Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenyérsütőgép
 
Témaindító: morfondi, idő: Máj 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 14
(#) franky710 hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Tisztelt Szakik!
A kenyérsütő amivel, bajlódok Clatronic BBA 2865 típúsú a hiba jelenség a bekapcsolás után, szaggatott hangjelzés, és a kijelzőn három darab EEE, betük jelennek meg vajon mi lehet a hiba,
megnéztem az elektronikát, a triakok jók relék jók, látszólag semmi ok, lehet hogy a programozással van valami gond?

Köszönöm a segítségeteket!
M.Feri
(#) vargaf válasza franky710 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Talán ez segít.

bba.jpg
    
(#) franky710 hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Szia !
Köszönöm a segítséged, a hiba elhárult, de még van egy felmerülő hiba jelenség, a program elején az előmelegítés utána a motor a dagasztási folyamat nem indul el, a triakot kicseréltem, a vezérlő tranzisztora jó. nem tudom hol keressem a hibát.! A hőmérséklet érzékelője jó nem szakadt: 100KOhm
-ot mértem rajta alapban.

Várom a segítségedet, amit előre is köszönök!

M.FERI”
(#) Inhouse válasza franky710 hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Fűteni fűt az izzószál?
(#) Kari55 hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Szervusztok!
Van egy kenyérsütő, ami ledobálta a bordásszíjat. Szétszedtem, és kiderült mi a baj.
A keverő tengelyében a bronz persely elkopott a szíjfeszítés irányába.(képek).
Itt vagyok bajban, mert nem tudom hogy lehetne kibányászni a perselyt anélkül, hogy az öntvény ne sérüljön meg, főleg ne törjön el.

Mit javasolnátok erre?

Köszönöm előre is.
(#) ronin75 válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Megmelegíteném vagy lehűteném, (nem tudom melyik merre tágul), aztán valahogy kiütném.
(#) gerenk válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 23, 2019 / 1
 
Üdvözöllek!
Egy kíméletes módszer,keress egy másik perselyt csapágyat aminek a belső átmérője kissé nagyobb mint a szinterbronz persely. Szükséges még egy M8 csavar anyával és két alátét alulra akkora mint a persely ill. egy picivel kissebb felülre akkora mint a felső persely. Kell még két villáskulcs és óvatosan kihuzható a persely a házból a szerelékkel.
(#) Kari55 hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
ronin75:
Idézet:
„Megmelegíteném vagy lehűteném”
Ezaz, hogy én sem tudom a viselkedésüket és egyiket hűten a másikat melegíteni nem hiszem, hogy menne, de kösz!

gerenk: Ez jó ötletnek tűnik, holnap kipróbálom, köszi.
(#) Kari55 válasza gerenk hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Szervusz!

Sikerült kicserélni a perselyt, de továbbra is ledobja az ékszijat, és már az új perselyen is látszik kopás (még 10 percig sem forgott).

Még agyalok, hoy mit kezdhetnék vele.
(#) ronin75 válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
A tengellyel minden rendben?
(#) Kari55 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Szia! A tengely az jó, de a motor tárcsa mintha kicsit magasabban lenne a keverő tárcsájánál, és az ékszij (eredeti gyári) is nagyon feszes
(#) ronin75 válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Azért az nem túl jó, hogy nincsenek egy síkban a szíjtárcsák és nagyon feszes a szíj, de azért 10 perc után még nem kellene látszódnia a kopásnak. Valami nem stimmel még, ezért ment szét az elöző persely is. A szíj feszítést nem tudod csökkenteni?
(#) Kari55 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Idézet:
„Azért az nem túl jó, hogy nincsenek egy síkban a szíjtárcsák”


Talán a persely kopása miatt látom úgy mintha "bedőlne" egy kicsit a nagy tárcsa.
Az eredeti persely kb: 10 évig bírta.
A szíj feszítést nem tudom csökkenteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
(#) Kari55 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 25, 2019 / 1
 
Helló!
A motort 2-3mm-el közelebb tudtam igazítani, és a motor fölfogatása és az alaplap közé tettem 3db 4-5 mm-es távtartót. Most úgy néz ki, hogy egy igeig jó lesz.

A perselyt meg ki kell cserélnem.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
(#) gerenk válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Fogazott szij, a fog mérete és osztása lényeges, a fogszám ha több 1-2vel vagyis hosszabb a szíj már nem olyan feszes. Csapágyat szimeringet szíjat forgalmazó üzletben keress mert a háztartási alkatrész üzletekben jóval többe kerül.
(#) gerenk hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Persze alapból feszesnek kell lennie, a motor tárcsát egy alátét zárja le felülről azt le kell venni a szijat úgy kell felhelyezni, ez a tányéralátét akadályozza meg a szij leforgását.Felhelyezés után a szijnak simán kell futnia a persely szinterbronz olaj van a pórusaiba diffundálva kenése nem szükséges.
(#) Kari55 válasza gerenk hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Szervusz!

Találtam hozzá perselyt Itt
meg fogazottszíjat is ugyanazzal a kód(?)számmal, gondolom mind a kettő jó lenne hozá.

Amúgy minden alkatrész még eredeti benne.
(#) gerenk válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
A persely nem a legjobb mert úgy látom esztergált bronz. Ide ilyen persely kellene
Ez a persely egy speciális, úgynevezett elektrobronzból készül, amit galvanizálással készítenek, maga az anyag ezáltal porózus, át van itatva olajjal. A tengelynek meg mindenképpen kemény, köszörült, leppelt (tükörsima )felületnek kell lenni, hogy ne kezdje ki a perselyt.
SKF-nél meg lehet rendelni, méretet adni kell és elkészítik. A szíj ha fogszámra szélességre megegyezik és a fogak osztása jól illeszkedik a bordás szíjtárcsákra akkor megfelelő
(#) Inhouse válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 27, 2019 / 2
 
(#) kissi hozzászólása Dec 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Moulinex OW502330 Bővebben: Link szétszedéséhez kellene egy kis segítség ! A fedél felhajtása és levétele után rejtett csavarokat ( 5 db ) kiszedtem, de még semmi nem mozog...hogyan kell folytatni ?!

Előre is köszi a segítséget!
(#) Kari55 válasza kissi hozzászólására (») Dec 14, 2019 / 1
 
Szia ezt találtam, Így próbáltad?
(#) kissi válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Köszi, ez nagy segítség lesz ,de ma már elraktam !
(#) kissi válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Nem hagyott nyugodni, szét tudtam szedni...! Köszönöm még egyszer!
(#) tsabee hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Esetleg valakinek van ötlete?

Moulinex home bread 573801 kenyérsütő motorja nem áll le. Hálózatra dugom azonnal elindul. Menüben programot tudok állítani, szerintem el is indul, de a motor a lapáttal együtt folyamatosan forog.

Köszönöm a segítséget,
Csaba.
(#) Gafly válasza tsabee hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Látatlanban azt mondanám, hogy szinte biztosan van egy triak, ami motort kapcsolja. Azt keresném és mérném meg. Kis szerencsével méréshez ki sem kell forrasztani, a zárlat így is látszik.
Ha nem ő a hibás, akkor menni visszafelé egészen a processzorig. Ha a processzor tartja bekapcsolva akkor szívás.
Szerintem triak cserével megúszod.
(#) Iszkakof István válasza rucus hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Alapjában véve igen, hasonlít. A szine más, de a vezérlője ilyen. 12 programja van. 450 és 850 grammos kenyeret tud sütni (csak nem nálam).
(#) Iszkakof István válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Tévedtem.650 és 850 grammos kenyeret sütne.
(#) TechToys válasza NemodaBuda2 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
NTC méri a hőmérsékletet.
100kohm 25 C-on
6kohm 100C-on.

kb 1-2kohm lehet 150-180 C-on.

Sorba kell kötni az NTC-vel kb 500R-3kohm ellenállást.
Célszerű egy pici potit.
A poti állítása közben mérni kell a fűtés hőfokát. Ezzel be lehet állítani a megfelelő hőfokot!
(#) gaalandr hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Hello,

nemrég megpróbáltuk feléleszteni az AFK BM-2.1 kenyérsütőnket. Elkezdett dagasztani, de végül nem sütötte meg a kenyeret.
Szetszedve vettem észre, hogy ledarálta a szíjat. Eltávolítottam a szíj maradékait és kipróbáltam, hogy elnidul-e a motor vagy a fűtőszál. Sajnos egyik sem megy. A fűtőszál-on 100Ohm-ot mérek, gondolom ezzel nincs gond. A motorban nem vagyok biztos.

Lefotóztam azt az elemet amin szakadást mérek. Ez a hőbiztosíték? Hol lehet ilyet kapni? Honnan tudom milyen értékűt kell venni?

Tudna valaki segíteni? Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) vargaf válasza gaalandr hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Az nem hőbiztosíték, az hőmérséklet érzékelő. 200 kohm méréshatárban mérj rajta ellenállást.
Következő: »»   9 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem