EE25.jpg
    
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szevasz.
Megérkeztek a magok. Tekertem egy tekercset,csatolom a képeket. 47 menet adja ki képlet szerint a 30mH et. A gond továbbra is fennáll. Miért telítődik a fölső periódus alja? Nem torzításról van szó. Valamit csiszolni kell de tapasztalatlan vagyok. Meg még annyi hogy a tekercs 50 fokosra melegszik és tartja.
20V 0,2mS/DIV
(#) possim hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok! Szeretnék némi tanácsolt illetve segítséget kérni. Adott 100VDC tápforrás , egy E-osztályú végfok ami 50VDC-100VDC ig működik. A kettő közé szeretnék egy olyan audio mudulátort csinálni aminek a kimenete 75VDC-re van eltolva , vagyis az "E" fokozat működési feszültség tartományának a közepére. Erre a modulátorra csatlakozik egy BlueTooth audio mudul aminek a kimenete 500mVpp és az lenne a feladata , hogy ezt az audio jelet a modulátor 25Vpp re esősítse (E fokozat igy 50-100V tápot kapna, ahogy nézegettem legegyszerűbben tápfesszel lehet modulálni egy ilyen végfokot ) úgy ,hogy közben a kimenete el van tolva 75V-al és ezt kapcsolóüzemben szeretném megoldani mert A osztályban katasztrofális a modulátor disszipációja, kipróbáltam. Szerintetek , hogyan lehetne célszerűen megcsinálni ? Én egy "buck" konverte gondoltam egy TL494el vagy valami hasonlóra. Előre is köszönöm minden építőjellegű hozzászólást .
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Üdv. Nem nagyon értem rá eddig. Tedd már fel a rajzát a vègfoknak, mert visszalapoztam de nem találom. Meg egy képet a jelen állapotról is alól-felűl nézet. Már nem emlékszem melyiket építed.
( Bár szept.1. óta lehet meg is oldottad a bibit.)
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) tothbela válasza possim hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szia!
Csak nem "AM" modulátort készítesz, mert nagyon úgy fest. Ha igen, akkor kellene az RF teljesítmény. Ennek függvényében akár egy "D" osztályú végfok modul is alkalmas lehet.
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Üdv.
Semmi gond. Csatolom a fotókat. Nem oldottam meg,nem tudom merre tapogatózzak. Ez az első kapcsoló üzemű erősítőm. (prototípus ha bevág,lesz rendes panel..)
Ezt építettem-építem.
(#) Gafly válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Kapcsolós végfok, hosszú láb, próbapanel és IC foglalat nem nagy barátok.
De majd TAtilla77 megmondja részletesen.
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Ok. A héten angyalok a jelenségeden, ha lesz rá időm, majd írok.. Most hogy látom az alját, elsőre a dióda szemet szúrt. Az ER1M bár 1000v 1A, de csak 75ns-os, ami oda kell az pedig ES1J 600V 1A de 35nS. Legalább 35ns-os dióda kéne oda, vagy még gyorsabb. Másik, a tantál kondit gyorsan szedd onnan ki és helyére egy 100n X7R-es smd kondit kell forrasztanod minél közelebb az IC-hez. Nagyon fontos mert elég érzékeny, erre meg főleg. Ha nincs akkor impulzus tűrő valamilyet, bontott is jó. Kimeneti szűrőkondi meg kis feszültségű. Számítógép tápból bontsd ki a primer oldali rezonáns kondit (barna 250V/ 1u) azt tedd oda a mostani helyett. (Tekercsed tuti és nem melegedhet) A táp elkóit rendesen tedd be, ha nem fér tegyél oda kisebb értékűt. A felső feted drain lába és az alsó fet source lába közé forrasz egy kb. 100-220n értékű 400V-nyi impulzus tűrő kondit. Tehát a tápfesz negatív és pozitív ágára a fetek lábainál közvetlen. Wima is lehet, de impulzus tűrő legyen.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) possim válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Szia TothBela! De igen egy amplitudó modulátor kellene RF teljesítmény meg van és jól is működik . A modulátort megépítettem, de A-osztályban igen nagy volt a modulátor FET-jének a disszipációja és ezért gondoltam, hogy kapcsolóüzemben célszerűbb lenne, ezárt is kérdeztem , hogy mit gondoltok erről.
(#) tothbela válasza possim hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Szia!
Telefonon írva mire a mondat végéhez érek, elfelejtem mi volt az eleje. Tehát az RF adó teljesítmény nagysága kellene, vagy az adó áramigénye. Viszont belegondolva mégis építeni kellene egy erre a célra optimalizált erősítőt, mivel jó lenne ha a kapcsolófrekvencia harmonikus viszonyban lenne a kisugárzott frekvenciával. Gondolom nem kellene kisugározni idegen hullámhosszakon.
De más járható út is létezik. Egy több lépcsős "H" osztályú végfok fele. Sőt sima két lépcsős elég. Ehhez viszont a tápegységet kell megalkotni kissé bonyolultabbra. Ha a modulációd 75V jel nélkül, és 50, illetve 100V a két szélső kivezérlésnél, akkor ha a tápnak van 50, 75, 100V-os leágazása, akkor viszonylag egyszerűen lehet alacsony disszipációjú modulátort készíteni.
Ha megmondod mekkora teljesítményről van szó, meg milyen adófrekvenciáról, abból ki tudunk indulni.
Következő: »»   218 / 238
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem