Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 66
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Ne vedd bántásnak de folyamatosan olyan információkat adsz amiket nehéz értelmezni.
Mi az 5,48 $? És ha esetleg csak a szállítás akkor mennyi a panel? Azért merülnek fel ezek a kérdések, mert az összes költség ismeretében lehet racionálisan mérlegelni egy-egy lehetőséget.
Gondolom egy próbarendeléshez regisztrálni kell, és egy csomó információt megadni. Ezt lehetne kikerülni ha pontosabban fogalmaznál.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 14, 2020 / 1
 
Egyértelműen a tervek szerint készült el a panel. A JLCPCB oldalán lévő automatikus gerber megjelenítő által generált kép nem követi hűen a tervet, de a gyártás tökéletesen pontos. A villámnézeti kép is pontos.
Azt gondolom ez így éppen tökéletes állapot. Persze lehetne a megjelenítés is pontos, de nem érzem életveszélyesnek ezt az apró kis látványhibát ha a végeredmény kifogástalan.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020
(#) Massawa válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Én mind a kettöt kiprobáltam meg a 3.-t is (Seeed) abszolut semmi különbség nincs köztük, az árban is csak filléresek a különbségek, vagy ugyanannyiért az egyiknél 5 lapot kapsz a másiknál meg csak egyet.. miután azonban nevetséges összegekröl van szo ( föleg ha egy darabot akarsz rendelni), nem igen érdemes ezen rágodni. Igy maradtam a PCBWAY-nál. Eddig mindig nagyon jol pontosan és gyorsan dolgoztak ( a szállitással együtt is). Kontom van mind a 3-nál.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Az ár és a minőség szerintem is kikezdhetetlen mindkét nagy gyártónál.
Néhány rendelés tapasztalata alapján mégis van egy lényeges eltérés. A PCBWAY az "egy panelon több minden" elvet mereven nem támogatja. Persze ezt előre le is írja, tehát tisztességesen áll a kérdéshez. A JLCPCB szintén hasonlókat ír, de mégis engedékenyebbek. Általában egyáltalán szóba se hozzák, vagy ha mégis, akkor nyitottan értelmezik a magyarázkodást -legalábbis az enyémet-, és hagyják magukat meggyőzni.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Nem tudom, ilyen gondom soha nem volt. Egyszer kellett sok kisebb panel, gondoltam felmásolom öket egy kb 10x10 cm-sre ( 8 volt egy lapon) és kimaratom. Visszaszoltak, hogy olcsobb, ha 40 minipanelt rendelek. Igy azt tettem, és olcsobb volt, mint az alapárban számolt 5 darab 10x10 cms panel lett volna maratás nélkül.. ( extra árat adtak, mert több mint 10 egyforma darabot rendeltem.)
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Igen, az egyformák többszörözése az mindkét helyen egyedi eset, és kedvezően állnak hozzá. Amit én említettem az olyan helyzet, mikor mohóságból az amatőr különböző áramköröket igyekszik egyetlen panelre felrakni, és így próbál extra előnyhöz jutni. Persze a JLCPCB-nél sem működik ez mindig, de a határ sokkal rugalmasabb mint a PCPWAY-nál.
Ezzel együtt is, mindkét céggel maximálisan elégedett vagyok.
Ezt írod: "Kontom van mind a 3-nál." Elmondod mit jelent a szó, mert nem értem sajnos?
(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
A JCB támogatja ezt oly formában, hogy te a paneloknak egy közös körvonalat rajzolsz, csak a pozició szitán jelölöd, hol kell vágnod és magad vágod szét.

https://support.jlcpcb.com/article/49-pcb-panelization
Idézet:

f you are just in the prototype phase and want to save money, then you can use the following trick. Place your different designs all inside one overall board outline and use lines drawn in the silk layer to mark out the separate the PCBs. Then, when you receive the PCB, carefully cut them apart yourself”


Amit te rendeltél ott a panelek között kértél vágást, marás vagy v-groove-ot és mégis megcsinálták egy panel árban?
(#) Alkotó válasza majkimester hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Egyetlen kontúros panelokat igyekeztem rendelni, belső vágások nélkül.
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
A vágomarás eddig mindig extra és drága mulattság volt. Érdekes ha csak a lap külsö konturját kellett marni ( sarkat lekerekiteni és kimarni mélyedés egy konnektornak a szélen) azt egész kis pénzért megcsináltak.
Én csak furratni akartam a vágás helyén arra jött a válasz, hogy inkább ök szétvágják ingyen. ( két cégnél is ugyanez volt a válasz).
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2020
(#) Sick-Bastard hozzászólása Jan 21, 2020 /
 
Üdv!

Következzék egy sóher/skót/hungarikum kérdés...

A JCL-nél 100x100mm-es NYÁK:
- 4 oldalas nyák - 28USD/5db - 29USD/10db
viszont
- 2 oldalas nyák - 2USD/5db - 5USD/10db

Ha én egy 4 oldalas NYÁK-ot áttervezek 2x2 oldalasra (elfelezem), akkor azokat egymásra forraszthatom?
A NYÁK elvileg nem lenne vastagabb, mivel alapból 1.6mm-es ajánlanak mit 0.6mm-esre is le lehet cserélni felár nélkül. Sőt akkor 6 rétegűt is lehetne? (~1.8mm vastagság)
(#) niedziela válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Annyi különbség lesz, hogy az 1x 4 rétegű panelben a belső rézrétegek nem érnek össze.
Ha te 2x2 réteget egymásra teszel, akkor a belső két réz összeér.
Vagy teszel közé szigetelőt, vagy nem. Ezt te döntöd el, meg majd az áramkör működése.
(#) benjami válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
A 4 rétegű panelban 3 szigetelő réteg van. A 3db 0.6mm réteg = 1.8mm, ez ki is jün. Viszont ha középre csak egy furatoknál átlyuggatott réteget teszel, akkor a nem fog találkozni az alsó 2 réteg a felső 2 réteggel. Ha oda is lyukgalvános lyukakkal ellátott réteget teszel akkor elméletben már találkozik, csak meg kell oldani, hogy biztos legyen az érintkezés a találkozó rétegek között. Viszont így nem kettő darab kétoldalas panelt kell gyártatnod hozzá, hanem hármat.
(#) Sick-Bastard válasza benjami hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
benjami és niedziela köszönöm a válaszotokat.

Csak hogy jól értem e a dolgokat:
Ha én egy 4 rétegű NYÁKot (all4layers) szét szeretnék szedni akkor azt így tehetem:
- 2db 2 rétegűre (bottom_pcb + top_pcb), akkor a 2 NYÁK közé kell egy 3.-dik is.
Ami csak furatos (middle_pcb_wo_traces).
- 4db 1 rétegűre, ami már eléggé vastag lenne... meg drágább mint a fentebbi.
vagy:???

- 2db 2 rétegűre (bottom_pcb + top_pcb), közé egy 3.-dik is vezető sávokkal ellátott (middle_pcb_w_traces), ahol
a középső NYÁK alsó fele megegyezik az alsó NYÁK felső sávjaival, ill. a középső NYÁK felső fele pedig a felső NYÁK alsó sávjaival, nem?

Hátha táblázatban érthetőbb mire is gondolok (layer_orders.jpg).
(#) niedziela válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Igen a 2x2 között van egy 3. Lemez
Pótolhazod valami vékony fóliával is.
(#) benjami válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Miféle cucc az amihez 4 réteg kell? Szerintem azokon a BGA vagy 150láb feletti tokokat tartalmazó nagysűrűségű paneleken amik 4 réteget igényelnek amúgy is kellene a furatgalván folytonossága (hogy legyen összekötés a rétegek között). Amik meg ezt nem igénylik azok megoldhatók 2 réteggel is.
(#) Kovidivi válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Arra figyelj, hogy a 4 rétegű nyáknál bármelyik réteg között lehet via, míg a te megoldásodnál nincs ekkora szabadságod.
(#) Sick-Bastard válasza benjami hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
niedziela, benjami, Kovidivi köszönöm a válaszokat.

benjami:
Picit nehezen ment egy 2 oldalas megtervezése (nem vagyok profi) és ekkor jött a gondolat, hogy mi lenne ha... Gondoltam rákérdezek.

Ez a megoldás amúgy is csak a prototípushoz kellene. Ha elégedett vagyok, akkor csak-csak rászánom azt az extra összeget.
(#) nagyg282 hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Sziasztok !
A PCBWAY-nél szoktam panelt csináltatni ,de most egyszerre 3 külömböző 2 oldalas panelt szeretnék rendelni egyszerre !
Ennek miként megy a rendelése ?
Válaszokat előre is köszönöm !
(#) Massawa válasza nagyg282 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Egyszerüen feltöltöd a 3 rajzot es kivárod még megvizsgálják. Megbeszéled velük az árat és kész.
(#) madzagos hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Kintről rendeltem én is panelt. Megérkezett, meg vagyok elégedve vele.
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Megérkeztek végre a nyákot, JLCPCB-től. Először használtam kontúrmarást és marást, nagyon jól sikerültek! Direkt raktam egy téglalapot a nyákra, a sarkok lekerekítés nélkül voltak megrajzolva, kíváncsi voltam, rákérdeznek-e a sarokrádiuszra vagy csak simán elkészítik. Nem kérdezősködtek. Gondolom előfúrtak neki a sarkokban, és kimarták. Nem lett rossz, mondjuk kicsit el van csúszva a marás és a fúrás egymáshoz képest. A sarokrádiuszt 0.75mm-re tippelem.

A két nyák közé tettem tördelési pontokat, erre reagáltak is, hogy legalább 3mm hosszú legyen az rész, ahol nincs végigmarva. Nagyon könnyen törik, szuper.

Vicces volt, mert rákérdeztek, hogy az alsó nyák miért üres, és hogy akarom-e, hogy a felsőt rámásolják az alsó területre? Válaszoltam, hogy úgy jó, ahogy van.

Kicsit drágább lett a nyák, mert 120mm széles, de ez még belefér.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2020
(#) Sick-Bastard válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Üdv!

A JLCPCB-nél, ha jól értem ez nem támogatott.

Táblázat első sora Layers:
Idézet:
„(Don't support Blind/Buried Vias)”


Mely más gyártó támogatja ezt? (Csak kíváncsiságból kérdezem.)
(#) benjami hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Kicsit off ugyan de megkérdezném. Tudtok olyan helyet ahol plexi (acrylic) lézervágást vállalnak hasonló módon mint ahogy a távolkeleti nyák gyártók dolgoznak? Tehát feltölteném a kivágandó alakzatokat gerber formátumban és küldenék a kész lapokat. A DSO138-hoz akár külön is kapható átlátszó dobozkához hasonlót szeretnék saját tervezésű cucchoz.
(#) neogeo2 válasza benjami hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Dekoros cégek csinálnak ilyet. Ebben az irányban érdemes kutakodni. Békéscsabán tudok kettőt is, ha érdekel adok telefonszámot privátban.
(#) kaqkk válasza benjami hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Ha nem fontos a lézer (CNC marógép is megfelel ) akkor keresd Bácsi Zolit itt a fórumon.
(#) usane válasza benjami hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Budapesten is van több is. Nem akarok senkit reklámozni szóval csak Mk....i (Úgy emlékszem nem a legolcsóbbak), a másiknak nem jut eszembe a neve amit néztem anno, de ezeken kívül is van több is aki plexit lézervág.
(#) Lucifer válasza benjami hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Mekkora méretekről és mennyiségről van szó?
Van egy K40-em meg ~egy négyzetméter 3-as plexim.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020
(#) benjami hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
neogeo2: Köszönöm, de Budapesten lenne (ha ott Békéscsabán kettő is van, akkor itt sokkal több lesz)
kaqkk: A CNC maró sem rossz, de tudtommal elég nehéz marni a plexit, mert nyúlik, és rátekerik a marószerszámra.
usane: Köszönöm, majd körbenézek.
Lucifer: Kicsi méretről (max 20x15cm), és 1-2 darabos mennyiségről van szó.
(#) Lucifer válasza benjami hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
300*200 mm-t tudok vágni csak én keleten vagyok.
Pesten a Makerspace-t meg a Hurba-t tudom hogy van lézervágójuk.
(#) aticska válasza benjami hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Szia!
A jövő hét elején érkezik a gépem. Beüzemeljük, beletanulunk, utána szívesen segítek
Következő: »»   26 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem