Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   184 / 251
(#) Kovidivi válasza Szebence hozzászólására (») Szept 11, 2019 / 1
 
Ne engedj! Követeld vissza a termék árát, ha ő vissza szeretné kapni a terméket, akkor írd meg neki, mennyivel többet utaljon neked (postaköltség). Nem a te hibád, hogy más terméket kaptál, ő hibázott. Nehogy még veled fizettesse ki a saját bénázását. Ha nem akar fizetni, kérd az Ebay segítségét, de ők úgyis a te javadra fognak dönteni. Mondjuk nekem eddig még sosem volt szükségem az ő segítségükre, végül mindig fizettek. Volt, amikor rettentő pocsék minőségű ventit küldtek (10db-ot), alig fújt valamit, zajos volt, remegett, használhatatlanok voltak. Visszakaptam a pénzem.
(#) proba válasza Szebence hozzászólására (») Szept 11, 2019 / 2
 
Szerintem első körben az eladónak megírod, hogy nem azt kaptad amit kértél. Nekem erre egy alkudozó levelet küldtek, amiben beismerték a dolgot. Viszont ennek a levélnek a birtokában sokkal jobb pozícióból indulsz az EBAY-nál a pénzvisszatérítés megítéléséhez. (gondolom) Nálam kis érték volt, ezért egy negatívval elrendeztem. Utólag gondolkodva lehet a pénzem is vissza kellett volna kérni, már csak a rend kedvéért.
(#) zamatőr hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Üdv!
Mennyi az utalási költség EBAY-n vásárláskor pl: 1-10-100 euró esetén és változó-e ha uniós vagy unión kívüli?
Köszönöm.
(#) nedudgi válasza zamatőr hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szerintem ez bankfüggő. Esetleg még számlacsomag is beleszólhat. A bankod biztosan jobban tudja.
(#) pipi válasza zamatőr hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szia!
Én azt mondom, kötelező paypal regisztrációt intézni, és az ebayon paypal fizetést választani, így bankkártyával fizetni. A paypalra nem kell utalni pénzt, fizetéskor a regisztrált bankkártyáról levonja, költsége meg nincs. Nem kell félni tőle, már magyarul is elérhető.
Ez plusz vásárlóvédelmet is jelent....
(#) Pulyka válasza pipi hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
"Ez plusz vásárlóvédelmet is jelent.... "
Nekem el kellett, mert 98eFt-ért rendeltem.
Magam sem tudom, hogy voltam képes ennyiért rendelni, de megbíztam az Ebay-ben, mert mindenhol a pénzvisszafizetést reklámozza.
Szeptember 9.-én, este 10 felé kb leemelte a Paypal a kártyáról az összeget,(szoktam utalni a Paypal-os számlámra, de kihagytam ezt a lépést, a bankkártyám be van állítva, és B verzióként onnan veszi le a pénzt.) és tegnap már át is vehettem volna a csomagot.(csak nem volt itthon senki, stb, de ez mindegy.)
DHL expressz szállította, és én magam választottam az Ebay-en 47USD-os felárért, de így is 19.-éig volt maximum meghatározva a leszállítás, szóval 3 nappal gyorsabbak is voltak.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Shanghai, China-ból jött a csomag, legalábbis a termék helyének ez a város van megadva.
..a kíváncsi-fáncsiknak. (3db-ot rendeltem)
(#) Kovidivi válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szép! Áfa vám jött rá?
(#) Pulyka válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Nincs feltüntetve, két részre van bontva a végösszeg, szállításra, és a termék árára, viszont a nemzeti bank oldalán 299Ft volt egy dollár, ők pedig olyan 312-on számolták nekem, de gondolom az átváltás költsége miatt.

UI: Ez a 6-7 nap gyorsan mondható, vagy lustálkodtak azért kicsit?
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2019
(#) Kovidivi válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Attól függ, hogy ki váltott. Lehet, a paypal nyelte be, ami nem gond, csak jó tudni. Cserébe megbízhatóbb a vásárlás.
(#) sector99 válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Ez...mi ez ?
(#) Pulyka válasza sector99 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Bővebben: Link

Ironman=Vasember.
(#) Pulyka válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
..mondjuk nem igazán nyűgöz le engem ez a "megbízható vásárlás" szöveg. Vadidegen embernek küldtem el durván 100eFt-ot.. nem látom át a rendszert, hogy nem lehet engem megrövidíteni. ..nyilván a Paypalnak, Amazonnak, Ebaynek stb nagyobb gondja is van annál, mint hogy engem megfizessenek, ha nem érkezik meg a csomag, ők pedig szépen behajtják az eladón, vagy kihajítják.. ..van még melette több millió felhasználó úgy is.
..DE ezt nem lehet csak külföldről megvenni, így rá vagyok szolgálva.
(#) proba válasza pipi hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Ha a PAYPAL-on keresztül fizetsz, ki is van írva, kb 4%-al drágább az áru ( és ebben még nincs benne a bank költsége) . De lehet simán bankkártyával is fizetni, akkor normál kártyás vásárlásnak minősül.
(#) DannyTorrence válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Vannak kockázatos kategóriák, az elektronika is ilyen.
Amíg nem hagysz pozitív visszajelzést, addig az eladó pénzét 21 napig visszatartja a Paypal. Ha a nyomkövetés azt jelzi, hogy átvetted a csomagot, akkor is csak 3 nap múlva jut az eladó a pénzéhez, feltéve hogy nem indítasz valamiért ügyet. Ha indítasz, annak a lezárásáig nem lát pénzt az eladó. De ha az eladón nem tudnak valamiért behajtani és mégis megnyered az ügyet, akkor a Paypal kártalanít. Mindezen védelemért cserébe leveszik a százalékokat és fix összegeket.
Paypal költségek
(#) Pulyka válasza DannyTorrence hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Köszönöm, így mar sokkal világosabb.
(#) Bell hozzászólása Okt 14, 2019 /
 
Üdv!
Néhány éve vettem az eBay-en egy Baofeng UV3R rádiót
Ez most 30-45$ körül van, 1-3 hónap várakozás és tetemes plusz költségek.
Honnan érdemes most ilyet vásárolni?
(#) tibike32 válasza Bell hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
SZia !
Nekem van egy UV3R -em eladósorba.
Ha érdekel írjál privit.
Tibi
(#) superuser hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Van itt olyan aki rendszeresen vásárol Alibabáról? (nem Aliexpress, Alibaba)
Sok a kókler? Vásárló védelem hogyan működik?
Amire szükségem van azt csak innen tudom megvenni normális kondíciókkal,
de bebukni sem szeretnék egy 300 USD-s rendelést...
(#) superuser válasza superuser hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
- solved -
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Sziasztok
Nektek is belassult?
Mostanában nem úgy jönnek a dolgok.
(#) siletto válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Igen, nagyon is!
Régebben is voltak hullámok a szállításban, de ez most kivételes.
Némelyik untracked csomag megjön másfél hét alatt, megint másik EU Priority szintén, de a harmadik Priority egy hónap, némelyik tracked küldemény meg hónapnál is több. Illetve az elkallódási/ellopási arány is magasabb lett.

Illetve azt vettem észre mostanában, főleg Alin, hogy hiába ír az eladó követhető szállítást, a csomagon rajta is van a szám, de csak Kínán belül követik, nemzetközileg nem.
(#) antikzsolt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Már nekem is feltűnt. Pár csomagom is köddé vált. Már félek jelenteni mert attól tartok hogy tiltanak. Még jó hogy pár apróság.
(#) llax válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Ilyen az, amikor a külföldi vásárlás sok nyelven elérhetővé válik. (pl. Wish)
Még a belföldi posta is durván belassult. Az időgarantált, feláras küldemények érkeznek időben, viszont a normál csomag 4-5 munkanap, a sima levél akár 1 héten is túl...
(#) morgo válasza siletto hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Pontosan ezt tapasztalom én is. Szeptember 1-én rendelt alkatrészem is éppen ma érkezett meg. Legalább megérkezett, nem úgy mint néhány másik.
(#) elektronika95 hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Üdv!

Postán adtak fel nekem egy csomagot ajánlott levélként még okt. 22-én, és azóta nem jött meg. Ráadásul elsőbbségi is van rá rakva. Belföldi csomag, tehát nem foghatják arra, hogy külföldről érkezik.
A nyomkövetésben szerepel hogy feladták, és szállítás alatt, de ott meg is állt a dolog...
Próbáltam utánajárni, de azt mondták nem tudnak róla semmit, még a központnál, Pesten sem.
Valahol csak úgy elakadhatott? Vagy mi történhetett vele?
A feladót indított egy keresést hétfőn, mert lejárt a 10 nap, de azóta se történt semmi.
Valakinek volt már ilyen?
(#) diginewl válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Képzeld el, nekem ma hozott a postás, egy 2019-07-24-én feladott Kínai csomagot. Naaa? Pikk-pakk ideért nem? Mivel 200Ft-os dolog volt benne, az eladót sem húztam le amikor lejárt az idő. Megbeszéltük, hogy nem ért ide, de vitát nem kezdek belőle. Ennek nagyon örült.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Újabban nekem pick pack pontra jön a csomag.
Meg is lepődtem tegnap, amikor megkaptam az értesítést, értetlenül mentem be érte.
Alitól jött.
Aztán most reggel (szombaton) megint jött egy, ugyanúgy pick packos.
Nem tudom, milyen újfajta szokás, de inkább így legyen, mint a legbelebb belvárosi postára kelljen érte menni
(#) levaitamas hozzászólása Nov 14, 2019 /
 
Sziasztok!
Rendeltem egy ilyen ketyerét, amit másfél hónapja nem kapok meg. A szállítási határidő október 1-je volt.
Elképzelhető, hogy valamelyik szerv illegálisnak minősítette és elkobozta (büntetési felszólítást még nem kaptam), vagy csak egyszerűen átvert az eladó?
(#) kadarist válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Szia! Ilyenkor azonnal vissza kell kérni az árát, mielőtt lejár a határidő. Az meg, hogy mi lett vele, már másodlagos.
Következő: »»   184 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem