Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony playstation3 javítás
 
Témaindító: attrax, idő: Szept 24, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Ktulu válasza zsa hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Idézet:
„Tristate pontot húzam grnd-ra igy próbáljam indítani? Hardware hiba ha kikapcsol , gondolom ez meg fizikai alkatrész lesz a ludas nem a firmware .”

Igen.
Táp hibát biztosra csak működővel cserélve tudod kizárni.
(gondolom video reset sem működik)
(#) zsa válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Szia. Ismét elővettem sajnos kapcsolási rajzott nem találtam Kte-001 alaplaphoz. Tristale-t gnd re húztam és nem kapcsol ki a készülék. Video resetre nem reagál még most sem , kb 10mp után 1 csipanás és visszaáll készenlétbe. Javítás nem látszik az alaplapon. Kte001 hez kellene flash kiolvasására egy alaplap forrasztási pont ábra ha van valakinek esetleg.
(#) Ktulu válasza zsa hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
(#) zsa válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Köszönöm. Ezt én is megleltem csak a illusztrált kép zavar engem, nem egyeztik az én alaplapomal. Bővebben: Link gp2 pont allatt 2db nagyobb fekete kondi az enyémnél nincs beültetve például. De lehet lényegtelen.
(#) Ktulu válasza zsa hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Gondolom TSOP56 tokozású az IC. Mérd ki a tesztpontoktól a lábaiig.
(#) zsa válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Köszi ez igy már világos. A testpontok az ic alternativ lábainak kivezetése. Még egy kérdés Teensy táplája majd az ic-t ? Vagy standby kell a ps3 nak?
(#) Ktulu válasza zsa hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Igen a PS3 legyen bekapcsolva.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Ha megvan a flash mentés, a PyPS3checker programot használd az ellenőrzéshez.
(#) scooby_ hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Sziasztok, gondoltam el dicsekszem, mert ilyenben még nem volt siker élményem, és még soha nem is csináltam ilyet.

Kidobva találtam az utcán egy Paysation 3-as konzolt. Tipikus hiba: Yellow Light Dead. Bekapcsol, majd leáll 3 csippanást követően.
Mondanom sem kell, hogy centi vastagon volt tele porral.
Lepucoltam a két nagy BGA tokot, körbe nyomtam fluxsszal, majd 350 fokon igyekeztem úgy melegíteni, hogy a tok alá fújjak be a meleg levegős pákával. Mikor már bugyborékolt a flux, abba hagytam. Ezt mindkettővel megcsináltam. Ezután a tápjaik sönt ellenállásait is alul és felül kis fluxsszal, és a kapcsoló feteket kimondottan. De átfújtam meleg levegővel azért az egész tápegységet. Jelentem: Működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) antiktelefon válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Az Orion és Videoton tornyok azért jobbak
Ilyesminél úgy biztos a reflow, ha rendesen alulról is átmelegíted a nyákot és a chipet csipesszel meglökve kicsit rugózik a helyén. Valószínűleg vagy a szélén volt bga repedés és sikerült megoldani, vagy belső bga repedés ideiglenesen megjavult hő hatására. Utóbbira tippelnék, de ha szerencséd van, sokáig jó lesz, csak működőként ne add el.
(#) Ktulu válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Valószínű a NEC Tokin kondikat melegítetted fel.
(#) scooby_ válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Köszi szépen, régi gyűjtemény, vagy 3 éve nem látott villanyt egyik sem.
Ma kicsit megpróbáltam terhelni, 4K-s videókkal, játékokkal. Egészen jól bírta a strapát. Mivel kukázott gép, nyilván annyira nem fog érte fájni a szívem, ha újra lehal. Gondolom a legtutibb a Reball lenne, azaz eltávolítani az egész BGA-t, letisztítani a padeket, újra ónozni, fluxszal bekenni, és vissza melegíteni a helyére?
(#) scooby_ válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Azok kondik??? Én teljesen azt hittem, hogy valami sönt ellenállás.
(#) antiktelefon válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Teljesen igazad van ebben, esélyes inkább az lesz. Az biztos, hogy nem valódi BGA problémát oldott meg vele.
De elég hamar kiderül majd, ha instabil lesz, ma már fillérekért kapni jó kondikat, vagy donor videókártyákról is halomra bontható több kisebb.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem