Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz HDD javítás, mentés
 
Témaindító: deniel, idő: Jún 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 71
(#) pittti válasza proba hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Figyu, ez itt nem egy adatmentési tanfolyam, de igen - igaza van a főnöködnek. Kényes esetekben mindig úgy kell kezdeni, hogy amíg olvasható a merevlemez, addig kell áttükrözni egy garantáltan hibátlanra. Persze ennek is kemény feltételei vannak - bitpontos másolatot, ahol minden egyes szektor, a tartalma és a szubkódjai azonos helyen vannak mind a forrás, mind a céllemezen csak drága, speciális célhardverrel lehet készíteni. Kritikus esetekben még erről is készítek egy tükörmásolatot, és azon dolgozom (így bármi hiba esetén dupla biztosíték van a kiinduló állapot visszaállítására - tehát semmi nem vész el, lehet újra próbálkozni)

Bonyolultabb eseteket egy gyakorlott adatmentő szakembernek sem mindig sikerül elsőre megoldani...
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Így néz ki.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019

1.JPG

2.JPG
   
(#) pittti válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Ez így jónak is látszik. Akkor már csak az MFT-t (MasterFileTable) kell javítani mert valószínűleg sérült, szerencsére ez az MFTmirror segítségével aránylag könnyen megy - és kész.
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
TestDiskel néztem most itt folyamatosan bad boot hibát ír, az mft is lefutott már de nincsen javulás
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
TestDisk képek.
(#) pittti válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Hát nem igaz, hogy azon a winyón semmi sem jó. Viszont alighanem az a disk sokkal rosszabb állapotban van mint írtad, nem véletlen hogy semmi sem tudja javítani. Az, hogy a Sentinel jónak jelzi az egy dolog - a hibák csak akkor kerülnek bejegyzésre, ha a rendszer használni akar egy hibás részt. Ha nagyon rossz a helyzet, akkor lefagy mint nálad.

MBR hiba esetén a lemez még használható lenne, legfeljebb OP-rendszert nem lehet indítani róla. Viszont, hogy az MFT, sőt az MFTmirror is hibás, az már nem jelent túl sok jót...

Házilag nem fogsz vele boldogulni - jobb ha szakemberhez viszed (nem szervizbe!!!)
A TestDisk-el pedig ajálatos lesz ha vigyázol - ha össze vissza írkálsz vele mindent, akkor már lehet hogy egy adatmentő szakember sem boldogul vele.

Nekem alapvető filozófiám, hogy egy hibás eszközre nem írunk semmit, semmivel!
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Hála égnek találtam egy rendes adatmentő programot GetDataBack for NTFS pár pillanat alatt kilistázta a merevlemezen lévő adatokat és el tudtam indítani az adatmentést.
(#) BlackForce válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Nem akartam eddig bele vauzni (mivel mostanáig más nem ajánlotta),de már 2-3 alkalommal nekem is ez az adatmentő progi jött be (pentium 3 tól a napjainkig)
(#) pittti válasza BlackForce hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 2
 
Én azt ajánlottam neki a legelején, hogy többféle programmal is nézze át, mert nem egyformán dolgoznak, tehát eltérő lehet az eredmény.

Hogy a Getdatát név szerint nem mondtam annak oka van, nyilvános fórumon fizetős programot sohasem ajánlok. Ugyanis pontosan tudom, hogy ez a programcsomag mennyibe kerül (hiszen évek óta jogtisztán használom, sőt support is jár hozzá), tehát az árából három adatmentő cég is megmentette volna azt a merevlemezt. Gondolod ugye, hogy megvette - egy fenét, magyarországon nem illik jogtisztán vásárolt programokat használni, sőt még büszke is rá, hogy milyen ügyes.

Ennek a warez módszernek a megítélését inkább rád bízom...
(#) vision61 válasza pittti hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Szia!
Igazán nem kötekedésképpen, mivel tisztelem az eddigi önzetlen segítségedet, amit itt , és valószínűleg máshol is nyújtasz.
De szerintem nem olyan drága ez a program, vagy nem erről lenne szó?
(#) pittti válasza vision61 hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
Ha úgy nézzük, ez az egy program valóban nem olyan drága. De mivel az USA-ból jönne, számold rá a vámot, + a vámmal növelt összegre az ÁFÁt, mindjárt majdnem a duplája lesz.

Az enyém viszont egy termékcsomag, amiben 5 program van, + a három éves támogatás, tehát messze nem ez volt az ára. Viszont a támogatás keretén belül jóval olcsóbban lehetett az újabb verziókhoz hozzájutni. Aki ezzel foglalkozik annak sajnos áldoznia kell rá - sokszor lényegesen többet is (nézd meg mondjuk egy PC3000 kártya, vagy egy Atola Insight tükrözőhardver árát).

Egyébként elvi a vita, az illető semennyiért nem vette volna meg - mert minek...
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Adatmentés után ha leformázom a merevlemezt windows xp telepítővel lassú formázással, majd ccleaner ben van olyan funkció hogy nagy filelal megtölti a merevlemez így törölve róla az adatot véglegesen, ha ezt is lefuttatom és nem lesz szektor hiba akkor még biztonságosan használható lesz a merevlemez?
(#) pittti válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Igen, de ugyanezt éred el ha a HdSentinelben kiválasztod a felület tesztelése funkciót, majd ott az „írás + olvasás” tesztet. Minden egyes szektort felülír, majd duplán ellenőriz, lemeztérképet is ad, a végén pedig összesíti hogy mit talált. Ennél több nem kell...
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Leformáztam XP telepítővel lassan, XP operációs rendszer nem látja a merevlemez, kezelőben sem, sentinel sem látja, másik sata portra is kötöttem, de ott sem látta a gép. Usb-s átalakítóval látja a gép, mi baja lehet?
(#) pittti válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Rossz a SATA kábel, vagy nem kap rendesen tápot.
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Kicseréltem a sata kábelt, és az usb átalakítóhoz járó táppal próbáltam, de így sem jelenik meg a windowsban, bios és xp telepítő látja.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) pittti válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Amíg nincsen partícionálva, és formázva, addig a Windows persze hogy nem látja.
Nézd meg a lemezkezelőben.
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Partícionáltam és leformáztam XP telepítővel, a régi 30Gb és 916GB helyett a teljes kapacitást partícionáltam és formáztam le.
(#) pittti válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Akkor is nézd meg a lemezkezelővel kapott-e betűjelet - ha nem, akkor adjál neki.
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Lemezkezelőben sem látszik.
(#) pittti válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 13, 2019 / 1
 
Akkor passz - nincs több ötletem. Vidd el szervízbe...
(#) martin66789 válasza pittti hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Megpróbálom még usb-ről formázni, meg szétnézek az interneten.
Amúgy is veszek újat, ez csak adatmentésre használnám úgyis.
(#) vision61 válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Idézet:
„... ez csak adatmentésre használnám úgyis.”

Ez most komoly?
(#) martin66789 válasza vision61 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Bocsánat rosszul írtam biztonsági mentés lenne rajta.
(#) vargaf válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Ez így sem hangzik jobban, a nem megbízható lemezt sem adatmentésre, sem biztonsági mentésre nincs értelme felhasználni!
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
HdSentinelben lefuttattam felületi tesztet "írás+ Olvasás"-sal. A merevlemeze felülete hibátlan, nem talált egy hibás szektort sem.
(Sajnos elfelejtettem róla képet készíteni.)
(#) Szirtimorc válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Nem lehet, hogy az alaplap SATA vezérlője a ludas?
(#) zombee hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy bad sectoros vinyóm, 500GB, Seagate. Majdnem 10000 (!!!) BS, a többi részén fontos adatok. Egy Kürt-öt nem ér meg az egész, de azért szeretném lementeni róla saját kezűleg, amit lehet. Az MBR-t lementettem, utána kinulláztam hogy a mountolási kísérletekkel ne fogja le a rendszert. A dolog bevált, már "csak" egy bin fájlba kellene lementeni a maradékot, amit másik vinyóra felírok, és adatmentő progival (easeUS) kibogarászom.
Az odaút a nehéz: fél napig tartott 1.5GB mentés a sok bad sector miatt (HDD Raw Copy 1.10 Portable), ami egynletes eloszlással számolva is kb. fél év, azalatt csapágyas lesz a backup vinyó is! Valami olyan program kellene ami nem vacakol félórákig a bad sectorral, ha olyat kap akkor egyszerűen átugorja. Linux-os progira is nyitott vagyok.
(#) FAZ1 hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Bocsánat, de más adattárolókra (pl. pendrive) szintén létezik ilyen "adatvisszamentős és visszanyerős" program?
Vagy azt is ide lehet (és kell) írni?
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Létezik. Én nemrég vettem egyet 12000Ft körüli összegért miután a testdisk és photorec sok-sok kézimunka árán se hozta vissza a cuccokat egy pendrive-ról. A nevét délután meg tudom mondani.
Következő: »»   63 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem