Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   63 / 69
(#) reloop válasza Havadi hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Szia! Ide kattintva találod meg a témáját.
A mindent kipróbáltál a STBY/MUTE bemenettel mit jelent? Oda +5 V-ot kéne kötnöd, vagy végső esetben a pozitív tápot.
(#) Havadi hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Én is így találtam a neten hogy a stby ra egy + feszültséget és a GND re a 0-át , rákötöttem a táp + át semmi , majd rákötöttem a pc tápegységből készített változtatható feszülstégü tápnak a + át a STBY ra a GND-t meg a GND re és 0tol 12 voltig felhuzva eggyik feszülstégen sem akar megindulni
Bementen probaltam jack el szamitogeprol meg autoradio kimenetet is és semmi.
(#) reloop válasza Havadi hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Fotózd le az egyik panel mindkét oldalát és tedd a képeket az imént linkelt TDA7294 témába!
(#) Havadi hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Abból senki nem fog érteni semmit
(#) Havadi hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Perf board ra forrasztottam az alkatrészeket vezetékekel
(#) reloop válasza Havadi hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Fűzhetsz hozzá kommentárt, hogy nem szól. Ezt is linkelheted.
Szerk.: pláne fontos, hogy átnézzük
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) Havadi hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
https://www.hobbielektronika.hu/forum/tda7294-vegerosito
Írtam , hátha valaki tud segíteniei
Elég részletesen leirtam hogy mi a probléma , tettem hozzá rajzot , áramkőr lap tervet meg saját munkáról képet
(#) golem hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy JVC UX-T20BK típusú mini hifim.
A gondom az vele hogyha be kapcsolom akkor automatikusan ki dobja a cd tálcát.
Meg van egy ellent mondás a benne található ic és a hátlapi csatlakozó felől
mert a hátlapra az van írva hogy min 8 ohm az ic adatlapja meg 2-4 ohmig írja.
Hány ohm-os hangsugárzót rakhatok rá mert nincs meg a gyári?
(#) Cinema válasza golem hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
A gyári ajánlást kell betartani, vagyis ami a készülék leírásában szerepel.

Üdv!
(#) cccsaba hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
Sziasztok
Van egy régi Sonyi xo-d50es hifi aminek a bekapcsoló gombja nem mindig hajlandó működni, rendes esetben van egy kattanó hang a hifi belsejében és világítani kezd egy bemenet választó led.

Érdekes hogy 5 perc ki-be kapcsolgatás után megjavul és utána van hogy 1 hónapig semmi baj nincs vele.

Ezt miért csinálhatja, nem mai szerkezet gondolom már ez is közre játszik?
(#) misi93 hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Egyik kolegám megkeresett, hogy nézzem már meg a mini hifijét, mert "fura" dolgokat művel.
(JVC UX-G28 tipusú) Service manual
A probléma, az, hogy ha be van kapcsolva akkor elkezdi alapból keresni a csatornákat a rádiónál.
Nem talál semmit, (antenna jó). megnéztem a többi funkcióját is.
Az USB bemenetét kipróbáltam 3 vagy 4 pendriveal több fajta zenével is, de a jelenség, ha benne van a pendrive és rányomok, hogy lejátszás, akkor vagy a zenét elkezdi és újraindul a zene(akadozik és előről kezdi), vagy el sem indul a zene és számol össze vissza a mappák között mintha ugrálna, vagy ha léptetném. a CD rész nem jó el sem indul a CD és a "lézer" sem villog, egyedül az aux működik rendesen. Ami érdekes még, hogy a mikroprocesszor lábkiosztásban nagyjából egymás után van az USB Rádió és a CD vezérlése.
Feszültségek jók, teljesen tanácstalan vagyok, szerintem a mikroprocesszora halt meg (de a távirányító jeleit szépen veszi az előlapit pedig néha beveszi néha nem)
Valaki hasonló problémával találkozott? Esetleg valamiféle memóriaprobléma lehet? nem tudom.
Lehet katyvasz lett
Segítséget köszönöm!
(#) lithium hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy Samsung MM-N7 tipusú mini hifi. Hálózati feszültségre kapcsolva egy darabig semmilyen életjelet nem ad magárol. (bekapcsolni nem lehet, nem jelez semmi) kisvártatva (fél-egy perc után) megjelenik az LCD kijelzőn az óra, (készenléti állapot) s ettől kezdve bekapcsolható. Melléklem a kapcsolási rajzot. Ki lehet a bűnös? A panelen púpos, kifolyt kondit nem találtam.
Előre is köszönök minden segítséget
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Millenium MN 9644 Mini Hifim (Tudom nem nagy márka, de én meg akarom menteni nem esne jól ha ki kellene dobni).

Az a baja hogy kettő kazettás résznél a görgők meg vannak repedve, csak nem tudom hol találhatnék bele való görgőket magyar oldalon, egy másik fórumon ajánlottak csak sajnos külföldről lehetne meg rendelni:https://www.turntableneedles.com/Cassette_Tape_Player_Pinch_Roller_1499-70-Black
még fejet is ajánlott:https://www.ebay.co.uk/itm/Stereo-Record-Playback-Cassette-Tape-Head-PS1252-NOS-/264643892621 de azt nem tudom minek.
Meg azt vettem észre a két kazettás résznél a vezetékek elég rossz állapotba van, szerintetek baj? https://kepkuldes.com/image/3pSxT3 https://kepkuldes.com/image/3pSw7i
Ilyen görgők vannak benne:https://kepkuldes.com/image/3pSLad https://kepkuldes.com/image/3pSTUH

A CD résznél a tálca nem akar teljesen kijönni be meg abszolút nem, meg a gombok se jól működnek de ezek a gombok szintén távirányítóján sem, videó:https://www.youtube.com/watch?v=to6xKLYfbzE

Fél évig volt szervizben és azt mondták nem tudták meg csinálni csak szenvedtek vele, nincs hozzá alkatrész, láttam azért meg zsírozták a CD rész és a bakelittett, de úgy látszik a bakelit nyikorgás indításnál meg szűnt.

Ha akarjátok széjjel szedem és úgy is meg mutathatom a CD rész.

Nem tudom jó ötlet e, ha széjjel szedem a DVD írómat és abból ki szedem a szíjt és át rakom a hifibe?


Előre is köszönöm nektek a segítséget.
(#) ftirius hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Elnézést kérek, hogy (megint) úgy kérdezek, hogy nem kezdtem el a hibafeltárást, de abban reménykedem, hogy olyan egyértelmű a probléma, amit kapásból tudnak a hozzáértők.
Van egy régi/ősrégi Philips hifitorony (és volt egy ITTNokia is ami ugyanezt produkálta), ami egyszerűen csak elhalkult az idők során. Lehet szabályozni a hangerőt, de a maximum is nagyon halk. Én elkószáradásra tippelnék első körben. Az lehetséges?
(#) proli007 válasza ftirius hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Hello! Igen lehetséges. De nem a böszme puffer elkókat kell gyanúsítani, hanem az erősítőlánc visszacsatolásában lévő "hidegítő kondikat". Főleg, ha a hangkép tiszta, torzítatlan. De a két oldal egyidejű ilyen hibája ritka.
(#) tunerman válasza ftirius hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
A Philips saját gyártmányú elektrolit kondenzátorai (030 és 035) legendásan vacakok, évek alatt lecsökken a kapacitásuk az eredeti töredékére.
Full recap segíthet, ha megéri a készülékre ennyit költeni.
TJ.
(#) ftirius válasza proli007 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat, most vettem csak észre, hogy érkeztek. Post ma belekukkantottam, és közvetlenül a kimenet előtti elkók engedték el magukat, érdekes, hogy a panel 4/5-e el van ázva.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) Gémes2 hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Én is azért jöttem , mert bajom van, lehet nem is egyszerű.
Van a családban egy National Panasonic Rs-4360 megbecsült rádiósmagnó, aminek egyszer csak elhalkult az Fm sávja. Nagyon halványan egy, esetleg két adó bejön. Olyan mintha az antenna erőssége megszünt volna.
Jó lenne valami bölcsességet tudnátok mondani,esetleg egy kapcsolási rajz nagyon jól jönne.
A power kapcsoló mellett van egy selector kapcsoló, az volt kontakt hibás, és az egyik ismerősöm azt a hibát megszüntette, de attól még nem jött rendbe.
Kérlek , ha tudtok valami ötletet, akkor segítsetek.
(#) proli007 válasza Gémes2 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Hello! Az elektrotanyán megtalálod a 4300 rajzát. Ha nem is ugyan az, a nagyfrekis rész között nem lesz jelentősebb különbség.
(#) Gémes2 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a segítségedet, gyorsaságodat.
Már le is töltöttem, nagy lendülettel vagyok, mint ha már meg is gyógyult volna a rádió, perig hát ez még ...
Na de hátha
(#) x424 hozzászólása Aug 4, 2020 /
 
Üdv!
Az alany egy Panasonic SA-AK300-as minihifi. Új kora óta megvan, még karcmentes, ezért sem dobnám ki.
Amit leműveltem vele az, hogy kivettem a kazetta részt. Két szalagkábellel volt összeköttetésben a többi egységgel, az egyik a tunerhez ment, a másik a front panelbe. Most azt csinálja, hogyha a hangerő potmétert megmozdítom villog a kijelző Deck1 és Deck2 szegmense, tehát azt hiszi van benne kazi, mikor melyik oldalon. Hibát nem követtem el, mert egy másik ugyanilyen hifiben is lehúztam a szalagkábelt, ami a front panelbe megy és ugyanezt csinálta. Mivel tudnám vele tényleg elfeledtetni a kazetta tényét, mert ha sehogy akkor visszarakom.

Talán ez a szervizkönyv használható. (AK200-ashoz van, ez ugyanaz csak kisebb trafóval.)

A deck nyáklapja egy fekete szalagkábellel csatlakozik a kijelzőpanelhez, ezt az egy feketét ha lehúzom produkálja a jelenséget. Itt mivel a teljes deck rész ki van szedve, a szalagkábel pedig hozzá van forrasztva a front panelhez valamit a szalagkábel és front panel közti csatlakozásnál kéne mókolni.

Mellékeltem egy képet, a pirossal megjelölt szalagkábelről lenne szó.

kép.jpg
    
(#) x424 válasza x424 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Ennyire elhalt a topik? :O
2013 körül írtam ide elég hamar kaptam is választ, most meg ahogy nézem havonta érkeznek életjelek...
(#) CHZ válasza x424 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Miért akarod kikötni a magnót? Egyszerűbb megoldás szíjak cseréjével megjavítani.
(#) x424 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Igazából jók a szíjak is, csak úgy voltam vele, hogy egy darab kazettám sincs, nem is lesz és kiszedem a hifiből. Gondoltam javulni fog a légáramlat is, szellősebb lesz belül a "gépház".
Szóval két szalagkábel (szürke és fekete) lehúz, deck kicsavaroz, hifi összerak. Most egy baj van, ha hangerőpotit mozgatom nem tudja eldönteni a hifi, hogy van-e benne kazetta, vagy ha van, akkor melyik oldalon. Villog a kijelzőn a Deck1 Deck2 ikon, vagy teljesen kialszik.
(#) Ronin válasza x424 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
"Gondoltam javulni fog a légáramlat is, szellősebb lesz belül a "gépház"

Nagyon remélem hogy csak poénból írtad.
(#) x424 válasza Ronin hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Poén, de figyelj már ide!
Ha nem tudsz érdemben segíteni, akkor miért reagálsz a kiírásomra?
Gondolom te valami nagyon hozzáértő guru vagy, segíteni nem tudsz, de teszed a nagyokost.

Továbbra is várom normális, segítőkész emberek tanácsát.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) Ronin válasza x424 hozzászólására (») Aug 7, 2020 / 2
 
Annyira értelmetlen az amit akarsz, hogy azt ki sem tudom fejezni.
Remélem valaki segít.
(#) x424 válasza Ronin hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Értelmetlen lehet, de csak heccből kiszedtem a decket és jelentkezett a hifiben egy rendellenes tünet. Erre akarnék ellensúlyozó megoldást, ha nem lesz visszateszem legfeljebb a kazetta részt... ennyi.
Görgess tovább szerintem.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) x424 válasza x424 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Azért dicséretes, hogy mindenki k*ssol. Nem is kérek én többet semmit, bezzeg másnak jönnek a segítségek sokkal nagyobb f*szságokra...nagy Tisztelet! Ja, nem!
(#) Gafly válasza x424 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Következő: »»   63 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem