Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   757 / 839
(#) Ge Lee válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Abban a formában nem, de van PC táp átalakítós topik...
(#) Egri Frédi válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Mindenki a saját megoldására esküszik és nehéz meggyőzni mások igazáról, különösen, ha az bevált nála. Ezért osztanám meg én is a saját tapasztalatom …
Pofátlanul olcsón jutottam hozzá jó pár darab régebbi ( P3 - P4 ? ) processzor hűtőhöz, ventilátorral. Egy ilyen hűtőborda, ventilátorral kényelmesen elbír egy BD 249 -et ( vagy hasonlót, 2SD1047, stb... TO 3 -as tokkal nem próbáltam ). Az is igaz, hogy nem hajtottam órákon át alacsony feszültséggel nagy áram mellett. Melegszik rendesen, de fél órát simán bír. A ventilátor folyamatosan megy rajta a fentebb említett ok miatt. Hőfokot - pontosat - nem tudok írni - akkor még nem volt mivel megmérni - de a kézzel tapinthatóság határán volt a borda, ami valószínűsíti az 50 °C feletti hőmérsékletet. Ez normál üzemi hőmérséklet …
Nem kell négyzetméteres bordákban gondolkodni, egy ventilátor finom lamellákkal rendelkező bordán többet ér.
(#) CIROKL válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Egy dual tápban legrosszabb est en is van kb8 db teljesitmény tranzisztor !
Tedd egymás mellé a 8 darab pc bordát máris szép méret lessz ,aztán zúgass 8 darab ventilátort mekkora zaj lessz?
(#) pisti89 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Mint írtam korábban a Hiragámra Oldalanként 1-1 rézből készült CPU hűtőt használtam, a 2 bordát 1db venti hűti 5V-ról.
Ismerem ezt a megoldást is és jónak is tartom, de a nagy bordákat is el kell használjam valamire.
Ez olyan mint a sok kondi egy tápban vagy a Capacitor multipler használata..., vagy trafó vs kapcs.üzem...stb (szerintem mind jó, mindig azt alkalmazom amire anyag, alkatrész van, meg hely)
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2019
(#) Egri Frédi válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Hogy akarsz ebből szabályozható feszültségű labortápot építeni ?
A rövidzár védelem már benne van, de állítható áramkorlátot nem tartalmaz. Ezzel legfeljebb a már meglévő trafódat tudod kiváltani, de még mindig építeni kellene egy labortápot ...
(#) Egri Frédi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
A megoldást mindig az alkalmazott táphoz kell igazítani, ez természetes. Én 1 db. tranyóról (FET) beszélek. 2*4 - 5 db. tranyónál én is más megoldást alkalmaznék.

ps. 200*300*80 mm -es (gyári)dobozokat szoktam használni. Hasonló esetre már szereztem 300*80 -as bordát, hátfal helyett ...
(#) Medve válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Egyetértek veled, hatékony bordák ezek, én is ilyeneket használok, ha tehetem. Teszek mindegyikre egy diódát, komparátor figyeli a feszültségét, ha felmelegszik lekapcsol. Ennyi, kivárom míg lehűl, nem kell oda mindenképp nagy vas.
(#) pisti89 hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
BUÉK

És köszönöm a sok segítséget
(#) satlokk hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
BUÉK!
Mechlabor ST-6 tápegységhez keresek kapcsolási rajzot.
(#) pisti89 válasza satlokk hozzászólására (») Jan 1, 2020 / 1
 
3,5-30V/1A
Ezt bármelyik kapcsolás tudja az oldalról.
Vagy van esetleg oka, hogy kifejezetten ezt keresed?
(#) Ge Lee válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 1, 2020 / 1
 
Olyat vett ha jól emlékszem, rajzot szerintem sehol nem fog találni hozzá, max ha visszarajzolja.
(#) kaqkk válasza satlokk hozzászólására (») Jan 1, 2020 / 1
 
Idézet:
„A táp kapcsolása megtalálható a Texas Analóg és illesztő áramkörök című könyvében. A uA723-as IC leírásában.
Nem egy bonyolult kapcsolás.”
Ezt találtam róla ...
(#) satlokk válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Igen egyik csatornája elfüstölt.
(#) satlokk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza satlokk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Ha jól emlékszem abban is 723-as van, ha az enyém lenne, biztosan átalakítanám arra a 723-as rajzra amit ide a topikba feltettem. Szerintem az áteresztőről hiányozhat a védődióda, azért mekkenhetett meg, azt is pótolni kellene ha nincs ott.
(#) kivancsi4 válasza satlokk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Tölts fel egy képet a belsejéről, ha nem találod a megadott könyvben...
(#) pisti89 válasza satlokk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Mivel 2 csatornás, így mákod van.
Szimpla összehasonlítós méregetés elég lesz
(Leméred a jó oldalt adott pontokon, majd a hibásat is)

Ha meg akarod tartani, építhetsz bele korszerűbb elektronikát is mind a 2 oldalra, vagy csak kibontod a hibásat, és abból csinálsz egy klónt, aztán ha a jövőben meghibásodik, csak gyorsan kicseréled a panelt és újra megy)

Nem tudom van-e a kimeneten diódás védelem, ha nincs, akkor lehet kikapcsolás után valami akku, kondenzátor maradt rácsiptetve és az okozott galibát.

(Ha nincs benne, akkor inkább építs bele egyet)

Most látom Ge Lee ugyanezt tanácsolta
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) Egri Frédi hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Uraim !
Tudja valaki mi ez a 4 (5?) lábú valami ? Első ránézésre feszstabilizátornak mondanám csak sokallom a lábait ...
(#) pucuka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
UA78HGA állítható pozitív feszültség szabályzó 5 A.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) Ge Lee válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ha vetted volna a fáradtságot és legalább beírtad volna a gugliba, már rég tudnád...
(#) Egri Frédi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Beírtam, nem hozott még hasonlót sem ...
(#) pucuka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Nekem elsőre hozta, mint látod.
Bővebben: Link
(#) Egri Frédi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Köszi, valami hasonlóra gondoltam én is csak nem találtam.
(#) pucuka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Egyébként lehet még nagyteljesítményű műveleti erősítő is, de akkor biztos nem 78 szerepel a típusnévben.
(#) Egri Frédi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Valószínűleg elüthettem valamit ... Már néztem a negatív párját is.
(#) mr.Cara válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
100% a pozitív feszültség szabályzó mivoltja ! Van nálam is beépítve néhány darab.
(#) Egri Frédi hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
Ismeri valaki ezeknek a "bakelit kockáknak" a gyártóját ?
Hasonlít a Texas - ra, de nem az ...
(#) Medve válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Fusitech, Hongkong, harmadik dzsunka balra. Nem semmi, hamisított hamisítvány? Biztos egy 741 van benne.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) Egri Frédi válasza Medve hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Ezekbe semmi sincs, legfeljebb némi rövidzár … Ha feszt kapnak, melegszenek, de semmi egyéb.
(#) Ódenka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Megfogtad az isten lábát.
Kevés ideig itthon lehetett kapni, nagyon drágán. Egyszer építettem vele valami tápegységet, kis trükközéssel, segédtáppal 0 V-ig lehúzható kimenettel. A határáramot rábíztam a belsejébe szuszakolt tudására.
Következő: »»   757 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem