Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN router
 
Témaindító: Androla, idő: Nov 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 19
(#) usane hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Üdv!
Remélem olvassák ezt hálózat guruk is
A következő a problémám.
Volt egy Telekomos előfizetés (üzleti, de ez lényegtelen) Dlink modemmel, asus router mögötte szolgáltatta a VPN-t a NAS eléréséhez.
Irodából lakás lesz. Új előfizetés van (lakossági) IPTV-vel. Hoztak hozzá egy szutyok sagemcom 3686 modemet. Legszivesebben összetörném. Az IPTV miatt bridge módba nem kapcsolható, tehát az asus router mint VPN szolgáltató kiesett. Ezen a sagemen meg sehogy sem tudom beállítani a VPN-t.
Valami javaslat? Bármiféle megoldás? Esetleg valaki ismeri ezt a sagemcom modemet?
Telekom nem segítőkész. Nem tudnak a modemmel kapcsolatban VPN problémáról, de segíteni sem.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Tárgytalan. Végül megoldottam.
(#) Tom-ee hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
Üdv. Egy gyors kérdésem lenne... létezik, hogy a Linksys router wifi modulja egyik pillanatról a másikra elszáll? Vihar nem volt, tegnap még működött, ma már nem. Újra indítottam, reseteltem, megnéztem a beállításokat, semmi. Ha vezetékkel kapcsolódok a laptophoz, teljesen jól megy a net. (net is van, először erre gyanakodtam) WRT54G a típus. Előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Megeshet ilyen hiba. Ha más eszköz (pl. telefon) sem látja, akkor minden bizonnyal elromlott.
(#) pipi válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Hali!
A mosógép is így szokott elromlani Tegnap még mostak vele
(#) yodee válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Üdv! Mivel egy közel 10 vagy még több éves készülékről beszélünk, így akármi előfordulhat vele sajnos.
(#) Tom-ee válasza yodee hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Vagy még több... Telefon sem látja sajnos. Gondolom, nem javítható, vagyis nem éri meg...
(#) antikzsolt válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Nem olyan biztos az. Lehet 1-2 kondi adta meg magát. Szereld szét és nézd meg.
(#) Tom-ee válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Délután megtettem, elsőre nem jött szembe semmi gyanús. Összesen talán 3 ha van benne, meglepő módon mind - kinézetre - jó. Azért majd még egyszer bele nézek.
(#) antikzsolt válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Én már szedtem szét egy két darabot és volt hogy kb 30 perc keresgélés után találtam meg a hiba okát. Az egyik ic sarka eltűnt.
(#) Tom-ee válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
az azért durva... Esetleg tudsz segíteni, ha javításra kerül a sor? Őszintén szólva nem szívesen válnék meg tőle, masszívabb, mint sok mai darab.
(#) Szasza9668 hozzászólása Máj 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy lblink routerem ami usb felületen kezel háttér tárat. Sehogy nem tudom a routeren beállítani, hogy lássa a rádugott usb hdd-t. Van ennek valami trükkje? Más file rendszerre kellene formázni vagy valami egyéb? Van ftp beállítási lehetőség a routerben.

Üdv!
(#) Bakman válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Pontosan milyen router? Egy-két típusnak megnéztem a használati utasítását. Ha azt mondom hiányos, nagyon finoman fogalmazok. A gyártó oldala is egy katasztrófa.

Másrészt próbáld első lépésként egy pendrive-val. Lehet, hogy a HDD túl sokat fogyasztana, nem bírja az USB aljzat.
(#) Szasza9668 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Pendrival sem müködik.
(#) Bakman válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Pontosan milyen Router? Mit ír erről a részről a használati utasítás? Nem lehetséges, hogy csak USB-s modemhez való az USB csatlakozó? Milyen lemezformátumokkal próbálkoztál eddig?
(#) Szasza9668 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Na úgy tűnik sikerült megfejteni.
Nem elég bedugni az eszközt. A router menüben hozzá kell csatolni az ftp szerverhez egy mappát ami nem lehet a gyökér. Ezek után felhasználót hozzá adni mert az admin jelszóval nem működik. Eszi a fat32 és az ntfs formátumot egyaránt. Az usb csak 0.5A ezért egy régebbi telefon töltőre rá forrasztottam a tápfeszültséget az usb vezetékből.

Kacifántosan de sikerült!

Köszönet mindenkinek!
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Kiegészítés az előbbiekhez.
Az ntfs rendszert csak olvasni tudja a router. A Fat32 rendszert írja olvassa. Sajnos azonban a merevlemezt a windows nem engedi fat32 formátumban formázni. A megoldás egy "third party" alkalmazás ami legyalulja fat32- re a teljes lemezt. Így már van egy 460GB ftp server otthon a felesleges merevlemezek egyikéből. Az egyetlen hátránya a fat32-nek a 4GB file méret korlát. Így ami nagyobb azt darabolni kell.
A sebességnek csak a hálózati kapcsolat wifi/kábel szab határt. A következő feladat a meghajtóként való felcsatlakoztatás az összes otthoni gépre.

Üdv!
(#) gyulank hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Ubiquiti airGrid M5 Nem látható rádión, se WAN porton de villog a piros LED az AP-n (azt írja nincs csatlakoztatva, és ha közvetlenül a gépbe kötöm, nem villognak a csatlakozónál a LED-ek) . Lehet ezzel kezdeni valamit?
(#) dB_Thunder válasza gyulank hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Lehet, ha értesz hozzá!

Tápfeszültségek ellenőrzésével kezdenék (5V , 3.3V stb) Ha ezeket rendben találod akkor már komolyabb baja lehet. Pl nem indul el a program, mert nincs órajel, stb...
(#) gyulank válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Tanácsot tudnál adni, hogy hogy szedjem szét a fejet, hogy össze is tudjam rakni? Ne törjön meg ilyenek.
(#) dB_Thunder válasza gyulank hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Nem ismerem pont ezt az Ubit, de szerintem ragasztott a vízállóság miatt..
(#) gyulank válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
És azt hogy kell?
(#) dB_Thunder válasza gyulank hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Illesztésnél végig kell "recsegtetni"..
(#) gyulank válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Sikerült, úgy volt. Hát nem néz ki valami jól.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) dB_Thunder válasza gyulank hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Nincs ennek a villogásnak valami jelentése? (led flashig code)
(#) gyulank válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Nem tudom.
(#) dB_Thunder válasza gyulank hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Utána kéne járni! Nem hinném, hogy csak szórakozásból villog így!
(#) gyulank válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Jó, én nem találtam se service manualt, se ezt.
(#) teddysnow válasza gyulank hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Ez az eszköz 8 éves. Kezdetben volt 5 Voltos, USB-POE feladós változata is, lehet ezért villog, az nem bírja a 24 Voltos POE-t. Ha be is indul nem lehet majd elérni wifin, mert alapból kliens módban van.
(#) gyulank válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
A lapján 2010 van. De nekem a szolgáltatótól van, a dobozában 24V-os volt, eddig működött vagy 7-8 éve. Szóval most azokkal a beállításokkal volt utoljára. Nem látták wifin, meg nem jelez LAN-on sem. Vennem kellett újat, de tudnám mire használni ezt is, ha működne, meg akkoriban is hasonló árban volt, nem szívesen dobnám ki.
Következő: »»   17 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem