Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   271 / 282
(#) brigi hozzászólása Okt 2, 2019 /
 
Jó estét! A kérésem a következő lenne: nemrég vásároltam egy DSC PC1616 riasztót PC5132 rádiós bővítő modullal. Úgy kértem a szerelőtől, hogy két partíciót programozzon, az éjszakai riasztás lehetősége miatt. Sajnos nem így lett, úgy döntöttem saját kézbe veszem a dolgot. Olvasom a PC5132 üzembe helyezői kézikönyvében, hogy lehet 2 partíciót is létrehozni. Amennyiben pl. a 4-es rádiós érzékelőt nem szeretném éjszakára élesíteni akkor ugye a 2-es partícióhoz rendelem. Az 1-es ből törölni kell? Hogyan tudom majd nappalra mindkettő partíciót élesíteni. Éjszakai módra az 1-es re távirányítóm van.
(#) harry1248 hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy ősrégi DSC szirénát szeretnék lecserélni, lehetőleg fúrás nélkül. Létezik olyan sziréna aminél a furatok megegyeznek?

dsc.jpg
    
(#) (Felhasználó 122012) válasza harry1248 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Ragasztó anyag mindent megold, minden furattávolságra alkalmazható!
(#) brigi hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Kedves Szakik, kérek mindjátokat segítsen az előző kérdésemben.
(#) MPi-c válasza brigi hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Üdv! Én már rég nem foglalkozom riasztókkal, de ehhez nem kell másik partíció. Távozó és otthonmaradó élesítés! A partíciózás másra való. Lehet, hogy a szerelő jól csinálta, csak téged nem világosított fel megfelelően.
(#) brigi válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Igen ez is lehet. A tetőtérben alszunk és a feljáratnál van a 4-es érzékelő, de látja a mosdót a hálószobák ajtajait. Ezért szeretném ha ez éjszakára nem lenne éles. A kettes partíció akkor mire való, tényleg nem értem, bocsánat.
(#) MPi-c válasza brigi hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
"Partíció
Vagy más néven terület, amihez érzékelők vannak rendelve. A riasztóközpont képes akár több partíciót is külön-külön kezelni. Jó példa erre a több lakás vagy lakás-garázs területekre bontása, amelyet a riasztó teljesen külön kezel. Olyan, mintha két vagy több riasztója lenne."
(#) brigi válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Értem, ha kicsit korábban olvasok vissza ott kifejtették a partíció programozást is. De ezt az otthonmaradót hogyan kell felprogramozni? Ha a bepötyögni valókat letudnád írni sokat segítene, mert a telepítői kézikönyv szerint a kezelő funkció gombjához kell rendelni a kiiktatásra szánt partíciót és zónát, de hogyan?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2019
(#) MPi-c válasza brigi hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Ebben én már nem tudok segíteni.
A helyedben nem is ugranék neki, inkább tisztáznám a szerelővel, hogy mit, hogyan programozott le, ha nem adta át a programozást valami dokumentumban. Egyébként is a telepítői kód nélkül módosítani nem tudod a rendszer beállításait.
(#) MPi-c válasza jesszusom hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Üdv!
Itt láthatod a G-MAX modul csatlakozoját. Ebből megfejthető.
(#) brigi hozzászólása Okt 6, 2019 /
 
Köszönöm az eddigieket, sikerüt!
(#) martenzien hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Sziasztok!
DSC-nél szeretnék egy zónára két mozgásérzékelőt (DEOL-ba) kötni. Van esetleg valakinek bekötési rajza?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2019
(#) pipi válasza martenzien hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Szerintem egyszerűen kösd sorba
Bővebben: Link
(#) martenzien válasza pipi hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Egyszerűbb rajz nincs ?
(#) Gránátalma válasza jesszusom hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Hát megnézed a gmax lábkiosztását, és akkor az?
(#) ügyes hozzászólása Okt 22, 2019 /
 
Üdv!
PC1832-es központ. A kezelőről beütve a *8-at, hosszú sípszó és a Funkció nem használható felirat. Mit rontottam el?
(#) ügyes válasza ügyes hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Megoldva!
(#) (Felhasználó 122012) válasza ügyes hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
MIT RONTOTTÁL EL? HOZZÁNYÚLTÁL!
(#) simosoft hozzászólása Okt 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy vezetékes DSC Lady sziréna bekötéséhez, programozásához egy DSC alexor 868 kit-hez. PC 9155 a panel és dsc wt5500 lcd kezelő. A bekötése asszem * az megy (A-I/O, N+-AUX+, föld- AUX-) PGM-et kell programozni még vagy felismeri a rendszer autóomatikusan?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
simosoft

* Milyen szem az az "asszem"?!
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) drszepe hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Hogy lehet lepattintani a PC1555rkz kezelő előlapját?
Bálint
(#) Kovabe válasza drszepe hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szia

Alulról van egy kis nyilás középen, ott egy csavrhúzóval befeszítve lepattan. Ha szerencsés vagy akkor még egy tampper is be van kötve, szóval lehet hogy riasztani fog.
(#) drszepe hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) country63 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Sziasztok ! Szeretném ha valaki tudna nekem segíteni ! D.S.C. riasztó rendszeremnek a telepítése óta olyan gondja van hogy, riasztás után csak az elsődleges telefonszámot tudja csak felhívni, a másodlagos vagy a harmadlagos telefon számokat nem, holott a harmadlagos számot (380 5 ) és a váltakozó hívást is ( 380 6 ) engedélyeztük . A telefon számokat 301 302 303-ra az alábbi módon programoztuk *8 5555 301*4*06 tel.szám*6*# sajnos ha az elsődleges számra érkező riasztás visszaigazolása nem történik meg akkor újból és újból az elsődleges számot hívja és nem tárcsáz a másod vagy a harmadlagos számot . Ha valaki tudja a megoldást és megosztaná velem nagyon szépen megköszönném !!!
(#) simosoft hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani egy DSC alexor kitnél, hogy a stay funkcióbillentyű aktiválásakor adjon hangot (csipogjon) a kezelő a kilépés késleltetés alatt? WT5500 a kezelő típusa

Köszönettel:
simosoft
(#) poli27 hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Hali

Van egy Dsc 1616 riasztóm 8 zónás bővítővel, van rajta 5db mozgásérzékelő, 2db nyitás, 1 tűzjelző és 1 lcd kezelő. Még 1 nyitásérzékelőt szeretnék bekötni, egy kültéri tárolóhoz, a 4 eres vezetéket már behúztam, a 7 es zóna üres pl arra fel lehet konfigolni, tudtok segíteni mit hogyan kössek, és utána mit kell állítanom a központon?

thx
(#) BADBOY33 hozzászólása Nov 14, 2019 /
 
Üdv.
Kérdezni szeretném ,Dsc 585 központ, akku hibát jelez. Hogyan tudom meg ,hogy melyik akku a rossz ?
(#) pipi válasza BADBOY33 hozzászólására (») Nov 14, 2019 / 1
 
Miért, hány akksid van? A szirénákban lévő akksik állapotát a központ nem látja...
(#) metamorphose hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Sziasztok,

nemrég vettem egy DSC riasztószettet (HS2032NKE központ, HS2TCHPEE1 érintőképernyős kezelő, 7 zóna: 6 mozgás-, 1 nyitásérzékelő) a régi rendszer lecserélésére.
Központon minden bekötve: tápfesz, akku, szirénák, kezelő, zónák (sőt még volt a régiből külön aux tamper is), mindel zóna szimpla EOL ellenállással, zónák kettesével közösítve (a közös COM porton).
Tápfesz ráad, jelenség a következő: az érintőképernyős kezelő elindul (kb. 1 percig zöld képernyő), majd egy pillanatra felvillan a welcome képernyő, s rögtön a hibaüzenet:

Keyboard not enroller

A képernyő működik (és feltehetően jól is van bekötve, mivel csak 4 különböző színt kellett sorhelyesen bekötni: red, black, yellow, green), ha megnyomom a készüléken található egyetlen gombot, újra is tudom kalibrálni, ám az installációs/inicializációs folyamat itt véget is ér (sikertelenül).

Tudna adni valaki valamilyen támpontot, mi lehet a baj, mit próbáljak meg? Előre is hálás köszönet!
(#) metamorphose válasza metamorphose hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Bocs, elütöttem egy karaktert, a pontos hibaüzenet:

Keyboard not enrolled
(#) Kovabe válasza metamorphose hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia

Nem vagyok benne biztos de mindha fel kéne ismertetni a rendszerben elhelyezett eszközöket. Próbáld meg a régi kezelőt csak lengőben bekötni a központba és azon keresztűl felprogramozni.
Következő: »»   271 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem