Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2180 / 2486
(#) pucuka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
A bemenet hideg erét nem célszerű egy nagyáramú csillagponton keresztül vezetni. Az jobb, ha el sem megy az 5 jelű csillagponthoz, közvetlenül a panel hangfrekis bemenetének "-" jelű pontjához, ami jelenleg a rajzon nincs is jelölve.
(#) mhl válasza mhl hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ez az eredeti Panelterve
Az IC GND-lábára van kötve a nagy áramú GND, a bemeneti GND teljesen le van választva.

Nem ezzel az IC-vel szeretnék "építkezni" de ezt a kötési elvet alkalmaznám.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
(#) Karesz 50 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Lehet, hogy nem célszerű de alkalmazzák és jól működik a dolog így is.
(#) szaka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Szia!

Csatoltam a méréseket.
A bázis feszültség mind a két csatornán egyező!
(#) Lacaboy hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Sziasztok.
Az erositomhoz a 2×48V ot 4db 24Vos tapegysegel szeretnem megoldani, mert ebbol van 4db egyforma itthon.
Sorbakotottem a kimeneteket megvan szepen a szimmetrikus feszultseg.
Viszont elbizonytalanodtam, hogy ugy 2-2tap kozotti kivezetes a 0V. Ehhez kepest van az egyik tap negativjan -48v a masik tap pozitivjan +48v.
A tap kozepet rakothetem a foldre? Nem fogja a tap zarlatnak erzekelni? Mert gobdolom ide kene kotni a bemenet fodjet is.
(#) Karesz 50 válasza szaka hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Ez így teljesen korrekt. Még mindig jobban melegszik az egyik csatorna?
(#) kiszebra válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Milyen tápok?
(#) Lacaboy válasza kiszebra hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Hogy erted hogy milyen? 24vdc 8Amperes.
(#) reloop válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia! Hangfrekvenciás kapcsolásban próbáltad már ezt a tápot?
A tápközép egyértelmű fogalom, rajzold le mi az aggályod!
(#) reloop válasza mhl hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia! A táp kondenzátorai és a tápvezeték induktivitása LC rezgőkört képez, ennek jóságát rontják az ellenállások. Méltatlanul elhanyagolt téma az amatőr építők körében, nem csoda, hogy nem találkoztál vele.
(#) szaka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Sajnos igen!
(#) Beringer 600 válasza Irkaxka hozzászólására (») Szept 1, 2019 / 1
 
Szia!
Én is össze akartam rakni az általad fel tett kapcsolást,de le beszéltek róla.
Itt egy jobb s ez már ki próbált,mert már 2db modult indítottam be s mindkettő gond nélkül indult.
Az 3-3 pár tranzisztoroshoz ha érdekel,holnap tudom küldeni a nyáktervet,mert ma dolgozok,s a nyákterv nincs a laptopon.
Az 1n4742 dióda,az egy 12v os stabilizátor.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2019
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Itt van a 200w-os rajza.
(#) mek-elek válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Bocsi a saját véleményemért, de ha én csinálnám meg ezeket az erősítőket, a Zobel tagot nem a panelre, hanem a kimenethez tenném, és csillagpontos panelt terveznék hozzá.
Hiszem, hogy barátságosabban viselkednének.
(#) szikorapéter hozzászólása Szept 1, 2019 /
 
Sziasztok. Trafócskámon (kettős) egyik oldalon 20,6V~ -t mérek, másikon 21V ~-t. Ez megfelelő lehet még vagy túl nagy az eltérés?
TDA7294 táplálásához lenne szükség a tápfeszültségre.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia! Ha független a két szekunder, használj külön egyenirányítót! A pozitív és a negatív táp pár voltos eltérése nem zavarja az erősítő működését.
Amennyiben középleágazásos a tekercs, akkor részterhelésnél sajnos egyutas egyenirányításod lesz. Itt a puffer 50%-os növelése a megoldás.
(#) TAttila77 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Helló. A trafócskádat kösd be a szimetrikus táphoz és tegyél rá némi terhelést, de ne az TDA-t. Mérd meg Így is terhelve. A terhelés lehet valamekkora ellenállás ( izmosabb)mindkét ágban, ha így nagyobb pár voltos lesz a különbség akor mindenképpen a trafócskádat meg kell bontani. Vagy az egyik tekercsre tekersz, vagy a másikból letekersz. De ezt kívűlről is be tudod fűzni, ha lehet.
Üdv.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia, ez középmegcsapolásos trafó elvileg.
A TDA panelek szintén kettős táppal ellátott darabok, így részterhelés gondolom nem alakulhat ki elvileg. A puffer kondenzátorok 63V-osak, 22000µF / oldal, és egy alap stereo végfokot kell ellátnia.
(#) Lacaboy válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia. Megoldodott.
Nem probaltam hangfekis kapcsolasban. Van ami buktato lehet? Mire erdemes figyelni? Kb. 3.5Ohmos muterhelessel probaltam, szaggattam stb.rajta hagytam 10mp ig. Azt is birta. 7Amper korul mertem kozben.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Három kivezetés = középmegcsapolás.
A részterhelés nem aszimmetrikust jelent, hanem pár watt kimeneti teljesítményt. Ahogy esik a tápfeszültség a terhelés hatására, úgy lép be az alacsonyabb feszültségű tekercs a tápellátásba.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Mivel a legkülső menet a 21V-os, érdemesebb volna egy fél menetet letekerni a trafóról hogy ugyan akkora tápfeszültséget adjon mindkét oldal?
(#) reloop válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
A kapcsolóüzemű tápok némelyike zavarja a hangfrekvenciás áramkört, vagy rosszul reagál a dinamikus terhelésváltozásra. Sajnos nem megoldás, ha puffert kötsz rá, mert annak a töltőárama meghaladhatja a táp terhelhetőségét, vagy csak egyszerűen a szabályozás borul fel.
A tápot ettől még nem kell kidobnod, ohm-os terheléshez, vagy például LED-hez még jól jöhet.
(#) Lacaboy válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Ha birja a nevleges teljesitmenyt muterhelessel akkor birnia kell a hangfrekis terhelest is nem?
A kimenet tekerccsel van szurve, nem egy gagyi tap.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
A külső menet azt jelenti, hogy hosszabb huzalból készült és annak ellenállása miatt kellett pár menet ahhoz, hogy névleges terhelésnél a két szekunder feszültség egyelő legyen. Ha jó lesz üresjáratban, akkor terheléskor várható hullámosabb táp.
A 22000 µF elfedi a hibát, építsd bátran, ha elegendő amúgy a trafó terhelhetősége. Nem írtad hány Ohm lesz a terhelés, így erről nem nyilatkozhatok.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
8ohm -osak a hangsugárzók melyek felkerülnek majd, egyenlőre a hűtőbordát készítem neki, de a táp miatt aggódtam hogy mennyire marad "szimmetrikus" egyenirányítás után.
(#) reloop válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
A próba majd eldönti. A táp 320 V-os részében mekkora a puffer?
(#) Lacaboy válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
100uF.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
A szimmetria, mint írtam, nem szoros követelmény, de esetedben biztosan szimmetrikus marad a táp, csak kis terhelőáramnál hullámosabb lesz az elvárhatónál.
(#) reloop válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Hát nem egy ösztövér szerkezet Ki kell próbálni annak ellenére, hogy tamáskodom a projekt sikerében.
(#) alfa008 hozzászólása Szept 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Mi értelme van az erősítők tápkondenzátorait réz fóliázni? Itt láttam:Bővebben: Link
Következő: »»   2180 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem