Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 másodperces időzitő
Lapozás: OK   10 / 10
(#) proli007 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Hello! Tessék..

KPZ-WIN.png
    
(#) Josi777 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
És ezt ki is próbáltad? Mert a FET-ek elég kényesek a közbülső Gate feszültségekre, kapcsoló üzemben érzik jól magukat.
(#) proba válasza Josi777 hozzászólására (») Nov 28, 2019 1 / 1
 
Bízhatsz benne, ennél bonyolultabb problémákkal is megküzdött már. Eléggé kevés reklamáció érkezett még a több száz általa tervezett áramkörre. Amúgy a FET csak az üres bemenetre kényes, az meg itt nem fordul elő. A terhelhetőségéhez képest még félig nyitottan is, kis teljesítmény esik rajta egy jelfogón keresztül.
(#) proli007 válasza Josi777 hozzászólására (») Nov 28, 2019 1 /
 
Hello! Egy ekkora Fet-nek nem gond még analóg módban sem működtetni egy relét. Meg lehet "javítani" a feszültség lefutását, de az újabb alkatrészeket igényel. Gondoltam, itt az egyszerűség a fontos és hogy ne legyen fogyasztása. A relé pedig a tartóárama alatt "hirtelen" elejt.
De miért nem próbálod ki Te? Nem olyan komplikált dolog, amit néhány alkatrészből és forrasztással ne lehetne kipróbálni..
(#) Moderátor hozzászólása Feb 15, 2020
 
555-el kapcsolatos kérdés kérésre törölve.
(#) zoltan48 hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Sziasztok, egy kis segitségre lenne szükségem, meg épitettem az N555 IC-vel egy monostabil áramkört, minden rendben van müködik csak egy a bajom vele, aaz inditás a 2 láb és test már akkor is elindul ha a vezetékhez érek, vagy a 220V forrasztó pákát bekapcsolom. Kérdezem mit hova kössek hogy ne ugy müködjön mint egy kapacitás érzékelő, vagy érintés kapcsoló.
Válaszotokat előre is köszönöm
https://ohmslawcalculator.com/555-monostable-calculator
(#) proba válasza zoltan48 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
A 10K ellenállást a gombhoz betetted? Ha igen cseréld kisebbre. Esetlegesen a gombbal párhuzamosan tehetsz egy pár nanos kondenzátort.
(#) zoltan48 válasza proba hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia igen betettem a 2-es láb és a pluszra felhúzva a 10K ellenállást, kicserélem kisebbre akkor
és ha /nem akkor vele várhuzamosan beteszek nanos kondit
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) zoltan48 válasza proba hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
5K lecseréltem ugy is érzékeny nagyon , 100n kondit tettem be lehet nagy de nincs kisebb most de igy is érzékeny
(#) nemgyuri válasza zoltan48 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia! Gyanús ez a túlérzékenység... 2-es láb és a táp között mérj ellenállást, szakadást vagy rossz érinkezést gyanítok.
(#) zoltan48 hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
A 2 -es láb és a negativ lábnál 5V mérek mert annyi a táp, 2-es láb pozitiv 0 volt egyértelmi mert magas szint van a 2 -es lábon
(#) proli007 válasza zoltan48 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Hello! Ha zavarmentesítenéd a 2-es láb működését, használj RC integráló tagod a bemeneten. Vagy is a 2-es láb és a felhúzó ellenállás közé tegyél egy 100k Ohm-os ellenállást, és a 2-es éa a táp közé, egy 100nF-os kondit. Így 10ms-nál rövidebb tranziensek nem tudják indítani. Az IC tápján pedig legyen szűrőkondi közvetlen az IC közelébe.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) zoltan48 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia, magyarul a 10K cseréljem le 100k ? a 2-es láb és a táp negativ lábnál van 100n kondi, vagy azt nem igy gondoltad ? szürő kondik bent vannak közvetlen a tápon
(#) proli007 válasza zoltan48 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Nem, a 10k marad, az a felhúzóellenállás. az 100k-100n a felhúzó és a 2-es láb közé megy. A 100k a 10k-2-es közé, a 100n a 2-es és a +táp közé.
Mint it látható..
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) zoltan48 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Már majd nem jó de még mindig néha bekapcsol
(#) zoltan48 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Rendben van úgy néz ki köszönöm szépen majd holnap referálok ha a panel beépités is megtörtént
Következő: »»   10 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem