Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   854 / 1116
(#) xitibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Haladunk többi válasz? Illetve tul hajtás van e a gépen?
(#) antikzsolt válasza xitibi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Az automatikusan induló programok nem lehetnek ludasok?
(#) xitibi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Az alapoktól kell kezdeni, a leirtak alapján elég sok minden gyanús. Csak pár példa : ram hiba, más hardver hibája, vincseszter hiba, Szoftver hiba. Ezért próbáltam infókat kérni. (szoftver hibánál jó lenne tudni mi okozta, és mit okozott.)
(#) antikzsolt válasza xitibi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Érthető a hozzáállásod. Viszont elég sok program betöltésekor nekem is el szokott molyozni a gép. Ilyenkor elindítok egy karbantartót és szépen kilövöm a nem kívánatos programokat. Lehet hogy ez a hiba áll fent a kérdezőnél is.
(#) xitibi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 6, 2020 / 1
 
Értem, ha nem baj annyira nem mennék bele ezekbe a karbantartó szoftverekbe. De természetesen a kérdező majd el dönti mit szeretne. Bár kétlem hogy egy i3 proci 3,5 perces win7 felállással tudna segíteni egy karbantartó.........
(#) antikzsolt válasza xitibi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Sajnos manuállisan én nem tudom hogy hol lehet szabályozni az automatikusan induló programokat. Itt leginkább attól tartok hogy olyasmit kacsolok ki aminek a következményre újratelepítés. nincs kedvem kísérletezni sem jobban belemélyedni mint egy normál használattól eltér.
(#) xitibi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Kezdem elveszteni a fonalat! zsoltee0001 irta hogy 3,5 perc kel a win7 nek hogy fel álljon! Te azt írtad hogy karbantartó programmal meg oldod a problémáid, illetve hogy nem lehet e automatikus indítású program. most meg nem tudod hol lehet beállítani az automatikus indítást?(Egyébként futtatás, msconfig egyik fülén van amit keresel de úgy pisztergáld hogy az könnyen bajt okoz!)
(#) antikzsolt válasza xitibi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Egy kérdést tettem fel hogy nem e lehetséges az hogy sok minden akar elindulni pl: vírust irtók
Érintőlegesen ismerem ezt a technikát de mivelhogy nincs meg a kellő tudásom inkább kárt okoznék mint hasznot. Ezért is használok segédprogramokat.
1 perc alatti indulás és használhatóság . ddr2 ram. ssd. Semmi buhera csak kiiktattam a felesleges programok indulását egy program segítségével. használat után töröltem. Nem jó ha sok program akar egyszerre elindulni. win7 ultimate
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2020

gép.jpg
    
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Ahhoz, hogy pontos képet kapj róla, hogy mi okozza a lassúságot, a Microsoftnak van segédeszköze. Windows Performance toolkit a neve és ebben van analizáló program, ami először összegyűjti az adatokat, majd azokat elemezgetheted - folyamat szinten! Leírja, hogy melyik folyamat mikor indult (ezredmásodpercre), meddig tartott míg futott, megakasztotta-e az indulást. Nekem néhány éve sikerült vele kiszűrnöm annakidején azt a csoportházirendet, ami miatt percekig állt a bejelentkezés, hasznos eszköz.
(#) xxxyyy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Alt+Ctrl+Del >>> Feladatkezelő indítása >>> Folyamatok fül >>> Az összes felhasználó folyamatainak megjelenítése >>> Memória () -ra klikkelve nézd meg mi ette meg a RAM-ot. Ha svchost.exe vagy más nem egyértelmű akkor Teljesítmény fül >>> Erőforrás-figyelő gomb >>> Memória fül >>> Munkakészlet oszlopmezőre klikk. Most az is láthatod, hogy pl.: az svchost.exe-t mi hívta meg.
Amúgy milyen víruskeresőt használsz?
(#) zsoltee0001 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Bocsánat ha félreérthető voltam, a win 7 gyorsan betöltődik, azzal nincs gond, az "üdvözöljük" felirat kb fél másodpercre jön be, hanem ez után, és az se azonnal jön ez a jó pár perces zsibbadás nála
(#) zsoltee0001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Nincs a gépemen semmi vírusirtó és a viberen és dropboxon kívül semmi ami auto start.
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Ezt a programot ki fogom próbálni, de sajna nem az otthoni gépem (ami egyébként gyengébb vas, de mégsincs vele gond, pedig tök ugyanazok a dolgok vannak felrakva) és dúrván besűrűsödött a meló, de igyekszem az általatok javasolt ötleteket ellenőrizni.
(#) zsoltee0001 válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
A folyamatokat néztem és a dropbox exe volt a csúcstartó, még lestem is, hogy akkor hol a másik 3 giga?
Sajna nem írja ki.
Titkolja
(#) blasz hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Mivel közeleg a Win.7 lejárata,így elmentem a mostani állapotában,letiltom a frissítést,mielőtt "gonosz véletlen"frissítés jönne le valamikor,és ezt használom továbbra is.Nem vagyok hajlandó állandó ellenőrzés alatt lenni a Win.10 miatt.Mert itt erről van szó.Elvették a jogot a felhasználótól hogy dönthessen mit szeretne tenni.Akár frissítés ügyben.Igaz 30 napra le lehet tiltani,de közben is keres és tölti is le.Csak nem telepíti.Szerintem amúgy is jobb op.rendszer a Win.7 ...
(#) antikzsolt válasza blasz hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Ezt kifejtenéd bővebben?
Idézet:
„gonosz véletlen"frissítés jönne le”
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
A Windows Performance toolkit-et próbáltad win7 alatt?
ha indítanám a Windows Performance Analyzer-t, amit próbáltam futtatás rendszergazdaként, egy pillanatra előjön egy ablak, de egyből el is tűnik, tehát nem történik semmi.
Ha a Windows Performance Recorder-t indítanám akkor hiba, és jelzi, hogy nem win32-es alkalmazás.
Nem is modtam egy szóval se, hogy az,
egyébként is win7 64 bit-em van, szóval nem értem miért csérog.
Na mindegy, most jött végre +4 giga ram Alitól, majd mindjárt beteszem és vadállat les a gépem
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Természetesen Win7 alól próbáltam és igen, működik. Van hozzá a neten leírás, hogy mi és hogyan kellene menjen rajta.
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Ördög és pokol, hiába van beállítva, hogy soha ne keressen frissítéseket, itt a listába, a mai napon a frissítési előzmények megjelenításébe határozottan megjelenik.
Szóval, hiába van kilőve, amiket eddig felrakott azzal csak erőlködik.

Egyébként hiába raktam be 8 gigát ramnak ugyanúgy maxot használ, tehát a csillagos égig emelhetném akkor se lennék előrrébb.
Ha viszont úgy indítom a gépem, hogy kihúzott net-el és utána dugom be, akkor no problem.
Egyértelmű, hogy még mindig az update szórakozik

mem up.png
    
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Nem lenne egyszerűbb engedélyezni a frissítéseket és akkor ezt az egyet 'elrejteni' (kivétel listára tenni) hogy ne próbálkozzon vele többé?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) xitibi válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Nem, valószínűleg valami hibát okozott egy dll ben és a Windows próbálja javítani. Ezért el görcsöl rajta egy darabig. De, ehhez hogy ezt biztosra ki lehessen jelenteni ismerni kell pár dolgot.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) blasz válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Arra gondoltam, hogy jöhet egy frissités ami szándékosan lassitaná a rendszert,csak hogy mindenképp álljak át a Win.10-re.Van eredeti Win.10 64.bit-em, de már sajnálom hogy megvásároltam,mert egy sz.r,erőszakos rendszer.
De ez az én magán véleményem.
(#) Skori válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Parancssorból indítsd el a services.msc-t, állítsd le, majd tiltsd is le a windows update szolgáltatást. A Win7-ben volt egy bug, ami miatt agyonterhelte a rendszert, amikor firssítést keresett. Annak idején valahová felírtam melyik frissítést kell ilyenkor manuálisan feltenni, ami általában megoldja a problémát, de ma már ennek nem sok jelentősége van, egyszerűbb letiltani a szolgáltatását. Így még kevesebb erőforrás megy el erre. Esetleg (ha másra nem használod) akkor a feladatütemező is letiltható.
(#) antikzsolt válasza blasz hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Igy már értem. Win7 eredeti van fent. A rendszer klónozás után átléptem a win10 re. Megbántam én is. Csak szívás volt vele. Még akkor is töltöget ha fizetősre tettem az adatkapcsolatomat. Én is most kapcsoltam ki a frissítést sőt le is tiltottam.
(#) Tomi94 hozzászólása Jan 14, 2020 /
 
Sziasztok!
Olyan jelenséggel találkozott-e már valaki innen, hogy a PC rendszeresen magától "felébred" alvó módból? Tehát akár a Start menüből, akár a billentyűzet Sleep gombjával készenlétbe helyezem, változó idő (de általában kevesebb, mint negyed óra) elteltével hozzányúlás nélkül elindul és várja a jelszót a kezdőképernyőn.
Az biztos, hogy nem az egér mozdulására indul el, mert már kipróbáltam direkt kihúzott egérrel is. A bekapcsoló gombon jövő pergést szintén kizárnám, mert ténylegesen leállított helyzetből nem indul el magától (még jó..). Készenlétből viszont egyre jellemzőbben igen.
Én arra gondolok esetleg, hogy a táp öregedése miatt (10 évet közelíti már a teljes konfig) valami hálózati zavar juthat be az alaplapba, amit indítási impulzusnak értelmez. Vagy ha így lenne, akkor tapasztalnék komolyabb gondot is a működésben?
(#) antikzsolt válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Cserélj bios elemet. Hasonlóval szenvedtem. Kimerülés határán volt az elem.
(#) Tomi94 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Na ez nem jutott volna eszembe, de van is itthon olyan elem, megpróbálom.
(#) Epu2 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Ki kell törölni a Prefetch fájlokat. Akár mappástól. Sőt, ha nem a tekerős számítógép akkor le is lehet tiltani.
(#) Epu2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Ha letöltöd a W7 egyes és kettes szervíz pakkját, már túl vagy a zömén. Ha elmented, máskor is használhatod (kb. 600MB). Utána van még kb 100 MB-nyi ez az. Ha úgy érzed elég volt, nem csak biztonsági update-nál kell letiltani, de a szolgáltatásoknál is, (saját gép, tulajdonságok, kezelés, szolgáltatások, windowsupdate).
(#) nagym6 hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Üdv. Régi laptopomat -Lenovo T60- szeretném gyorsítani procicserével. Ami benne van:"Intel (R) Core (TM) Duo T2400 1.83GHz. Milyen újabb-gyorsabb procik lennének belevalók, amik csak a foglalatban cserével megoldhatók, nem kell mást mókolni vele, és valóban gyorsabb lesz. Nem nagyon értek ehhez, procit cserélni tudok, ha csak annyi az egész. Természetesen még procit is kell vennem, gondolom használtat, sokat azért nem költenék rá.
Tudom cseréljem gyorsabbra az egészet, de ennek a kijelzője pótolhatatlan, 1400x1050 nekem ez kell, a lapos széleseknél sokkal jobb, és IPS.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
Következő: »»   854 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem