Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   176 / 207
(#) Lanselott válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Köszönöm,ahhoz előbb ki kellene szednem a gyári rádiót,amihez gyanús,hogy szét kell kapni a műszerfalat. Vagyis akkor kezdek neki,ha kicsit több időm lesz. De köszönöm a tippet.
(#) Inhouse válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 10, 2019 / 1
 
Idézet:
„Azt mondjuk nem nagyon értem,hogy nincs rajta Aux bemenet ha már CD lejátszó van,de....”
Nem következik egyik a másikból, régebben sajnos nem gondoltak a gyártók külső forrás lehetőségére. Illetve gondoltak, csak nem adták meg ezt a fogyasztóknak.
(#) Joe_001 válasza orcika70 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Annak elég vacak a minősége. (FM transmitter.) A Lanselott által ajánlott cucc az jó. Igaz analóg bemenetet igényel a rádión.
(#) kristikoma hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Sziasztok! Egy Pioneer fejegység URH sávos érzékenysége jelentősen romlott. Nem nyúltam hozzá. Létezik, hogy a sok rázkódástól történt mindez?
(#) Uviktor válasza kristikoma hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Szia,
Esetleg az antennád nem erősítős?
Előfordul hogy a karosszéria es az antenna teste közti gumi elöregszik,és bejut a víz az erősítő részbe.
Befolyásolhatja még a vételt bármilyen kapcsolóüzemű tápegységgel rendelkező eszköz (különösen kínai led fényforrások, xenon trafó) is.
Hanyagul tervezett gps-gsm eszköz is bocsáthat ki olyan zajt,ami zavarja a vételt.
(#) kristikoma válasza Uviktor hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Kicsit túlgondolod, ez a rádió a legbonyolultabb elektronika az egész autóban. Igaz, nem mondtam, hogy egy Polo II-ről van szó, de már nem gyári rádióval. Levett gyújtással sem javul a helyzet.
(#) Joe_001 válasza kristikoma hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ha nem erősítős akkor is tipikus hiba az antenna beázás a talppontnál. Az is okoz ilyesmit.
(#) set68i válasza kristikoma hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Antenna kábele rendben van? Jól csatlakozik a rádióhoz?
(#) kristikoma válasza set68i hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
A rádiónál rendben(de azért ellenőrzöm, szükség esetén cserélem), úgyhogy az antenna jön ki a helyéről. Sajnos ennél a típusnál a bal elejében van, egy doblemez burkolatot kell leszedni. De köszönöm mindannyiótoknak!
(#) Gafly válasza kristikoma hozzászólására (») Szept 29, 2019 / 1
 
Darab drót próbának, mielőtt szétkapod a a járgányt?
(#) kristikoma válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Az már megvolt, nem jó eredménnyel(2,5mm2 MCu-val 1m hossz). Ezért gondoltam a fejegység hibájára.
(#) Joe_001 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Akkor miért keresel hibát az antennádban?
(#) kristikoma válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Elsőre is a fejegységre gyanakodtam(rázkódás), olvass vissza.
(#) rcrajmund hozzászólása Okt 7, 2019 /
 
Sziasztok! Adott egy opel corsa b CAR300 as magnó. Áramtalínátás után be akarom írni a kódot de nem engedi..... ezt írja ki ( 7 safe) és semmi. Dobjam el? Mi lehet a gond?
(#) attika válasza rcrajmund hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Rossz kódot ütöttél be.
(#) rcrajmund válasza attika hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Sajna nem is engedi beírni
(#) Tomi111 válasza rcrajmund hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Várjál vele. Valószínű más 3-szor rossz kód lett megadva. 10-től számol visszafelé, még 7 lehetőség van a tiltásig. Minden hibás kód után hosszabb a várakozási idő, lásd a csatolt leírást. Ha jól olvasom most 10 percet kellene várni, míg beírható a kód. tedd rá a gyújtást, majd AS-t nyomva tartva kapcsold be és várj...
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2019
(#) rcrajmund válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Köszi! 10perc elteltével be lehetett írni a kódot! Működik. Üdv.
(#) Tomi111 válasza rcrajmund hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Szia! Ugyanígy, ahogy most kódoltad, az AS-t nyomva tartva kapcsold be. Újra kódot kér, írd be még egyszer! Így kikapcsolod a kódkérést, többet nem fogja kérni akku levétel esetén sem. Úgyis tök felesleges macera, hisz ez sorozatszámból megfejthető.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) bbb hozzászólása Okt 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy A140-es mercink (2003-as), aminek gallyra ment a generátora, így csere volt, ami persze akkusaru levételt is magával vonzott. Ennek örömére persze kódot kér a rádió.
A kérdésem, hogy van-e olcsóbb megoldás a kód megszerzéséhez, mint a pappas autó 8000+ÁFA díja (külföldről lett behozva az autó és nagyon nem találok kódkártyát)?
(#) Harza Gyula hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Sziasztok Renault gyári 2012 es usb s rádiót a saját kijelzőjével lehet asztalon működtetni?
Csak azért érdekelne mert nekem nem sikerült. A rádió sz: 281153992r : A hozzá tartozó kijelző sz:280348813r Ezek a rajzok alapján próbáltam
(#) Harza Gyula válasza Harza Gyula hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Sziasztok Végig gondolva a tegnapi napot hogy mit mivel kötöztem
1 lépésben követtem a rajzott azaz

rádió nagy csati 5-akku+
12-akku -
rádió 32 pin 1----------kijelző 1
2------------------11
19-----------------16 /can H
20-----------------15/can L
2----------akku+
3----------akku+
12---------akku-
Ilyenkor még a rádió se adott életjelet
Majd átkötöttem a rádió 1 es /32pin/ pontját akku+ra
A rádió egyből életre kelt de a kijelző halott maradt
Mint ha nem kapna tápot
Létezik hogy a kijelző indítja a rádiót?
(#) Lacika99 hozzászólása Okt 26, 2019 /
 
Üdvözletem! Van itt valaki, aki "profi", és tudna srgíteni a Pioneer SPH-AD110 kérdéskörben? Köszönöm!
(#) Uviktor válasza Harza Gyula hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Üdv,
Nem a kijelző vezérelné a rádiót hanem fordítva.
Az én olvasatomban (és Opelnél is) az antenna vezérlés(bekapcsolt állapotban pozitív) kapcsolja be a kijelzőt.
(#) fenergie84 hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Üdv!
Van egy 2010-es Fiat Scudom, a gyári fejegységet (RD4) kicseréltem egy szintén gyári (RD45) bluetooth-osra. A probléma az volt, hogy telefonról zenelejátszás közben pattogó hangot adott ki. Be-be reccsent. Elkönyveltem hibásnak. Vettem egy másikat, és az is csinálja, igaz nem annyira észlelhetően, de mégis.
Arra gondoltam a neten olvasottak alapján, hogy lehet valahonnan zajt szed össze az eszköz.
Az is igaz, hogy a rádió és MP3 funkciók során nem zajol, csak BT-n keresztül.
Próbáltam több eszközzel a kapcsolatot, mindnél jelentkezett.
Hátha tud erre valaki valami magyarzatot, mert az kétlem, hogy két teljesen új készülék, amiket nem is ugyan onnan származnak, és nem is egy veztiószámú firmwera fut rajtuk ugyan úgy hibásak lennének.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) tuzer hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Tiszteletem mindenkinek! KIA CEED SW 1,6GDI SILVER (2017). A fejegységen (navis) keresztül telefonálok, és rendszeresen visszaszólnak a hívottak, hogy szaggat a beszédhangom, én meg kifogástalanul hallom őket.

Több, különböző csatlakoztatott telefon (samsungok és iphone), 20-as és 30-as szolgáltatónál is, álló és járó motor esetén is előfordult, kivéve persze a szervizben. Ennek ellenére többször frissítették a firmware-t, és kicserélték a mikrofont, de nincs változás, tippjük sincs, és igazuk van, mert ők még nem látták a hibát. Többször reseteltem, semmi.
Tudtok segíteni?
(#) Uviktor válasza tuzer hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Üdv,
Régen mikor sok kihangosítót szereltünk,találkoztam hasonlóval.
Akkor meglepő módon a fűtés /klíma rendszerből áramló levegő okozta a zajt.
Próbáld kikapcsolt ventillátorral,majd fokozatosan kapcsold feljebb a ventillátort,esetleg módosítsd a befújt levegő helyét és figyeld,változik-e a hang.
Esetleg a tetőkárpitot a mikrofon környékén finoman nyomkodd meg,hátha ott pattog valami.
Napellenzőben ha vannak papírok,azok is zizeghetnek,és a mikrofon nagyon közel van hozzá.
Üdv!
(#) pucuka válasza tuzer hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Lehet antenna probléma is. Vétel esetén nem probléma, de az adóra hangolás nem megfelelő.
Ha szerviz közelében bázisállomás van, nem is fog jelentkezni a hiba. Próbáld meg egy nálad levő másik készüléket felhívni, akkor magad is érzékelheted. Adáskor SWR -t kell mérni.
(#) tuzer válasza Uviktor hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Nem zajprobléma van, hanem a VEVŐ úgy hallja, mintha a szavaimból szótagok maradnának ki.
(#) BI-AMP hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Audi gamma CC rádióm. Az a problémám van vele, hogy nem találok hozzá olyan antennát ami müködik. Szóval próbáltam már erősítővel ellátott antennát, erősítő nélküli antennát de nagyon gyenge velük a vétel. Viszont ha csak egy szál vezetéket dugok bele azzal működik, viszont ez nem esztétikus. Azt is tapasztaltam ha egy egyszerű árnyékkolt antenna kábelt dugok bele aminek a vége megvan pucolva csak úgy van vétel ha nincs az árnyékolás rákötve a rádiónak a házára amint rákötöm a vétel elmegy. Meg még egy dolog ha rámérek az antenna bemenetre a testhez képest zárlatot mérek.
Következő: »»   176 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem