Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN router
 
Témaindító: Androla, idő: Nov 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 19
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Küzdök a második routeremmel.
Úgy kéne beállítanom, hogy az első ossza az ip címeket.
Wan ra dhcp állítok. Lanra meg ki kapcsolom a dhcp szervert. A wifi vagy működik vagy nem. Ha működik akkor nyílt hálózatot csinál ami nem jó nekem. Kábelen meg megy frankón csak ilyenkor nem tudom elérni a második routert. Az elsö router 192.168.16.100-200 között oszt. ilyenkor a másodikra kötött gépek 100-200 között kapnak címeket. Mire kéne állítsam a második routert, hogy elérjem?
Beállításokat finomítani. lan lan csatin vannak összekötve.
Lb-link router mindkettő.
Ha valaki lépésről lépésre leírná azt megköszönném onnan kezdve, hogy mit hova dugjak.

Üdv!
(#) pipi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 7, 2019 / 1
 
A két routert a lan-lan csatin dugtad össze?
Első router saját ipcíme legyen pl 192.168.1.1,második router saját ipcíme legyen pl 192.168.1.2, ahogy írtad, a másodikon kikapcsolod a dhcp szervert, második router wan portja üres
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2019
(#) Johnycorp válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 7, 2019 / 1
 
Szia.

Bár nem ismerem az Lb-Link routered típusát, de a legtöbbnél működik az alábbi.

ROUTER1:
- wan: ide jön az internet (dhcp, pppoe,amit a szolgáltató mond)
- lan IP: 192.168.16.1
- lan DHCP szerver: 192.168.16.100-200 között osszon IP-t a klienseknek (ez van most elvileg)
- LAN portok: jöhetnek a PC-k, és az egyik portra a ROUTER2 egyik LAN! portja (csak a ROUTER2 beállítása után szabad azt ide bekötni, más esetben az is IP-t osztana a gyári beállítás szerint)
- ha van Wi-Fi és kell, akkor bekapcsolhatod

ROUTER2:
- wan: nem használt!
- lan IP: 192.168.16.201 (lényeg, hogy a ROUTER1 DHCP tartományán kívüli, nem használt cím legyen)
- lan DHCP szerver: OFF! (tehát ő nem oszt címeket)
- LAN portok: például a port 1 megy a ROUTER1 egyik LAN portjára, többi a PC-k részére mehet
- Wi-Fi: bekapcsolható (SSID beállítás, titkosítás: WPA2 + értelemszerűen jelszó)

Gyakorlatilag a ROUTER2 ebben a beállításban egy AP (Access Point) lesz, ő csak továbbítja a LAN portjaira és Wi-Fi pontjára kapcsolódó klienseket. tehát gyakorlatilag "transzparens" lesz, de a 192.168.16.201-en elérhető lesz, ha konfigurálni kell.

Wi-Fi csak akkor legyen mindkét routeren bekapcsolva, ha nincsenek egymás közelében.
Bár akár automatikusan is keresnek maguknak üres csatornát, de felesleges, hogy egymást "zavarják".

Remélem átlátható, amit írtam.
(#) Bakman válasza Johnycorp hozzászólására (») Szept 7, 2019 / 1
 
Lásd melléklet.
(#) Szasza9668 válasza Johnycorp hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Köszi! Este újra kezdem.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Ezzel a felállással egyetlen apró probléma van. Amikor az eszközök csatlakoznak, akkor oda-vissza lesznek képesek ugrálni a két wifi hálózat között. Célszerűbb AP módba kapcsolni a második routert és minden wifi beállítást az elsővel azonos módon megejteni. Ekkor wifi szempontjából is egyetlen közös hálózatot alkotnak és az eszközök nem fognak köztük ugrálni.
Nekem TP-Link routerek voltak ADB-vel összekapcsolva (a második AP-ként működött, de közvetlenül nem volt összedugva az elsővel, hanem az is wifin kapcsolódott), ez a felállás is remekül megy.

De, hogy miért is nem a WAN portba kell dugni a másodikon a kábelt... Ha oda teszed, akkor a második router külön alhálózatot hoz létre az elsőtől majdnem függetlenül. Mivel itt egységes hálózat kell és nem egy alhálózat, ezért ne a WAN-ba legyen dugva.
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Az, hogy két külön wifi keletkezik az nem gond. A második úgyis a vasbeton pinyóban van. Konkrétan még mobil térerő se mindíg van. Esélye sem lesz a készülékeknek, hogy ide oda ugráljanak. Más SSID a két wifinek és csak a mobilnak kell mindkét wifit betanítani. A többi eszközön meg csak azt a wifit tanítom be ahol használom.
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Ha nem gond és nem látják egymást, akkor jó Csak azért hívtam fel rá a figyelmet, mert volt már olyan ismerős, aki beleszaladt abba, hogy a saját két hálózata nem akart megférni egymás mellett... (vagyis megfért, csak mikor gyengének érezte a telefonja az egyiket, akkor átment a másikra, de az se volt túl erős, így ugrált a kettő között, ő meg nem tudott netezni).
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Azt hiszem sikerült. A wifi része azonban nem megy. Valamiért wifin nem kap a telefon se és a laptop se ip címet. Még babrálok vele. Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!

Üdv!
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Update 1

Helyre állt a wifi egy újra indítást követően.
A router1-ről azonban win7 x64 alatt nem látszódik semmi ami a router2-re van csatlakoztatva. Azért furcsa mert van ott egy nas amit android alól elérek. A másik érdekes jelenség a router2-re vezetékkel csatlakozó nason lévő mappákat nem tudom felcsatolni az ugyanott lévő szintén win7x64 gépre. Van még ott egy xp gép is, na az nem sokat szarakodott és pikk pakk ment a mappa felcsatolás és a nyomtató szerver is be lett állítva.

Win7x64 alól miért nem látom a nast ami látszódik android alól?
(#) Inhouse válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
A második routeren ugyen nem a WAN portba dugtad az elsőtől jövő kábelt?
A DHCP is ki van rajta kapcsolva? Ő nem oszt IP-t, csak az első?
(#) Szasza9668 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Pontosan úgy van. lan-lan, dhcp off. Közben ránéztem és azóta megjavult. Hozzá sem kellett nyúlnom, ma reggel simán be tudtam lőni mindent mind a 4 windows gépen és a 4 androidos készüléken is. A probléma okát azonban most sem értem. Lehet várni kellett, hogy a régi dhcp-vel kiosztott címeket elfelejtsék a windows gépek?
Komolyan nem tudom/értem.

Mindenesetre köszönöm a segítséget mindenkinek!

Patentul nyomtat a laserjet 1160 is a nyomtató szerveren.
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Lehet ki kellett ürülnie az ARP táblának és a DHCP lease lejáratát kellett még megvárni.
(#) Inhouse válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Találkoztam már olyan hálózati eszközzel, ahol a módosítás után nem jelzi, hogy újra kellene indítani. A változást bevette, azt az értéket mutatja, de nem azt csinálja. Újraindítás után betölti az új értékeket és működik.
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Ma haza érve ismét egy furcsa dolog fogadott. A belső lan hálózaton a nas szervernek megváltozott az ip címe. Önmagában ez nem lenne vond de az összes készülék ip cím alapján azonosítja. Van-e lehetőség fix ip cím kiosztásra ennél az egy készüléknél?

Üdv!
(#) Inhouse válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Van és illik is fix IP-re rakni.
Nálam a ZyXel NSA320S egy ideje azt csinálja, hogy nem tallózható a belső hálózaton. Fixen az IP címét beírva meg simán használható, tallózhatóak a mappák, olvasható. írható...
(#) Szasza9668 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Elvileg beállítottam!

Köszönöm!
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Belőttem a dhcp tartomány végére. így nem fog bekavarni a többi eszköznek. Már csak a gépeken kell át állítanom a megosztott meghajtót.

Hálás köszönet a türelemért és a segítségért!
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Azt írták, hogy The LED pattern on the radio means that the radio is stuck in TFTP mode.

You can try TFTP recovery steps which we have provided earlier but if it doesn work then we need to replace the radio.
(#) Fidel hozzászólása Okt 17, 2023 /
 
Valami miatt elég sokszor szakadozik a wifi hálózat egy RT AX58u routert használok.
Négy antenna van rajta és szeretnék rárakni tükröket, hogy az egyik irányba nyomja csak a térerőt.
Kérdésem, hogy az egyes antennák szeparáltan vannak a 2,4 és 5GHz-re, vagy mindegyik sugározza mindkét frekvenciát?
Van valami ajánlott távolság az antennától a tükör elhelyezésére?
Ha jól gondolom, akár ronthatok is a tükörrel, ha pont úgy rakom, hogy ellen ütemben verődik vissza a hullám és kioltást csinálok vele, vagy ez nem így van?
(#) Sinike hozzászólása Feb 24, 2024 /
 
Szép estét!

2 routerem van, 2 házrész. Fenti router 192.168.0.1 címen, lenti 192.168.1.1. Pár napja nem tudom elérni a fenti routert a gépről a címén. Érdekes módon internet van, de a belső hálózati gépeket nem érem el sehogy, a Nas-t sem. Ha közvetlen rádugok egy laptopot, akkor működik, átnéztem a konfigját, de nem láttam hibát. Szereztem egy másik routert, ugyanazt csinálja. Hogy lehet, hogy net van a lenti gépen is, a második router után, lan meg nincs? Gyári beállítások is volt a lentin, mégsem. Azóta vissza is konfiguráltam, mert az "okos" dolgokat vezérel, kell a net.
Ja és routeren belüli ping-re meg válaszol!
(évekig kötöttem netet, ezt is én konfigoltam és az összes többit is. Nas-t is építettem a házba, tehát konyítok hozzá )
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2024
(#) Inhouse válasza Sinike hozzászólására (») Feb 24, 2024 / 2
 
Azonos tartományban kéne legyenek, a második ne osszon IP-t...a második router egyik LAN csatlakozójába jön az első egyik LAN portja, nem a WAN-ba...
(#) teddysnow hozzászólása Feb 25, 2024 /
 
Ha bekapcsolok egy hajszárítót és az meleg levegőt fúj, az nem jelenti azt, hogy értek a hajszárítókhoz.
(#) Sinike válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Évek óta így működik, mivel az okos dolgok miatt kellett is egy független wifi, meg egyébként sincs úgy elég hely a routerben.
A kérdés, hogy lehet internet, a belső hálózatot meg nem tudom elérni?
(#) teddysnow válasza Sinike hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Inhouse megírta az első lépést. Két router két címtartományt használ (miért?), ez a két tartomány nem látja egymást, de netre kitudnak menni.
(#) Sinike válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
De látja egymást, évek óta működött. Lenti gépről tudtam konfigolni a fenti routert, és még azon túli gateway-t is. Meg persze a Nas-t, amin Openmediavault van. Mindenről el tudtam érni a routert, még telcsiről is, most az sem megy. Tévéről meg látom, pedig az is a lenti routerről megy kábellel.
(#) bbb válasza Sinike hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Nem szeretnéd lerajzolni a mostani állapotot? Sokkal egyszerűbb lenne segíteni és az elképzeléseid szerint kialakítani úgy, hogy menjen minden, ami kell.

Ha nincs hozzá megfelelő rajzolód, használd ezt: draw.io
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Köszönöm.
Mivel ez egy elektronikai fórum, pontosítom a kérdésem.
Lehet kábelhiba, hogy az internet működik, a lan pedig nem?
(#) bbb válasza Sinike hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Nem lehet. De akár lehet is. Amíg nincs meg a ki kivel van dolog, addig hogyan mondjuk meg neked? Nagyon sokat segítene egy rajz, ahol megjelölöd, hogy melyik eszköz melyik portja van összekötve egymással és leírod melyiknek milyen IP cím és átjáró van megadva.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
Következő: »»   18 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem