Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   77 / 104
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Már több mint 20 éve forrasztgatok, de ezzel az ónpestis kifejezéssel nem találkoztam, valaki kifejtené bővebben?
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Egyszerűen elporlad az ón .(leginkább extrém hideg hatására )
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) habazutty válasza MotoHacker hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Szia!

Szerintem nem jó a csővágód. Tény, hogy még nyomja, de nem ennyire. A Cps csővágónk csinál hasonlót. Nem is szeretem meg kézre sem áll. A rothenberger, mastercool meg refco-val nincs gond. Néha kés csere kell és kész.
Sorjázáshoz nekünk is van amit használsz, de nem az igazi. Szerintem ezek a jók: Bővebben: Link Sokféle kivitelben és pengével létezik. Néhány kanyarintás és tökéletes.
(#) MotoHacker válasza habazutty hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Köszönöm a választ neked is.
Nem egy drága dolog a csővágó, inkább bőség zavara, mi kell, drágább, olcsóbb, kis kerék, nagy kerék, stb.

Ez pl kisértetiesen az a "gagyi"(?) (kinézetre) ami nekem van, hiába rothenberger:

https://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=6983_Rothenberger-Tube-Cutt...sovago
(#) kaqkk válasza MotoHacker hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Ezt a csővágót inkább nagyobb átmérőjű félkemény -kemény csövekhez érdemes használni .
A 6-10mm es lágy csövekhez inkább kicsi marokcsővágót érdemes használni Ilyen van a legtöbb gyártó kínálatában
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) habazutty válasza MotoHacker hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Ez inkább fűtésszerelőknek, mint klímásoknak való szerintem.
Az én személyes kedvencem Bővebben: Link
Ez a szűk helyekhez Bővebben: Link
A rothenbergeresek is ilyesmik csak picit csecsásabbak.

Attól függ, hogy mekkora átmérőkre mész. A két refco-s 28 és azt hiszem 20 mm ig visz. Nem egy ökör ára és hacsak nem hagyod el vagy ejted le egy magas állványról, akkor örök darab. 50 mm - ig Rems és rotit használunk, azok is jók, de még a 10 éve valami készletből maradt kínai is szebben vág, mint amit fényképeztél. Mondjuk az igaz, hogy nagyon éles a kereke...

A döntés a Te kezedben van.
(#) MotoHacker válasza habazutty hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Nekem ez csak hobbi, de egy jobb csővágó simán belefér, +veszek akkor másik sorjázót is.
(#) boxtif válasza MotoHacker hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Ha jó minőségű csővágót akarsz, ilyet vegyél: https://www.ebay.com/itm/11116-Black-Diamond-Smart-Spring-Tube-Cutt...VcCMiR

Van egy mérettel kisebb is, annak a tekerője kevésbé kényelmes.
Megeszi az összes itthon kaphatót, Rothenberger, Refco, satöbbi sehol nincs. Szépen vág, a rugó előfeszítésel csak forgatni kell, és nem kell utána sorjázni.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Sziasztok
kb 16m2 kis műhelyt fűtök klímával, napközbe 16 fokra van állítva, este 8-06-ig kikapcsolva.
Hogy jövök ki jobban villanyszámlába, így, vagy, ha egyfolytában 16 fokra van állítva.
Logikus az lenne, ha az első verzió, de nekem úgy tűnik sokat kell fagytalanítani miközbe feltornázza magát, az meg ugye full veszteség.
Szóval ti, hogy szoktátok?
Üdv
(#) boxtif válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Gondold végig. Ha kikapcsolod, a falak visszahűlnek, és azokat is újra fel kell fűtened. A hőn tartással sokkal kevesebb energiát kell elhasználni, mint amikor 1 óra alatt kellene visszatolni, leolvasztásokkal.
(#) Andreaska91 hozzászólása Feb 7, 2020 /
 
Sziasztok .

A napokban jártam a garázsban bekapcsoltam a légkondicionálót kicsit megjáratni . Pár óra elteltével kék folyadék csepegett a gép oldalából , és nem is hűtőt olyan jól mint régen .
Szetkaptam gyorsan és a mellékelt képen látható dolog fogadott .
Mitől, vagy miért ? Esetleg lyukas lenne a cső hálózat ?
(#) kaqkk válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 7, 2020 / 1
 
Még nem lukas sehol , az csak rézoxid óvatosan takarítsd le (elég kicsi a csövek falvastagsága) és utána fújd le színtelen lakkal , ez megakadályozza a további korróziót .
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2020
(#) Andreaska91 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Na ez megnyugtató
Köszönöm a gyors választ
(#) Andreaska91 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Egyébként ez mitől lehet ? Kevés a hűtő közeg és "leizzad" a cső ?
(#) deebo válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 7, 2020 / 1
 
Ha hűtesz, akkor ezek a csövek meg lamellák hidegek, amikre lecsapódik a pára.
(#) kaqkk válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
De a kondenzvíz kifolyót is takarítsd ki , valószínűleg eldugult azért jelent meg a "nagy kékség" a beltéri oldalánál ...
(#) boxtif válasza Andreaska91 hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Lehet hogy nem klímás tisztítószerrel volt takarítva, és megette a rezet. Vagy valami sav, lúg volt a közelében, és a gőze csinálta.
(#) Mate78 hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok,

Tudnátok ajánlani olyan fali kondenzpumpát, ami csendes működésű?
Nem baj, ha drágább, csak csendes legyen, ne membránszivattyús.
Amit a szerelő használ,(Aspen mini Blanc) az zajos, búgó hangja van, és ahova kellene, ott nem nagyon lehet elburkolni, hogy csökkenjen a zaj.

Köszönöm,
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) StMiklos válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Blue Diamond, MiniBlue > perisztaltikus
Létezik hozzá csendesítő készlet is, gumibakok
Üdv: StMiklos
(#) ha6qt hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok!

Ha van ötletetek, privátban megírnátok, hogy hol vásárolhatnék egy darab leszerelt klíma beltérit? Ismertek olyan klímaszerelőt, akinél gyűlhetett pár darab, és szívesen megválna egytől?

Nem baj, ha inverteres, nem kell külön indulni a kültéritől függetlenül. Meg tudom oldani az üzemeltetését a kültéritől függetlenül. Amit szeretnék, hogy valamennyire esztétikus legyen a külseje, és hibátlan legyen a hőcserélője.

Interneten szerettem volna venni, de amilyenek ott vannak, azt még a bádogtetős műhelyem falára sem tenném ki.

Köszönöm!
(#) Mate78 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Üdv Mesterek !

A falszomszédommal azon töprengünk, hogy a klímáink, kondenzvizét (és az alsó-felső szomszédokét is) falon kívül, csőben szépen levezessük...*
A villanyszerelős topicban azért kérdeztem a müII csövet, mert mintha olyan csővel már láttam volna egy-egy gépnél megoldva ...

Nálunk annyiban érdekes a helyzet, hogy több, mint 20 méter magasról kellene levezetni, és 10*2 csatlakozási lehetőséget hagyni ...

Van valami "gyári" megoldás, ami remélhetően kibír több évet a falon kívűl? (És nem horganyzott acélcső )

* A jogi részeket most még hagyjuk, írtam a társasház illetékeseinek is ...
(#) mugab válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Pvc nyomócső?
(#) Joe_001 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szia!
Esőcsatornába szoktuk lejtéssel bele vezetni. Lépcsős fúróval likat kell fúrni, A cső vége lefelé álljon. A belépési pontot körbeszilózzuk.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2020
(#) Mate78 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
szia,

megnéztem, de adatlap szerint ugyanannyi a zaja ennek is, mint a Mini Blanc-nak, 21dBa.
Hallottad a perisztaltikus pumpát működés közben?
Mennyire hangos?

köszönöm,
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Egy gond lesz a közösítéssel , ha lent valakinél eldugul a cső feljebb mindenkinél folyni fog a beltéri
(feltelik a cső )
(#) Macsek71 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Erre még nem gondoltunk

Bár első nekifutásra lenne 6 gép a "rendszeren", nem a 20mm átmérőjű cső lenne felszerelve.

Joe_001
Jó lenne, ha az esővíz elvezető nem a lakás másik oldalán lenne...

mugab
Pvc-cső hogyan viseli ha reggeltől kora délutánig süti a nap ?
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Idézet:
„Pvc-cső hogyan viseli ha reggeltől kora délutánig süti a nap ?”
Nehezen ...(pár év és elporlik )
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Kibővíteném az információkat :

10 emeletes panelházról van szó. Egyenlőre "eltűrik" a csepegtetős megoldást, de az alsó lakók kímélése érdekében is változtatni szeretnénk.
Az esővíz-levezető a lakásban van, sajnos a klíma "optimális" elhelyezésétől távol... Amikor telepítették a gépet gondolkodtam oda bekötni a vizet, de ...
A közös képviselő javaslata : gyűjtsd az erkélyen vödörbe a vizet, ha megtelik beviszed a wc-be
(#) StMiklos válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Szevasz!
Épp ma volt egy a kezemben gar ügyben, meg kellett fognom, hogy jár-e, igaz a vízérzékelőjével volt gond, azt cseréltem, végülis nem, tudom.
A zaj (hang) nagyon relatív, mérni lehet, öszehasonltani lehet, de hogy ki milyen hangosnak hallja,
az már egyéni.
A perisztaltikus egy cső, körben jár egy görgő, ez végzi a szállítást.
Alapja egy áttételes motor...
Üdv: StMiklos
Következő: »»   77 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem