Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szilárdtest relé
 
Témaindító: zolee, idő: Feb 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 30
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Heló! Köszönöm. Így már értem. A "lötty" nem melegszik túl, mert a beállított érték 5°C körül lesz beállítva a max amit elvisel 65°C, a minimum 45°C. Amikor három 1Kw-os ment télen nem érte el a 60°C-ot. Ezért merek háromszor 500W-ot állandóan járatni. De ezt is tesztelni kell. Ha télen hétfőn reggel megmértük és 52-53°C mutatott, akkor a hideg áru képes vissza hűteni akár 49°C alá. Reményeim szerint ez a kapcsolás megakadályozza a nagy mérvű vissza hűlést. A kapcsolás amit kimókoltam, szerinted járható?
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
A beállított érték nem 5°C, hanem 53°C. A termosztátokat mennyire lehet megterhelni, hány ssr-t köthetek párhuzamosan?
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
A rajz jó lehet. Az SSR-nél meg meg kell nézni a szabályzó és az SSR adatlapját, mekkora áram és feszültség van ott. Mert ha kicsi az áram de feszültség meg van a szabályzó kimenetén, akkor akár sorba is lehet kötni a három SSR-t. Tekintve hogy általában 3..24V megfelel neki. Tehát ha az SSR kimeneten csak 10V van, akkor is meg van a 3*3V.
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Köszönöm. Erre gondoltam én is. Lenne még egy kérdésem, mennyivel illik/lehet túlméretezni az ssr-t, lehet-e a többszörösével? Vagy teljesen felesleges? Kb. 15A körül lesz az áramfelvétel (de ezt ma reményeim szerint kimérem), így elég a 25A-es ssr vagy használhatok nagyobbat is (40A)? Arra gondoltam így megúszható vagy csökkenthető a hűtő felület.
(#) Sebi válasza Horvath65 hozzászólására (») Nov 11, 2019 / 1
 
A hűtőfelületen nem tudsz spórolni, annak mérete az átfolyó áramtól függ. Az SSR megválasztásával tudsz spórolni: az antiparalel tirisztorpár kimenetűeknél majdnem 1V-tal kevesebb a feszültség esés, mint a triac kimenetűeknél, ami kb 2,3V. Ohmos terhelésnél szükségtelen sokszorosan túlméretezni.
(#) Horvath65 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) Laca13 hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Sziasztok!
G3MB-202P szilárdtest relénél elegendő a saját belső optocsatolós galvanikus leválasztás Arduinohoz, vagy kell még valami gyengeáramú izolálás?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
(#) atus1981 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Elvileg nem kell semmi, max 20mA-el terheli a kimenetet, de egy 100 Ohm-ot elé rakhatsz, meghajtja, ha magas pin.
(#) Laca13 válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Köszönöm. Csak azért bizonytalanodtam el, mert kifejezetten arduinohoz árulnak ilyen modulokat, amiken szerintem plusz optocsatoló is van. Valójában nem a meghajthatóság, hanem a biztonság ami kérdés számomra.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) atus1981 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Ezeken egy tranzisztoros meghajtás van még, ami lehetővé teszi, hogy 3.3 VDC is működésbe tudja hozni stabilan.
(#) Laca13 válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Köszönöm, azt hiszem értem. De akkor elvileg akkor akár egy jelszint illesztő is elegendő lehet ahhoz hogy stabilan működjön aruino nano-val, és biztonságos is legyen. Az a kósza ötlet jutott ugyanis eszembe (mivel csak az SSR-t rendeltem meg) hogy mivel van nekem Ilyen optocsatolós hagyományos relém kiveszem belőle a relét, és beleteszem az SSR-t. Jól lehet? Fölösleges?
(#) atus1981 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Háááát, lehet jó, de nem lesz sem szép, se 230-ra alkalmas.
Csinálok ilyen kis omron ssr-ek részére paneleket, 2 és 4 modulost, ha érdekel, keress privátban.
(#) Laca13 válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Az biztos hogy szép nem lesz, de miért nem lesz jó 230v-ra? Egy 1,6A max áramfelvételű kapcsoló üzemű tápot szeretnék vele be-ki kapcsolni.
Írtam privát üzenetet
(#) atus1981 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Mert az eredeti relével is határeset, hogy hálózaton lehessen.
(#) mazsipapa hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
SHARP S202S02 szt.relé vezérel egy 230 V-os dugaljt. Vezérlését a TV st. boxról kapja: 3,82 V.
Boxot bekapcsoltuk >> Tv is indult. Kikapcsolás is így. Egyszerű volt.Több éve működött hiba nélkül, de hétvégén valami történt vele: nem kapcsol.
Ami tapasztalok:
- szakadás - kontóakt hiba nincs
- égés - sérülés nyomok nincsenek
Vettem u.ezt a típust, egyenlőre még nem cseréltem ki, mert újnál az optó bemeneten 8,33 MΩ-t a beépített "hibás"-nál 10,06 MΩ-t mérek, valamint feltűnt nincs semmi korlátozó előtét ellenállás !
helytálló feltételezésem vagy másutt lehet a hiba?
A gyengeáramnak ezen a területén nincs ismeretem, de segítséggel meg tudnám oldani a hibát.
Köszönk minden hozzászólást
(#) Bakman válasza mazsipapa hozzászólására (») Jan 27, 2020 / 1
 
A relé bemenete egy LED. Normál működéshez 1.2 - 1.4 V kell neki úgy, hogy az áram korlátozva van 20 mA-re. Ne direkt kapja a 3.8 V-ot, hanem egy 220 - 330 Ohm-os ellenálláson keresztül (1 W-os telejsítményű legyen az elenállás).

Igaz, az is erősen kérdés, honnan van az a 3.82 V.
(#) 444Tibi válasza mazsipapa hozzászólására (») Jan 27, 2020 / 1
 
4 lehetőség van.
meghalt az optocsatoló ledje
meghalt a kimeneti nullátmenetes áramkör
meghalt a kimeneti triak
valamiért a boxból terhelve már nem jön ki a 3V körüli feszültség.

Mérjél áramot és feszültséget, vagyis mikor össze van kötve az SSR a boxszal, akkor IS megvan a 3V?
Ha igen akkor sorbakötve a multimétert, ha nem mérsz áramot akkor a led kampec.

Ha igen, ennek max. 50mA-nek szabad lennie.

Tedd be az új ssr-t, nincs benne semmi ellenállás.
Így mérjél áramot.
Ha közel van a maximálisan megengedett 50 mA-hoz akkor a túlhajtás évek alatt kicsinálta a ledet.

Ha bemeneti oldalon minden jó , megvan a feszültség és folyik áram a leden akkor az ssr kimenő oldalán van a hiba, javíthatatlan.

Nézem az árakat, nem gyenge. Én ezt 500Ft alatt kihoztam, a fűtésem zónavezérlőjébe 4 darab házi ssr van, akkor beljebb vagyok 15000 forinttal...

moc3041.jpg
    
(#) mazsipapa hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Bocs, ne haragudjatok Bakman és 444Tibi de hogyan tovább?

Bakman: a bemeneti körbe beforrasztom a javasolt ellenállást. A 3,82 V-al ne foglalkozzak a LED 1,2 ~ 1,4 V igényére tekintettel? A 3,82 V "eredete": Set TapBox Scart kimenet 8-as pont - test között

444Tibi: (csak kérdezem)
- meghalt az optocsatoló ledje: a mért 10,06 MΩ ellenállás LED esetében nem reális érték, értem alatta LED-nek lehet így ellenállást mérni? (FLUKE 85 Multimeter)
- a kimeneteket nem tudom mérni / vizsgálni, nem működik a kapcsolás
- összedugva Az SSR 3 - 4 pontján jelen van a 3,82 V (polaritás helyesen)
- be merjem tenni előtét ellenállás nélkül az új SSR-t?
- az adatlapon a Reverse voltage (Input második sor) mit jelent ?
- 2100 volt a rellé. Ezt a változatot szeretném életre kelteni, egyrészt megvettem a rellét + bele van aplikálva egy falon kívüli alkalmas méretű dugaljba.

Érdekel egyébként a házi ssr. Ha lemegy a fűtési szezon -és tudunk róla értekezni- fűtésem zónavezérlését nekem is szándékomban van átépíteni. De most ezt a dug alj vezérlést szeretném életre kelteni.
(#) Bakman válasza mazsipapa hozzászólására (») Jan 27, 2020 / 1
 
Érdekes, azon a ponton elvileg 12 V van. Ha nincs rákötve semmi, akkor mekkora feszültség mérhető ott?
(#) mazsipapa válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Lemaradt: a bemeneti körben nem mér áramot a műszer, de ahogy előzőleg írtam a 3 - 4 ponton meg van a 3,8 V
(#) mazsipapa válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
mérem
(#) mazsipapa hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Most megy a TV az SSR nem működik, árammérés miatt a bemenet megszakítva: 4,25 V-t mérek (többször ismételve)
csatolok egy scart bekötést. A vezérlést annó egy tv szerelő javasolta. ez a tv ment már akkor is Sams...... UE37C.........
(#) mazsipapa hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Csatolás lemaradt:
(#) Bakman válasza mazsipapa hozzászólására (») Jan 27, 2020 / 1
 
Így már leesett a dolog, rég voltam SCART csatlakozó közelében. Maradjon a 330 - 220 Ohm-os ellenállás. Menet közben mérd meg a kis relé lábain, mekkora feszültség jut a belső LED-re. Természetesen a mérés idejére a 230 V-os rész legyen kiiktatva. Ha a mért feszültség 0.9 - 1.1 V környékén van, akkor jó lesz, de 1.2 V-ot ne haladja meg.
(#) 444Tibi válasza mazsipapa hozzászólására (») Jan 27, 2020 / 1
 
Akkor szakdat az optocsatoló bemeneti led.
Csak úgy tudod kipróbálni hogy az újat bekötöd, ha így évekig működött akkor én egy 100 ohmos ellenállást sorbakötve mérném az áramot. Ha nem megy 20mA fölé akkor kész is vagy.
(#) mazsipapa hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Egy köztes megoldást tudtam összehozni pillanatnyi lehetőségeim szerint:

- Az új relé kapcsolt kimeneti oldalra rákötöttem a FLUKE-t ellenállás mérés-re kapcsolva.
- Az optó bemenetét 150 ohmos ellenálláson keresztül (ez volt a fiókban) megtápláltam 1,5 V-os ceruza elemről.
- Csatolt rövid videón látható az eredmény.

- Ekkor a relé közvetlen bemeneti pontjain 1,08 V-t mértem, a 150 ohmos ellenállás elem felöli oldalán pedig 1,2 V-t.
- Az elem csomagolásból kivett, nem használt. 1,538 V mértem. Másik elemmel is próbáltam: u.ez a jelenség.
Pár napig most függőbe lesz problémám, más irányú elfoglaltságom miatt, de folytatom.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) kadarist válasza mazsipapa hozzászólására (») Jan 28, 2020 / 1
 
Szia! Egy triakos szilárdtest relé kimenetét nem lehet ohmmérővel tesztelni, mert az csak váltakozóáramon működik. Ott van a tokozáson a ~ jel...
Bővebben: Link.
(#) mazsipapa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Szia! Köszönöm hogy szóltál. Összerakom a 230 v-os oldalt és próba.
(#) mazsipapa hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Rendben működik, kapcsol ! Nem vettem észre, hogy a ceruza elem tartónak van egy rejtett kis kapcsolója, ami természetesen off helyzetben volt az első próba idején.
Egy probléma van még: hogy tudok a Scart csatlakozón jelentkező 3,82 V-ból 1,4 ~ 1,5 V-t előállítani. Itt jön elő kevés ez irányú ismeretem, de ha jól emlékszem van valami DC/DC........boster kapcsolás.
Ha jó az emlékem, kérlek benneteket kis segítségre és az eddigieket köszönöm.
(#) proli007 válasza mazsipapa hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Hello! Nem kell ide semmilyen konverter, maximum a SSR Led-el egy sorba kötött 120Ohm ellenállás. Azon megméred majd a feszültségesést, ami ne legyen több mint a 2,4V. Akkor 20mA fog folyni az SSR felé. Az 1,4..1,5V majd az áram hatására magától fog beállni a Led diódán.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
Következő: »»   23 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem