Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2154 / 2208
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Dec 14, 2019
Arról nem mert nincs. Nem tudom bontom-e szét mostanában, akkor majd csinálok.
(#) Accord válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 14, 2019
Ezt azért fenntartással kell kezelni:
Idézet:
„aki kartonszám foglalkozik vele azt mondja, még az azonos szériában (kartonban) lévők közt is minimális különbség van”
a megoldás valóban az amit írsz:
Idézet:
„amiket végig fogok mérni”
Az én tapasztalatom az, hogy a legritkább esetben egyforma a két csőfél, két cső között pedig még ennél is rosszab tud lenni ahelyzet. Vagy csak az általam beszerzett csövek voltak ilyen rossz példányok.
(#) baldman81 hozzászólása Dec 15, 2019
Kellemes vasárnapot!

Segítsetek kérlek nekem multipin (több kondenzátor 1 házban) típusú kondenzátort 100+100µF 450V DC lehet egyáltalán valahol még kapni, vagy csak a régi MM gyártású van bontott állapotban.
Köszönöm!

multipin.png
    
(#) Mócsing hozzászólása Dec 15, 2019
Lenne egy kérdésem .
Az anódellenállás mennyiben befolyásolja a fokozat hangját ?
Azért gondolkodtam el ezen ,mert a csövön keresztül mindig egy irányba áramlanak az elektronok ,a
katódtól az anód felé . A felerősített jelet viszont az ellenállás előtt csatoljuk ki . Az egyéniségét bele tudja vinni a felerősített jelbe , de csak a +táp irányába ,azt pedig a szűrő kondenzátorok hidegítik .
(#) djhans válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
Nagyon számít, azon alakul ki felerősített kimenő jel.
(#) Mócsing válasza djhans hozzászólására (») Dec 15, 2019
De a kicsatolt jel nem megy át rajta .
(#) baldman81 válasza ludus hozzászólására (») Dec 15, 2019
Szia!
Köszönöm szépen!
(#) jani1987 válasza ludus hozzászólására (») Dec 15, 2019
Én meg azt hittem, hogy az 50u-s már nem gyártott csak a 47-es.
(#) ludus válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 15, 2019
(#) 13_Balu50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2019
Megcsináltam amit javasoltál, A két hálózati trafót 2-2-db kb 70mm x 20mm-es aluminium L idomra szereltem fel. Így kb 12-13 mm-rel magasan van, és a trafók alatt kb 6x4 cm-es téglalap alaku részt kivágtam, így bőven tud alulról szellőzni.Plusz az aluminium L idom is hüti a trafót, és jobban összetudtam szorítani velük a trafót is. Úgy néz ki nem kell majd venti kb 1 óra üzem után csak 35 C fokos a trafó, ettől magasabbra még nem ment.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) 6C4C válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
Hogy ne menne...
Lényegében ha úgy vesszük egy IV konverter...
Főként ha nagyobb belsőellenállású cső hajtja...
"Sajnos" az audióban minden számít
(#) Mócsing hozzászólása Dec 15, 2019
Hogyan megy át az ellenálláson az az elektron , amit a cső és az ellenállás között elvezetek ?
(#) TAttila77 válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
Hogy? Milyen ellenállás és hova van kötve?
(#) Mócsing hozzászólása Dec 15, 2019
A cső munkaellenállásáról van szó .
(#) MacGiver válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2019
Idézet:
„Nem szerencsés. Oké. A minap mértem egyet, minimális eltérés van a két csőfél között. Sőt, aki kartonszám foglalkozik vele azt mondja, még az azonos szériában (kartonban) lévők közt is minimális különbség van, gyakorlatilag kihúzod az egyik párat az erősítőből, bedugod a másik párat, és állítgatás nélkül mehet tovább (ezt ki is fogom próbálni majd, mert vettem egy fél kartonnal belőle amiket végig fogok mérni). Nyilván nem lehet egyforma a két csőfél mert az fizikai képtelenség, de nem is kell hogy egyforma legyen. Tudod hány kettőstrióda működik így párhuzamosan évek óta, gyönyörű hanggal? Ezt a szlogent megint kitalálta valami "hozzáértő" aztán aki olvassa az meg beveszi és harsogja tovább...
Ezért mondom, semmit nem kell elhinni abból amit olvasol, hanem utána kell járni, de ez kb. az élet összes dolgával is ugyanígy van.”

Éppen melyik csőről van szó?
(#) rukh válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
Az egyenáramú és a váltakozóáramú helyettesítő kapcsolás nem ugyan az, a kimetenen a hasznos jel az anódellenálláson eső váltakozó feszültség.
(#) Mócsing válasza rukh hozzászólására (») Dec 15, 2019
Tehát ezek szerint az elektronok a katód felé is áramlanak ?
(#) 6C4C válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
Hmm
Gondolj arra hogy a váltóáramú helyettesítő képen az anódellenállás és a terhelőellenállás párhuzamosan van kapcsolva... Ennyi...
(#) Mócsing hozzászólása Dec 15, 2019
Az anódon van egy egyenáramú és egy váltóáramú összetevő . Lényegében az egyenáram modulálva van . Attól még az ellenálláson nem fog fordított irányba közlekedni az elektron ,az a kérdés akkor hogyan befolyásolja a hangot , hiszen előtte vezetjük el a váltóáramú összetevőt .
(#) 6C4C válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
...ha lehetséges törekedek minél kisebb TK-jú ellenállások használatára.
Hiszen az ellenállás pillanatnyi értékét sajnos nem zéró TK-ja miatt a kapcsain fellépő hangfrekvenciás jel is befolyásolja Ez pedig valahol torzításokat okozhat. Nem biztos hogy jelentős a hatás, de létező...
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
A cső anódján nem csatolsz ki elektronokat abból, ami a katód felől érkezik, azok az anód ellenállásba kerülnek. Viszont az anódon kialakul egy változó potenciál a katódhoz képest ezáltal (egy feszültség forrás keletkezik), aminek pillanatnyi impedanciája attól függ, hogy mennyi elektron kényszerül a katód felől (minusz) a táp pozitívja felé (az anód ellenálláson keresztül). Az anódon kialakuló feszültség aztán a terhelésen (annak testen lévő sarkától) elektronokat kényszerít a tápfesz pozitívja felé. Ezek nem a csőben voltak, hiszen a terhelés ugyanazon a potenciálon van mint a cső, tehát nincs ami áramot hajtson a csőből a terhelés felé, hanem ohm törvény szerint a terhelés negatívra kötött végétől a terhelésen keresztül a táp pozitívja felé (ezért kell a terhelésnek (pl.tácslevezető ellenállás) nagyságrendileg nagyobb impedanciásnak lenni, mint az öt meghajtó generátornak (cső az anódellenállással)). Tehát nem a csőben lévő elektronok mennek keresztül a következő fokozat rácslevezetőjén, nincs kicsatolás (a rácslevezető ugyanazon a potenciálon van, mint a cső, ezért nem a csőből folyik áram, a cső csak előállítja az áramot kikényszerítő potenciál viszonyokat).
(#) Mócsing hozzászólása Dec 15, 2019
Az anód ellenállás minősége hogyan befolyásolja a kapott hangot ?
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
Jelentős mértékben, hiszen "fizikálisan" a terhelés árama (a testtől) rajta keresztül kényszerül záródni a pozitívra.
(#) Mócsing válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2019
Az áram iránya ?
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
A valós áramirány nyilván a negatívtól a pozitív felé.
(#) Mócsing válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2019
Hát ezért van bennem a kétely . Leegyszerűsítve ,ha az ellenállás előtt vesszük ki a felerősített jelet ,az elektronok áramlásával szemben hogyan tud beleszólni a hangba . A +tápnál ott eltudom képzelni mivel utána van ,és átfolyt az ellenálláson és az hozzátette a magáét . De előtte ?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
A csőben tiszta szabad elektron vezetés van (amelyik elektron elindul, az érkezik az anódra), az anód ellenálláson szilárd vezetőkre jellemző vezetés van (a rács szerkezetben folytatólagosan, de hibákkal terhelten) egymást kiszorító elektron mozgás van (úgymond "lökdösődnek", kicsi szabad elektron úthosszok sokaságán záródik a pluszra). Az, hogy mennyire tiszta az a potenciál pont, amelyik az áramot átkényszeríti a terhelésen (anód és anódellenállás találkozási pontjában), attól függ, milyen az anódellenállás (lökdösődő vezetés miatt).
(#) Mócsing válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2019
Egy patakhoz tudnám hasonlítani , amelyből inni szeretnék de sajnálatos módon valaki éppen belehugyozik . Ha folyásirányban fölötte iszom ,ott tiszta a víz ,alatta már ízesítve vagyon .
Ez az illető az ellenállás .
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 15, 2019
Nem veszel ki felerősített jelet, a felerősített jel a terhelésen keletkezik.
Következő: »»   2154 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem