Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   855 / 1116
(#) nedudgi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 19, 2020 / 1
 
Itt megtalálhatod, de pontosabb modell/típus azonosításra van szükség. Ezeket a gép adattábláján találod meg.
További segítség.
A merevlemez cseréje SSD-re megvolt?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) Ronin válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 19, 2020 / 1
 
Ehhez ha jól látom a T7600-as a legerősebb processzor. De hogy mennyivel lennél vele előrébb, azt passzolom.
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Régi HDD van. Tehát ez a procicsere bonyolultabb, mint simán egy-kettővel újabbat betenni, és biztosan jó.
Gép hátoldalán ezeket találtam, meg sok kínai betűt.
Type 2007-CTD S/NL3 A7673 06/06. product ID:2007WAD. Factory ID:T
Lehet, SSD-re csere lenne a biztosabb.
Köszönöm.
(#) nagym6 válasza Ronin hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Volt egy T7xxx -hétezer nemtudom hányszáz, talán 7200- proci betéve, nem működött vele. Mást nem csináltam, nem értek hozzá.
Lehet, SSD-re csere lenne.
Köszönöm.
(#) Ronin válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 19, 2020 / 1
 
Akkor csak a T2700 marad mint lehetőség.
(#) nagym6 válasza Ronin hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Az meg gondolom sokat nem jelent, procicsere ötlet kilőve. Ha nagyon lassú, kap SSD-t.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 19, 2020 / 2
 
Ha lassúnak tűnik a laptop egy SSD, egy újratelepítés és esetleg memória csere/bővítés (ha kevés van) sokat segíthet. Én pont a procihoz nem nyúlnék, ott nem nyersz annyit, mint egy HDD->SSD cserén. Most vettem én is egyet, 240GB 12eFt, bőven elég a windows-nak. A régi 1T-s meg megy a DVD meghajtó helyére egy 4eFt-os "HDD Caddy"-ben.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 19, 2020 / 1
 
Köszi, már biztosan SSD -re csere lesz.
(#) Szasza9668 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Én is cseréltem ssd-re mert lassú volt az i7 2. gen. asus k53sv laposom. Most a win 8.1 embeded 5 másodperc alatt áll fel.
(#) zsoltee0001 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Azért nem foglalkozttam a SP telepítéssel, mert
letöltet velem egy 1,9GB .iso kiterjesztésű filet, aztán, mivel win7 nem tudja alapból kezelni, oké töltsünk le egy daemon toolst, telepíteném.... hiányzik a .net keretrendszer (tisztán emlékszem, hogy már rég fölraktam) oké, töltsd le... visszaugat, nem támogatott ezen az oprendszeren.
(#) villanyipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 21, 2020 / 1
 
Még sosem találkoztam olyan automatikus frissítéssel amit ne telepített volna magának bármely Windows, furcsa géped van.
(#) zsoltee0001 válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Service packot akartam telepíteni, nem frissítésre rábízni a gépemet a microsoft kénye kedvére
(#) villanyipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Spoiler veszély az Sp is telepíthető frissítések közül,ha más nem kell a listában ki pipálod.
(#) zsoltee0001 válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Kipróbáltam.... Srácok, nem véletlen mondom azt, hogy föladom.

update.png
    
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
(#) Epu2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
A MagicIso egy kis program és CSAK, (nem csak), virtuális meghajtót csinál. Ék egyszerű.
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Win7 sp1 már 9 éve jött ki. Ha azóta nem volt frissítve, akkor én ledózerolnám (a már belakott vírusokkal és trójaiakkal együtt) és tiszta frissítésekkel integrált ISO-ból tisztán újratelepíteném DVD-ről v pendriveról..
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2020
(#) zsoltee0001 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Kb 1 hónapja lett újra rakva a gépem, full tök az a telepítő ami a laptopomra is, azzal nincs gond, a PC-m meg nem futnak a visual c-t igénylő programok.
Ezrét akartam a frissítést, ezen kívül esze,be nem jutna.
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Akkor tegnap milyen 1,9GB SP ISO-t töltöttél le? Link
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2020
(#) Epu2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
A W7 sp1-e nekem is üzen ilyen. Másnap simán felment.
(#) ujfalusi hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Szevasztok!
Az a problémám pendrive-ra akarok másolni. Amig 1-2 Gb- a file semmi probléma, de ha 10Gb-os akkor azt irja ki tul nagy a file. A pendrive üres, és 32 és 64 Gb-os. Ez miért van?
Köszönöm a válaszokat.
(#) tibibalogh520 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Egyedi fájlok a FAT32-ben maximum 4GB nagyságúak lehetnek.
(#) ujfalusi válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Értem, köszönöm.
(#) Doky586 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Át kell formáznod exFAT-ra.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020

pen4.PNG
    
(#) ujfalusi válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Köszönöm a segitségedet, ez volt a nyerő.
(#) FAZ1 hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Hali!

Bárhová klikkelek az egérrel, hogy pl. megnyissak bármely könyvtárat, rendre azt kapom, hogy -
"A fájlhoz nincs társítva a művelet végrehajtásához szükséges program. Telepítse a megfelelő programot, vagy (ha az már telepítve van) adja meg a társítást a Vezérlőpult Alapértelmezett programok eszközével".
Érdekes, de mindez nálam egyik napról a másikra hová lett?
Ha azonban bemegyek a Vezérlőpult megfelelő és felemlített helyére, ott bizony ilyen lehetőséget nem találok, mert egyszerűen nincs!
Semmi kedvem persze a TELJES win***t - csupán egy ilyen apróságért - rögtön újra-telepíteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) villanyipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Szia!
Ha jobb klikkelsz rá elérési út helyesen van megadva, valóban ott van a helyén a program és a helyén el is indul?
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Üdv! Összeállítottam egy ősrégi Asus P5VD2-VM alaplappal WinXP-s PC-t. Nosztalgiából szeretném a floppy meghajtót életre kelteni, eddig sikertelenül. Ha behelyezek egy floppyt, lassan forgatja, de a fej mozgását nem hallom. A zöld LED állandóan világít, akár van benne lemez, akár nincs. BIOS-ban semmi ehhez kapcsolódó beállítást nem találtam, csak be és ki lehet kapcsolni, a boot priority menüben nem látszódik - ez szerintem baj. Mit érdemes még megpróbálni?
(#) tibibalogh520 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Ha jól emlékszem, az adatkábelt fordítva is rá lehet dugni a meghajtóra. Ha véletlen fordítva volt rádugva, akkor világított a LED folyamatosan. Legalább is emlékeim szerint...
Próbáld meg megfordítani, ha egyáltalán lehet?!
(#) Balaa16 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Tényleg kétféleképpen lehet rádugni. Most már helyesen van, az 1-es pin passzol az alaplapon és a meghajtón. Így már nem világít, de sajnos így sem tudom életre kelteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020
Következő: »»   855 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem