Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC Sleep mód PIC18F24K20 processzorral
 
Témaindító: Yworl, idő: Szept 10, 2019
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Yworl hozzászólása Szept 10, 2019 /
 
Sziasztok,

van egy olyan problémám egy 18f24k20-as processzorral, hogy amikor elküldöm aludni és mérem a fogyasztását 22-23 mA között marad. Maga a proci sleep módban van, mert nem reagál, WDT-ig csend, aztán elvégzi a dolgát és újra 22-23mA. Kicseréltem a procit egy "bontatlanra", és ugyan az a kód 0,7 mA. Dolgoztam vele egy hétig, faragtam a programom, és amikor újra rámértem megint 22-23 mA. Megint új proci és megint 0,7 mA. A processzorok minden funkciója működik, csak a fogyasztása kezd az egekbe szökni. (Elemes eszköz lenne, ezért nem mindegy a fogyasztás). Van valakinek valami ötlete mi lehet a probléma forrása?
Tech info:
MPLAB X IDE 5.15
XC8 2.05

Progi init után:
OSCCONbits.IDLEN = 0; // 0 - Sleep ; 1 - Idle
SWDTEN = 1; // Watchdog on
Sleep();
while (1) {
}
(#) superuser hozzászólása Szept 10, 2019 /
 
Ha kitörlöd a programot, vagy resetbe teszed a procit, mennyit fogyaszt?
Kapcsrajzot csatolhatnál.

Egyébként ha ugyanazt a programot más processzorba töltöd és megváltozik a fogyasztás, annak két oka lehet:
a) vm. I/O láb lebegése okozza a problémát
b) megsérült az a proci, amelyik nem az elvárások szerint működik
(#) superuser válasza Yworl hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Mi hozza ki sleep-ből? A watchdog? Viszont a while(1) sor miatt reset lesz...
(#) Yworl hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
A kapcsolás egyszerű. Csak a programozó van most rajta. Egyébként egy RFM69CW lesz rajta C1, C2, C3, C4, C5 lábakon. A sérülésen gondolkoztam, mert próbáltam a proci lábáról táplálni a RFM-et, és állandóan resetelt. Gondolom nem bírta elég energiával, bár adatlapon 45 mA van az RFM adáskori fogyasztásnak megadva és ha jól emlékszem 50 mA-ig terhelhető a proci lába. Ébreszteni wd fogja, bár még lehet lesz rajta egy kapcsoló is amikor ébren kell lennie. Az nem baj ha resetel, mert induláskor elfütyüli amit kell és mehet aludni.
(#) benjami válasza Yworl hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Azt nem tudom honnan vetted az 50mA terhelhetőséget amikor a PIC adatlapjának 1. oldalán rögtön oda van írva: "High-Current Sink/Source 25 mA/25 mA". Meg azt sem értem miért is kellett ehhez új témát nyitni, amikor több PIC-es téma is van itt a HE-n.
(#) Yworl hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
Hát a 25 mA-t benéztem. Átbogarásztam egy csomó fórumtémát, de sleep témában nem igazán találtam semmit ami célra vezetne. Ha az jön ki a végén, hogy bénáztam, akkor töröltetni fogom.
(#) superuser hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
Ha túlterhelted a PIC I/O lábát, az elegendő ok a megnövekedett fogyasztáshoz.
A programozó lábain is folyhat (folyik) áram.
(#) Yworl hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
A programozót természetesen lehúztam tüskesorról, hogy ne zavarjon be a mérésbe. Részemről elkönyvelem egy bakinak a történetet, és dolgozok körültekintőbben egy új procival. Szerintetek van értelme ennek a témának, vagy töröltessem?
(#) 77blsoft hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Szia,
Nem olyan könnyen mennek tönkre ezek a kontrollerek.
Ez a sleep mód és a wakeup elég nyakatekert. Lehet, hogy valami "szivat" téged a kódodban.
Lehet, hogy valamelyik periféria -amit pl. elfelejtettel inaktiválni- néha felébreszti az MCU-t.
Egy lebegő bemenetre és egy engedélyezve maradt interrupt-ra már nem is merek gondolni...
AZ RCON regiszter sem olyan beszédes a rengeteg "unchanged" bitjével.
Én már jártam úgy is, hogy nem volt jó a tápfeszültség szűrés (hiányzott a 100nF) és azért járatta velem a proci a bolondját: néha jól működött, néha meg nem.
De volt olyan is, hogy az MCLR-re nem tettem felhúzó ellenállást és ugyebár a PICKIT-ben nincsen felhúzó: néha jól működött, néha meg nem.

A lényeg, hogy ne add fel!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem