Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor feszültség szabályzó
Lapozás: OK   9 / 18
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Azt hogyan tudom kideríteni, hogy ez az inverter tudja e és mekkora teljesítményű fúrógépet bír el?
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Az inverter maximális teljesítményéből. Fúrógép esetén 3-4-szer akkora csúcsteljesítmény kell. Jobb invertereknél van leoldás nélküli áramkorlátozó funkció ilyen esetekre. Korlátozott áramú impulzuscsomagokat ad ki, míg fölpörög a gép.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Köszönöm szépen!
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Folytatom, nem villog a zöld led teljesen sötét, tehát tényleg tirisztoros az egyenirányitás, a kimenet 4 fet valószinűleg jó, egyébként betonkeverő, azaz aszinkron motor ment róla mikor tönkrement.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Hány wattos volt a betonkeverő?
Először mérd meg a generátor két szürke vezetékén az ellenállást aminek 0.8 körül kell lenni. Ezeken a vezetékeken jön a segédáram ez kapcsolódik a D1-D2 /+két dióda /R6 D10 a mellete lévő smd npn tranzisztorra és ez vezérli az E13003-2-t és onnét kapja az L7805CV az áramot ami már az arduinonak adja a tápot, ha ezek jók akkor már világítani kell a zöldnek majd villogni.

Lehet csinálni egy segédtápot asztali tesztelésre. Én egy arduinót programoztam fel úgy hogy 1KHz négyszögjelet adjon ki 50% kitöltési tényezővel és ez hajt nálam egy igbt-t ami a két szürke vezetékre van kötve. Az igbt egy labortápon kerssztül kapja a 24V-ot 150-200mA korlátozással ez elég ahoz hogy az l7805 kimenetén meglegyen az 5V valamint a felső részen lévő L7809-et meghajtsa. Az L7809 már a leválasztó trafó után van.
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
A segéd tekercs ellenállása jó (elősször azt hittem hogy ez egy zárlatos gerjesztőtekercs) beinditva 18V AC van rajta, a generátoron meg 3x220V, holnap mrgpróbálom szétszedni, nem az enyém csak javitom, de biztos kisebb motor volt mint ami túlterhelné, bár VA ben kifejezve ki tudja.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Erősebb csipeszt nyomd bele a gumiba és feszítsd fel. Ha leérsz a penel aljára ott már óvatosan, hogy az smdket ne szakítsd le.
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
A segédfeszültség bemenetén nem kellene mérnem a leválasztó trafó primer tekercsét, mert ott szakadás van, vagy le van választva egy kondival?
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
De a szürke vezetéken a kell tudnod mérni a primer tekercs ellenállását. Megszakadhatott a primer tekercs. De más gondod is lesz mert az L7805CV közvetlen a két szürke vezetékről megy ahogy már fent is leírtam és az ad áramot az arduinonak.
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
A 7805 előtt van egy tranzisztor a sarkon az nem kapcsol be, ha rövidrezárom a CE lábat akkor kap a 7805 tápot és villog a LED, a szürke vezetéket megtápláltam hanggenerátorról de az kevés volt, mivel a trafó primerjét nem látom DC tápról indítottam el és a rövidzárra indult, ha jól látom ez a tranzisztor egy áteresztő előstabilizátor lehet, meg a képen amit adtál ott van egy 18V zener dióda van felírva a panelra a tranzisztor mellett, azt mondták a szervizbe ahol a tulaj akart venni invertert hogy csak egy filléres dióda van kimenve benne, ezért tippelek most a zenerre illetve ott középen van egy kettős schottky de azt nem tudtam kimérni a lábaihoz nem férni hozzá.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2019 / 1
 
Középen a schottky-n 0.5 ohm -ot fogsz mérni mert párhuzamosan van rákötve az 5W-os ellenállás. Én ezt a részt egyelőre hagynám.
Az 5V betápot kell rendbehozni meg a leválasztótrafót. Utána egy 1KHz 50%-os AC-val tudod hajtani.
A trafót úgy tudod kivenni hogy a hátoldalt pákával kivágod a trafónál.
Fillérekből javítható az egész elektronika csak két hónap kell hozzá mire kapásból tudod hogy mit és hol kell keresni. Az igbt-k szoktak zárlatba menni a szervizbe is azt mondták neked, de ők csak komplett elektronikát cserélnek nem javítanak.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Zárlatos volt a zener meg cseréltem az smd tranzisztort egy NPN típusúra az szakadt volt, már világít majd villog a LED, akkor már csak a trafó lehet szakadt, igaz ez a panel kicsit más a transzformátor fekvő pozícióban van.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Fényképet tegyél fel légyszi. Kétféle elektronika létezik hozzá a szerviz szerint.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Megvan a baj, leégett a kis trafó primer tekercse, amin nem csodálkozom mert az EI magból csak az E lemezek voltak behelyezve így jó nagy áram folyhatott rajta, tekerhetem újra. Ilyen komplett készüléket így elrontani (direkt) nem tudom mi értelme van.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Az enyémbe is csak E lemezek vannak. /Dobd el vegyél másikat, német felfogás./

Azért mérj rá a sekunder tekercsre nehogy más legyen az ellenállása mint amit feltettem. Fényképet rakhatnál fel az elektronikáról.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) Atis57 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Szia!
Tobb készülékben találkoztam az i lemezek hiányával ,---atrafó felfogatása vas felületre történt ,igy azzárta a mágneskört. ? ? ügyes ? ?
Hiába, +1 cent haszonért .........bármit!
(#) GPeti1977 válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Itt a mágneskör sem volt zárva teljesen, a felfogatás a trafó beforrasztott lábai.
(#) erbe válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Honnan tudod, mekkora frekvenciával működött a trafó? Milyen a meghajtása? Lehet, hogy a nem zárt E mag adja a szükséges légrést.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Kimértem.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
1 kHz-en akár elég is lehet az E magos ide-oda lemezelés, ha annak megfelelően méretezték a tekercseket.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Nálam is két elekronika közül az egyikben a primer tekercs volt szakadt. Úgy látszik az igbt-k melett még ez a gyenge pontja.
(#) GPeti1977 válasza erbe hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Kis fordulaton már csak 400Hz, ami miatt még előbb telitődik.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Szerintem a frekvencia nem változhat, csak az amplitúdó.
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
De ahogy a fordulat változik, természetesen az amplitúdó is; újratekertem a trafót, 2 x 500 menet fért rá 0,12 huzalból, meghagytam a lemezelést ahogy volt, teljesítmény átvitelt nem néztem de 24V nál 200Hz alatt telítődik a vas úgyhogy jó lesz, ha lesz alkalmam próbálom is ki.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
A telítődés hogyan nézed?
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
A szinuszjel torzult a szekunderen meg csökkent az amplitúdó, de mintha látszódott volna hogy két lépcsőben telítődik, de ez már nagyon elméleti fejtegetés, nem tudom ilyen trafóval lehetne-e inkább helyettesíteni:
Bővebben: EI19 audio trafó
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
29Ω helyett 800Ω nem tudom hogy mit csinálna.
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
800Ohm tt mást jelent nem a tekercs ellenállása. Az audiótechnikában valami szabványos impedancia mondjuk én csak a 600ohm ról hallottam, vagy a menetszám lehet.
(#) mszabolc hozzászólása Dec 9, 2019 /
 
Sziasztok! Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy krafftech 6500 aggregátor. Benzines rész teljesen működik. Generátor rész megadta magát konnektorokon nem adott le semmit sem. Fesz szabályzó előtt terheletlenül mérve 10-15 V jött ki. Fesz szabályzót cseréltem de csak 50 V jön át rajta. Kis potméterét próbáltam állítgatni de nem növekedett meg a leadott feszültség. Esetleg valakinek lenne ötlete???
(#) zaza99 válasza mszabolc hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Képelet tegyél fel róla, hogy lássauk is miről van szó.
Következő: »»   9 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem