Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 14
(#) Gafly válasza koanla hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Ha "varázszsámot" tudsz mondani, akkor lehet hogy található róla rajz is.

Igen, egyszeri szétszedett hideg mérés (nálam) semmit nem ért.
Pontosabban amikor már kiderült hogy kit hibáztassak, akkor szétszedve már nagyon látszott.
(#) koanla válasza Gafly hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Nem nagyon vágom, pontosan melyik az a szám, de le tudtam fotózni a két címkét. Csatolom is képként ide.
Sajnos tegnap már nem volt lehetőségem ismét belemászni, szóval mára tervezem, hogy megint belekukkantok meló után.
(#) Gafly válasza koanla hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Ez a hivatalos neve: 857774501500
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Neve : Whirlpool AKP 745 IX
Bővebben: Link
Amit leírtál az a szervízkód.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Igen, ebben igazad van, ebből a szempontból majdnem mindegy. Én személy szerint jobban szeretem a modell számot.
(#) ha6qt hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Sziasztok,

Régi Elekthermax vaslapos (vasmagos) tűzhelyben cserélhetőek a főzőlapok?
Van olyan alkatrészbolt Budapesten, aki még árulja ezeket az alkatrészeket újként?
Három lapból mindegyiknek végig van repedve a vaslapja, ráadásul már csak egy lap működik belőlük.
Apróhirdetési oldalakon ugyan fillérekért van ilyen tűzhely, de logisztikai okok miatt a komplett készülék cseréje nem jöhet szóba.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Felfelé kell kihúzni őket a tűzhelyből. Olyan csatlakozói vannak alul mint a banándugó, csak jóval combosabb.
Egy alapos rángatási próbát megér. Annó apám gyárból kért levélben pótalkatrészt, postán elküldték (rendszerváltás előtt).
Aztán persze lehet hogy a tied nem ilyen.
Azt mondanom sem kell, hogy mind a három lap más méretű (amiről én beszélek)...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) ha6qt válasza Gafly hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Köszi!

Arra nem emlékszel, hogy a felfelé való kihúzást megelőzően kell valamilyen csavaros kötést oldani a lapok alatt, mondjuk a sütőn belül?
(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Találtam egy jó cikket!

Bővebben: Link
(#) koanla hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Tudom, hogy már többen halálra izgulták magukat , szóval szeretném jelezni, hogy az alsó fűtőszál volt bibis a sütőmnél. Ma sikerült kicserélnem és most elvileg jön, megy melegít, világít, mindent csinál. Összeraktam próbaképp még a múlt héten úgy, hogy lekötöttem az alsó fűtőszálat, leszigeteltem a csatlakozóit, visszament a helyére. Két próbasütést is kibírt ily módon. Ezen felbuzdulva meg is rendeltem a fűtőszálat, ami megjött a héten és ma délelőtt neki is tudtam állni a cserének.

Mindenkinek köszönöm az aktív és a passzív* segítséget!

* a visszaolvasott hozzászólások is hasznosak voltak
(#) Gafly válasza koanla hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Örülés.
(#) cccsaba hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Sziasztok

Van egy star-light cel-2014 márkájú mini grill sütő aminek az egyik fűtőbetétje szétnyílt.
Az a problémám hogy akárhogy keresgélek még hasonlót se látok, sütőhöz valók azok mind ilyen hajlított formájúak, ehhez egy 33cm es egyenes kellene, és azt se tudom hogy darabonként ezek mekkora teljesítményűek.
Tud valaki olyan boltot ahol ilyet lehet rendelni? vagy sütőn kívül miben szokott ilyen előfordulni, hátha más kereső szavakra találnék ilyet.
Köszi előre is
(#) Abelix hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok! Nem tudom ide illik-e, de mivel további ötletem nincs így megpróbálom. Szóval adott egy villanysütő alsó, felső, alsó-felső sütés funkcióval, a funkcióválasztó kapcsoló kiégett és megragadt benne a felső sütés funkció, sehol nem kapok hozzá újat. Kérdésem az lenne, hogy ezt javítani lehet-e vagy valami módon fixre belehetne kötni, hogy alsó-felső sütő funkcióval működjön???
Válaszokat előre is köszönöm!!
(#) Gafly válasza Abelix hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Itt is nézted?
Illetve szerintem javítható is (bár kicsit macerás).
Lehet hogy a harmadik kapcsoló nem is volt használva?
Ha csak 4 vezeték megy rá, akkor igen. Kis szerencsével/ügyeskedéssel talán át lehet rakni.
Vagy veszel más készülékbe való kapcsolót, amit be lehet tenni a helyésre.
Típusa van a készüléknek?
(#) VIM válasza Abelix hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia! Próbád meg ezt vagy ezt a kapcsolót beépíteni ha nem kapsz ugyanolyan kapcsolót mint amilyen benne volt.
(#) balazsgy hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Sziasztok! Talán valaki tudna segíteni:
Zanussi ZOBK 92SX beépíthető elektromos sütőnk van.
A hiba, ami a hétvégén jelentkezett:
Alsó-felső sütésre és 200 Celsius fokra állítva a hőmérsékletjelző ugrál (váltakozik) 150 és 200 fok között, de nem éri el a 200 fokot. Hibajel nincs.
(#) Dino71 válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Szia! Vagy ki van égve valamelyik fűtőszál, vagy az NTC(hőérzékelő) rosszul érintkezik. Első kőrbe ennyi. 48 NTC, 10, 10A, 10B fűtőszálak.
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Köszönöm! Ezek alapján már kiindulhatok! Jön a hétvégi próbasütés. Mivel a tepsiben az étel felső része nem sült meg annyira, a felső fűtőszálat kell figyelnem.
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Szia Dino71! Most vagyok nagy gondban! Megcsináltam a sütési próbákat minden módozatban (alsó, felső, alsó-felső, kör, stb.)
A sütő végig jól működött, elérte a beállított 175 - 200 Celsius fok értékeket és semmi hőmérséklet-ingadozás, illetve ugrálás nem volt a kijelzőn.
De akkor a korábban leírt hiba miből jöhetett? Elektronikai jellegű?
A másik gondom a gyorsfelfűtési (FHU) idő, mely a próbák során 30 - 35 perc közötti volt, de a feleségem váltig állítja, hogy korábban ez 15-20 perc alatti volt. Műszakilag ezt nem értem. Vagy ez is valami elektronikai jellegű hiba?
Ha valami ötlet szóbajöhet, ha valaki találkozott hasonló dologgal, úgy előre megköszönném!
(#) Dino71 válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 27, 2019 / 1
 
Hát gyors felfűtésre még a 20 perc is sok szerintem. Szedd szét És nézzed át a csatlakozásokat. Lehet szét van égve valamelyik. de lehet maga a be táp vezetéknél is laza kötés. Mozgassad meg az NTC csatit is.
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Köszönöm, a hét végén nekiállok a szerelésnek.
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Sajnos nem jártam sikerrel. Minden csatlakozást átnéztem, a korábbi forrasztott vezetékvégeket érvéghüvelyre cseréltem. A sarus csatlakozásokat megtisztítottam. Felfűtésnél semelyik csatlakozásnál nem észleltem jelentős melegedést. Sajnos maradt a hosszú gyorsfelfűtési idő, de ezen kívül jelenleg minden jól működik. Az ünnepi sütögetés miatt a feleségem nem enged szervízt hívni, így azt majd januárra tervezem.
(#) balazsgy válasza balazsgy hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
A karácsonyi sütögetések során egyértelművé vált a hiba: Csak a gyors felfűtés üzemmód nem működik!
Ahogyan tudom, ekkor a felső fűtés és grill, továbbá a körfűtőszálnak kellene együtt mennie. Ezek külön-külön rendesen működnek.
Így a vezérlőpanel hibájára gondolok, melyet pótolni, vagy javítani elég húzós dolog lesz, már ha lehetséges.
(#) Dino71 válasza balazsgy hozzászólására (») Dec 27, 2019 / 1
 
Akkor valószínű az egyik relé rossz. Vagy a programkapcsoló érintkező van szétégve.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Köszönöm a válaszodat! Így már közelebb kerültem a hiba behatárolásához és ennek örülök.
(#) jmarcell hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy adott egy Bosch HXN390D20 típusú tűzhely, aminek a "hűtőventilátora" nem kapcsol ki. Miután kikapcsoljuk a sütőt, akkor ugyebár visszahűtésre szolgálna, de ez sosem áll le. Amikor áramtalanítjuk és újra bedugjuk, akkor nem rögtön kapcsol be, hanem van egy pár másodperc és utána pörög fel, ebből kiindulva gondolom a kapcsoló nem lehet rossz. Melegíteni is melegít, tehát a hőmérséklet mérése is stimmel multiméterrel megmérve a sütőteret. Rajzot semmit nem találtam hozzá... és még 1 év garanciánk is van rá (emiatt nem is bontottuk meg), de elég kis vacak hibának tűnik ahhoz, hogy visszaküldjük x hétre. Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) VIM válasza jmarcell hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia! A használati utasítást elolvastad a 14. oldalon?
Idézet:
„A hűtőventilátor meghatározott ideig még működik,
hogy a működést követően a sütőtér gyorsabban
lehűljön.”
.... majd megszokod, hogyha ezt a légkeveréses funkciót használod.
(#) zolika60 válasza jmarcell hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Bizony ezek ilyenek.
(#) jmarcell válasza VIM hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Persze, hogy megnéztem... Pont arról van szó, hogy ez nem áll le... konstans 20-21 fokon van és pörög a végtelenbe, ameddig ki nem húzod. Ha két napig van áram nélkül, akkor is ezt csinálja. Órákig járattuk és semmi, szóval ez nem nyert
(#) VIM válasza jmarcell hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ha a légkeverésről átváltasz más üzemmódra akkor is le kellene kapcsolnia a ventilátornak. Ha ekkor nem kapcsolódik ki akkor az hibás, mégpedig az üzemmód kapcsolója.
Következő: »»   9 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem