Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mágnes
 
Témaindító: source2, idő: Szept 21, 2005
Lapozás: OK   1 / 3
(#) source2 hozzászólása Szept 21, 2005 /
 
VAlaki tudja hogy lehet megállapítani, egy rúdmágnesből és egy vasmagból (ugyanolyan alakú le van festve szemre nem latol különbséget) melyik a mágnes és melkyik a vasmag

mégegy dolog a fluxus=B*A mértékegysége T*m2 és ebből hogy lesz (V*s)/m2

Előre is köszi
(#) Norberto válasza source2 hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
Én tudom
(#) Norberto válasza source2 hozzászólására (») Szept 21, 2005 / 4
 
A rúdmágnesnek két pólusa van...egy É-i és egy D-i...ha a sima vasrudat az ugyanolyan alakú mágnes közepéhez rakod arra merőlegesen, egyáltalán nem fogják egymást vonzani...DE...ha ezt fordítva csinálod meg, akkor ugye mivel nem látod, hogy melyik-melyik, úgy a vasmag egyik pólusát fogod a sima rúd közepéhez tartani, így viszont már vonzza a mágnesrúd a "sima" rudat...remélem, érthető volt
(#) Norberto válasza source2 hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
A másik kérdésedre pedig itt a válasz:

- fluxus mértékegysége: Vs

- mágneses indukció mértékegysége [B]: Vs/m2

- felület mértékegysége: m2

!!! fluxus=indukció szorozva felülettel !!!

És nem is kell rajta mit számolni...te értetted rosszul a fentiekben

de sebaj, most már tudni fogod...ugye? :yes:
(#) source2 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
Nagyon köszi

Délután leszel MSN en??
(#) Norberto válasza source2 hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
tehát a T betű, amit fönt használtál, annak a másik kifejezése a Vs/m2...

...Vs/m2 NEM a fluxus mértékegysége, hanem az indukcióé
(#) Norberto válasza source2 hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
nem leszek sajnos

Este 8 felé leszek csak. Olyan 3 körül elmegyek itthonról.
(#) szabi83 hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
mi volt ez a mágneses cucc a fábryban?

nem nagyon figyeltem , csak arra lettem figyelmes, hogy lejtön felfelé gurultak a golyók..
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
látom nem csak én nézem!
(#) sirály12 hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Szerintem kamu volt az egész, és néhány elektromágnes volt a pályába építve elektronikával.

Vagy van valakinek jobb ötlete?
(#) X Sügi X válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
nem vagytok egyedül.. a lényeg az volt, hogy a mágnes húzta fel a golyókat a pályán, és utánna az visszagurult, majd újra felhúzta
asszonta az ürge, ez 100 évig elmegy.
Namármost ő ezzel meg akar hajtani egy tengelyt, azzal egy generátort, ami áramot termel.. Háááát, nem tom. Sztem próbálkozni lehet! De hátha...
(#) dpeti válasza X Sügi X hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
hjaj... ez a gep vmi iszonyu regi, joval tobb, mint 150 eves, es mar akkor is hulyesegnek tartottak... ertheto okokbol ...
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
Sziasztok
van egy látszólag egyszerű, de annál rejtélyesebb (számomra) problémám.
van egy fénymásoló alkatrész: egy olyan kuplung aminek az a feladata, hogy bizonyos erősségű nyomatékot továbbítson, tehát nem elektromos cucc.
van benne egy valamiféle mágnes (ez egyben a tengely) ennek a tengelynek a mágneses ereje + némi vasreszeléknek kéne, hogy átadja a nyomatékot a külső gyűrűnek.
kérdésem az lenne, hogy lehetne felmágnesezni ezt a fém micsodát, mert véletlen egy váltakozó áramú trafó mellé tettem és elvesztette a mágnesességét.
próbáltam már erős szolenoiddal mágnesezni, de eddig eredménytelenül.
Namost én etljesen alap vagyok az állandó mágnesek terén, van északi és déli pólus, kb ennyit tudok, de hogy ezen, hogy van az passz.
ha valakinek van ötlete az kérem segítsen
HELP.
üdv

Image1.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Hi
egyre gondoltunk
van egy wartburg önindító behúzó tekercsem, azzal küldtem meg 24 voltal (pont befér a közepébe)de kevés volt neki. amúgy nem a gyűrű a mágneses hanem a tengely, és lövésem sincs, hogy melyik milyen anyagpól van. csak azt, hogy bitang erősnek kéne lennie.
most azt nem értem, hogy az elgondolásunk volt rossz vagy a mágneses tér lenne kevés?
az a gáz, hogy ez a mágnesesség kb olyan homály tudományág mint pl a sztatikus elektromosság, a google sem ír semmi érdemlegeset.
nem akartam egy topikot nyitni (nem akartam beégni)...
nem tudok felmágnesezni egy fémdarabot, az ilyentől ki tudok akadni.
üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Vigyázz miket írsz! mert szószerint veszem és tényleg megcsinálom
Egy részecskegyorsító mágneses tere kéne egy kb 10 grammos fém felmágnesezéséhez?
amúgy lenne itthon egy csomó régi önindító állórész tekercsem (félcenti vastag réz) izmos elektromágnest lehetne csinálni belőle, de én azt se tudom, hogy milyen irányú mágneses tér kellene neki. azért próbálkozok még , nehogymár egy vasdarab legyőzzön.
üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
hali
sikerült eredményt elérni a wartburg behúzó tekercsel.
a lényeg az, hogy kell bele valami vas, és úgy bele helyezni a felmágnesezendő tengelyt. elvileg mmeg kell szüntetni teljesen a légrést, és akkor lesz jó
most 2 db krovafejet raktam bele és a kettő közé a tengelyt + delej neki = még nem az igazi, de már látványos javulás.
azt a discovery-s hangszórókészítést én is láttam, nekem is innen jött az ötlet
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Hali
szerinted mennyire fontos az idő felmágnesezéskor?
márminthogy elég e pár tized másodperc ahhoz, hogy felmágnesezzem a fémet maxra?
mivel nincs akksim (kocsiból nem akarom kivenni) akarok csinálni egy 48V os tápot, izmos pufferkondikkal
ez néhány tized másodpercig csak le tud adni valami jó brutál kraftot.... majd kiderül.
érdekes ez a mágnesesség...
megpróbáltam, hogy lehet lemágnesezni (AC kell) ha benne vannak a krovafejek (vasmag) akkor nem ér semmit, viszont ha nincs akkor teljesen elveszti a mágnesességét
üdv
(#) mex válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
A legjobb megoldás,ha a tengelyre csévélsz legalább 1.5mm átmérőjű huzalt,minél több annál jobb,és erre sütöd rá a kondibankot,csak ügyelni kell,hogy ha már egyszer rákapcsolod akkor az áramkör ne szakadjon meg. Nálam ezt 2000A-es tirisztor oldja meg. Rá tudok szabaditani,ha szükséges 1Kw/s energiát is. Nem is volt még olyan mágnes amit ne tudtam volna átmágnesezni....
(#) zsoltee0001 válasza mex hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Hali
ha jól értem akkor tényleg elég pár tized másodperc .
arra gondoltam, hogy a szolenoidba nem vasat rakok vasmagként, mert úgy se találok pont olyan méretűt, meg az a tengely is elég szerencsétlen formájú, hanem vasporral öntöm ki, így pengén fölveszi a tengely alakját, és nem marad légrés. délután ki is próbálom. mert menni kell melózni
neked ez a kondi bankod mekkora kapacitású és hány voltot raksz rá? gondolom jó brutál lehet. esetlek foto?
üdv
(#) mex válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
max 53000µF és max 200V. Félkész állapotban van egy dobozban. Ha kell akkor provizor módon feltöltöm és a tirisztort egy10µF 10V-ra töltött kondival inditom.
(#) zsoltee0001 válasza mex hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
ez nem semmi! meg se kérdezem, honnan származnak a kondik nem lennék a közelükbe egy esetleges rövidzárnál.
ekkora delej nekem nem kell, azt a kis szolenoidot tutira átküldené a másvilágra... viszont találtam itthon régi NDK önindító állórészeket, kibányászom belőlük a tekercset, az még jó lehet valamire.
pár fotó azért érdekelne.
Azt honnan lehet tudni, egy mágnesről, hogy mennyire lehet max felmágnesezni?
üdv
(#) mex válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
A mágnes anyaga a meghatározó.Itt
Többet is olvashatsz róluk.
(#) mex válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Eredetileg ezt ponthegesztőnek akartam használni speciális célra,de mire használható állapotba került volna az egész dolog okafogyottá vált...
Párszor használtam mágnes "delejezéséhez",és pár kisérletet is elvégeztem,de mint irtam csak provizór töltöttem a kondibankot,mivel a töltőáramkör még nem készült el.
(#) mex válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Még néhány kép:
(#) zsoltee0001 válasza mex hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
köszi a képeket, tanulságosak.
Látom száp nagy triac kapcsolja a delejt
(#) coyote83 hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy hogyan tudok mágnest késziteni és miből célszerű?
(#) zsoltee0001 válasza mex hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Hali
Na sikerült fel delejeznem ezt a mágneses kuplungot .
2db 28V 100vA-es trafót kötöttem sorba + rátettem kb 50 000 µF-nyi kondit.
tekercsként a warnyú önindító szolenoid helyet egy régi ruszki kombájn önindító szolenoidot tettem (ez kategóriájába a legböszmébb )
próbaképp beletettem a közepébe egy vasrudat, kakaót rányomva rendesen felpattant az asztalról :eek2: , úgyhogy vigyázni kell, mert veszélyes.
de a lényeg, hogy személyi sérülés nem történt, és a project sikerrel zárult.
üdv
(#) rabego hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
szia mindenki !

1: van két RC autó motorom ! ez eggyik "tuning"motor és azt vettem észre hogy sokkal erősebb mágnes van benne ! valszeg neodym ! a gyári gagyi motorba pedig ferrit mágnes van ! az lenne a kérdésem hogy tudnám a gagyi motorban a mágnest erőssebre felmágnesezni ?
(nem akarom kicserélni neodymre)
És eggyálltalán csak a mágnes erőssége miatt tuningmotor a tuningmotor ?


2: más téma ! hogy tudnám a ferritmágnes mágnesezettségét szinte a 0-ra csökkenteni ! extrém nagy illetve kis hőmérséglet kilőve ! valami elektromos úton-módon gondoltam !
(#) Georgee hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
Hali mindenkinek, van egy neodimium mágnes rudam középen átfúrva, amit át szeretnék "átpolarizálni" jelen pillanatban a pólusok merőlegesek a tengelyre, de én ugy szeretném hogy a pólusok párhuzamosak legyenek a tengellyel(jobb oldali kép), lehetséges ez igy? Vagy van valakinek valami használható ötlete?

mágnes.JPG
    
(#) mex válasza Georgee hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Lehetséges átpolarizálni, de nem egyszerű.
Kell hozzá néhány menetes tekercs, olyan ami néhány századmásodpercre elvisel 1-2000A-os áramlökést, megfelelően nagy keresztmetszetű vasmag, legalább 1kJoule energia tárolására alkalmas kondenzátorbank, és megfelelően nagy lökőáramú tirisztor, és persze valamilyen vezérlés. A kondibankot feltöltve a jelzett energiamennyiséggel a mágnest a vasmag pofái közé rögzitve rásütjük a tárolt töltést a tekercsre, hatalmas térerőt hozva létre néhány századmásodpercre, és megtörténik az átpolarizálódás.....
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem