Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autódiagnosztika és adapter
 
Témaindító: bodoo, idő: Ápr 3, 2006
Lapozás: OK   40 / 44
(#) zolika60 válasza menyus100 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Megírhatnád hogyan, hátha másnak is segít.
(#) molnarp hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Autocom klón hány GB-os microsd-t támogat? 4gb-vel nel megy.
(#) molnarp válasza molnarp hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Tárgytalan. Mégis megy.
(#) Cumo hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Sziasztok,én teljesen új vagyok itt. segÍtséget kérek. Van egy 95-s Mitsubishi pajero 2.8 dizel. Megtaláltam az odb diagnosztikai kimenetet,ennek örömére hozattam(Ancel a202) műszert. Ird be googelba hogy lásd specifikációját. Nos csalódásomra nem működik. Valami átkötési képlet valakinek?
Megköszönném!
(#) bernics hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok,

Van köztünk valaki, aki programozott már új Renault kártyát (Laguna II) Ddt2000-el?

Sajnos, a francia gui és lengyel YouTube videók alapján nem teljesen tiszta.

Üdv,
Gábor
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Lezli46 hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Talán belefér az az Autódiagnosztika profilba :

Hello!



Peuge Partner 2.0 Hdi 2002. RHX. Airbag lámpa folyamatosan világit. Probáltam a AutoCom-mal., DiagbBox-al., PeugeCom-al, Autel-el csatlakozni a légzsákvezérlőhöz., "no response" , vagy hasonló üzenet jön mindig..,az auton lévő többi vezérlőhöz ellenben mindig sikerül a csatlakozás..,motortéri és utasbiztik jók..., Lehet hogy van még valahol biztositék., ? Utasoldalt olvastam ,de ott nem találtam Biztositékokat.,mi lehet a probléma? Konkrétan hol lehet az inditó modul helyileg???

Lehet hogy pl egy "crash fai"l-os inditómodul miatt van hogy egy diag se tud csatlakozni???

Egy obd2 PinOut-s táblázatban láttam: A PeugePartner-nél 1997-től .,a Pin13 a légzsák kommunikációs vonala...,esetleg megkellene-meg szabadna-e probálnom a Pin13-at a Pin 7 K-vonalra kötni --például egy Obd2 -es Prüfbox-on keresztül--a légzsák diagolásához?
Bár ugy tudom hogy a felsorolt Diag Készülékek mind multiplexeresek----automatikusan ki tudják választani a megfelelő kommunikációs Pin-t.., legalábbis én igy gondolom..

Köszöm a segitségetek!
(#) Lezli46 válasza Cumo hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Csak kutyafuttában válaszolok.., ezért van esély tévedésre...

Ha tényleg 1995- ös a M.Pajeró 2.8 és még Dizel is , akkor szinte garantált hogy nem Obd2- s protokollt használ..

Ez az " Ancel a202" / aliexpress szerintem egy kizárolag Obd2 - s Bluetoothos adapter
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Talán belefér az az Autódiagnosztika profilba :

Hello!



Peuge Partner 2.0 Hdi 2002. RHX. Airbag lámpa folyamatosan világit. Probáltam a AutoCom-mal., DiagbBox-al., PeugeCom-al, Autel-el csatlakozni a légzsákvezérlőhöz., "no response" , vagy hasonló üzenet jön mindig..,az auton lévő többi vezérlőhöz ellenben mindig sikerül a csatlakozás..,motortéri és utasbiztik jók..., Lehet hogy van még valahol biztositék., ? Utasoldalt olvastam ,de ott nem találtam Biztositékokat.,mi lehet a probléma? Konkrétan hol lehet az inditó modul helyileg???

Lehet hogy pl egy "crash fai"l-os inditómodul miatt van hogy egy diag se tud csatlakozni???

Egy obd2 PinOut-s táblázatban láttam: A PeugePartner-nél 1997-től .,a Pin13 a légzsák kommunikációs vonala...,esetleg megkellene-meg szabadna-e probálnom a Pin13-at a Pin 7 K-vonalra kötni --például egy Obd2 -es Prüfbox-on keresztül--a légzsák diagolásához?
Bár ugy tudom hogy a felsorolt Diag Készülékek mind multiplexeresek----automatikusan ki tudják választani a megfelelő kommunikációs Pin-t.., legalábbis én igy gondolom..

Kérdésem: Miután azt olvastam hogy ezen az autón a PIN13- n megy az airbag K- vonal., és utólag találtam egy idevágó légzsák rajzot is ,ahol az inditómodulból kijövő Kommunikációs vezeték szintèn azObd2 13- s Pin- jébe van bekötve!!! Ezek alapján ha egy 16Tüs Obd2 Püfbox- ban összekötöm a 13- s SRS K- Vonalat a 7-s K - vonallal ., akkor ez igy Ok??
(#) jucus0225 hozzászólása Jan 2, 2019 /
 
Buék mindenkinek! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lenne e valakinek lehetőleg Debrecen és környékén Op-com interfészere kölcsönbe. Nagyon megköszönném.
(#) mailo hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni az autódiagnosztika és a motoroptimalizálás témakörökkel. Szívesen fogadnék az adott témakörökhöz tartozó szakmai anyagokat, illetve tapasztalatokat, tippeket, segítséget. Érdekelnének még a szükséges szoftverek használatáról való leírások.

Köszönöm.
(#) Lezli46 hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Segitséget kérnék Audi Vag-Com-os profiktól!
Audi A4 2003 1.8ti. BEX. Elektromos ablak nem müködik! Gyárilag csak elől elektromos!
Ablakemelő baloldalt semmilyen kapcsolási formában sem üzemel, kulcsról v táv.vez.ről sem. Utasoldali is csak vezetőkapcsolóblokkról müködtethető--jobb ajtóról, helyből nem.Nem biztositék-.nem ajtóátvezető hiba, CAN Ok., tápok ajtóvezérlön ellenörizve.
KÉRDÉS: Végrehajtó teszt hibátlanul lefut, Vcds clonnal, KTS-el, Autocommal---de egyik menüjében sincs ablakemelő végrehajtó teszt.., azért nem fut le az ablakemelő végrahajtóteszt ,mert ezek a progik nem tudják., vagy az autó oldaláról van "blokkolva"????, szerencsés volna, ha valaki már probálta volna ezt a végrehajtótesztet egy echte VagCom-al és egy hibátlanul müködő ablekemelős autóval egyben.
Ablakemelő Kapcsolók éĺő menüben mükõdtetve : Manuális és autómata üzemmódban is mindegyik mutatja a a KI vagy Be állapotot.Hibakód: 0533: vezető oldali ajtó vezérlőegység. Részegység blokkolva v fesz.nélkül.
Köszönök minden segitőkész hozzászólást!

Légy szíves, a jövőben kerüld a felesleges, üres sorok beszúrását a hozzászólásodba!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) truebaba8 hozzászólása Márc 7, 2019 /
 
Sziasztok!

1999-es Opel corsa B 16 pin-es OBD csatlakozója OBD 2 -es ?
Nem trapéz forma, de ettől függetlenül 2 féleképpen is rá lehet dugni az obd2-es csatlakozót, ami a +12 voltos láb miatt nem biztos hogy szerencsés.
Megrendeltem egy OBD2 ELM327 V2.1 -es ebay-es kütyüt, az működik vele?
Ha nem tudnátok hozzá ajnlani valami olcsóbb tipust?

Köszi.
(#) molnarp válasza truebaba8 hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Ha 16pines akkor obd2 a csati, azt pedig biztos hogy nem tudod rosszul rádugni.
Az ELM327 100%, hogy nem fogja vinni.
OP-COM, opelscanner esetleg TECH2. Vagy sima K interfész tört abcom vagy tech2. Autocom se ismeri teljesen az összes Opelt.
Amiket írtam az első kettő tuti viszi teljes mértékben.
(#) truebaba8 válasza molnarp hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Köszi! az OP-COM-bol a verzio fontos? van 1.4, 1.6, 1.9 mind más más chippel
(#) molnarp válasza truebaba8 hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Az a firmwaret jelöli. Régi Opelnél szerintem tökmindegy. Olyat keress amihez találsz működő magyar progit. Van amelyiket frissíteni is lehet okosba.
(#) csabika1981 hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Sziasztok! Egy kis segítség kéne!!Renault thalia 1.5dci 2004 évjárat.DF037 stop kapcsoló áramkörök, koherencia és állandó!mi a probléma megoldása.
(#) locked hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Sziasztok! Elm327 v1.5 usb adapter (25k80 ch340)vásárlásán gondolkodom Fordunkhoz.Saját,nem üzleti célra.Ebben a kábelben van olyan elektronika amit egy szoftverfrissítés le tud tiltani?
(#) Lezli46 hozzászólása Ápr 27, 2019 /
 
Sziasztok!



Van egy "FAP " , elsösorban PSA csoport DPF diagnosztikára fejlesztett androidos programom .., lite és pro versio kivitelben is, utobbi amazon vásárolva.Sajnos szinte képtelenség a motor ECu- hoz csatlakozni.., Bluetooth kapcsolat mindig Ok., , BL. Interfaceket három kûlönbözó , más programokkal -- pl forscan, opelcan,Bmw Charly stb., sikeresen probáltam., több tabletettel is probalkoztam., egyszer - kétszer ha sikerült a motor Ecu- hoz csatlakozás, többtucat kisérletböl, ilyenkor kitünöen müködött , a különben kitünő program.Irtam a fejlesztöknek, szerintük gyenge minöségü Bl.interface okozza a problémát. Van valakinek konkrét tapasztalata , hogy melyik BL.Elm adapterrel müködik megbizhatóan a program??? Vagy valami egyébb célravezető ötlet?
(#) maxika02 hozzászólása Máj 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy lehetőleg kis méretű eszközt kijelzővel, amely képes lenne megjeleníteni és naplózni szenzorok felől érkező nyomás és hőmérséklet adatokat.
Minél egyszerűbb megépítési mód érdekelne
Képen csatolom hogy kb mekkora kijelző lenne az ideális számomra.
Jelenleg 2db nyomás mérő szenzor és 1db hőmérsékleti szenzor amit figyelni szeretnék vele.
Előre is köszönöm ha valaki segít!
(#) pucuka válasza maxika02 hozzászólására (») Máj 3, 2019 / 1
 
Építsd meg Bakman kolléga cikkében leírt mérésadat gyűjtőt.
Bővebben: Link
(#) kokozo válasza maxika02 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Helló!
Az egyik kijelző kb 3x3 cm a másik meg 9x6 cm.. Azért jelentős méretbeli különbség van. Ami miatt a végleges áramkör mérete és a felhasznált alkatrészek mérete is jelentősen eltérhet.
Tehát el kellene dönteni, hogy melyik legyen. A szenzorok gondolom analog jelet adnak vissza, tehát 3 ADC, plusz pár gomb a beállításhoz( ha kell). Ezenkívül azt is jó lenne tudni, hogy mennyi adatot szeretnél tárolni és azt is hogy min. (sd kártya, pendrive, szerver, vagy csak rom.)
(#) Csiki hozzászólása Jún 29, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy delphi ds150e klón, USB-n és BT-n keresztül csatlakozik a pc-hez és telefonhoz is. Mi lehet hibás benne hogy az autó oldala nem megy, tápot kap (világít)?
(#) Uviktor válasza Csiki hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Szia,
Csak óvatosan ezekkel a klónokkal.
Elsőként a silány minőségű OBD csatlakozóban tippelnék hibára.
Vagy a kici kínai felcserélt 1-2 pint,vagy az első csatlakoztatás alkalmával kitolta hátrafelé a pint.
Találkoztam olyan esettel,mikor a hátrafelé kitolt pinek összértek.
A csillagok olyan rosszul álltak,hogy az egyik can a tápfesszel ért össze.
Motorvezérlő csere Peugeot-n.
(#) Csiki válasza Uviktor hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Kéz alól vettem 500ft ért, látok benne fantáziát, olyan mint ha a relé egység része lenne hibás, mint ha az egyik relé teteje meg lenne duzzadva. De egy relé kattanást sem hallottam akárhányszor próbáltam.
(#) Lezli46 hozzászólása Szept 5, 2019 /
 
Sziasztok AutoCom Tudorok!

Az adatrögzitő funkció gyakorlati müködésének hiányát hogyan lehetne megszüntetni ? A faile betöltése mindig hibaüzenettel végźödik ., Autocom CDP+.., clonverzios, két panelos kivitel.lröl volna szó., állitólag az USB kábel csatlakozója vidékén kellene valamit utólag módositani, privátban várnék lehetöséget..
Köszönöm a válaszokat!
(#) Lezli46 válasza molnarp hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Szia!

Most vettem észre Autocommal kapcsolatos kérdèsed.., a mikro SD - röl arra következtetek , hogy Nálad müködik az adatrögzitö funkció??? Valamit erröl irhatnál bövebben, mert én nem tudom müködésre birni.., minden aktuális.

Üdv és köszi
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
FAP problémamentes csatlakozás motor ECU - hoz.

Idöközben irtam a programfejlesztöknek a motor ECu- hoz csatlakozás nehézségeiröl :Ez az egyetlen de valóban korrekt megoldás : Valodi eredeti chip-s Elm327.Bl.adaptert kell használni.., clone verziokkal egy kinszenvedés.., már ha sikerül egyáltalán. Vettem ilyent., és most sima ügy.
(#) Tomi111 válasza Lezli46 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Na de hol lehet venni eredetit, ami biztos, hogy az?
(#) bbb válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Eredeti ELM327 beszerzési forrás - Kanada Rendeld meg a gyártótól az IC-t!
(#) Paja123 hozzászólása Szept 8, 2019 /
 
Sziasztok! Tudna valaki esetleg segíteni abban, hogy Peugeot 208 2018-as gyártású autó biztosíték tábla rajzot hol tudnék beszerezni itt a neten? Vettem téli gumi-felni szettet és guminyomás érzékelő szenzort nem szeretnék venni mert drága! 15 ezer darabja. És gondolom ha kiveszem a biztosítékot akkor nem jelenik meg a hibajelzés a műszerfalon. És úgy tudom, hogy minden kerékcserénél újra kell inicializálni a rendszert. Viszont azt nem írják sehol, hogy hogyan kell megcsinálni! Ha valaki tudna ezekben segíteni nagyon megköszönném! Tisztelettel: Paja123
Következő: »»   40 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem