Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   856 / 1119
(#) tibibalogh520 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
A BIOS-ban próbáltad beállítani, miután helyesen lett csatlakoztatva?
(#) Poli válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Szia!
A Biosban "A" vagy "B" meghajtónak kell beállítani, máskülönben nem tudja kezelni az Op. rendszer.
(#) Balaa16 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Na megvagyok, nem egy atomtudomány ez. A Boot menüben eldugva találtam egy Boot up floppy seek lehetőséget, ami ki volt kapcsolva. Ezenkívül rájöttem, a boot priority menüben azért nem látom, mert removable néven nevezi a bios. Köszönöm az infókat. A windows is látja már.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020
(#) tibibalogh520 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Örülök, hogy sikerült!
(#) Doky586 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Mostmár használhatod telepítésre.. (KÉP)
(#) FAZ1 válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
A jobb egérgombbal persze hogy elindul minden.
Viszont a ballal való kettős klikkelésre írja ki azt, hogy mi van. ...

Senki nem nyúlt semmihez, de egyik napról a másikra ezt csinálja (már vagy 3 hónapja)
(#) FAZ1 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Akkor jól jártál, hogy jobban körbenézted a BIOS-t.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2020
(#) villanyipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Félre értesz nem elindulnia kell csak meglátni nem valami kedves kis vendég program írkálta-e át az elérési utakat, sok ilyen laptopot hoztak nekem egy időben, malware tisztító szoftver lefutott kipucolta a gépet, újra kiküldtem az ikonokat az asztalra és azóta is megy. Lehet nálad is ez a gond.
(#) nedudgi válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Milyen verziót használsz?
A kiterjesztések megjelenítése engedélyezve van?
Milyen nézet van beállítva (ikon, lista, részletek, vagy tartalom)?
A hiba megjelenésének környékén telepítettél/eltávolítottál programot?
Amikor jobb gombbal kattintasz, kiírja a lehetséges választékot, vastagított betűvel az alapértelmezést. Ebből sejteni lehet, mit kellene szerinte csinálnia. Nem lehet, hogy egy fájltípus ikonja megváltozott, ami félrevezet? Szerepel a választékban a Társítás?
(#) Balaa16 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Ez komoly?
(#) FAZ1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Kezdeném a legvégén.
Nálam a gépen már eleve nincs a menürendszerben olyan pont, hogy "Társítás".

Amugy Windows 7-et használok. (az Ultimate verziót)
Tök mindegy, hogy mi van beállítva, egyiknél sem jön elő semmi, illetve ez a szöveg szokott, hogy ""A fájlhoz nincs társítva a művelet végrehajtásához szükséges program." ... blablabla)
Jobb gombbal mindig megnyitja, de nem ír ki semmiféle választékot, csak simán megnyitja ...
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Pedig van, írjad be a Start-nál, hogy "társítás" és meglátod.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2020

tars.jpg
    
(#) FAZ1 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Megláttam.
Feljött ott vagy ezer mindenféle, de melyik lenne az, amelyik tényleg nekem kell?
Én annyira vágyom ismét arra - ha ráklikkelek a Sajátgép ikonára, akkor megjelennek a meghajtók,
ott ráklikkelek az éppen engem érdeklő meghajtó ikonjára - és egyből megnyílik.
Melyik akármit kellene ahhoz bejelölnöm? A sokból.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Pincetakarítás kozbe kezembe került egy régi játékkontroller "BigBEN5007 GRY"
ezt az 5 éves fiam meglátta és rögtön lecsapott rá hogy tegyük rá a gépe.. USB-s illetve jó pár éve énis hasznbáltam ugyhogy gondoltam miért ne.

Rádugtam.. mint generic usb joystick fel is ismeri.
minden gombot vesz és érzékel.. de
A ball oldali joystick része jó, azt joysticknak érzi viszont a jobb oldali joystick részét gombnak. és ezálltal pl egy rc repülő irányításánál nincs csűrőm meg magassági kormányom...
Hogy tudnám megmondani a win10-nek hogy azok nem gombok hanem az is joy? illetve milyen telepítővel próbálkozzak!?
Tudom a sajátja lenne legjobb de azt se itthon nem találom se neten!
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
A gépházban keresd meg az "USB-játékvezérlők beállítása" panelt, ott tudod kalibrálni, beállítani. Ha ez nem elég hozzá, akkor bizony drivert kell keresgélned. Ja és persze ne név szerint keresgélj, hanem az USB VID&PID páros alapján!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) Firefighter1 válasza bbb hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Az a baj hogy kapásból csak az egyik felét látja.
Kalibrálásnál is..

Idézet:
„USB VID&PID páros”
őőő persze keresem... Ez mi is pontosan?

joy1.PNG
    
(#) Firefighter1 válasza bbb hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Jó helyen kapisgálok???

joy2.PNG
    
(#) Tomi20 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Jó helyen vagy, de vigyázz, a mai vírusok nagy százaléka ezt használja ki, bele van írva ez az azonosító is, google kiadja találatnak, telepíts egy programot, az majd letölti Neked a megfelelő drivert, de nem azt kapod, amit szeretnél. Vagy virtuális géppel keress drivert, amiért nem kár, ha vírusos lesz, vagy külföldi fórumokon (ha magyaron nincs) megoldást.
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Majdnem. A hardverazonosítóknál nézelődj! És ne az USB hubot keresd meg, hanem a nagy valószínűség szerint a HID eszközök között lévő HID kompatibilis játékvezérlőt! Utána a hardverazonosítót válaszd ki, s az a VID&PID páros kell majd.
Ne izgulj, rengeteg gusztustalan oldal lesz találatként, ami dugig van vírussal, de ha szerencséd van, akkor találhatsz is hozzá egyedi illesztőt. Előfordulhat ugyanis, hogy egy normálisabb márkát koppintottak le és annak az illesztőjével tud futni.
(#) Firefighter1 válasza bbb hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Igazad van... valóban a HID/USB beviteli ezköz lett
Ki be huzással ellenőrizve.. az az egy tünt el!
CSatolok három képet,, ezen vannak az infók ha jól tippelem!
A cég is é s ahozzá tartózó weboldal is létezik.. csak ahogy látom ez egy 14 éves kontroller... és nem találok hozzá semmit a cég oldalán!....

Keresgélek neten, de ha valakinek konkrét infója van azt ne tartsa magába!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2020
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
És akkor találjam meg hogy az első 20 oldal közül melyik az az egy ami nem virusos ugye???

joy8.PNG
    
(#) nagym6 hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Üdv. Routert (TL-WR940N wifis) cseréltem, az új hátoldalán van egy gyárilag alapból adott titkosító kód, 8 számjegyű -ha jól emlékszem. Ez a kód maradt, a csatolt képen láthatót írja ki az Avast. Ezek szerint semmit nem ér a 8 számjegyű titkosítás?
Még egy kérdés. Minek ezen a 3 antenna? Régi router 1 antennával ugyanakkora térerőt adott egy távolabbi ponton.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020

Avast.jpg
    
(#) FAZ1 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
De 3 antennával sokkal jobban néz ki, meg tán többe is kerül!
(#) xxxyyy válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 28, 2020 / 1
 
Habár az Awast Free lelkivilágával nem foglalkozom, gyaníthatóan nem a wifi titkosításával van baja, hanem ilyen riasztásokkal akar rávenni a fizetős Internet Security kipróbálására. Ha az azonnali megoldásra klikkelve azt akarja telepíteni, akkor ez a helyzet.

Akármilyen titkosítást állítasz be azon a routeren, ha valaki nagyon akarja fel tudja törni.
(#) antikzsolt válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 28, 2020 1 /
 
Valószínűleg csak az egyikben van egy szál vezeték.
(#) nagym6 válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Igen, azonnal fizetős szolgáltatást akar vetetni velem. A tartózkodási helyet, meg az IP címet tudja, ennek nem tudom van-e jelentősége.
Köszi.
(#) KTobi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 28, 2020 / 1
 
Minden internetre kimenő kérésben benne van az IP címed, hogy meg tud kapni a választ. Ez alapján tudnak egy tartózkodási helyet becsülni. Fizetős VPNt kínál, hogy azon keresztül nettez, akkor a megnyitott oldalak nem a valós helyedet fogják látni, de a szolgáltató ugyanúgy látja az átmenő adatokat, ha csak nem titkosított adatküldés van a VPN és közted. De ez az internet sebességére pozitív hatással nem lehet. Nem kell semmi törvénybeütközőt csinálni és nem kell túlparázni.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 28, 2020 / 1
 
Ez csak a megfélemlítés miatt van.
(#) Inhouse válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 28, 2020 / 1
 
Ha a Wifi kódra gondolsz, akkor az arra van, hogy ennek a tudta nélkül nem lehet felcsatlakozni a Wifi-dre.
(#) nagym6 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Az igen.
Következő: »»   856 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem