Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Háromfázisú motor lágyindítása
Lapozás: OK   5 / 5
(#) S I 76 hozzászólása Jan 13, 2020 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!
Igaz nem vagyok előrébb de legalább tudom hogy nem lehet vele elindítani!
A lényeg az hogy csk meg kellene forgatni egy picit hogy ne rövidzárról induljon a motor mert állandóan leold a B 25A kismegszakító!
Nem lehet csillag-deltába indítani mert ez a motor csillag üzemü motor.
Egy szalagfűrészt hajt!
Itt az adattáblája!
(#) Peter65 válasza S I 76 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Szia!
Továbbra is azt javaslom, hogy rajzold vissza legalább az egyik fázis rajzát. Lehet, hogy a teljesítmény félvezető cseréjével orvosolható a probléma.
A legjobb lenne, amit már írtam, az ellenpárhuzamos tirisztor. Ha az nem illeszthető az áramkörhöz, akkor meg lehetne próbálni alternisztorral, annak egy fokkal jobbak a kommutációs jellemzői, mint a triaknak. Kínából viszonylag olcsón hozzáférhető a TPVD1225 vagy TPVD1240.
De előbb kellene a kapcsolási séma, hogyan működik a gyújtójelképző áramkör.
Persze csinálhatsz teljesen újat is, ha van benned elég ambíció.
És persze lehet venni is lágyindítót, vagy frekvenciaváltót.
(#) Atis57 válasza S I 76 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Szia!

Igen igy marad a "magyarosch -hekmány." Avagy a józan paraszt részegen?
Lábpedállal megemeled a motort (Laza ékszij) s akkor 500W -s izzóból 2db (mint inditó ellenállás)
felpörgetni --kapcsolóval rövidre zárva , ékszij vissza feszitve .?

ilyeneket már láttam --s a B20 A kismegszakitóról elindul.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2020
(#) szsrobert válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Az nem elegge Tudom Ányos.
(#) bojtorlaszlo hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.Lehet , hogy halott ötlet de egy 2300 wattos einhell sarokcsiszoló lágyindítóját lehet alkalmazni 3 fázisú 2.2 kw-os aszinkron motor inditására egy fázisról?
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) Gafly válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Hogyan gondolod?
(#) bojtorlaszlo válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Így gondoltam
(#) konop válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Nem igazán jó, mert az aszinkron motorok nem szeretik a fázishasítást a működési elvükből adódóan.
Sorba kötsz a motorral valami ohmikus terhelést (pl olajkályha vagy valami villamos fűtő) addig, amíg felpörög.
Vagy használhatsz frekiváltót, ez a legjobb. Vagy a régi körhinta lágyindítási módszer sem rossz, csak sok helyet foglal. (és lehet, hogy nem olcsóbb, mint a frekiváltó. )
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) pucuka válasza konop hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
A régi körhinta motorokat ma már nem nagyon használják, picivel bonyolultabb a forgórész tekercselés, és a csúszógyűrűk miatt mint egy eleve rövidrezárt forgórészű motor.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Valamint több a kopó alkatrésze is (úgymint szénkefe, csúszógyűrű, bele is kell néha vizelni, etc.).
Ehhez képest a kalickás motor "faék", csak a csapágy ne lenne benne. De az meg a másikhoz is kell. Bár abból is van tartós...
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) bojtorlaszlo válasza konop hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Szép és jó körhinta stb.Valós működő dolgot-a frekvenciaváltón kívül- esetleg valaki?Vettem óccó kinai frekiváltót nem sokáig bírta.Van 200 ohm-os fékellenállásom sorbakötve esetleg mint fütőbetét vagy halogén izzó?
(#) GPeti1977 válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem