Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   145 / 178
(#) pipi válasza laacika hozzászólására (») Nov 27, 2019 / 1
 
Sziloplaszt megoldja illetve rögzíti
(#) laacika válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Persze,nem okozna gondot csak az ember elősször ezt próbálja kikerülni.
(#) laacika válasza pipi hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Igaz!
(#) proba válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Amin a múltkor kiakadtunk, az a GU5.3 ebből mindkét feszültségértékkel gyártanak világítótestet. Bár még nem néztem, van e valami akadálya a cserének, de az internetes képeken nem látszik.
(#) sector99 hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Sötét sarokban lévő ruhásszekrénybe szeretnék led világítást - akkust vagy elemeset. Javaslatokat, tippeket kérnék tőletek. Köszi!
(#) nedudgi válasza sector99 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Riasztó/szünetmentes akku és LED szalag, vagy pár darab 1W LED és meghajtó.
(#) ronin75 válasza sector99 hozzászólására (») Nov 28, 2019 / 1
 
Usb-s lámpa és power bank, kevesebb a macera a töltésével.
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Nem tudom mekkora fény kell...
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Akkora, hogy lássam a bent lévő ruhákat...
A második szimpatikusnak tűnik.
És köszi a tippeket nedudgi és ronin75 fórumtársaknak is !
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Van mindkét fajtám, de még nem szereltem be.
A második nem igazán értem elektonikailag hogy érzékeli a bútorlap ajtót, de működik...
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Biztos, hogy akkumulátorral akarod megoldani? Lehet, hogy minden hónapban töltened kell. Egy idő után megunod, és inkább sötétben keresed a ruháidat, vagy a telefon fényénél, de ez csak feltételezés. Én egy 12V 1A-es adapterről hajtaném a LED csíkot, oda 3-10W-nyi fény bőven elegendő szerintem.
(#) sector99 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Igen. Nem akarok utólag vezetékeket huzigálni sehova, mert nincs lehetőség az elrejtésére. Úgy döntöttem, hogy 3x18650, 1500 mAh lesz a táplálás. Azt a napi 1-2 perc világítást csak bírja egy darabig.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Valószínűleg elég lesz sokáig.
(#) Petyaa válasza sector99 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link 2

Utóbbit kipróbáltam sötét szobában, és elegendő a fénye egy ruhásszekrényhez. De ha kicseréled a LED-et egy 100ft-os 1W-os power ledre bőven elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) sector99 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Köszi a tippet és a linkeket !
(#) kissattila88 hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Sziasztok! Azt hogy oldják meg ledes égőknél hogy mindegy hova kotöd a pozitivat meg a negatívat és úgy is világít?
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Az egyenirányító a váltó, vagy egyenfeszültségből egyenfeszültséget csinál. Erről működik egy kapcsolóüzemű áramgenerátor.
(#) Massawa válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 28, 2019 / 1
 
Beleraknak egy diodahidat. (Graetz).
(#) kissattila88 hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) riccs115 hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy távirányítóról működtethető félig meddig Led-es csillárt. Három állapot kapcsolható rajta elsőben felkapcsol 7db izzót,majd kapcsolható hozzá 5db smd led amely egy led driver-re van kötve és kapcsolható lenne még hozzá 48db átlátszó piros led. Ez ami nem megy,korábban fényezőszabályozón keresztül kötöttékbe és tönkre ment a piros ledekhez tartozó driver. A csillárt már úgy kaptam meg hogy a driver kivan szedve belőle. Nem tudom milyen lehetett benne. A 48db led sorba van kötve, egyesével kipróbáltam őket hogy megtudjam működnek-e még,2 rosszat találtam közöttük. Nem tudom hogy jól gondolom-e de ha kb 2V-os nyitófeszt számolunk a 48db lednek akkor közel 100v-os DC táp kellene hozzá. Ti mit gondoltok hogyan kellene életre kelteni? Lehet ilyen Drivert kapni? (Nem találtam csak DC 60V-ig.)
(#) Epu2 válasza riccs115 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
48 soros LED hajtható egy jobb kondenzátoros előtéttel.
(#) riccs115 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
A 48 soros LED-hez hogyan tudnék készíteni egy ilyen előtétet? Amivel 230V-ból Kb 100V DC-t tud.
(#) Pitztomi hozzászólása Jan 4, 2020 /
 
Sziasztok!van egy 100 ledes karácsonyi fényfüzérem aminek az egyenirányítóját tönkretették,szeretnék helyette egy másikat de nem tudom milyen kellene és honnan lehetne beszerezni annyi van írva a dobozàra 220 V 6watt
(#) Bakman válasza Pitztomi hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Kevés az információ. Fényképezd körbe kívül belül, azután majd mondunk valamit.
(#) pipi válasza riccs115 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Mekkora az áram?
kb 50mA-ig pl SM2082 jó lehet, áramgenerátoros módban megy. Most kaptam az Ali-ról, még nem próbáltam. Ha jól emlékszem itt a HE-n javasolta valaki
(#) Epu2 válasza riccs115 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Nem nagyon bonyolult, figyelembe véve, hogy az egész áramkőr, rúg, harap, ráz, mivel a hálózatról nincs leválasztva, valamint nem fényerő szabályozható fázishasításos módszerrel.
Mellékelek egy exel fájlt, amiből kilogikázható a számítás és benne van a kapcsolás. Sajna akitől származik a fájl, nem tette szabaddá a számítási képleteket. Ta
lán Skori weblapjáról való.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2020
(#) Pitztomi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Nem tudom mert nincs meg,egyébként most sima 220-ról müködik egy minimális vibrálás van,használható így is?
(#) Bakman válasza Pitztomi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Ha működik és nem zavar a vibrálás, akkor hajrá.
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Volna egy csupán elméleti kérdésem: ha építenék egy 1000 darabos LED füzért, melyben a LED-ek sorosan vannak kötve és ezt 2,5-3kV-ról táplálnám legfeljebb 100uA árammal áramgenerátorosan (igen, mikroamper!), milyen hátulütői lennének, főleg úgy, hogy kültéren eső is érhetné?

A kapcsán adódott ez a kérdés, hogy a jelenlegi 980 darabból épített párhuzamos LED-es füzér a 490. LED-nél, azaz a betápozásnál világítanak a legerősebben, a végein már kevésbé. Minél nagyobb az áramerősség, gondolok itt 25mA-nél nagyobbra, annál jobban kijön az eltérés a 0,14mm2-es vezeték keresztmetszet miatt, tehát több pontos betápozás kéne. Soros kötésnél elviekben ilyen probléma nem lenne, ha jól sejtem.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2020
(#) Kovidivi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 6, 2020 / 1
 
Hogyan vannak a LED-ek kötve jelenleg, és mekkora feszültségről hajtod?
3KV szerintem áthúz a legkisebb sérülésnél is, pára, csapadék nem túl jó neki, az pedig bekúszik mindenhova.
Következő: »»   145 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem