Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1314 / 1384
(#) jlazar válasza NickE hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
"Létezik olyan nyomtató, ami képes megközelíteni a nyomdai minőségű fóliát és nem kerül százezrekbe? "

EPSON M105

És amire nem árt odafigyelni, a bótban nem a normál átlátszó fóliát kell keresni, amire "festékszóróval" fröcskölik fel a "rücsköt", amihez csak nyomokban tapad a tinta hanem opálos, majdnem pausz szerű fóliát, ami teljes anyagában-felületében fel van készítve a tinta fogadására.

Ez a páros és a DRY fólia évek óta hibátlanul működik, egy réteg is elég, igaz arra is figyelni kell, hogy be kell lőni a legrövidebb levilágítási időt a saját lámpához, első körben csak addig világítani, és előhívás után visszatenni a lámpa alá úgymond beégetésre.
(#) janigel válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 27, 2019 / 1
 
Tanácsodra tovább feszegettem.

Most 30% - ban nyomtattam ki. A nyákra írt méretek itt is igazak.
Íme az eredmény. Ehhez már jó szem, és nagyító kell.
Nem tudok jobb minőségű képet készíteni, élőben még jobb a minőség.
Nem martam ki, mert sajnálom a nyákot.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Most jön a 10%
(#) szikorapéter válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Ha nekem anno így sikerült volna a nagy nyáklap 1 oldalas kezelése nem szívtam volna 4 órát a hibák javításával amikor elkészültem vele!
Taníts mester.
(#) janigel válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Jó vicc volt.
De itt a vége.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Te kezdted a "feszegetést" de csak gratulálni tudok . 8 évig csináltam nyákot az itteni tagoknak (DRY fóliával) és ez nagyon megközelíti azt a minőséget ....
(#) janigel válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szerintem csak szerencsém van, ha elfogy a toner lehet hogy összeomlik a dolog.
A másik a lamináló.
Harmadik a kínai sárga, és hogy laminálás után rögtön beledobom vízbe melegen.
Így nem húzódik fel szárazon a papír.
(#) szikorapéter válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Én is a kínai sárga papírt használom, kis nyáklapoknál jól működik, nagynál viszont nehéz mert elmozdul, nem tapad át az egész....stb.
Érdemes volna lehet szereznem egy laminálót és kipróbálni azzal.
A tonerem nekem jó mert ha kicsit vasalok gyönyörűen az utolsó szemig átragad a festék.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019 / 2
 
Az biztos hogy csak eredeti gyári tonerrel működik jól ez a technológia , én is akkor álltam át a DRY fóliára amikor cserélni kellett a tonert és utángyártottat kaptam ...
(#) janigel válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Ha akarsz eljöhetsz hozzám, hozod magaddal a nyomtatást és kipróbálhatjuk laminálóval.
Így kiderülne hogy mi a hiba.
Bp. Kőbánya
(#) szikorapéter válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Gond hogy kicsit messze vagyok, de majd szerzek egy laminálót, aztán teszem fel itt a kérdéseket sorban.
Direkt tettem anno félre rásütőművet lézer nyomtatóból hogy majd azzal megoldom , de még össze se raktam....
(#) Ge Lee válasza janigel hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Tetszik. IC lábak között 0,2-es vonalakat én is simán át szoktam vinni a vasalással, annál több meg nekem nem kell. Jó kis technológia ez ha jó a toner, és pillanatok alatt kész van egy nyák. Mondjuk én mezei műnyomóval csinálom.
(#) janigel válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 27, 2019 / 1
 
A műnyomón én is túljutottam, van olyan ami az áztatás után elúszik a nyákról (ezek a legjobbak), de a szöszök akkor is ott maradnak fátyolosan.
És vannak amik csak dörzsöléssel jönnek le.
Ha kipróbálod a sárgát, elvesztegetett időnek fog tűnni a múlt.
Itt nem marad a nyákon semmi.
Az áztatás itt sem hiábavaló, sokkal nagyobb az esély a hibátlanságra.
(#) duke hozzászólása Okt 29, 2019 /
 
Tudnatok ajanlani nagyon jo lezenyomtatot ? A nagyon jo alatt azt ertem, hogy tokeletesen fedetten, tomoren nyomtason. A mostani nyomtatom, mar nem az igazi, ha igazan jot akarok, akkor ketszer nyomtatok, es duplan vasalok. Dupla reteggel mar ez is tokeletesen tomor lesz, de a dupla vasalas eleg maceras. Szoval ha valakinek tuti jo nyomtatoja van leirhatna a tipusat.
Akkor jottem ra, hogy nem az igazi a nyomtatom, amikor kaptam egy papirt egy hivataltol, amin olyan tokeletes fekete volt, hogy ahhoz kepest az en nyomtatom, szinte feheret nyomtat. Legszivesebben be mennek hozajuk, hogy mutasak meg, mivel nyomtattak, de hat nyilvan bolondnak neznenek.
(#) Bakman válasza duke hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Idézet:
„tokeletesen fedetten, tomoren nyomtason”
Tekintve a "takarékoskodjunk mindenhol" felkiáltásra, nagy valószínűséggel már nem gyártanak ilyet. Az indok egyszerű, a felhasználók 99.99 %-ának így is jó. Csak mellékesen megjegyzem, hogy szemre az én nyomtatóm is gyönyörű nyomatot készít, mikroszkóp alatt már nem ilyen rózsás a helyzet.
(#) NickE válasza jlazar hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Nagyon köszi! Mivel nekem is megérkezett a kínai sárga lap, most azzal fogok kísérletezni, de van rá esély, hogy veszek egy ilyen Epson nyomtatót.
(#) Dömötör válasza NickE hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Kíváncsi vagyok a kínaira, olcsó. Ha jó, beszerzek én is.
(#) Dömötör válasza NickE hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Tapasztalat van már?
(#) morgo válasza Dömötör hozzászólására (») Nov 11, 2019 / 1
 
Vagyunk itt jó páran, akik elég régtől használjuk teljes megelégedettséggel.
(#) Dömötör válasza morgo hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Kaptam próbára.
Azt hiszem, nálam az volt a baj, rossz oldalával tettem be a nyomtatóba.
Fél óráig csipekedtem a cafatjait a gépből, azóta nem mertem kipróbálni.
(#) CHZ válasza Dömötör hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Ha jol hasznalod mukodik, fenyes oldalra kell nyomtatni!
Kisebb panelek eseten nem aztatom, nagyobb A4 kozeli meretnel erdemes aztatni.
Feliratokhoz is nagyon bevalt, 2mm vastag alura is vasaltam feliratot.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
(#) Dömötör válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Elnéztem, azért raktam be rosszul. Megbüntetett a nyomtató...
(#) NickE válasza Dömötör hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Most próbáltam ki jobban, de sajnos csalódást okozott. Kicsi és nagyon egyszerű panelt terveztem, 3x vasaltam a kínai papírt, tény, hogy könnyen lejön, de mind a 3 alkalommal lejött vele a felvasalt rajzolat egy része is. Mivel új vasalót vettem, nem tudtam, hogy ez okoz-e változást, így elővettem a régi Xerox papírt, azzal elsőre jó lett. Igaz, hogy azt 15 percíg forró vízben kell áztatni, hogy lejöjjön és utána is szivaccsal erősen súrolni kell, hogy lejöjjön a sok papírfecni, de olyan erősen tapad a tonerfesték, hogy ezt is kibírja. Majd még fogom tesztelni a kínait, de most kicsit elment a kedvem tőle. Próbáltam többféle hőmérséklettel a vasalást, nem lett sokkal jobb eredmény egyikkel sem. Furcsa, hogy mindenkinek bevállt, csak nekem nincs szerencsém ezzel sem.
(#) niedziela válasza NickE hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Idézet:
„Igaz, hogy azt 15 percíg forró vízben kell áztatni, hogy lejöjjön és utána is szivaccsal erősen súrolni kell, hogy lejöjjön a sok papírfecni,”


Tegyél 1dl vizhez 1/2dl sósavat, az leszedi a papirt.
Panelt nem marja meg, de a papírt megeszi.
(#) janigel válasza NickE hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Idézet:
„Az áztatás itt sem hiábavaló, sokkal nagyobb az esély a hibátlanságra.”

Bővebben: Link
Próbáld meg a sárgát mindjárt a vasalás után langyos vízbe tenni 2 percre.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) kaqkk válasza NickE hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Úgy látszik már ezt is hamisítják , én is vettem kipróbáltam de nekem sem sikerült értékelhető nyákot csinálni vele , lehet hogy te is beleszaladtál egy "csalóba" próbálj máshonnan rendelni egy másik adagot az biztosan jó lesz
(#) NickE hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Még azt vettem észre, hogy nagyon hullámosodik a hőtől a papír, nagyobb panelnél ez gond. Próbáltam egy laminálást is, de az sem lett jó.

Eddig a legjobb eredményt a dry fóliás technológiával értem el.
(#) kaqkk válasza NickE hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
A DRY az amatőr nyák készítésben verhetetlen ... A sárga papír hasonló minőséget hozhat , de mint írtam nálam sem vált be . Viszont a gyorsasága egy mellette szóló érv. Ha kidolgozza valaki a vasalás-laminálás technikáját (a saját lehetőségeire) avval is jó minőségű nyák készíthető .
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) janigel válasza NickE hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Bocsi hogy erősködök.
Amíg Ezt az áztatást a sárgával nem próbálod ki, addig úgy érzem hogy menekülsz a probléma elől.
A hullámosodást és a felválást ez akadályozhatja meg.
Nem biztos hogy nálad is bejön, de a helyedben kipróbálnám.
A nyák tisztaságán sok múlik.
ui : laminálva meg főleg jó kell hogy legyen.
Ezt nézd meg, és keresd rajta a hibát
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) NickE válasza janigel hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Láttam és gratulálok! Fogok még próbálkozni, nem adtam fel, de egyelőre még a régi papír jobban működik.
Következő: »»   1314 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem