Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pioneer cmx5000 lassan játszik le lemezt, miért?
Lapozás: OK   1 / 1
(#) videos hozzászólása Okt 18, 2019 /
 
Üdv!

Tehát ez egy 2 lemezes cd lejátszó egység, külön vezérlővel. Az egyik oldal "A" és a másik "B".
A gond az, hogy az "A" oldal bármely cd lemezt például 100bpm ütemű zenét 70bpm-en játszik le hibátlanul-stabilan, nem ugrik csak mint régen a magnó húzná a szalagot.Életembe nem hallottam ilyet cd esetén.
A pitch-re és jog-ra alig reagál valamit és a +16% is kevés a 100bpm-re igazításhoz. A pitch poti rendben.
A "B" oldal tökéletesen működik mellette.

Próbaképpen a hiba szűkítésére az "A" és "B" mechanikát megcseréltem, hogy kizárjam a kábellel összekötött különálló vezérlő és potik hibáját.
Az eredmény, hogy a cserénél az "A" mechanika a "B" helyén rossz maradt és a "B" továbbra is jó az "A" helyén, tehát az "A" mechanika panelén rossz valami a fej-lemeztálca alatt.
Olyan a szitu, mint ha a normál lejátszási sebesség a nulla alá csúszott volna.
Akai bakelit lejátszóknál egy kondi szokta ezt okozni, talán itt is ilyesmi?

A lemezpörgető motor kitisztítva és kenve, lágyan egyenletesen megy.

Azonban, mi lehet rajta rossz?
Gyanakszom smd kondikra lapján, de ez nem túl nagy ötlet...vagy még a 2 lemezpörgető motort megcserélni, hátha annak tekercse fáradt el, ilyen lehet hiszen régi s többszörös fordulaton megy egy mezei cd lejátszóhoz képest.
Van esetleg ötlete valakinek, ilyenkor, mit és hol kell keresni?
Szervizben, olyat árat mondtak feltárás-javításra, hogy szinte fegyvert rántottak.

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2019
(#) Szig válasza videos hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Szia!

A két panel felcserélésével kiderül, hogy mechanika vagy elektronika.
Ha elektronika, akkor első körben az IC 401,405,407,402 feszültségeit ellenőrizném illetve kicserélném az elkókat. Ha jól látom a 401-es foglalatban van, azt is át tudod cserélni próbára.
A service manuál 23. oldalán találod ezt a kört, én legalábbis a VCO kör hibájára tippelnék.
(#) videos hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Szia!

Köszi a tippet, már feladóban a dolog kicsit!
A jó állapotban lévőt szeretném a legkevésbé piszkálni igazából.Már csak azért, mert a fejet mozgató motorok szalag kábele olyan rövid-kicsi-vékony-megfoghatatlan és olyan helyre bekötendő, hogy 2x bevásárolok a közértben, mire sikerül, pedig ügyes-apró kezem van.Egyszer a hibásat szétkaptam takarítási céllal, mert gyalázat volt, akkor sem működött, de már látni az alkatrészeket.

A mechanikára nem gyanakszom hibásként, mert lágyan-egyenletesen fut.

További tesztelés érdekessége!
A készülék rendelkezik BPM számlálóval. Most jön a poén!
A hibás oldal kijelzőjén egy 120bmp-es zene, az 120 bpm-esnek jelezve ki és a jó oldalon lejátszva is 120bpm, azonban külső bpm számlálóval és füllel is hallva, hogy a hibás oldalon a zene lassabb, úgy kb 20bpm-el.A jó lejátszó oldalon a kimeneti zene megegyezik a lejátszó kijelzett értékével és hallhatóan is rendben.
Tehát a készülék mechanikusan jó lehet, így csak az elektronika a huncut.

A kondikra mindenképpen gyanakszom és szerintem elsőre kicserélem azokat, mielőtt a másikhoz piszkálnék.Ártani csak nem ártok vele, de nagyon bakelit lemezjátszós a jelenség.
Ha nem válik be, akkor esetleg a 401 ic csere, de a többit már nem tudom megoldani....lehet kuka akkor, mert 30-40e ft-ot a fene sem ad ki javításra, az egész nem ér annyit?

Köszi a tippet még egyszer és bocsi a megkésett válaszért!
(#) Szig válasza videos hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Szia!

A hiba jellegéből sejtettem, hogy csak később lesz válasz. Ezek a szívatós parajelenségek a legrosszabbak. Ha van szkópod, akkor össze kéne mérni a két oldalt, illetve én a VCO LEVEL trimmer kondi körül mérnék, állítanék először.
A 401-es IC-t azért írtam, mert a rajz szerint az foglalatban van, a két oldalé felcserélhető és kiderül ,hogy széna vagy szalma.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem