Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   842 / 1120
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Akkor hogy került oda? A Cygwin (telepítő?) hozta létre, NTFS fájlrendszeren, Win10 alatt.
(#) coyote55 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Ez Windows, bármi megtörténhet!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Van ez az alaplap. Most nézem az eszközkezelőt, és a képen látható USB vezérlőt listázza ki annak ellenére hogy az alaplapon nincs USB csatlakozás! Szerintetek ez most akkor mi és hogyan??
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2019

usb_what.png
    
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
A linkelt lapon ott az usb....
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Viszont az enyémen nincs! Akkor viszont ezt hogyan listázhatja ki??
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Az elektronika(csipszet) ott van, csak a csatlakozó nincs beforrasztva. Ez valószínűleg pótolható.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Szóval, van chipset, de nincs csatlakozó??? Ennek így sok értemle van...
Legfeljebb egy feláldozott USB hosszabbítót lehetne az alaplapba forrszatani mivel a hátlapi panelen nincs USB számára luk (szétfúrni meg nem akarom)... Csak hát nem szeretném piszkálni a gépet mert a PS/2 eléggé instabil ("tized miliméternyit" megmozdul a dugó és máris nem megy) meg a gépház sem "két kiló"...
(#) coyote55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Hol szereztél ilyen fapados, "Tesco gazdaságos" alaplapot?
(#) granpa hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
A monitoromon mostanság ismét megjelenik egy auto processing felirat. Random, de kb. 20"-enként, majd néhány mp múlva eltűnik. Régebben volt már ez a jelenség, de miután a fiam valamit tákolt (új gépet rakott össze a régiből és még ebből-abból), hogy jobb legyen, eltűnt. Lett is vagy fél évig, de kb. 1 hete megint elő-előjön ez a felirat. Nagyon idegesítő, mert a képernyő közepén jelenik meg. Mit lehet ellene tenni?Baltán kívül.
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Valószínűleg tüskesor van, arra kell egy kivezetés. Keress egyet, ami mellé USB van szitázva. Vagy 2*4, vagy 2*5, esetleg 1*8, 1*10 tüske lesz.
(#) adapter válasza granpa hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Nekem ugyanilyen hibám volt, szét kellett szedni a korpuszt (biztonság kedvéért a monitor kezelőgomb paneljét átforrasztottam), és lecsíptem a kiálló lábakból mert az random hozzáért a monitor fém alapkeretéhez, -praktikusan az autogomb vagy annak köréből alkatrész- és bedobta nekem is. Ez 3 éve volt azóta is működik rendesen.
Persze lehet, hogy nálad nem is ez a baj, (külső zavar?) pl. nekem egy Samsung monitor viccelődött imigyen......
(#) Petyaa hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Üdv!

Úgy jártam, hogy a laptop készenlétben maradt, az akkut meg csutkára szívta. Szétszedve 1,9 ; 3,7 ; 2,4V feszültséget mértem a cellákon. Mindegyiket feltöltöttem 3,7V-ra, de gondolom az EEPROM megjegyezte hogy itt már 4 cella mélykisült állapotban van. Valószínű emiatt nincs meg a kimenő pozitív fesz. Youtube-on láttam néhány videót ahol az utolsó pozitívot összekötik a csatlakozón kijövő pozitívval, de itt nem vált be.

Van valamilyen mód resetre?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2019
(#) dara válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Sziasztok.
Van egy asrock AM 1B-ITX lapos gépem amit általában alvó módban állítok le.Kedden jöttek villanyórát cserélni,áramtalanitották a lakást végeztek a gépet beakartam kapcsolni és nem tudott bootolni.Nézem a biost a vinyót látja,de nem jelöli ki a boot option prioritásra.Nincs a biosban olyan hogy én jelöljem ki,már két napja tornázom vele biztos hogy nincs kézi kijelölés.A biost reseteltem többször is,és akkor sem jelöl.SSD van benne pár hónapja egy HDD röl tükröztem a vint,átraktam a hdd-t és akkor sincs boot kijelölés.Mi az isten lehet?Mi halt be a lapon?A hard dick smart is látja ki is írja rendesen.
Köszönöm.
(#) Doky586 válasza dara hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Ha altatást használsz és a hibernálás is le volt tiltva akkor könnyen így lehet járni..

Javaslom először egy live linux CD/pen ről bootolva nézz rá hogy még meg vannak e a lemezeken a filejaid könyvtáraid. Ha nincs akkor adatmentés, ha megvan akkor win telepítő penről bootolva indítási javítás.
(#) dara válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Megnéztem másik gépen a vinyokat,ssd,és létezik az hogy eltünik az op a vinyokról?Amiről tükröztem azon sincs meg.Adatok mind megvannak.Semmi op rendszerre utaló nyomot nem találok.Ilyet még életemben nem láttam.W10 volt rajta.
(#) belfi2 hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Sziasztok!
A napokban illetve tegnap előtt vettem észre hogy a PC-m minden első indításkor a "Minden rendeben" beep után egy tized másodperces mélyebb hangot ad ki. Lap GA EP43DS3L.A venti figyelés bekapcsolva, és a hang is hasonló, de ha lefogom próbából a CPU ventit akkor csak a mélyebb hang jön meg a "Minden rendben"jelzés nem .(Nem is jöhet). Szerintetek mi lehet?
(#) Doky586 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
De mi a probléma?

A hdd-ről húzd le a tápot és nem kapsz mélyebb hangot se..

A biosban az első amit tiltani szoktam hogy minden bootkor pittyennyen.
(#) belfi2 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Azzal hogy letiltod a BIOS figyelmeztető jelzéseit nem oldod meg a problémát.Ezek a jelzések éppen azért vannak hogy figyelmeztessenek ha valami elromlik. Pl egy ház hűtő megszorul , és figyelmeztetés illetve a hűtés hiánya miatt meg fől a lap, nem egy kellemes dolog.Persze tudom hogy úgy is van valamilyen megoldás , mondjuk burkolat nélkül használni .De részemre ez nem opció.Szóval a probléma még mindig az amit az előző hozzászólásban írtam, miszerint , "hogy a PC-m minden első indításkor a "Minden rendeben" beep után egy tized másodperces mélyebb hangot ad ki."Hozzátenném még hogy a gép kikapcsoláskor teljesen áramtalanítva van .A napközbeni bekapcsolásoknál már nem jön elő a figyelmeztetésnek tűnő jelzés.
(#) Doky586 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Nincsenek letiltva a figyelmeztető hangok nálam. De csak biosba lépésnél és hibánál csippant. De nincs hibám. Nálam csipogó járt az alaplaphoz, így brummogni sem tud mint nálad.

Egyébként áramtalanítani se szoktam. És a vezetékes telefont se húzom ki a falból éjszakára..
(#) Busz válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Sehogy nem akar elindulni, új elemmel sem.


Már csak azt kellene megpróbálni hogy rövidre zárni a biost, de nem tudom az enyémnél melyik lábat kellene, lehetne-e.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Üdv.

Van egy N68-VS3 UCC alaplappal megáldott számítógépem. Ddr3 ram atlonx2 3000+ proci.
Úgy tünik hogy feladta a harcot az alaplap. Bár ram nélkül indítva elég szépen csiporog de képet nem ad se alaplapi sem videokártyával.

milyen utódot érdemes lenne a helyére raknom?
Ram proci marad.
am3+ os foglalatban belemegy az am3 proci?

Amit kinéztem Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2019
(#) Kari55 hozzászólása Okt 6, 2019 /
 
Sziasztok.

Vettem egy ilyen USB hubot, és az a bajom vele, hogy mindíg le/fel kapcsolódik. Már kicseréltem a kábelét egy vastagabb - árnyékoltra, de nem segített rajta.
Mi lehet a baja?

Köszönöm a s előre is.egítséget
(#) Inhouse válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Az mit jelent? Inkább az érintkezés lehet gond, nem? Mit dugtál bele? Az 500mA-et a 4 aljzat együtt nem érheti el. Nekem egy hasonló külön kapcsolható 8-as van, egyszer dugtam a TV-be, működött, de aztán kikapcsolt a TV és alig akart elindulni. Még próbáltam egyszer máshol, ott is kudarcot vallott, azóta dobozban pihen.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2019
(#) Kari55 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Nem használom egyszerre a négy aljzatot, általában Arduinot, pendiveot, USB milroskóot használok rajta, mind be van dugva, de csak egy van bekapcsolva.

Le/fel csatlakozik akár melyik aljzatot használom.
(#) coyote55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
A választott alaplap kezeli az AM3 és az AM3+ processzorokat is. Az Athlon64 x2 3000+ processzor viszont AM2-es, illetve S1g1! Vagy a processzor pontos típusa Athlon II x2 ? Abban viszont nincs 3000+
Szóval akkor tisztázzuk milyen processzorod is van?
(#) antikzsolt válasza coyote55 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
A proci típusa Amd athlon adx2500ck23gm
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2019
(#) coyote55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 7, 2019 / 1
 
Na, ez már korrekt. A processzor AMD Athlon II x2 250 leánykori néven lett anyakönyvezve, a régi Athlonok 3000+ jelölése ennél már nem igaz, valós 3000 MHz a sebessége.
Ez a processzor működni fog abban a lapban, de ez a lap sokkal jobb processzort megérdemelne...
Használd egészséggel!
(#) antikzsolt válasza coyote55 hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Köszi.

Valószínűleg a régebbi processzorom kevert be. Az pont a duplája volt. és a "+" jel megmaradt
Természetesen le lesz cserélve az is idővel. De jelenleg a gépet kell újraélesztenem. Jelenleg egy 1.6 2 magos intelest használok 3gb drr 2 rammal. A win 7 még viszonylag jól megy rajta De ez inkább az ssd-nek köszönhető hogy gyorsan megy. Sajnos ez a gép is beteg. Random újraindulgat. Hibanaplóban csak váratlan leállás hiba van.
Nemrég volt egy kék halál: memory management hiba. Vésztartaléknak meghagyom. Pár évig még az email és a face elfuthat rajta.

Amúgy érezhető lesz rajta a gyorsulás? A régi lapon 1000 az újjon 2200fsb.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2019
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 7, 2019 /
 
Van egy alaplapom (Asus P5K green), és van a reá felépített gépem (processzor - Pentium D915 SL9DA; (LG775) /dual core/, 2,8MHz) és egy (Nvidia MX8600GT MTD256E videokártya).
Egy jó darabig minden szépen ment, ámde mostanában - ha bekapcsolom a gépet, elsőre szinte sohasem indul el. Kiírja, hogy
- "nincs jel", vagy
- "egy adatkábel nincs bedugva" ... holott azt itt nálam soha senki sem húzza ki.
Mi lehet mindennek az oka?
Az alaplap BIOS-a (avagy "kisokos chip-je") már alapból 2 féle és egyénileg írható programra állítható be. Lehetséges az, hogy mindig éppen a másik programmal indulna, ha tudna?
Avagy csupán valami kissé puffadt elektrolitkondenzátor hibája?
A gép tápegysége nálam már egyszer ki lett cserélve (400W-ról 450 W-ra), de már magával a monitorral is eljátszottam ezt a gyakorlati csere-berét.
Tehát - így eléggé szűkíthető a kör
- vagy az alaplap
- vagy a videokártya.
De így - elméletileg persze - melyik lehet valójában a "sárosabbik problem"?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2019
(#) coyote55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Számottevő gyorsulást nem fogsz tapasztalni. Az újraindulgató gép CR2032 elemére én rámérnék, tud furcsa dolgokat művelni... A kondenzátorok milyen állapotban vannak a lapon? Előfordul, hogy nem púpos lesz a kondenzátor, hanem "maga alá csinál", alul ereszti ki a szmötyit. Figyelmesen, "szúrós szemmel" vizsgáld át a lapot.
Következő: »»   842 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem