Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 373
(#) Szebence válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Teljesen megfelel a vezetékelés is, csak akkor legyen már úgy, hogy az eredeti alaktrésznek a jelölését a panelon hagyod és majd oda forrasztom be a kábelt, így látni fogom, hogy melyik vezeték melyik lábra fog menni.

Amúgy itt az eredeti link, ahonnan van a kapcsolás. Az egyik hozzászólásban írják, hogy ezeket kell rajta módosítnai: Bővebben: Link
(#) zolee1209 válasza Szebence hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Egyébként milyen motort hajtanátok vele? Mert ha nem olyan "nagyot", akkor szerintem nem kell neki 3 A-es stab.IC...
(#) Fery válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Szivesen, még egy apróság. Nem tudom egyáltalán lehet-e most kapni TO-3-ban a 12 Voltost. Én akkor nem kaptam sehol azt sem, és a végén LM 338-al oldottam meg. Nézz előbb utána, hogy létezik -e mert a 338-as az szabályozható és akkor még két alkatrészt kell tenni a panelre ha azzal kell kiváltani. / Egy ellenállás meg egy trimmer/.
Fery
(#) masi1 válasza abraboro hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
sajna a 160-ast nem találom(vertex-yaesu), de itt néz szét:Bővebben: Link.Itt megtalálod az adatkábelt és a szoftot is(nem tudom,hogy mennyire kompatibilisek egymással.
(#) kobold válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
MC78T12CT jelzéssel van TO-220-as tokban 3 A-es stabilizátor, a RET-nél legalábbis látok ilyet (40-01-39).
(#) Fery válasza kobold hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Még egy dologra kiváncsi lennék. A beültetési rajzon azt látom hogy a két elkó közé be van téve a 12-es stabkocka, mindenféle hütés nélkül. Azon 3 A nem igen fog ott átmenni. Na meg szépen lassan ki fogja száritani a két elkót...
Fery
(#) vtsoftware válasza Szebence hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Hali

Szerintem sem jó ötölet' egy 3A-es radiátor stabilizátort két elkó közé tenni!!!
Másrészt a hűtőborda sem fér el, annélkül pedig húzós lesz!
Szép kis tűzijáték lenne/lesz belőle anélkül...
(#) vtsoftware válasza kobold hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Ja, és van a HQ-nál is 3A-es TO220-as tokozásban.
ITTNI
De ezt aggggyon kell hűteni mert műa. tokos...
(#) Sebi válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 27, 2008 / 4
 
Nem igazán tetszik tetszik a végén a meghajtás: nincsenek lezáró ellenállások...

És azt sem értem, minek a motornak stabil fesz? Nyugodtan járhatna ő a pufferről, akkor még az L12-es is elvinné az elejét. Persze ilyenkor a meghajtás lezáró ellenállásai semmikép sem hagyhatók el, és diódák kellenek a bázisokba a szinteltolás miatt.
(#) zolee1209 válasza Sebi hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Nos ennyire nem másztam bele a dologba, adták a rajzot, paneltervet. Én ezt "digitalizálom" és kész. Egy- két változtatást a C5, ill. C10 terén lesz. A kimeneti fok meghajtásához nem értek annyira (bár lehet, hogy csak rá kellene szánnom magam az elmélyedésében...), így azon nem módosítok semmit! A BSS-en sem olvastam semmi rosszat róla.
(#) Szebence válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Itt vagyok újra.

Helyt adok azoknak akik bordára akarják tenni az elkó melletti melegedő alkatrészt, így is rengeteg alkatrész fog bordára menni, én is ki fogom vezetni...
(#) muzsikus52 hozzászólása Máj 27, 2008 /
 
JÓEMBEREK ! Kérnék egy kis segítséget!

Ha valaki tu d rajtam sgíteni kérem ne fogja magát vissza. Szükségem lenne egy HÁROMÚTAS kereszt váltó rajzra, alkatrész listára, nyák és beültetési rajzra.
8 OHM. 300 - 400 Watt sinus. 120 - 180, - ill 5 000 Hz.
körüli vágási pontokkal és 12 - 18 db. levágási meredekséggel. Jó lenne még egy KÉTÚTAS is ezekkel a jellemzőkkel 5 000 Hz. körüli vág. ponttal. Piezzó nincs a rendszerben csak 8 OHM - os mágneses Papírmembrános hangsz. Zenekari célra. A segítséget előre is Köszönöm, Üdv Mindenkinek,: Muzsikus52
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Szia!

Sikerült valamit kihozni a rajzból?
(#) zolee1209 válasza Szebence hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Hogy sikerült-e? Most kezdek neki, mert nemrég értem haza! De igyekszem!
(#) Szebence válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Oké, csak nyugodtan, nekem jó csütörtök délutánra is. Csak tegnap mondtad, hogy ma estére lehet megcsinálod.
Mégegyszer köszi, bár majd ha elkészült akkor írd már le, hogy min lett változtatva mert ahogy elnéztem merültek fel kérdések a kapcsolással kapcsolatban, bár BSS-en többen is írták, hogy működik a kapcsolás...
(#) Sebi válasza Szebence hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Csak kíváncsi vagyok milyen motor lesz rákötve és mekkora lehet a pufferfesz (a stabilizátor előtt). Mert igazából egy motornak nem kellene stabilizálni, és akkor nem melegedne szinte semmi... Persze, ha csak mondjuk 24V-od van és 12V-os a motor akkor nem lehet megúszni. Azonban, ha a táp is tervezési stádiumban van, akkor érdemes elgondolkodni a dolgon, hogy úgy kialakítani, hogy 3A terhelésnél a pufferen ne legyen több 13..14V-nál, a stabil feszt pedig 9V-ra választani.
(#) zolee1209 válasza Szebence hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Nos elkészült a panelterv. Második mondatom a biztonság kedvéért: átnéztem a paneltervet kétszer is, de mivel voltak benne módosítások, kérlek nézzétek meg ti is, biztosan jó legyen! A következő módosítások történtek:
- Graetz- híd elhagyása
- Trimmer beletervezése (csak két forrpont volt megadva eredetileg)
- C11 és C12 (100nF-os kerámia kondik a stab IC lábaihoz közvetlenül, mert ezek nem voltak, illetve csak a kimeneten, de az is egy jó hosszú vezetősáv végén)
- NYÁK-sorkapcsos csatlakozás
- 4db rögzítőfurat

Ezek a fontosabb változások, a többi maradt a régiben!

És a fájl természetesen, Sprint Layout 5-höz! :yes:
(#) muzsikus52 hozzászólása Máj 28, 2008 /
 
Keresem "Shalafi" - t!

Kedves Shalafi, itt a fórumon felvetett problémám megoldására ajánlottak Téged. A gondom 6 hozzászólással feljebb " JÓEMBEREK segítsetek" címszó alatt leírtam, kérlek ha nem terhellek nagyon vele, segíts megoldani. A tekercsek milihenry számát ha meg adod, van egy barátom aki meg tudja őket tekercselni.
Előre is köszönöm,. Üdv: Muzsikus52
(#) mineral hozzászólása Máj 28, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy pár Alcatel 2610-es vonalas készülékem. Ezeket szeretném egy kicsit átalakítani. (Csengető áramkört) És ehhez szükségem lenne a kapcsolási rajzára. Kerestem Guglival de 8000 oldalon csak a mobilokat ontja...

Ha valakinek meglenne kérem ossza meg velem/velünk.

Köszönöm

(#) Szebence válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm a rajz digitális változatát! Nagyon szép, igényes munka lett!
(#) zolee1209 válasza Szebence hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Nem mondanám, hogy igényes, mert még pepecselhettem volna vele! :yes:
(#) Szebence válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Hát nekem nagyon tetszik, na de ezzel vége az OFF-nak mielőtt még szólnának a modik

Ha nyákot kell fotózni küldj egy PM-et és elintézzük
(#) proli007 válasza muzsikus52 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Hello!

Shalafit a Terminál fórumon hamarabb eléred.

üdv! proli007
(#) korbye hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Helló mindenki!

Orion 2602 dvd lejátszó szerviz doksit kapcs. rajzot nem tud valaki?
Vagy Vestel 4250, Hyundai dv-261, Matrix 2600 -ét!
Ezek állitólag egyazon belsővel rendelkező gépek.

Köszi!
(#) Ballage hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Üdv!

Keresek (még mindig) EMG TR-4656 (1569) szkóphoz kapcsolási rajzot. Ha tud valaki, kérem, segítsen. Tudom, hogy már kérdeztem, de hátha nem olvasta mindenki.

Köszi.
(#) mazso1988 hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Sziasztok
szeretnék kérni kapcsolóüzemű tápegységhez kapcsolási rajzot.ha valaki tud kérem segítsen.-
a paraméterek a következök lennének:
Uki:12v
Iki:min1500mA
SEGíTÉSGET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM
(#) muzsikus52 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Kedves Proli 007!

Kösz a tanácsot, már csak az a gond hogy nem tudom mi az a terminál fórum, és azt sem hogy hogyan kell ott valakit elérni. Még ebben adj tanácsot kérlek. Üdv: Muzsikus52.
(#) korbye válasza muzsikus52 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Helló!

A Terminal Forum is kb. olyan mint a H.E. szóval lehet mindenfélét kérdezni meg megtudni !
Google-ba beirod hogy terminalforum és biztos megtalálod, onnan meg eccerüen beleolvasol pár elektromos Topic-ba és biztos megtalálod...

Sok sikert!
(#) muzsikus52 válasza korbye hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Köszi szépen, Üdv!
(#) masi1 válasza muzsikus52 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Elnézést, hogy nem válaszoltam.Kerestem a méretezö szoftot.Keresztfrekiket el tudná küldeni esetleg privátban ujbol?
Következő: »»   26 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem