Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép táp átalakítás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tomy666 hozzászólása Jún 20, 2006 /
 
Szevasztok azt szertném kérdezni meg lehet-e azt csinálni hogy egy PC tápot 12 voltos aksiról tápláljunk???
(#) Frankye válasza Tomy666 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Annyiban biztosan, hogy léteznek laptop tápok, amiket autóban lehet használni.
(#) Inhouse válasza Tomy666 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
A tápot akarod táplálni?
Ha autóba akarsz PC-t rakni, akkor 2 megoldás van, a bonyibb, ha előállítasz minden + és - feszt az akkufeszből, vagy csinálsz/veszel egy 12V/230V átalakítót és így 2 átalakítóval, de egyszerűen meg van oldva a dolog.

Üdv
Inhouse
(#) Gatery válasza Tomy666 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Szeritnem a sz.g feszeinek előállítása eléggé bonyás csak úgy natúr 12V-ból, szóval érdemesebb csinálni 12-->230--->sz.g táp...
De ha nagyon makacskodsz akkor tudok ajánlani olyan ic-ket amikkel szabálypozható feszeket lehet előállítani, hátránya mindegy egyes feszre külön ic kell...
(#) Sebi válasza Tomy666 hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
A válasz egyszerű: meg lehet csinálni.
Ehhez "csupán" a trafóját kell áttekercselni, ami viszont impregnálva van és ferritmagos. Én sikeresen szedtem szét ilyeneket: minden tekercset rövidre zárva betettem a mikróba, 10 másodpercenként kinyitottam az ajtót és néztem az anyag állagát. Kb. másfél perc kellett neki hogy feladja és két kombinált fogóval a vasakat ki lehetett húzni épségben. Ha túlmelegíted:szétveti a hő, ha kevés a meleg, nem jön ki.
Nézz be, itt van egy topic autós erősítő táp v. vmi hasonló, abból kiindulva is megépíthető.
(#) Slope válasza Sebi hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Azért egy fél pohár vizet remélem tettél mellé...
(#) Muri válasza Sebi hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Idézet:
„A válasz egyszerű: meg lehet csinálni.”
A válasz egyszerű: meg is lehet csinálni, de nem ilyen egyszerűen. Áttekercselni nem elég, mivel a benne lévő teljesítmény-tranzisztor 320V-ra van tervezve, ami kb 0,9A. Ez 12V-on már 25A!:yes:
Egyébként: Inverter
(#) milan válasza Muri hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Valaki meg tudná nekem mondani,hogy egy 250w-os pc táp elvisz-e egy 50w-os +/- táppal menő erősítőt? Ha bírja, hány százalékkal kéne növelni a frekijét, hogy kiadjon +/- 40v ot?
És a trafó szekunderjét át kéne tekercselni valahogy ugye?

Ha valakinek ötlete van,ne fogja vissza magát!!!
(#) gulyi88 válasza milan hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
csá
az átalakítás lehetséges..DE
olyan bonyolult cucc, hogy egyszerűbb egy tök új kapcsitápot csinálni szerintem...
legalábbis én még nem próbálkoztam PC tápátalakítással
de kapcsitápot csináltam már
csá
(#) milan válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
És amit csináltál,annak a rajzát fel tudnád tenni, vagy valami hasonlót?
(#) gulyi88 válasza milan hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
amit csináltam az kis P-jű 10W 300V a CDI-be
ezt tesztelt...
műxik is nagyonfaszán a CDI-m

a 300W os -+40 voltos még csak papíron van
nincs rá elég időm... nemtommé de az elektroboltba is érdeklődtek utána
olyan bonyi cuccok ezek??
(((egy hét utánajárás / olvasás és máris tucc magadnak egyet csinálni:bonk))

ha leteszteltem a 300W os cuccot akkor megosztom mindenképp...... egyébként 2500huf ból bőven kijön

csá
(#) Kefeúr válasza milan hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Hali .
Átalakítottam én is 1-et .
a +5V helyett a +12V -ot figyeli a stabilizátora (visszacsatolás átkötése ).
Kb. 7 hónapja megy róla 4*25w-os autómagnó , és tök hangerőnél sem húzza le a feszkót!
(#) milan válasza milan hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Nem jót írtam,ne +/-50w, hanem +/-150w
(#) fatibi1 válasza Kefeúr hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Hali!
Azért ezt leírhatnád kicsit bővebben is.Engem is érdekelne.
Konkrétan mit hova kötöttél át?Esetleg fénykép?
Köszi.
(#) milan válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Azt a 300w-os +/-40v-os táp rajzát fel tudnád addig is tenni,mert nekem nagyon sürgős lenne.
(#) milan válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Égyébként számítógép tápból van átalakítva?
(#) gulyi88 válasza milan hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
talán estig felrakom
most nem vok otthon , és csak papíron van még majd megfirkálom EAGLE-ben....
de ez a V1,0 és sztem lesz belőle legalább vagy 4 verzió mire jó lesz...
csá

ja egyébként nem PC tááp
TL494 ic a meghajtója.. a többi saját tervezés...
keress a neten TL494 es kapcsikat.... biztos találsz

ui azért annyira nem bonyolult mint pówerpityuééé
az már nyagyonprofi amit csinál
kicsit több utánajárást igényel a megértése....
(#) gulyi88 válasza milan hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
egyébként PC tápokban is gyakori a TL494
(#) roland9 hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Sziasztok! Én úgy szeretnék átalakítani egy ATX-es 300W-os számítógép tápot hogy tudjak róla hajtani 2X100W-os erősítőt aminek a tápfesze 2X50V egyen fesz.

Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám ezt kivitelezni?
Válaszotokat előre is köszi.

Roland
(#) danca hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Nem elég kiforrasztani a nagyfeszes részt és stab.icvel előállítani a feszültségeit?
(#) DannyTorrence hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Üdv

Egy szabvány AT tápot alakítanék át 1992-es IBM PS/2 57 486SLC2 géphez, csak ehhez kellene az eredeti tápegység kivezetéseinek azonosítása. A probléma az, hogy nincs ilyen tápegységem.
(A képen lévőről van szó.)
A főbb tüskéket multiméterrel azonosítottam az alaplapon, de háromban nem vagyok biztos: -5V (fehér), +5VSB (lila), Pw_good (narancs). A gondot az okozza, hogy a szabvány AT tápon nincsen +5VSB, az ATX tápon a narancs a +3.3V és nem a Pw-good, a -5V meg nem volt semmilyen kivezetésen az alaplapon, ezért nem tudtam ellenőrizni. Mivel ez egy 486 SLC2 processzoros asztali gép, ezért a 3.3V-ot kizárnám, tehát a Pw_good valószínűleg jó.
De hogyan lehetne előállítani a +5VSB-t olyan AT tápból, amiben nincs ilyen kivezetés?
Vagy inkább ATX tápot alakítsak át, amiben van?
Tudom, hogy kicsit zavaros, de nem égetném le a lapot, ezért első körben az eredeti táp kivezetéseit kellene valahogy azonosítani.
(#) erbe válasza DannyTorrence hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Tegyél mellé egy külön dugasztápot (Telefontöltő)! Egyszerű, olcsó, kis fogyasztású. Valahol van még egy ilyen eredeti tápom, de évtizedek távolából megtalálni...
(#) uniman válasza DannyTorrence hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Biztos vagy benne, hogy olyan volt a tápja ? ...mert én másra emlékezem!
(#) uniman válasza DannyTorrence hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Az a hosszúkás táp az IBM PS/2 Model 56SLC3 számítógéphez tartozik (de a tápcsatlakozó kiosztása azonos): Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019

P2_con.JPG
    
(#) DannyTorrence válasza uniman hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Akkor az a kérdés, hogy az ON/OFF signal az a +5VSB-re, vagy pedig az ATX szabvány zöld színű PS_ON kivezetésére utal?
(#) DannyTorrence válasza DannyTorrence hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
"You had just experienced the "standby power warming effect"
The power supplies on various PS/2 (33, 35/40, all 56/57, all 76/77, 85, all 90/95) do not really "switch off" - a part of the PSU is always active and the frontside power button in fact switches only a "sense voltage" from the standby part of the PSU against GND ... which starts up the main power supply."
Bővebben: Link
Ha jól értem, akkor a lila kivezetés mégis +5VSB, ugye? Ami úgy indítja a tápot, hogy a nyomógomb testre húzza a +5VSB jelet. Szóval nincs köze az ATX PS_ON jeléhez.
(#) DannyTorrence válasza DannyTorrence hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Bár itt az ON/OFF signal +1V max, nem +5V. Így már végképp nem értem, mi a szerepe a lila kivezetésnek.

psuibm.jpg
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem