Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   59 / 60
(#) zsa válasza Botos hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Ma rákötottem a dc150e készüléket a matizra, de sajnos nem indul az interface. 12v nincs 16 Pin lábon , gyujtás után sem. Valami hiba lehet az auto obd csatijánál . Biztositéktáblát végignéztem mindegyik jo. Ezt a leirást találtam matizrol Bővebben: Link valaki tudna tanácsot adni mi lehet a gond?
(#) zsa hozzászólása Ápr 10, 2018 /
 
Sziasztok. Autocom vagy delphi szoftverhez használati tumutatója van valakinek magyar nyelven ? Köszönöm.
(#) blasz válasza zsa hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Szia magyar nyelvü a program?
(#) zsa válasza blasz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Nem az meg van . Altalanos Leirás szoftver használatáról kellene. Angol nyelven már talaltam a neten gondolom magyar is létezik. gond volt az auto obd tápellátásával csatival meg az akku saru is le volt véve. Igy most már javitottam a hibát . Jelenleg 0 hiba van. Proba uton akkarnám tesztelni de nem tudom hol lehet elöre beállitani gondolom utána csak a interfacén rec gombott kell nyomni.
(#) olahtamas válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Szia!
Van valamilyen dokumentációd, esetleg valamilyen biztos támpont?
Épp ma gondoltam erre, hogy építek magamnak egy ilyen vagy hasonló felépítményt.
A fő szempont a fogyasztás mérése (befecskendezett mennyiség/fordulat alapján), annak valamilyen átlagolása, átlagsebesség mérés, esetleg üzemanyagszint pontosabb visszajelzés (ezt egy az egyben le is lehet kérni programmal).
Az alany egy Ford Focus mk1 1.8TDdi. (Tudom van gyári megoldás, de ahhoz át kellene kábelezni az autót és az áráról ne is beszéljünk.)
(#) Lezli46 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Megszeretném kérdezni hogy az OpCom vagy Waux-Com programok használhatók -e sikerrel ...,persze
megfeleő adapterrel .,pl a régebbi Daewo tipusokhoz, amelyeken még nem Obd2-es diag.csatlakozó van.., egy kiprobálás esetleg nem jár-e valami "fatális" következménnyel???
Jobb a békesség alapon --.Ezért eddig nem tettem kisérletet sem erre.
Köszönöm válaszotokat.
(#) lacusska hozzászólása Jan 22, 2019 /
 
Jónapot kedves Fórumozók.
Kis segítségre volna szükséges vásároltam korábban ( kb 1 éve) egy OBD 327 es USB-s hibakód olvasót, feltelepitettem két laptopra, az egyik wIN7 A MÁSIK win 1 RENDSZERÜ, A WIN7 ES EGY DARABIG MÜKÖDÖTT, aztán most senm a w7 sema W10 nem hajlanó csatlakozni az autóhoz illetve az adapterhez, Kérdésem hogy van e valakinek javaslata ötlete hogy a hozzá kapot (feltehetőleg XP-s ) lemezzel van e megoldás a hibakód olvasó használatára, vagy ismertek e-e más programot ami ezeket a kinai készülékeket felismeriés kezeli. amig müködött addog jóül kiolvasott és igaznak tünk t a megjelölt hiba most tanácstalanm vagyok, az ujra telepitésnél kódot kér, amit ter,észetesen nem tudopk adni, a lemezen vagy egy krack program de amit az generál az sem jó. Kérem szives segitségeteket., köszönettel lacusska
(#) Pepebá válasza lacusska hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Üdv.
Ezek az USB 'kütyük' virtuális soros porton építik fel a kapcsolatot. Meg kell nézni az eszközkezelőben csatlakozás után a soros port számát és ezt kell megadni az OBD-s szoftverben.
Én a Win7-t javaslom. Milyen szoftverrel próbálkozol? Biztos próba verzió volt.
Javaslom az OBD_I2_ScanMaster-t. Én esetenként használom, több ELM327 alapú eszközzel működik.
Amennyiben nem találod, el tudom küldeni.
(#) Uviktor válasza lacusska hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Üdv!
Csendben jegyzem meg,hogy a NAV mostanában erősen odafigyel a hamis diagnosztikákra.
Szóval így nyilvánosan nem reklámoznám a crackelt változatokat...
Egyébként soros porti drivert telepíteni kell,ehhez az eszközkezelőben meg kell nézni,hol van ütközés(sárga felkiáltójel)kiválasztani,illesztőprogram frissítése/telepítése,megadod az elérési utat,telepíted.
Ha a hamis diag.programot aktív intetnet kapcsolattal nyitod meg,integethetsz neki.
(#) toma3757 hozzászólása Okt 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy barátomnak van egy Delphi ds150 interfésze, egyik napról a másikra felmondta a szolgálatot (azaz használta sokáig), nem kommunikál a laptoppal. Nem jelenik meg az eszközkezelőben sem. Próbáltam másik interfésszel, azzal működik a laptop.
Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mi mehetett tönkre?
Én az ftdi chip-re gondoltam, hiszen azt fel kellene ismernie szerintem de az sem történik meg.
Van ezekben valamilyen biztosító, vagy ahhoz hasonló dolog?
(#) david10 válasza toma3757 hozzászólására (») Okt 2, 2019 / 1
 
Szia.
Keresd Atis2108-t, Ő tud segíteni.
(#) vilmosd válasza toma3757 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Esetleg a csatlakozo kabel.
(#) toma3757 válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Új a kábel, ez volt az első tipp. Szóval a kábel tuti működik.
(#) Inhouse válasza toma3757 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Meg kellene nézni, hogy az USB aljzat nem szakadt-e ki a NYÁK-ból. Lehet, hogy csak a forrpontja tört el...
(#) toma3757 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Semmi elváltozás nem látszódott, de azért biztos amit biztos kimértem, sajnos nem ez a baja.
FT232RL IC-van rajta, tápfesz. nincs a lábain, mellette lévő kondin már van.
Csatoltam képet.
TCS MAIN V6.0 van írva a nyákra.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
(#) Inhouse válasza toma3757 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Esetleg nézd meg, hogy a kondi és az IC között mi van még, lehet, hogy megszakadt valahol az áram útja.
(#) toma3757 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Igazából az FT232RL VCC és GND lábai között rövidzár van.
Az adatlábak hibátlanok.
(#) djadji hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy ODB2 bluetooth-os kilvasom, amit természetesen kínából vettem. Nem működik. Azt írja, hogy nem tud csatlakozni a ECU-hoz, ha a piktogrammokat jól nézem, akkor a kocsival nem tud beszélni. Van valakinek tippje hogy mit lehet vele kezdeni? vagy vegyek egy másikat? Csak hibakiolvasásra kellene, hogy ugy menjek a szerelőhöz hoyg valami fogalamamm van a problémáról. Vagy mint most az egyik trafó vacakol. és ha ki tudnám olvasni melyik az, akkor tudnám cserélni.
SZóval, tudok ezzel valamit kezdeni? (megj: A szerelőnél működik a kiolvasás, de neki komolyabb cucca van természetesen)
(#) djadji válasza djadji hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Ilyenem van. Csak az enyéémen nem ELM327 felirat van, hanem ott is OBD2 látható. Nem tudom ez számít e...

OBD2.jpg
    
(#) latyakosa válasza djadji hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Lényeges milyen autó, évjárat és motorváltozatú a járgányod. Mind az olvasó szempontjából (Hw) mind a sw szempontjából lehet specifikus eszközre lesz szükség
(#) moltam válasza djadji hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Ez egy elm klón, sokkal kevesebb autót támogat mint az eredeti. Sajnos a tieddel nem kompatibilis.
(#) djadji válasza moltam hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Köszönöm. Szóval megvettem a legrosszabbat. Nem mimtha meg kennék lepve. Arra tudtok válaszolni, hogy milyet érdemes venni? Nem.ipari,.hanem magán használatra , most épp egy skoda fábiához, de a.kövezlező kocsim se Mazerati lesz. Csak hibakód olvasásra azeretném használni.
(#) airady hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Vki tudna segíteni fvdi2018 inteface -em feladta a szolgálatot.
Számitógép nem érzékeli ha usb-n rádugóm.
Vki ha vállalna ilyen javítást .Köszönöm
(#) david10 válasza airady hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szia.
Azt Kínába kell visszaküldd javításra, 99%, hogy az egyik licenc szinkronizáláskor tiltották le (sajnos akarattal).
(#) Ormai01 hozzászólása Szept 5, 2020 /
 
Kedves Fórumozók!
A képen látható eszközhöz keresek meghajtó szoftvert.
(#) Rk Richi hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Sziasztok! Opel motorvezérlés feltanításához milyen típusú eszköz kell?
(#) david10 válasza Rk Richi hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Szia.
A hivatalos eszközre lesz szükséged (GM MDI) egy előfizetéssel együtt.
(#) Rk Richi válasza david10 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Köszi a választ!
Sajnos én ilyenhez nem értek, viszont a kocsit valakivel fel kéne taníttatni mert Opel szervízben nagyon legombolnának.
Ötlet , tanács privátban is jöhet. Köszönöm!
(#) david10 válasza Rk Richi hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ha privátban megkeresel a hozzád legközelebb álló megyét is megemlítve akkor megtudom keresni a hozzád legközelebb álló szakembert.
(#) tursaba hozzászólása Jún 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Ezzel a vásárolt (bluetoooth-os, kínai ?) interface-el ki tudom olvasni a hibakódokat.
Tudtok hozzá programot, amivel megszüntetése után törölni tudom?
Köszönettel:
Következő: »»   59 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem