Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2229 / 2486
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Megnéztem a doksiban a NYÁK-ot, nem igazán ad esélyt az elcserélésre.
A legutóbbi beszámoló szerint az egyik csatorna stabil, bár nem tudom a teszteléshez bevetett módosításokból jelenleg hány funkcionál.
A lebegő kimenetű csatorna jónak mutatkozott mikor a diff. erősítő emitterek a főtápról kapták az áramot egy csupasz ellenálláson keresztül.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Idézet:
„A lebegő kimenetű csatorna jónak mutatkozott mikor a diff. erősítő emitterek a főtápról kapták az áramot egy csupasz ellenálláson keresztül.”


Akkor már csak a két 0,6-os dióda és valamelyik áramgenerátor tranyó maradt. De én megfogadnám a te tanácsodat és az áramgenerátorokat elhagynám és egy ellenállással oldanám meg. Vannak hibák, amikre sosem derül fény. Nekem 20 éve van a fiókban egy nyák, amin két forrpont között van 3cm és rövidzárlat, vagyis pár ohm. Namost a két fólia szemmel láthatóan nem találkozik. Nem merem elővenni....
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Következő a felállás.
Q552 tranzisztor cserélve,ellenállás kivéve. JP13 átkötés lekötve segédtáp nélkül állnak a kimenetek,nincs lebegés. 24 Volt külső táplálásnál párhuzamosan lebegnek,megegyező mértékben. Megszűnt az ellenütem. Viszont ha vissza rákötöm a saját +17 Voltos segédtápot,akkor valami gerjedős zavar szerű dolog jelenik meg mind két kimeneten. Ránéztem erre a +17 Voltra és sima,rendben van. Q51-et próbáltam cserélni,nem hozott eredményt.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Megvizsgáljuk a panelen a testvezetést. Várd meg míg a pufferek kisülnek, vagy kis értékű ellenállással gyorsítsd fel ezt a folyamatot!
Az ellenállásmérő egyik ágát csatlakoztasd a pufferekhez közeli test pontra, ezeket a doksi alapján 94, 97 jelzésűnek látom. Mivel tized-ohmokat mérünk, törekedj hibátlan érintkezésre!
A trafó középleágazás bekötöttségét a biztosítékokra mérve láthatod. Azonos, 1 Ohm-nál kisebb értéket várunk.
Mérendő továbbá a hangszínnél az R477, 577 közös pontja, a feszültségstabilizátoroknál pedig D51, 52-é. Ezek alig lehetnek nagyobbak mint amit a mérőcsúcsok összeérintésével mutat a műszered.
(#) Kovidivi válasza CHZ hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Ez még gyengébb: Bővebben: Link.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Elvégeztem a méréseket. Rendben vannak a kéréses testvezetések. Trafó közöspont is rendben van. Mind két oldal 0.5 ohm értékű.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Következik a csatornák független vizsgálata, így az eredeti állapothoz közeli felállásban.
A csatorna leállítása az R4(5)53 ellenállás kiemelésével (elég az egyik lábat) történik, ettől az teljesen árammentessé kell váljon.
Kérdés az aktívan hagyott csatorna kimeneti viselkedése.
Még előzetesen kérlek mérd meg az R4(5)91 ellenállásokon eső feszültséget és jelezd, ha kívül esik a 15-45 V-os tartományon! Kikapcsolt csatornánál itt 0 V-ra kell esni a feszültségnek.
(#) blasz hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Sziasztok van 3db ilyen kis végpanelem,nagyon melegszenek a tekercsek rajta,mit tudnék tenni vele hogy jobb legyen?Nem értek a kapcs.üzemü végfokokhoz,ezért kérdezem.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
R491 és R591 ellenállásokat merre lelted meg?
(#) tothbela válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2020 / 1
 
Le kell cserélni a 10uH-is induktivitásokat, nagyon alul vannak méretezve. Légmagos induktivitást csinálhatsz te is. 10mm-es fúrószárra két rétegben feltekersz 0,5-ös huzalból 40 menetet. Ez 10-12mm hosszúságú lesz. Melegítesz rá zsugorcsövet, vagy ragasztóval bekened, majd lehúzod a fúrószárról. Ez kb 10uH és nem fog melegedni ebben a kapcsolásban.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Megvannak. R491 ellenálláson 8 Volt,R591 ellenálláson 8,46 Volt esés mérhető. Mindjárt elvégzem a leválasztást.
(#) blasz válasza tothbela hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Köszi kipróbálom.A tekercsekre 100 as van irva az az induktivitás értéke?
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
R453 leválasztva. A másik (aktív) oldalon észlelhető nagyfrekvenciás zavar,lehet gerjedés nem tudom. Csekély mennyiségű. Valamint lebeg úgy ahogy eddig is.
(#) Skori válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Kép1
Kép2
Egy közös módusú 2x 7uH körüli tekercs hozzáépítése drasztikusan lecsökkenti a nyugalmi áramot, és a tekercsek melegedését.
(#) tothbela válasza blasz hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Igen. Az induktivitás értéke uH-ben. Az első két számjegy az érték vagyis tíz, a harmadik számjegy a szorzó. Vagyis egy. Ez tíz a nulladikon. Tehát egy. Azaz 100 azt jelenti hogy 10uH.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2020
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Rendben, kéne az ellenpróba is R453 be, R553 ki.
Az R4(5)91 megbújt a trimmer tövében, de látom közben megtaláltad. Majd visszaolvasom a korábbi méréseredményeket, de ránézésre a rajtuk folyó 2 mA nagyon kevés.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Szvsz,Szerény véleményem szerint jó a 2_mA.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) blasz válasza tothbela hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Ez jó lenne?10uH 3A

19406.jpg
    
(#) tothbela válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2020 / 1
 
Őszintén nem tudom. A gyári induktivitásoknál két áramértéket adnak meg. Egyik a huzal áramterhelhetősége, másik a mag telítési árama. Ebben a kapcsolásban 12V tápfeszültségen 4 Ohmos terhelésen eléri a 3A-t. Ami most van benne gyárilag, szerintem az sem rosszabb. Szerintem valami 10A terhelhetőségű kellene inkább.
(#) blasz válasza tothbela hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Köszi körbenézek,késziteni nem tudok nincs alapanyagom.
(#) karcsi hozzászólása Jan 16, 2020 /
 
Boldog új esztendőt kívánva üdvözlöm a fórumozókat.
Szeretném a segítségeteket és a véleményeteket kérni az alábbiakhoz. Vásároltam egy Kínában gyár-
tott, TPA3251-es IC-t tartalmazó D osztályú erősítőt. Szinuszjellel vizsgálva a 8 ohmos műterhelésen-
30V-os tápfeszültség mellett- 40W-ig szép a jel. Kis kimenőjelnél még látható a 600 kHz-es mitavételi jel is. Szerettem volna az orosz RMAA 6.2 mérőprogrammal is megvizsgálni az erősítőt, a kimeten
lévő 1/2 tápfeszültség miatt MKL kondenzátorokon keresztül, de a hangkártya aszimmetrikus bemene- te miatt szükség lenne egy differenciális bemenetű fokozatra. Ehhez kérném segítségeteket, és egyúttal
véleményeteket erről, és a TPA3255-ös IC-t tartalmazó erősítőről. Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) highand válasza karcsi hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
A szimmetrikus kijáratú erősítő vizsgálatához szükség van egy fokozatra, ami a szimmetrikus jelből aszimmetrikus jelet csinál és egyben lecsökkenti a jelszintet akkorára, amit a hangkártya elvisel.

Ilyet készen vásárolni nem lehet, ezt el kell készítened. Itt találsz is ilyen rajzokat.

Ha vállalod az elkészítést, akkor a szükséges kapcsolási rajzzal segítek, de más is fog tudni áramköri rajzot adni neked ehhez.

Vállalod?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2020
(#) tothbela válasza karcsi hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
A mérőprogram nem tud alapból szimmetrikus jelet fogadni? Pontosabban a L-R csatornák különbségi jelét kezelni?

A hangkártyád minőségéhez kell hangolni a szimmetrikus előfokot, nehogy ágyúval verébre...

Milyen a hangkártyád? A hangkártyák többnyire kommersz bemeneti erősítővel vannak ellátva annak ellenre, hogy bennük az AD átalakítók szinte mindig dedikált gyártó termékei, és alapból szimmetrikus bemenetűek. Bár nem tudom milyen hangkártyáról van szó, lehet külső, lehet belső, több bemeneti buffer van rajtuk mint amire szükség van. Ezeket felhasználva meg lehet hekkelni úgy a kártyát, hogy szimmetrikus jeleket tudjon fogadni. Nagyon budget kártyán nincs ilyen lehetőség, mert még az AD konverter is csak része valami cél IC-nek és csak aszimmetrikus jelet fogad, de akkor azzal nem is szabad méregetni.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Sziasztok
Megèpítettem ezt a Baji fetes modult de nem irfp 240/9240 hanem csak irf640/9640
Azt szeretnèm kèrdezni hogy ezekkel a vègfetekkel mennyi lehet a kimenő teljesítmèny s hogy mennyi lehet a megengedett fesz amit ezek a fetek el bírnak
(#) tothbela válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 17, 2020 / 1
 
Tápfesz ugyanannyi, teljesítmény is hasonló, de a meredekebb transzfer miatt hajlamosabb lesz a megfutásra.
(#) pinyó39 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 17, 2020 / 1
 
Régi analóg Ágotákban is ezek, meg 630/9630ak mennek, viszonylag megbízhatóan, az évek alatt azért jópár adott füstjeleket hogy javítás kérnék Beszerelés elött érdemes összeválogatni a biztosabb működéshez a FETeket.
(#) Tiggey hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Üdv mindenkinek! Reloop dominance 702-höz nincs valakinek kapcsolása? Vagy legalább mik a gyári végtranyói? Köszönöm.
(#) karcsi válasza highand hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Köszönöm válaszodat és segítőkészségedet. Az erősítő méréséhez olyan teljesen földfüggetlen, szimmetrikus bemenetű, és aszimmetrikus kimenetű kapcsolás kellene, aminek az erősítése
a=1 körüli. Az erősítő különböző, teljesítménytől függő kimenőszintjét már ez előtt kellene
szimmetrikusan, kettős potival a méréshez beállítani. Találkoztam már ilyen két,illetve három
műveleti erősítős kapcsolással, de még nem próbáltam ki ezeket. Az ajánlott rajzok között nem
találtam megfelelőt. Vállalom az elkészítését, ha segítesz. Előre is köszönöm.
(#) karcsi válasza tothbela hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Üdvözöllek,és köszönöm érdeklődésedet.
Packard Bell laptopon van a mérőprogramom. A hangrész az alaplapon van, nem különálló. Csak
egy bemenete van. Eredetileg mikrofonhoz volt beállítva, de leszabályozva az előerősítőt, egy
10 Hz-től 40 kHz-ig lineáris bemenetet ( aux ) kaptam a mérőprogramhoz. A hang be- és ki-
menetet összekötve, a mérőprogrammal megmértem a hangrész minőségét. Az alábbi
eredményt kaptam: Amatör mérésekhez megfelelőnek tűnő adatok.

frekvenciamenet: 20Hz és 40kHz között 0,2 dB-en belül
zajszint: -91 dBA
THD: 0,006%
IMD: 0,017% sztereo áthallás: -83 dB
(#) Tiggey válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 17, 2020 / 2
 
A füst az vagy karbantartás hiánya, vagy túlhajtás eredménye. Rendszeres takarítást igényelnek, könnyen megrakodik porral szösszel a panel és hűtőlemez köze. Meg amit érdemes szem előtt tartani, hogy eléggé kihegyezett végfokok az Ágoták. Ha tudod meddig hajtsd, örök élet. A +3db.-s led nem azért van rajtuk hogy próbálgassa az emberfia. Nekem dinamikakompresszor/csúcslimiter "védi" , semmi bajom nincs velük.
A XXI. századi anyagspórolásra való tekintettel csakis 640/9640 javallott szigorúan válogatva ha mégis elpusztul.
Következő: »»   2229 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem