Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2135 / 2208
(#) 13_Balu50 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 8, 2019
Oké, de hogyan kellene.
(#) devergo74 hozzászólása Nov 8, 2019
Azt szeretném kérdezni a GU50SE-erősítővel kapcsolatban, az Ágoston Lajos által megadott kondenzátor értékeket célszerű kicsit nagyobbra cserélni?
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 8, 2019
Azt akkor már ki lehet zárni, nagy szerencséd van akkor, de hidd el, gerjedsz, mert megnő az anód áramod és ezért forr a katód ellenállás is mert ennél fogva ott is több áram szaladgál. Szkóppal ez gyönyörűen látszik. De azért remélném, vagyis reméljük jónehányan, hogy nem élő hálózattal játszol. Én míg deszkamodellezek tuti nem biggyeszteném konnektorba a művemet, csak leválasztással. Ezen ne sértődj meg. Úgy látom már meg is oldódott a bibi, későn írtam.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2019
(#) sturbi válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 8, 2019
Nagyon egyszerű, megméred hány volt van a katódellenállás kapcsain, aztán I=U/R, ezzel megvan hány milliamper folyik a csövön. Megméred hány volt van az anód és katód között, aztán P=UI, ennek 9W-nak kell lenni, ha több akkor a cső tul van hajtva, növelni kell a katódellenállást, és újra ellenőrizni az új értékkel. Pl. van a 150 ohmos katódellenálláson 6 V, az akkor 6 V/150 ohm=0,04 A. Az anód katód között van 260V akkor a disszipáció 260 V x0,04 A=10.4 Watt, ez sok. Két egyforma PCL nemigen van, ezt mindig be kell állítani (más csőnél is).
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2019
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 8, 2019
Szia Mócsing, itt három oldallal ezelőtt TAttila77 linkelt forrást, de szerintem itt a HESTORE-n is teljesen megfelelők vannak.
(#) TAttila77 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 8, 2019
Hébe-hóba még a HQ-nál is van egészen jó hassználható, de kín kivárni míg meg nem jön német raktárból.
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 8, 2019
Leválasztó trafó van, arról üzemel, és úgy is mérek.
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 8, 2019
Helyes. Alakúlt már? Bocsi nem tudtam végig követni mi is lett hát a vége, mert dolgoztam, még nemrég űltem le kockolni.
(#) 13_Balu50 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 8, 2019
Méricsgéltem, 197R, 220R, 270R, és végül 240R lett a nyerő.
(#) 13_Balu50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 8, 2019
Jó lett, a lényeg sikerült.
(#) TAttila77 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 8, 2019
Sok sikert a következőhöz
(#) Cinema válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Még egy kis variáció:
A végpentóda rácslevezető ellenállását csökkenteni kell, kb. 220-330kOhm-ra, így a gázosabb cső is elmegy még pár hónapig, de a trióda munkaellenállása is csökkentendő, e-miatt, kb. 68-100kOhm-ra, a trióda-katódellenállás pedig növelhető, hogy a munkapont megfelelő legyen, kb. 680Ohm jó lehet. A csatolókondenzátorokat bátran lehet 220nF-ra cserélni, mindjárt jobb lesz a mélyátvitele is.

Üdv!
(#) Cinema válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Duplázzad, simán, jobb lesz.

Üdv!
(#) devergo74 hozzászólása Nov 9, 2019
Elkezdtem összeállítani a GU50Se-erősítőt. Lenne egy kérdésem, a GU50-csőnek a fűtése a 4-es és 8-as lábak. Ezek valamelyikére kell kötni a 12,6V-ot?
Bocsi előre is mindenkitől ha rosszul gondolom, ez lenne az első építésem, azért is kérdezek ennyit.
(#) CIROKL válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 9, 2019
4es és 8as lábra igen 12,6volt
(#) devergo74 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 9, 2019
Köszi a választ.
Akkor elég ha a 4-es vagy a 8-as lábra rákötöm az egyik szálat, a másik mehet földre? Váltóáramról beszélek.
(#) sturbi válasza Cinema hozzászólására (») Nov 9, 2019
Így azért nem biztos, hogy jó lesz (mindazonáltal a szándék helyes). A triódás fokozat rácsáramos munkapont beállítással megy, a katódban a 330 ohm csak a visszacsatolás miatt van. Sajnos a kapcsolás nem szerencsés ebből a szempontból (nagy bemenőjel feldolgozása is problémás és az erősítés is valószínűleg nagy). Katód ellenállásos előfeszítés alkalmasabb lenne a triódának is. Ekkor a trióda anód ellenállása lehetne 100 K, katód ellenállása 2,2 K (a visszacsatolás végett megosztva, első körben pl.1,8 K+330 ohm), rácslevezető ellenállása pedig a mostani 10 M helyett 100 K. A bemeneti és a két fokozat közötti csatoló 100-220 nF. A pentóda rács levezetője 220-330 K lenne, katód hidegítőjét is növelni kellene 220-470µF-ra. Először visszacsatolás nélkül meg lehetne próbálni (a trióda katódbiassal kisebbet erősít), majd a 330 ohmra visszakötni, illetve a visszacsatoló ellelállás értékének változtatásával beállítani az erősítést, illetve a hangminőséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) CIROKL válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Nem
4es.láb 8as láb földre nem megy semmi .
Egyenlőre!
(#) Imi65 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Dehogy. A fűtést úgy képzeld el, mint egy izzó Wolfram-szálát. Van az egyik vége (4 láb), és van a másik vége (8 láb). A 12,5V-ot e két láb közé kell kapcsolni, ez hozza létre a fűtőszálon a fűtőáramot.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) devergo74 hozzászólása Nov 9, 2019
Köszi mindkettőtöknek az infót.
Csak azért írtam a földelést, mert volt aki azt javasolta hogy az egyik fűtéslábat nem árt földre kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) TAttila77 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Szevasz. A fűtéses majd ezen a csövön azért tudjon vagy 1,5A-nyit és mindkét ágáról a test felé vigyél egy egy 100 ohmot.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) devergo74 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Köszi, a GU50-es csőnél a 7-es lábat szabadon lehet hagyni, vagy azzal is kell valamit kezdeni? A kapcsolási rajzon én legalábbis nem találok semmit, hogy hova kellene bekötni.
(#) TAttila77 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Az egy árnyékolás bent, testre kötheted. A tápod bírni fog két erősítőt sztereóban, vagy monót építesz? Azt hiszem SE-t építesz, az "A" osztály kérni fogja a kraftot rendesen. GU-nként legalább 150mA-ed legyék, az anódtápot szűrjed rendesen, ne laskaszűrővel Pakoljál oda rendesen elkó(ka)t, ne félj tőle, kisütő ellenállást biggyessz rá, olyan 370-330kohmot. 560-680µF-ot is tehetsz, ha van, de csak szűrés után, lesz bőven tartalékod, lesz a végfokodnak dinamikája mellesleg annál kvesebb lesz a brummod. Szűrésed mi lesz? Tekercs, vagy ellenállás? Anód tápot jó lenne olyan egy perces késleltetéssel ráadni majd a GU-kra, de ez részlet kérdés, előbb működjön jól, aztán majd ráérsz ezzel bíbelődni. ne legyenek hosszú kunkoros, gubancos vezetékeléseid. Na szia. jó építkezést.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) devergo74 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 9, 2019
Mono lesz, szűrés tekercs.
(#) Mócsing hozzászólása Nov 9, 2019
Sturbi ,TAttila77
Köszönöm hogy válaszoltatok !
50 v. 100 kilósat vegyek ? Egy helyen láttam 100-s Alps-ot de az piszok drága ,szállítással együtt több mint 6e . Mi jöhet még számításba ?
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 9, 2019
100 Kilósat (nagyobb is lehet pl. 150-330 K, kisebbet inkább ne, bár a mai kimeneteknek akár 22 K-is lehetne (patkószegnél az is nagyobb)). Alps jó. jó együtt futású stabil, nemigen kontaktosodik.
(#) MacGiver válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 9, 2019
Idézet:
„Egy helyen láttam 100-s Alps-ot de az piszok drága ,szállítással együtt több mint 6e .”

Te melyik bolygón laksz?? A Földön?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Nov 9, 2019
(#) cua válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 10, 2019
Ez itt pl csak kb 1000-1200 HUF (Nem tudom mennyi most a forint pontosan).
De van mellette mas erteku is, amit csak szeretnel, hasonlo aron.
(#) mcc válasza sturbi hozzászólására (») Nov 10, 2019
Ez tulajdonképpen nagyon jó, csak annyi a gond vele, hogy egy sok ellenálláson és forrasztáson megy keresztül a jel, főleg alacsonyabb hangerő állásban.
Ebből a szempontból a shunt szabályzó jobb megoldás, mert ott mindig csak 1db soros, és 1db párhuzamos ellenállás van beiktatva.
Következő: »»   2135 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem