Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   841 / 1121
(#) pittti válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Sorry, az nem AGP foglalat, hanem egy Cache memória bővítőhely!
(annakidején így bővítették a 256Kb-ot 512Kb-ra!)
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Jó régi cucc, nem sok mindenre lesz jó. Siemens Nixdorf S26361-D (990 E21 GS3)-nek írja ez az oldal, majdnem a lap közepénél. Innen próbálj meg tovább keresni, nem lesz egyszerű.
Ezt a letöltést is megpróbálhatod, ha regisztrálsz.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2019
(#) pittti válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Annyiból jó volt ez az oldal, kiderült hogy tényleg nem bios chip megy a foglalatba (az az ISA slot túlsó végén van fixen forrasztva), hanem a hangkártyához egy bővítés.
Szóval, akkor van rá esély hogy beindítható.
(megtréfált az IC foglalat típusa!)
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza KU202M hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Nem alatta a feketén az a két tüske? Nem szokás külön rakni. Oda egyszerű nyomásra záró gombot szokás kötni.

minitrue, ezzel most eléggé megnyugtattál! Már kezdtem aggódni hogy hiányzik a bios csip!
(#) minitrue válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Power gomb az eastcomp-os linken 11-essel jelölt csatlakozóra kötendő. A többi német szöveget a google is lefordítja, ha szükséges. Az S26361 több Siemens terméket is azonosít, ha valaki azt guglizná.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2019
(#) KU202M válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Ha megnézed a minitrue által küldött linkeket, egyértelműen a fehér csatlakozóhoz írja a bekapcsolás funkciót.
(#) Doky586 válasza KU202M hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Valóban nem találkoztam eddig cache kártyával. De eszerint már nem is fogok..

Valóban nem eisa hanem 16bites isa, nem a 8bites (rövid) Link
(#) Udvari Zsombor válasza minitrue hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Kösz. Haza megyek és megnyitom a linket rendesen asztali PC-ről.
DOS 6.22-t és Windows 3.1--et szándékozok majd rá tenni egy 1624.6 MB HDD-re...
(#) Udvari Zsombor válasza KU202M hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Pontosan, a fehér csatlakozó a power. Lapos csavarhúzóval rövidre zárva szépen indul az alaplap. Éppen Win98 telepítő formáz egy 40 GB HDD-t...
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza KU202M hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Magyar Windows 98 második kiadás telepítve!
(#) FAZ1 válasza pittti hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
A monitorkábel ki van zárva, mivel más gépekről ugyanezt csinálja.
De köszi, majd talán megnézem kissé jobban azt a videokareszt.
(#) FAZ1 válasza KU202M hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szerintem a tápegység simán kizárva, miután a régi 400-assal ugyanezt csinálta, amit most a 450-essel, ám az esetem ugyanaz!
Lehet, hogy hibaforrásnak megmarad (teljesen kizárásos alapon) CSAKIS az alaplap?

Majd kibelezem, átvizslatom ...

Kössz!
(#) Busz hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Üdv!

Adott egy Gigabyte GA-7VT600 alaplap dual biossal és a gépnél fiatalabb codegen táp.

Ez egy asztali gép ami kb 2-3 éve nyugdíjjazva lett és bekerült a szekrénybe. Tehát nem volt bedugva a konnektorba és semmihez sem csatlakoztatva, nem ázott, fázott, túlfeszt nem kaphatott, de előtte tökéletesen működött.

Most ismét üzembe akartam volna helyezni de az egy dolog hogy a monitor is meghalt de a gép sem indul el.

CMOS Chech Error - Default Loaded

Szól a hibaüzenet. Nade hiába ajánl F1-es a folytatáshoz vagy DEL-t a biosba lépéshez nem reagál semmire.

Az a gyanúm hogy meghalt az alaplap, megzavarodott a bios.

Sem USB sem PS2-es billentyűzetre sem. A billentyűk más gépeken jók, bekapcsoláskor felvillan mind a 3 led tehát áramot is kapnak, de ha folyamatosan nyomok valamit, vagy be sem dugom a billentyűzetet akkor sincs változás, a gép nem veszi figyelembe.

Alaplapon a CMOS Clear tüskéket hiába zárom rövidre, kissebb-hosszabb időtartamra akkor sincs változás, reset gomb nyomvatartással való bekapcsolás, insert gomb nyomkodás semmi nem segít. Ha kiveszem a CR2025 elemet akkor sincs változás. Tehát elemcserét meg se próbáltam, szerintem nem fog attól sem megjavulni.

Ha lecsatlakoztatom a HDD meg CD meghajtókat akkor írja hogy nincs, de ugyanúgy CMOS ERROR.

Ha a memóriákat kiveszem akkor sípol hogy hiányzik neki.

Illetve bekapcsoláskor néha mikor csippan egyet az recsegősen hangzik, mintha érintkezéshibás lenne a hangszórója vagy "laggol" az alaplap.

Szóval mi lehet az oka és hogyan tudnák életet lehelni bele?
Itt leírják hogyan lehetne még resetelni, de nekem nem olyan a chip mint a képen..
https://skyjuiceiswater.blogspot.com/2016/07/how-to-reset-gigabyte-...s.html

bios.jpg
    
(#) tiggersoft válasza Busz hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Én kicserélném azt az elemet, érdekes dolgokat tud produkálni,ha lemerül...
(#) Busz válasza tiggersoft hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Kicseréltem, semmi változás..
(#) pittti válasza Busz hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Azt a Codegen tápot ajánlatos volna lecserélni egy normálisabbra - nem túl jó híre van.
Ha a tápcsere nem segít, akkor már legyilkolhatta az alaplapot.

Ha mégis a bios a hibás, azt könnyű javítani - nem resettel, mert egy hibás biost resetelhetsz ahányszor akarod. Ki kell forrasztani a 2-es számú chipet, és egy eeprom íróval beleírni az alaplaphoz valót. (a biztos az, ha mind a kettőbe beleírod, dehát ez dupla munka)

A baj az, hogy a javítás ára meghaladja az alaplap értékét.
(#) abcdabcd válasza Busz hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Szia! Ha tényleg cr2025-ös elemet raktál bele (hacsak nem tényleg az való bele, a szokásos cr2032 helyett), akkor talán meg is van a hiba forrása. A 2025-ös 2,5mm vastag, a 2032-es pedig 3,2. A kisebb nem érintkezik gondolom eléggé.
Persze, amit pitti írt, a táp is egy könnyen elképzelhető hibaok.
Szóval, az elemet ellenőrizd először, aztán, ha az jó, akkor esetleg egy cmos resetet adj neki, netán, ha mindent jónak látsz és még mindig kiírja a hibaüzenetet, akkor lépj be a biosba, és ott nyomj rá egy "load defaults" vagy hasonló opcióra.

Aztán ha így sem sikerül, akkor érdemes lehet egy működő gépből egy megfelelő tápot belepróbálni (teljesítményre, meg ha kell valaminek a gépben -5V vagy -12V is, akkor olyat, amin az is van)


mod: Ja és természetesen az új elem legyen jó is, esetleg érdemes műszerrel megmérni, hátha álltában tönkrement, 3,3V körüli értékre kell számítani vadiúj elem esetén, 10M belső ellenállású műszerrel mérve... (Annak ellenére, hogy az elemre 3V-ot írnak általában, egy korábbi hozzászólásomban, ebből a témából, linkeltem is egy duracell adatlapot: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2019
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Végigolvasva a hozzászólásodat, látom a biosba nem is enged belépni, attól még a többi amit írtam érvényes.
Az elem ha nem működik egészen furcsa dolgokat tud produkálni bizonyos alaplapoknál.
Szóval, ha jó elem van benne, és még mindig kiírja, akkor alaplapi reset-jumper, ha úgy se jó még, és esetleg a billentyűzetre reagál már, akkor meg a biosban "load defaults" vagy hasonló menüpont.

Ezután meg persze a táp...

Aztán ha a hibaüzenet megszűnik, de esetleg még mindig nem reagálna semmire, akkor érdemes megpróbálni minimum-konfigurációval beindítani a gépet: billentyűzet, vga, alaplap, proci, 1db ram az 1. számú foglalatban. Vinyó, optikai meghajtó meg egyéb kártyák, külső usb eszközök stb nélkül. A belerakott ram, meg a vga érintkezőit meg tisztaszesszel (gyógszertári alkohol, nem pálinka) óvatosan megtörölgetni a próba előtt. Ezt is lehetőleg az előzőekben írt működő másik táppal. De talán erre nem is lesz szükség és az elemcsere megoldja a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2019
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 25, 2019 /
 
VirtualBox alól akarnék egy magyar Windows XP gépet kiexportálni hogy át tudjak térni VMware Workstation-re. Viszont az E meghajtón keres valami amúgy teljesen szükségtelen dolgot! Az E meghajtó a DVD abban a laptopban! Szerintetek most hogyan tovább?
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Az előző helyett a masszív hiba ez amitől képtelen vagyok megszabadulni! Mi nem jó ennek a "szemétkupacnak"??
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Elsőre az elérési útvonalban levő szóköz szúrja a szememet. Szóköz, és az angol ABC betűin kívül eső karakterek okozhatnak sok szoftvernek.
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
2019-ben egy VirtualBox kvalitású szoftvernek ez nem szabadna gondot okozzon. Nekem pár hónapok óta (valamelyik) frissítés óta nem futnak a virtuális gépek csak ablaktalan módban indítva. Utána már be tudom kapcsolni, hogy látszódjon. Kerestem a neten, semmilyen ötlet nem vált be. Újratelepítettem, akkor sem. Amúgy működik, jó a cucc.
Régebben próbáltam Android-ot, ott az egér nem akart jó lenni sehogy sem. De ez nem akkora veszteség. A BlueStacks erre sokkal jobb.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2019
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
A "E:\cygwin64\usr\share\avogadro\crystals\zeolites\con.cif" fájl a Win10 operációs rendszerem alatt nem törölhető. 2019 szeptemberében. A fájlszerkezet hibátlan, naprakész Windows. Ez lehetetlen.

Hmmm.JPG
    
(#) Doky586 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Csak a lényag maradt le a képről: jogosultságok és saját tulajdonba vétel..
(#) Udvari Zsombor válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Hát... VirtualBox 4.2.6 verziót használok (már csak a laptopomon, de már ott se sokáig) és képes olyanra hogy totálisan láthatatlanul aktiválja a "beragadó bilentyűk" kisegítő funkciót a gazda gépen bármiféle visszajelzés nélkül és ettől csak vezérlőpulton keresztül lehet megszabadulni (bekapcs→alkalmaz→kikapcs→alkalmaz)! Meg persze a virtuális gépen bekövetkező felbontás váltásokat kissé rosszul kezeli az "egér elfogás".
Rájöttem hogy a VMware sokkal jobb, úgyhogy kiexportálom a virtuális gépeket utána megszabadulok a VirtualBox-tól!
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Ugye nem a _ (alsóvonás) karakter zavarja? A folyamatot pedig át lehet irányítani másik mappába, amennyiben a szóközzel is baja lenne (felhasználói nevet nem változtatok emiatt az biztos)...
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
A könytárszerkezetből az összes fájlt lehetett törölni. Kizárólag a "CON" nevű fájl a gond.
(#) Doky586 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 25, 2019 / 1
 
Töröld live Linux alól. Pl Linux Mint-el..
Ha úgy sem megy még van tippem..
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Köszönöm, Linux alól lehetett törölni. Mi a másik tipped?
Ez a CON hiba időtlen idők óta fennál a Microsoft-nál. Példaként hoztam fel...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2019
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Mert a console rövidebb változata. Lpt nevű sem lehet a fájl.
Következő: »»   841 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem