Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   97 / 130
(#) Ktulu válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Eddig nem volt bojlerünk.
Biztonsági szelepet adnak vele?
(#) ronin75 válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Igen, szoktak adni.
(#) yulo5310 válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Jár hozzá,a boyler tartozéka! Nyomáscsökkentőt azt külön kell megvenni,ha kívánja a rendszer.
(#) Wind-Storm hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Régi Ariston velis 80 most lett 2 éves, még nem volt vízkőmentesítve.
Még mielőtt szétszedném, mit volna célszerű vennem hozzá? Gondolok itt a tömítésekre.
Az anódot ha jól gondolom, az biztosan csere érett?
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
A bojlerben a fűtőbetét, az anód és a tömítések vannak. Az anódot sem biztos, hogy cserélned kell, ha még csak 2 éves. Elég lehet a tömítés csere. De ha van tartalék alkatrészed, az sem baj, nem maradsz meleg víz nélkül .
(#) increduluszoltan hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Üdv Uraim! Hajdu Aquastic AQ 120 ERP Bojler ezidáig kitűnően működött,most nem hajlandó bekapcsolni..levettem az alsó burkolatát,de hőkioldót nem látok...van valakinek javaslata,ötlete?Köszönöm,Zoltán
(#) Bakman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Kis piros pöcök az alján, az a hőkioldó. Ha nincs maximumra tekerve a hőmérséklet, akkor nagy valószínűséggel vízköves, tisztítás ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019

000653.jpg
    
(#) increduluszoltan válasza Bakman hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Az enyém ilyen...
(#) Bakman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
A zöld tekerő mellett valahol. Kis dolgot keress, "Safety" felirattal.
(#) increduluszoltan válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Bővebben: Link
Lehet,hogy vak vagyok?
(#) gyuszo válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Ha hibás, cserél ki. Így lesz meleg vized.
(#) lelkes amatőr válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Az általad linkelt rajzon a 13-as alkatrészen keress egy kis lyukat.
(#) increduluszoltan válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Szia...hol van ezen? Egyébként csoda történt,ismét szétszedtem,és összeraktam,működik!

kapcsoló.jpg
    
(#) gyuszo válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
A zöld gomb mellett az a pici fehér, ott van a felirat is mellette.
(#) kokozo hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy 300 literes meleg víz tárolóm, és van hozzá egy 3kW-os fűtőbetét szabályozóval egybeépítve. (kép)
A szabályzót külön lehet cserélni benne. A baj az vele, hogy kb fél évente elég a kontaktus a belsejében. Nincs véletlen valami trükk hogy ne égjen el? Pl shunt vagy valami? Esetleg tud valaki valamilyen nagy áramú szabályzót hozzá ami nem ég el? Vagy null átmenetes triakos elektronikát?

kicsi.php.png
    
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
A szabályzó érintkezőit ki kell vezetni és egy SSR-t vezérelni vele. Ehhez, az egészhez képest, alaposan át kell építeni az elektronikai részét, hogy biztonságos is maradjon. Szét lehet egyáltalán szedni a képen látható szabályzórészt?
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia!
Szét hát. Ugyanolyan szabályzó van benne mint amit Te 20-án feltettél itt.
Bővebben: Link
SSR-ben én is gondolkodtam de az ha tönkremegy folyamatosan vezet.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) gyuszo válasza kokozo hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Tegyél bele 3 db betétet, 3 fázisú szabályzóval. megoszlik a terhelés.
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
NEm tudtam, ilyen kombinációt még nem láttam. SSR helyett lehet mágneskapcsoló is, ha nem zavar a hangja.
(#) yulo5310 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Én ezt a gondot úgy oldottam meg,12 voltos dugasztáp,50 A autó relé,(ezek voltak kéznél) a szomszéd azóta is imába foglalja a nevemet. 5 éve megy!
(#) kokozo válasza kokozo hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szétszedtem ezt a szabályzót és megnéztem mi merre megy benne.. Egy réz lemez elvágásával be lehet tenni egy BTA40-el épített SSR-t úgy hogy a safety rész továbbra is ellátja a funkcióját. Az SSR-t kapcsolja a szabályzó, és egy nullátmenet kapcsolót is beleterveztem. Szerintetek ez így jó lehet?
(#) mugab válasza kokozo hozzászólására (») Aug 31, 2019 / 1
 
Esetleg a régi megoldás 0,5-1uf kondi az érintkezőkkel párhuzamosan...
(#) Dumi94 hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Sziasztok,

Egy 10 éves kérdést olvastam itt az oldalon, miszerint a kérdezőnél büdös volt a melegvíz. A hideggel semmi progléma nem volt de a meleg az záptojás szagú volt. Esetleg hátha itt van még valaki közűletek aki az akkori beszélgetésben benne volt, és tudja mi volt a probléma.

Ugyan ez a jelenség van nálunk is. Anód csere után 3-4 hétig minden frankó volt de utána ismét jelentkezett a szag.
A hidegvízzel semmi baj nincs.

Amit olvastam, hogy lehet a víz összetételeben van valami olyan molekula ami az anóddal érintkezve ezt váltja ki.

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy miért ilyen?

Nézegettem titánium anódot is de az kicsit borsos 67.000 Ft.

Köszi a válaszokat.
(#) kokozo válasza Dumi94 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Szia! Háy fokos a víz?
(#) pont válasza Dumi94 hozzászólására (») Nov 2, 2019 / 1
 
Nem tudom melyik topikban de kitárgyalásra került a probléma, a lényeg vannak az országban olyan területek ahol, magas a víz kéntartalma (ez általában a magas vastartalommal együtt jár) és ez felszabadul az anód anyagától. Vagy elviselitek a szagot, vagy vesztek spéci anódot 10x áron, vagy kiszerelitek az anódot de akkor pár évvel kevesebb lesz a vas alkatrészek élettartama a hálózatotokon. Egyébként a műanyag vezetékek elterjedésével jött elő a probléma, mert a tisztán vas hálózatokban megkötődött a vas/kén mire a fogyasztókhoz jutott.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2019
(#) ronin75 válasza pont hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Ez is lehet, bár nekem fura miért csak 3-4 hére rá büdösödik meg a víz.
Szokott lenni még az is, hogy nagyon alacsonyra van véve a vízhőfok és elszaporodik valami büdös baci. Ez orvosolható melegebbre állítással.
(#) Dumi94 hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Sajna hőfokot nem látok a bojleren de tövig van tekerve!

A titán anód az ami kb 60 rongy viszont állítolag akkor nem lesz szaga a víznek.

Azt, hogy miért 3 4 héttl később jön elő ismét , fogalmam sincs.

Ha esetleg kiveszem az anódot, hogy megnézzem, hogy büdös e úgy a víz akkor nem fog berozsdásodni a bojler belseje? (Nem vagyok szaki, annyit tudok, hogy az anód áldozza fel magát az oxidációnak.)
(#) Bakman válasza Dumi94 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Akkor (is) büdösödik a víz, ha túl nagy hőmérsékletre van állítva a szabályzó és emellett viszonylag kevés a melegvíz kivétel. A feleslegesen túl melegen tartott víz viszonlyag sok energiaveszteséget is okoz.

Jól tudod, az anód áldozza fel magát, kivete esetén előbb korrodál a belső rész.
(#) gyuszo válasza Dumi94 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Az anód fogy, a bojler többi alkatrésze megmarad.
55 - 60 fok az optimális.
(#) Dumi94 hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Le tekerem egy picit és meglátom úgy, hogy hátha jobb lesz a dolog.
Köszi az eddigi segítséget
Következő: »»   97 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem