Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   853 / 1116
(#) xitibi válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Ok. Nem vagy kétéves.... a jobb felső sarokban az ablakokban mindig volt 3 gomb....
A Microsoft store ban IS annyi téma van hogy se kedvem se időm végig nézni.
Ha ennyire nem tetszik a win 10 és úgy érzed hogy csak kéne váltani, akkor fogalmazd meg pontosan mi a bajod , nézd meg miért van úgy ( Google) hogy lehet ki kapcsolni vagy megváltoztatni ( Google, fórum , Windows community)
(#) antikzsolt válasza pittti hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Kicsit hírtelen robbanok de akkor nagyot. Időközben rájöttem hogy vannak adatmentő programok amit lehetett volna használni.
(#) Doky586 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Ezt minden alaplap támogatja az utóbbi 20 évben. Nem is ez a gond. Ha ezt a gyorsindítást nem kapcsolod ki, akkor te csak azt hiszed hogy kikapcsolod a gépet, de közben csak hibernálod (a kernelt) és mivel azt hiszed hogy kikapcsoltad nyugodtan szétszeded, le/fel csatlakoztatsz lemezeket. Ez egyenes út az adatvesztéshez, hiszen a kernel továbbrais fut ekkor (csak alszik) és a régi adat cachet ráírja az új lemezre - ezzel mindent törölve. A kivett lemez meg lezáratlan marad.

Az adatoknak lőttek. Amíg be van kapcsolva a gyorsindítás nem szabad semmilyen belső v külső lemezt eltávolítani. Hivatalosan ekkor shift+kikapcsolást kell(ene) nyomni, vagy újraindítás közben kikapcsolni a tápot, de nyilván ez senkinek se jut eszébe hardvercsere előtt..
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2020
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Idézet:
„és mivel azt hiszed hogy kikapcsoltad nyugodtan szétszeded, le/fel csatlakoztatsz lemezeket.”


Aki le fel csatlakoztat bármit is úgy, hogy a táp be van dugva az meg is érdemli.
Ha valami matatás van a gépben a legelső dolog, hogy a tápot kihúzom és várok vele még pár percet mielőtt bármit is csinálnék vele.
(#) deebo válasza attika hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
A HDD-k és hasonlók 5 illetve 12V-al mennek, egyáltalán nem szükséges lekapcsolni a tápot a cseréjükhöz, kihúzni pláne.
(#) attika válasza deebo hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Azzal tisztában vagyok, de bajt nem okozok azzal ha kihúzom.
Nyugodtabb vagyok valamiért
(#) xitibi válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Tévedsz nem minden alaplap támogatja a hibernálást, és a gyors leállítást sem.
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Idézet:
„Aki le fel csatlakoztat bármit is úgy, hogy a táp be van dugva az meg is érdemli.”

Még mindig nem érted?
Ez áramtalanított kihúzott gép esetén is adatvesztést okoz!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2020
(#) Doky586 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Itt egy win10 új szolgáltatásról van szó. Az alaplap valamelyik C5-6 státuszát használja csak. Nem gyártófüggő. Minden win10 ilyen.
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Nem értem, magyarázd el, hogy miért is?
Kihúzom a tápot, semmi nem kap áramot, és cserélek benne adathordozót és adatvesztés léphet fel?

Akkor nekem eddig baromi nagy szerencsém volt mert én mindig így csináltam.
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Jan 3, 2020 1 /
 
Nem kell megmanyaráznom semmit. Ezek elég nyilvánvaló dolgok.
Csak figyelmeztetni akartam a veszélyre azokat akik értenek hozzá.
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 3, 2020 1 /
 
Rendben, mást nem vártam tőled.
Ismerős az ilyen lekoppintós duma, sokan így magyarázzák meg a semmit.

Köszi neked is a nagy semmit.
Akkor az ilyen rendszernél nem is szabad semmit turkálni meg cserélni a gépbe mert akik "értenek" hozzá azok egy életre vásárolnak ilyen gépet és ha valami baj van vele akkor kukázzák az egészet mert Ők értenek hozzá.

Idézet:
„Csak figyelmeztetni akartam a veszélyre azokat akik értenek hozzá.”

Akik értenek hozzá azokat miért is kell figyelmeztetni?
Nem kicsit ellentmondásos az érvelésed nem gondolod?

Ne is válaszolj erre semmit ha megkérhetlek mert nem vagyok rá kíváncsi.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2020
(#) deebo válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
A fast boot melletti kikapcsolás azért nem ugyanaz, mint a C5 C6.
(#) Doky586 válasza deebo hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Bekapcsolt fastboot jelentése: kikapcsolás = (kernel) hibernálás (kép) Bővebben: Link
Felesleges magyarázni hogy hibernált gépen miért okozhat adatvesztést a lemezek cseréje. (még kikapcsolt tápnál is)
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2020
(#) pittti válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Hát - akik elhozták, úgy látszik nem voltak ennyire mérgesek (inkább megijedtek egy kicsit).

Amúgy nagyot kell robbanni annak, aki egy gépbe szerelt winyót össze tud törni!
(#) antikzsolt válasza pittti hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Az üvegszál nyelű fejsze csodákra képes . Biztosra mentem hogy ne kerüljön illetéktelen kezekbe az adatok.
(#) pittti válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
„üvegszál nyelű fejsze” - ez tetszik!
(még hiányzik a szerszámaim közül, de lehet hogy beszerzek egyet!)
(#) zsoltee0001 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Kipróbáltam amit írtál, hát nem tudom eldönteni, hogy jobb lett-e.
Közvetlen elinduláskor indítottam egy firefoxot és egy Inkscape alkalmazást, letérgyelt azon nyomba,
közbe néztem a processzort, max 16%-on ment, szóval nálam nem az okozza a gondot, hogy lefogja.
Mindjárt kipróbálom azt, hogy kiiktatom a win update-t.
(#) xitibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Keres rá a processzorod l1 és l2 méretére. Majd keres rá hogy hogy lehet állítani a registryben, ellenőrizd....
Milyen gyártmányú az alaplap?
Egy vagy több ram modulod van?
Hardver ütközés van?
Mekkora a vincseszter elfoglaltság?
Intel chipset kezelő program verzió szama megfelelő?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2020
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 4, 2020 /
 
Azóta már többször újra megkaptam a "Nem támogatott hardver" ablakot (pár perce aktív csak a gépem, de már ma is többször), úgyhogy igen csak jó lenne valami hackeléssel kiiktatni azt! Amíg lehetne addig nem váltanék Win10-re ha lehetséges... Garantált hogy egy napom rámenne a váltásra...
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2020
(#) zsoltee0001 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Azt hiszem rájöttem a gubancra,
Amikor újra raktam a gépem és olyan progarmot próbáltam indítani ami Visual C++-ot használt dobott egy
Idézet:
„api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll”

Hibát.
Ezután engedélyeztem a windows update-t, így a hibát nyilván azóta kijavította, viszont minden induláskor föltételezem, hogy próbált töltikézni frissítéseket, ez okozta a lezsibbadást, ami egy jól működő Net esetén nem biztos, hogy feltűnő, azomben nálam nincs jól működő net, hanem csak elfogadható (át van lőve légvonalba 100m) 1-2 mega.
Az update kikapcsolása után (most már minek? megkaptam amit akartam )
Jelentősen javult a helyzet, az igazán akkor jó, ha kiveszem az usb sticket.
Tehát kimondhatjuk, hogy a gépet fogja a lassú net, még akkor is, ha nem Net-et igénylő programot futtatunk.
Üdv
(#) xitibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Nyilván nem. De a kérdéseimre nem igazán válaszoltál..
Azt is csak mondom hogy én bizony már rád írtam volna magánban hogy "segítesz e át rakni win 10 re....."
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2020
(#) zsoltee0001 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 4, 2020 1 /
 
Köszi, de eszem ágába sincs átállni a 10-re. Bocsánat, de ez az utóbbi időbe elég pörgős oldal volt és nem ülök a gép előtt folyamatosan, még ha ez távolról úgy is tűnik, próbálok utólag visszaolvasni a válaszokra és kipróbálni az adott tippeket
Üdv
(#) xitibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Rendben
(#) xxxyyy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Visszaolvasva a kommentjeidet nem találtam arra utaló információt, hogy a 4GB RAM-od memóriakihasználtsága hogyan alakult. Saját tapasztalat: jó 2-3 éve kezdtem találkozni olyan 4GB-os Win7-es gépekkel amelyek indítás után üresjáratban is >45% memóriahasználatot mutattak, ami erősen érződött a gépek sebességében. Ezt a Windows Update okozta. Nem volt elég tiltani a frissítések keresését, a szolgáltatást kellett letiltani.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
A "nem támogatott hardver" ablaktól való végleges megszabaduláshoz az ittleírtakat célszerű végrehajtani! Garantált siker. [Disable Unsupported hardware popup in Windows 7/8.1]
(#) zsoltee0001 válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Csináltam egy képernyőmentést közvetlen újra indítás után, úgy, hogy semmi alkalmazást nem indítottam el, látható, hogy pár percig valami akasztja a memóriát 99%-on (eddig csak a processzort néztem) ha átváltottam folyamatok fülre, akkor a dropboxx vitte a legnagyobb részt 20 megával, de akkor min agyalt a másik bő 3 gigával az rejtély.
Teljesen ki van lőve az update.
Üdv

mem.png
    
(#) xxxyyy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Az általam leírt esetben néhány perc után sem esik le ennyire a memóriahasználat. Ez tényleg más lesz. A rejtett folyamatokat is kellene listázni.
Ha sikerül leülnöm egy Win7-es gép elé, folytatom...
(#) xitibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Ha segítséget szerenél kérek egy nagyon pontos konfiguráció leírást, alaplap fajtája a rajta lévő bios dátuma. A benn lévő hardverekről a hozzá használt driverek kiadási dátuma. Van e benne Hardver ütközés, mikori intel chipset Driver van fent van e valami házi program amit te készítettél, mi van le tiltva, nagyvonalakban ennyit mindenképpen tudni kéne.
(#) zsoltee0001 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Huh... olyanokat kérdezel tőlem
i3-3240 cpu 3,4Ghz
Asus P8 H61 chipset
ez van ráírva az alaplap dvd lemezére.

lemértem, 3,5 percig tart nála a zsibbadás, ha ez idő alatt erőlködök, nem hagyom kávézni akkor képes és kékhalált is dob.
Üdv
Következő: »»   853 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem