Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3074 / 3550
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Szervezzen elektro találkozót. A polgármester jelöltek egyike szeretné feldobni a falu kulturális életét. Mondtam neki, hogy én kis költséggel megcsináltam a magamét. Lehetne kézműves vásár, foglalkozás, közös érdeklődési körű össze jövetel. Bármi.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Milyen vastag szokott lenni egy beton padló minimálisan?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
10cm, közben egy réteg vasháló (bekötve az EPH-ba), alatta szigetelés.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Ez igy értelmetlen kérdés.
Attól függ mi van alatta, mennyire stabil, és mi a cél.
Egy normál rétegrend igy néz ki(alulról felfelé)
-Talaj
-Drain kavics (16-32-es) 10-15cm vastag rétegben
-Nylon fólia
-10 cm aljzat beton, 6mm-es vashálóval
-Talajpára elleni szigetelés(3mm bitumen lemez, mindenhol összemelegítve)
-Aljzat hőszigetelés (Lépésálló hungarocell 5-10cm)
-Nylon fólia
-Esztrich beton 5-7cm 4mm-es vashálóval.

A fotót elnézve itt vashálóról nem is hallottak, +simán a "földre" betonozhattak.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Nem lehet, hogy a fal süllyed ami mellette van?
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Semmi nem biztos.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Bontsd meg valamelyik saroknál, hogy lásd mi van alatta.
De így elnézve, (a fotók alapján) feltörném az egészet,és megcsinálnám rendesen.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Mindig mondtam itthon, hogy nincs az a pénz amit ne lehetne ebbe a házba bele verni.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
A régi házakkal pont ez a baj, hogy mire rendbe tennéd többe lesz mintha újat építettél volna. Mert ugye mi fog megmaradni belőle a végén ha egy rendes felújítást nézünk? A csupasz falak. Ráadásul az is tégla, ami meg nekem alapból nem is kellene, szóval...
Általában nincs rendes vízszigetelése a falaknak, lehet beütögetni a saválló lemezeket, már ha statikailag megengedi ugye a fal. Aztán ugyanígy az aljzat, sem víz, sem hőszigetelése nincs. Aztán ha a falat utólag szigeteled páralecsapódásod is lesz, meg a hő ugyanúgy elvész csak némileg lassabban. Tető, fűtés korszerűsítés, veszett fejsze nyele...
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Hali. Ha már így benn van mindenki az építkezésbe hogy épül fel egy lábazati szigetelés?
A ház általában mindenhol legalább 1 méter magasan kezdődik a padlószint.
Kivéve a kazánházét. Az a föld szinttel egyezik. Sajnos a fal elég sok csapadékot kap a betonjárda miatt. Arra gondoltam hogy 1 méter magasságig lépésállóval leszigetelném.
Maximum 6 tábla kellene és egy ilyen pici javításra embert nem találok. Ha igen akkor az egész heti fizetését akarja elkérni. 55.000Ft munkadíjat kicsit sokallom.
(#) jani1987 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Fal mellé soha nem betonozunk. Derecskén a templomnál láttam, hogy nagy szemű kavicsot tesznek a fal mellé x mélységbe.
(#) nagym6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Magad nem tudod megcsinálni? Technikáját nem ismerem, de mifelénk minden kisebb javítást magunk csinálunk, én is.
(#) lóri válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 / 1
 
Érdekes, nálunk Üllőn a templomnál, ilyen kis tujafákat tettek a fal mellé, olyan 80 centi mélyre. Aztán nagyfülű kannával locsolták. Ott se betonoztak. A kavicsnak nincs is szeme.
(#) (Felhasználó 1947) válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Hirtelen ezt találtam, ha esetleg nekiállnál magad

Lábazati szigetelés technológiája

Egyébként nem egy nagy vaszisztdasz.
Jó szerszámok, eszközök,és jó minőségű anyagok ajánlottak.
Említve a járdát, első körben a csapadék/víz elvezetést kellene megoldanod.
(#) antikzsolt válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Nemrég lakom itt.A járda kialakítás kb 20+ év.
Idézet:
„Magad nem tudod megcsinálni?”
De megtudom csak még nem csináltam hasonlót. Ezért kérdezek.

Idézet:
„Említve a járdát, első körben a csapadék/víz elvezetést kellene megoldanod.”

Valamit ki fogok rá találni. Lehet hogy a kiugrót megszélesítem kb másfél méterrel.
(#) sany válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Szerintem rosszat nem csinálhatsz. Lehet akit hívnál az sem csinálná meg jobban.
(#) Pumuckli válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 10, 2019 / 1
 
Szerintem az erős paprika az oka. Túl erős volt, feltörte a betont. Offot félretéve és látva a mai "szakemberek" munkáját jobb, ha magad csinálod meg. Olyan emberek adják ki magukat szakembernek, akikre egy rozsdás szöget nem bíznék rá... hidd el a háromnegyede sose hallott még rétegrendről. B verzió: kijön a szaki és megkérdezed tőle, hogy milyen rétegrenddel szeretné a problémát orvosolni... ha hebeg-habog, elzavarod.
(#) Udvari Zsombor válasza xule hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Keszthely, HirSat. Teljesen hétköznapi analóg kábeles adás. Tegnapelőtt még prímán használtam, erre tegnap már semmi (és persze ma is). Aggódok hogy végleg megszűnik a teletext mint olyan, mert máshogyan nem lehet feliratozni a PCI tuner kártyámmal.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
(#) VIM válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Szia! Nem tudom, hogy hol laksz és ott a helyi viszonyok milyenek a belvíz ill. csapadékvízek elvezetése az utcán. Az volna a cél, hogy a vizet minden lehetséges módon és eszközzel távol kellene tartani a háztól, annak lábazatától annak szigetelési magasságától. Az esőcsatorna az elsődleges és fontos dolog, hogy az a tetőről összegyűlt csapadék mennyiséget lehozza és irányítottan a megfelelő helyre vezesse az utcai gyűjtőárok felé. Ha szükséges akkor be kell csövezni 110mm-s szennyvízcsővel legalább az utcafrontig. Ezután az összes közlekedő mellett amik kapcsolatban lehetnek a falszegéllyel, ki kell árkolni (persze 5-8cm mélyen) a vízelvezetésnek aminek szintén az utcai vízelvezető árok felé lejtsen. Ragozhatnám még ezeket de szerintem összességében arra kell törekedni, hogy pangó víz ne legyen a lábazat közelében sehol sem. A növényzet, ha van ilyen akkor azok a déli oldalon lombhullatók legyenek és ritka lombozatúak, hogy a nap áldásos hatása érvényesülni tudjon (rengeteget számít). Ha van ásott kút annak a vízszintjét figyelve, azt mindig 2m alatt kell tartani a felszínhez képest.Ha nincs csatornázva a település akkor ez a dolog problémás és a kommunális víz is itt jön a képbe ami ugye ebben az esetben az udvari szikkasztóban terül el.
Mindezek után lehet esetleg a kőmíves munkákkal foglalkozni.
(#) VIM hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Sziasztok! Próbálok "finoman" fogalmazni ezzel az alkalmazással kapcsolatban de ez NEM FAIR! Az, hogy valaki a gyereke telefonjára feltelepíti és kontroll alatt tartja az az Ő személyes ügye DE ha ez a szoftver rossz kezekbe kerül és a szenvedő alany jóhiszemű, telefonját nem féltő, titkolnivalója nincs és mégis kontroll alá kerül, nem is fog róla tudni csak gyanúja lesz. Hogy lehet ezt a sz@rt leszedni, vagy hatástalanítani, megtalálni? Az a probléma, hogy nem play áruházas, mert akkor már meglenne. Tudom, hogy a net az fontos, hogy működni tudjon de hát netezni azt napi szinten szokott az ember. Az biztos, hogy repülő üzemmódban hatástalan. Egy felnőtt szemszögéből nézve ez egy rémálom. Ha tudna valaki hasznos információval szolgálni azért nagyon hálás volnék.
(#) Ge Lee válasza VIM hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Leszedni? Miért kell egyáltalán rátenni? Mondjuk próbálná bárki az én symbian-os telefonomra rátenni.
(#) sany hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Szerintetek melyik a jobb egy bicikli kerékagyba? Sima csapágygolyók kosár nélkül vagy egyben a egy golyós kosárral?
(#) kameleon2 válasza sany hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Én párszor szétberheltem a kerékpárjaimat. Ha nincs kosár a csapágyban, nem tudnak egyenlő távolságra maradni a golyók - könnyebben torlódhatnak össze szorulhatnak meg és törhetnek.
(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Logikusan mindkettőnek van előnye és hátránya is.
Szerintem a kosár nélkülibe több golyó fér. De, ha nincs elegendő zsír, a golyók összeérnek és koptatják egymást.
(#) jani1987 válasza VIM hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Vagy ha még mindig vizes akkor nagy víz igényű növényeket kell telepíteni.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Az udvar keskenysége miatt nem nagyon lehet telepíteni semmit.
Mivelhogy a későbbiekben lesz külső szigetelés is nem probléma ha rendesen meg van védve előre is. Nehogy már befelé kelljen kiszáradni a falnak. A falrész sajnos a ház vége. igy sajnos ha esik mindig ázik valamennyire. Hol jobban hol kevésbé. A féltető talán megvédené valamennyire.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Üdv!

Szerintetek otthoni körülmények közt mennyire nehéz optikai kábelt precízen vágni? Át kellene vinnem egyik szobából a másikba, kábel is van bőven de sajnos csatlakozót kellene cserélnem, nem sok kedvem van ezért szerelőt hívni.
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 12, 2019 / 2
 
Kb. lehetetlen. Nem egyszer hegesztettem már optikát, célgéppel sem sikerült mindig a vágás...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Területfüggő hogy milyenek az építési szabályok.
Nálunk telken belül kell elszikkasztani, utcára kivezetni, főleg szennyvíz csatornába bekötni tilos.
Tulajdonképpen jogos, árok és csapadékvíz elvezetés nincs, ha meg esik az eső, akkor így is megy a kaki a szűretlenül a Dunába...
(#) Petyaa válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Nokia, Siemens, Pana, vagy SonyEricsson?
Következő: »»   3074 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem