Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   240 / 276
(#) greczn01 hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
További képek a gépről
(#) mpisti válasza greczn01 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ehhez a géphez ma is szinte minden beszerezhető, még a "megfáradt" alkatrész is. Egyedül talán a "malomkerék" necces,de elfekvő készlet mindenhol van csak meg kell keresni. Nem rossz masina, -a néhai Röntgengyár terméke- a maga korában remek darab volt. Csak hibátlan védővezetővel rendelkező, jól földelt hálózatról használd, mert másképpen enni fogja az IC-ket. Sok ilyen gépben az 1 fázisú (220V) táplálás lehetősége eleve ki van kötve mert 40A körüli áram kell neki,ezért csak két fázisú üzemben lehet jól kihasználni. Komoly az EMC szennyezése.
(#) greczn01 válasza mpisti hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Köszi a választ !

Indítani nem egyszerü dolog
25 A néha úgy lemegy mint a sicc
Talán nemlesz vele gondom .
Holnap hozom az argont aztán zsinnyegtetekvele. Paramétereket eléggé óvatosan kell állítani mert becsapós a jelölés
... köszi az ismertetőt üdv
(#) greczn01 hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
Amúgy az lehet hogy a "malomkerék" egy sorkimenő transzformátor ?
(#) greczn01 hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
(#) kuriyo hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Sziasztok, szereztem egy ESAB CADDY MIG C200i típusú hegesztő gépet. Az a hibája hogy hegesztéskor leoldja a kismegszakítót. Pár másodpercig megy a hegesztés.... Mintha nem szabályozná az áramerősséget és állandóan 160a kell neki.

Mi lehet a baj?

Előre köszönöm a segítő hozzászólásokat.
(#) sepu666 hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Jó napot mindenkinek. Érdeklődnék hogy hol tudok szerezni traconic 253 co géphez panelt? Még nagyon nem néztem szét neten. Egy ismerösőmnek a gépébe kell. Tönkre ment a panel. Mondtam neki szedje ki és meg javítom. De mikora el került hozzám érte egy baleset. Le ejtete a betonra. Elégé ketté nyílt. Szóval javíthatatlan. De a gépet meg nem akarja ki dobni. Így probálnék egy panelt keriteni neki. A segitséget előre is köszönöm.
(#) keko válasza sepu666 hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Szia lenne egy fotó a panelról ?
(#) sepu666 válasza keko hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Jó napot. Sajnos nekem nincs. De lehet még mikor egyben volt ismerősnek van. Meg kérdezem és akkor fel rakom.
(#) sepu666 válasza sepu666 hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Ilyen volt a panel a baleset előtt.
(#) keko válasza sepu666 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Nekem van egy felújított írj privátba.
(#) Antesz8482 hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok! Nem tudom jó helyen járok-e a kérdésemmel, ha nem, akkor a hozzáértő kérem törölje!

Noszóval, az alap szitu, hogy kaptam egy T.I.P. tronic mig 140 tipusszámra keresztelt kis hegesztő masinériát. ami nagyon jól jött mert ugyanonnan kaptam egy lecserélt tolókapu mozgató szettet is, és ha már így együtt volt minden akkor hozattam 40*40-es zártszelvényt, és megalkottam a saját kapumat. Alapfelállásban egész megtetszett ez a CO-s vacak, leszámítva hogy az én cirka 50kilómmal elég tré mozgatni a szekeret teli palackkal, szóval bőségesen anyáztam, hogy a 390cm hosszú kapun milliószor kellett odébbcibálni ezt a szutykot köszönhetően a kemény 1m-es munkakábelnek

Felbátorodván és beidegesedvén elballagtam a helyi hegesztéstechnikai boltba és vettem egy fasza 4m hosszú munkakábelt és egy euro csatlakozó aljzatot hozzá, majd nekiestem mint az a bizonyos Tóth az anyja... BESZOPTAM!
Nem tudtam, hogy az új kábel fejében nincs az a réz tömb ami szelepként funkcionál.... összehekkeltem és kiderült, hogy ömlik a gáz merthogy a gépben nincs valami szelep.

Visszaépítettem az eredeti munkakábelt, most van egy Euro aljzatom, meg egy vata új 4m-es munkakábelem... Kérdésem, hogy megoldható-e egy utólagos szelep beépítése, milyen költséggel kell számolni, és én meg tudom-e valósítani? Eddig ha nem változik semmi, akkor 19.800-al már minuszban vagyok, az új és használhatatlan cuccok miatt. OK a gép, és a teli palack nem került csak egy köszönöm-be, de kérdés, hogy nem lesz-e gazdasági totálkár a vége
(#) mpisti válasza Antesz8482 hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
A 4m-es kábel felejtős, a tolómű nem képes eltolni benne a huzalt. Legfeljebb 3 m-es kábelt használhatsz, lehetőleg egyenes vagy kevésbé ívelten meghajlítva, és persze a gépbe kell egy szelep, ami még kb. 4000Ft. Vagy maradsz a porbelesnél, de az horror áron van. Abból 1 kg kb. annyi mint a 0,6mm-es huzalból 5 kg.
(#) Antesz8482 hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Idővel a tolómű is cserélődik, ha nem bírja az igát. egyenlőre mivel a 4m-es már megvan, azzal kell majd boldogulni. Viszont a szelep beépítést meg kell ejteni, mert az elengedhetetlen
Akartam venni rossz esetre teflont, de az is több mint 5 rugó a 4,4m, és azzal még mindíg "fix" lenne a kábel, nem könnyen cserélhető
(#) Dzsudimanó hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Sziasztok!Kész a nagy graetz ,gondolom ez fogja bírni!
(#) frob hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Sziasztok
Csak kíváncsi voltam, vettem a kicsiktől egy ilyen előtolót
meglepően masszív a cucc, a motor sem kicsi ,nem az a szokásos akkus fúrós motor, hanem annál nagyobb és lassabb fordulatú, igen nagy nyomatékkal, még nem szereltem be, de asztalon már kipróbáltam, csendben teszi a dolgát.
24V -on is üresjáratban fél amperrel elvan.
Mondjuk nem csigahajtásos, szétszedni még nem szedtem, de fogom, akkor csinálok a beléröl is majd képet.
Egyenlőre elégedett vagyok a jött cuccal.
(#) frob válasza frob hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Sziasztok, csináltam képet a belsejéről, elég nagy az áttétel, viszont kicsit keveslem a zsírt amit megmutattak a fogaskerekeknek, de ezen lehet javítani
(#) tdi75 válasza frob hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
De legalább fémből vannak, nem műanyagból.
(#) frob válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Igen fém, ránézésre masszív cucc, mondjuk reszelőt még nem próbáltam neki a fogaskerekeknek, de még az is eljöhet
(#) Ignasow hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Sziasztok. Friss regisztrálóként szeretném az alábbi problémámat megosztani veletek, hátha tudtok segíteni:

Nemrég vásároltam egy Varstroj Varmig 1400-as kis Co gépet, hibásan. Rengeteget olvasgattam itt a fórumon és a Ti régi beszélgetéseitek alapján neki láttam megjavítgatni.Szépen kitisztítottam, áthúzgáltam a csavarokat, fő betáp kábelt kicseréltem, el is indult a gép. Szépen ívet fog, adagolja a szálat és problémám pont ehhez kapcsolódik = egyszerűen nem lehet állítani a száladagoló motor sebességét......... (Meg kell jegyeznem, abszolút nem vagyok egy elektro szaki, de kisebb mechanikai javitások után eljutottam az elektronikájához.) Anno a beszélgetésitekből kiderült, hogy érdemes a tranzisztort kicserélni, megtettem BDV64B ment bele, majd a FET-et is kicseréltem MAC224 helyett kapott BTA41-800RG-t, illetve egy új potmétert, habár a régire rámérve annak sincs baja.

Ha van esetleg ötlet, szívesen fogadnám a jó tanácsokat.
Köszönettel, üdv.
(#) Ignasow válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Itt egy kép a panelról.
(#) erbe válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Az alján is van valami? Mert ha csak ennyi, az nagyon szegényes.
(#) Ignasow válasza erbe hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
itt az aljáról egy kép
(#) BarnaPili válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 22, 2019 / 1
 
Az elektrotanyán fenn van a rajza a panelnek. De leszedtem, és felrakom ide.
(#) Hetope válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 22, 2019 / 1
 
Szerintem ez az igazi

varmig.png
    
(#) erbe válasza Hetope hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
A triakhoz optocsatolót látok a panelen, de IC-t (műveleti erősÍtőt) nem. Ez egy sokkal egyszerűbb változat.
(#) Ignasow válasza Hetope hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Köszönöm a képeket, eddig bárhova kötöm nem reagál a potira, csak maximumon megy a huzaladagoló motor pedig új a bdv64 tranzisztor is, poti is. Multiméter szakadás vizsgálóra állítva kimértem, van kontakt a pontokon. (nem a legszebb a forrasztás de működik)
(#) erbe válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 22, 2019 / 1
 
Szakadt lehet a BDV... bázis-emitter ellenállása. Legjobb, ha végigméregeted mindet. Nem sok van rajta. Színkódokat ismered?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) Ignasow válasza erbe hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Nem ismerem, hol található ez az ellenállás?
(#) Hetope válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 22, 2019 / 1
 
Talan igy konnyebb lessz ( valmiert nem akar most magyarul irni a gepem )
Következő: »»   240 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem