Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 66
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Ha ott van akkor nincs probléma.
Mi volt az anomália ?
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Abban van az ellentmondás, hogy a gerber nézegetőjük nem látja a kis szegélyt, a villámnézetük viszont igen (ezt most vettem csak észre).
Természetesen az igényem is az lenne, hogy legyen hőgátló híd.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
A villámnézetük a normális. A gerber nézegetőjük nem mindenben működik jól.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Köszönöm az információt.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 23, 2019 /
 
Amikor a JLCPCB oldalára feltöltöm a Gerber fájlt, akkor az első oldalon a kicsi ablakban látszik minden. Amikor a Gerber wiewerrel ránézek, akkor a vezetősávok nem látszanak, csak a forrszemek, és a silk. Tapaaztaltatok már ilyet?

Köszönöm.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Nézd meg itt Ha itt jó akkor az "ő" nézegetőjük viccelődik
(#) bbb válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Pont előtted Alkotó szembesült ezzel a problémával. Volt már olyan böngészőverzió, amiben jól működött.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Ebben is, és a gépeken lévő Gerber viewer is jól mutatja. Teli földes ground plane-t még nem küldtem a JLCPCB-hez sosem. Remélem hogy jó lesz.
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Igen, köszönöm szépen, olvastam az írást, és a hozzá kapcsolódó válaszokat is.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2019
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
100% hogy jó lesz
(#) Bassmester hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Első alkalommal készülök a jlcpcb-től nyákot rendelni, de a kontúrmarással kapcsolatban nem találtam náluk információt, pl hogy mekkora a marás minimális szélessége. Tudja esetleg valaki?
(#) Tasznka válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 30, 2019 / 1
 
(#) Bassmester válasza Tasznka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Ja, hogy az az...
Jól elkerülte a figyelmem. Tehát minimum 2mm.
Köszi szépen!
(#) Zoli_bácsi válasza Tasznka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Ez nem a marás szélessége, illetve a marószerszám átmérője. Az az egyes panelek közötti minimális távolságot jelöli.
(#) Tasznka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Igen,azt mutatja.De 2mm-es marófejjel kell számolni belső marásnál,így annál kisebb nem lehet(és ugyebár az 1.57mm-es ív). Külső kanyargós marásnál csak az 1.57mm-es ívvel kell számolni.
Jó kis felárért kivágják lézerrel is .
(#) Zoli_bácsi válasza Tasznka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Bocsánat, teljesen igazad van! Való igaz, 2-es a marófej.
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Én 1,27-es sávszélességet szoktam rajzolni, és eddig még mindig megcsinálták. Azért ilyet, mert arra tippeltem, hogy az 1-es maró egy alapméret.
(#) Tasznka válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Igen ,lehet menni a megadott méterek alá is(én is mentem,bár ott vezetők közötti távolság volt pici(email-váltás után legyártották,de nem garantáltak semmit ).A JLC-sek szerintem több helyen gyártatnak,és átcsúszhatnak dolgok,és meg is csinálják,de jobb azért,ha betartjuk a minimális dolgokat,így megúszhatjuk a levelezgetést.
(#) Alkotó válasza Tasznka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Az én véleményem csak egyetlen csepp a nagy egész óceánjában, de egyetértek a szabálykövetéssel. Tehát ha 2 mm-t kérnek, akkor legyen annyi.
De talán megér egy megjegyzést a tény, mi szerint nálam az 1,27 mm-es "hornyokat" mindenféle utólagos kérdés, levelezgetés, vagy akármilyen akadékoskodás nélkül azonnal legyártották. Ráadásul több ilyen panelom is van, és sosem tették szóvá. Azért az egyértelműség kedvéért mellékeltem egy képet, hogy nálam ez mindig a kontúr valamilyen részét képezte.
(#) Tasznka válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Mellékelek 1 képecskét...Itt látható,hogy néha előfúrnak 0.3-0.4mm-es fúróval a sarkoknál,és azokat marják össze,így lesz pici az ív a kanyarban .Néha meg csak simán tolják 2mm-eressel.Közelről gázosan néz ki,de funkcióját tekintve teljesen jó.

Panel1.jpg
    
(#) devergo74 hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Melyik külföldi nyákgyártó oldallal érdemes gyártatni JLCPCB vagy PcBWay?
(#) kaqkk válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Az alap ár itt sem sok ,viszont hamarabb megjön A jlcpcb-t próbáltam rá nem lehet panasz.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) devergo74 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Köszi az infót, tapasztalatot. Igen én is olvastam itt a fórumon, elég sokan gyártatnak a Jlcpcb-oldalán. Szerintem én is az utóbbit próbálom meg.
(#) kaqkk válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A te döntésed, ha nem sürgős akkor JLCPCB , ha gyorsan kell akkor a linkelt cég .
(#) devergo74 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Nem sürgős, még úgy is alkatrészekre várok.
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Mit jelent a "hamarabb"?
JLCPCB 10-15 munkanapot ígér olcsó szállítással (meg is szokott jönni ennyi idő alatt), és akár 3 napot is tudnak drágább fuvardíjért.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Akár 1 hét alatt is ideérhet
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Mekkora díjért küldenek 1 hetes érkezéssel 10 db 100x100 mm-es panelt? Ezt az összeget lehet összevetni a konkurenciával. (Nálam a legutóbbi rendelések alapján: 13,73 $ 1x10 db panelre mindennel együtt, és 18,22 $ 2x10 db panelre, a JLCPCB-nél 2-3 hetes szállítással)
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
5,48 dollár ...Valahol európában kerül feladásra ha jól tudom ..
Következő: »»   25 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem